Forum Polityka, aktualnościKraj

MSZ weryfikuje informacje o śmierci porwanego Polaka

MSZ weryfikuje informacje o śmierci porwanego Polaka

Wyświetlaj:
Metry_pl / 2009-02-07 12:55
zadał premierowi polskiego rządu pytanie, na które ten nie mógł odpowiedzieć inaczej. Niestety, w redakcjach wszelakich zatrudnia się dobrze wyglądających bezmózgich lanserów. Prezencja, znajomość języka obcego i ..znajomości. To jedyne kryteria, które spełnić musi większość dziennikarzy i prezenterów TV. Smarkateria telewizyjna potrafi przekonac widza, że "łączy się w bólu".
Żaden inny twór nie zarabia na tragediach ludzkich tak, jak media.
Pamiętam niekończącą się relację z umierania JP2 (w TVN24). jedna z obecnych gwiazdeczek tej stacji sądząc, że nie jest juz na wizji, wyłączyła smutek twarzowy i rozbrajająco uśmiechając się do kolegi prezentera zapytała go "Palisz?...".
Media w Polsce są w większości tak tępe i zakłamane, że aż trudno w to uwierzyć. Gdy brakuje tragedii ze śmiercią w tle, stacje TV podają widzom na tacy "pijaną matkę" (0,02 promila) która na chwilę straciła dziecko z oczu. Media karmią się dramatem, a czasami same powodują tragedie.
natt / 82.41.26.* / 2009-02-07 13:12
Prawda, prawda. Dlatego nie poszłam na dziennikarstwo. Zbyt duże bagno, żeby w nie wchodzic.
JAW / 87.206.57.* / 2009-02-07 13:20
Byłęm dziennikarzem i przestałem, bo zeszmacenie w tym zawodzie jest ponad włąsną godność. Z drugiej wszak strony gadka premiera o tym, że nie płącimy okupu jest zaprzeczeniem wszelkich zasad negocjacji. W ich trakcie nie odmawia się niczego, tylko żąda coraz to nowych ustępstw. Strona przeciwna musi odstępować od swoich projektów. Mowa Tuska była jak naostrzebnie siekeiery na głowę człowieka - palanctwo totalne. Zwykle w takiej sytuacji trzeba nie stawiać się w roli poszkodowanych, ale pytać się co bym zrobił gdyby to była moja żona, czy córka i dopiero potem mówić. Inna sprawa, że Talibowie zwykle dowodzą swych czynó, więc mogła to być reakcja na mowę premiera. W sumie zaostrzenie sytuacji, a więc głupota. Każdy zawodowy negocjator to powie. Sarkozy, Busch ui reszta w takich sytuacjach siedzieli cicho. Ale Pan Tusk musiał się zaakcentować.

Najnowsze wpisy