Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

MTU i rekalkulacja skladki !!! szok !!!

MTU i rekalkulacja skladki !!! szok !!!

arthur4 / 80.54.67.* / 2009-01-14 01:02
Witam ! czy ktos sie juz spotkal z czyms podobnym ?
O to co mi sie przytrafilo i nie wiem co z tym zrobic ;/
Kupiłem pojazd z ubezpieczeniem zaplaconym na cay rok ! wyslalem przez pania w MTU papiery o przepisanie polisy na mnie i przyszlo do mnie wczoraj pismo ze musze zaplacic 357.78 zł !!! do 19 stycznia !!! naliczyli mi takjakby nowe ubezpieczenie a ja chcilem je kontynuuowac ! co mam teraz zrobic ??? pomocy !!!
Wyświetlaj:
stasek / 77.254.138.* / 2009-11-10 18:15
możliwe,że sprzedający wypowiedział i poprosił o zwrot nadpłaconej składki,ma takie prawo jeśli w umowie nie było klauzuli,że sprzedaje z polisą.
anthon / 2010-02-18 22:35 / portfel
Jedyna firma która nie przymusza do rekalkulacji składki to WARTA, zrobi to na Twój wniosek ale pytanie jaki w tym masz interes??
mikus5 / 78.88.212.* / 2009-01-14 20:46
Ja tam bym dał sobie spokoj z directami. MTU ma najtaniej, i powiem wam, że niby to przez poczta robione ale niektorzy ich agenci sa naprawde profesjonalni.
luluś / 87.205.175.* / 2009-12-05 19:29
czy 672,00 to tanio a co powiecie 320 za rok
Lech3 / 2009-01-15 18:48 / Bywalec forum
Przez jaką pocztę . Poczta robi tylko złą markę tej Firmie .
Bez urazy , ale listonosz , to powinien tylko listy dostarczać / terminowo/ i tyle !
radziowars / 89.230.158.* / 2010-06-02 19:26
Człowieku co ty chcesz od listonosza ma okazje zarobic to zarabia ty bys podobnie zrobił na jego mijscu a listy jak dostanie to roznosi dyrektora sie czep o terminy pozdrawiam
mikus5 / 78.88.212.* / 2009-01-23 20:40
No to powodzenie ci zyczę z zakupem polisy MTU w jakiejs multiagencji. Listonosz - agent przynajmniej pomoze, zadzwoni, sprostuje, a te cwaniaki tylko na kaske lecą. Kumpel miał problem, poszedł do takiej agencji, to mu laska powiedziała, ze ona tylko wnioski spisuje i ze na poczcie moze mu pomogą. i pomogli. i za rok pójdzie na poczte a nie do s****.. naciągaczy.
Lech3 / 2009-01-24 12:10 / Bywalec forum
Ale masz prawo :)
Twoje pieniądze , Twój wybór :)
wojciech64 / 155.158.237.* / 2013-06-12 12:37
Ja zawarłem umowę ubezpieczenia OC w MTU za pośrednictwem Poczty Polskiej kilka lat temu, gdzie było specjalne stanowisko do tego przeznaczone. Polisa przychodzi pocztą regularnie. Uznali mi pełne zniżki za bezszkodowość i nawet nie chcieli w tym momencie zaświadczeń. Dołączyłem je później pocztą po otrzymaniu ich z Link 4 obawiając się, jak mówili znajomi, rekalkulacji lub wręcz odmowy przejęcia odpowiedzialności przez MTU w przypadku spowodowanej przeze mnie szkody komunikacyjnej. Ubezpieczyłem dodatkowo mieszkanie i drugie auto żony. W ubiegłym roku w marcu miałem kolizję drogową, gdzie sprawcą był także klient MTU. Spisaliśmy zgodnie oświadczenie i telefonicznie zgłosiłem jeszcze w tym samym dniu szkodę. Szybko skontaktował się ze mną rzeczoznawca działający w ich imieniu i umówił się na następny dzień na oględziny pojazdu. Po oględzinach natychmiast wyliczył wysokość odszkodowania korzystając z laptopa i systemu oraz od ręki wydrukował dokument stwierdzający wysokość kwoty przyznanego odszkodowania wynikającego z rozmiaru i zakresu poniesionej szkody używając mobilnej drukarki. Kwota mnie w pełni satysfakcjonowała. Zaznaczył dodatkowo, że jeśli po demontażu zderzaka okaże się, że zakres szkody jest większy niż widoczny w chwili pierwszych oględzin, to należy jeszcze raz zgłosić telefonicznie konieczność dodatkowych oględzin i po potwierdzeniu dalszych uszkodzeń firma dopłaci mi różnię kwoty. Kasa była na koncie w ciągu trzech dni od daty oględzin i wystarczyła z powodzeniem na całkowitą naprawę uszkodzeń. Uznałem to za wyjątkowo profesjonalne i sprawne działanie. Takie jest moje dotychczasowe doświadczenie z MTU. Obecnie sprzedałem samochód i zamierzam zgłosić ten fakt do Towarzystwa MTU. Czytając te opinie i komentarze jestem przerażony, gdyż wynika z nich, że jeszcze przez 4 lata będą mi liczyli "należności" za niedostarczone polisy, które rzekomo wysłali pocztą i w końcu przyjdzie windykator z ręczną wiertarką i tępym wiertłem i przewierci mi oba kolana, a ja z odsetkami będę musiał zapłacić mu dobre 100 tys. zł., bo pokusiłem się kiedyś na tańszą polisę OC, niż w reklamowanym Link 4, gdzie wcześniej miałem ubezpieczone oba rodzinne auta. Ta wizja mnie przeraża. Nie chcę robić żadnej reklamy firmie, ale podzielić się z Państwem swoimi doświadczeniami z tym Ubezpieczycielem. Też mnie znajomi przestrzegali przed zakupem polisy OC w MTU, ale doszedłem do wniosku, że jeśli jest to wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie od mojej odpowiedzialności cywilnej, to nie ja się będę kopał z nimi jeśli spowoduję kolizję i uszkodzę komuś auto. Wiem, że to egoistyczne i mało szlachetne podejście z mojej strony, ale tak właśnie sobie wówczas pomyślałem i większość z Was chyba też :) Tym bardziej byłem mile zaskoczony jak mnie dotknęło widmo "wyciągania z gardła pieniędzy" takiemu, podobno nieuczciwemu, partnerowi w momencie, gdy się okazało, że sprawca też ma u niego wykupioną polisę OC :( To tyle ku pocieszeniu użytkowników aut, którzy mają polisy OC w MTU i tych, którzy po kolizji będą mieli likwidowane szkody przez tego Ubezpieczyciela. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, miejcie oczy wokół głowy i jedźcie tak, jakby wszyscy chcieli Was zabić na drodze. I jeszcze jeden wniosek: lepiej dać na tacę niż złodziejom z firm ubezpieczeniowych he! he!
WM
Lech3 / 2009-01-14 10:00 / Bywalec forum
Przez kogo wysyłałeś ? MTU nie ma biur w terenie .
Żaden szok , prawdopodobnie nie załączyłeś zaświadczenia o posiadanych zniżkach i przeliczono ci na pełną składkę .
Jeśli posiadasz zniżki to wyślij je do MTU i poproś o ponowną rekalkulację .
Albo też jest tak , że kupiłeś pojazd gdzieś ze wsi , gdzie są niskie składki a ty mieszkasz gdzieś w dużym mieście , i to może być różnica do dopłaty , niestety :(
arthur4 / 80.54.67.* / 2009-01-14 21:03
wyslalem im te znizki ! mam 60% ! a mieszkam w mniejszym miescie niz ten co od niego kupilem. ;/ nie wiem co mam teraz zrobic;/ bede musisal zaplacic;/
Lech3 / 2009-01-14 22:21 / Bywalec forum
Powiedz? a czy nie prościej było by po prostu zadzwonić do MTU i zapytać skąd ta dopłata ?
Nie wpadłeś na taki pomysł ?
numer tel. masz na kartoniku , polisie , no coś chyba masz , prawda ?
pixer / 83.24.168.* / 2009-01-15 10:22
jak to skad ta doplata - odpowiedz jest prosta......bo sa drozsi dla tego typu klientow, widocznie dla osob z mniejszych miast maja taki sam przelicznik jak dla tych z duzych miast i tyle. dla tych pierwszych to nieoplacalne a dla drugich tak. posprawdzaj dalej.....skoro mowisz ze im wszystko podales......
arthur4 / 80.54.67.* / 2009-01-15 14:12
dzwonilem. powiedzieli mi ze mam doplate 50% za wiek i 20% za to ze nie mam prawka 3 lata !!! MTU NIE POLECAM !!!
Lech3 / 2009-01-15 18:50 / Bywalec forum
Kolego ! u największego ubezpieczyciela w tym kraju , czyli PZU powiedzieli by ci dokładnie to samo , tyle , że zapłacił byś 4 razy tyle :)
Lech3 / 2009-01-15 18:51 / Bywalec forum
O linku , czy innych directach nie wspomnę . Zadzwoń , a dowiesz się sam :)
pixer / 83.24.129.* / 2009-01-16 10:27
no to gdzie wedlug Ciebie kierowca powinien ubezpieczyc swoj samochod? z pzu nie w link4 nie to gdzie? 3 formy zawierania polis poza internetem i drogimi agentami juz chyba nie ma....
Lech3 / 2009-01-16 10:44 / Bywalec forum
Czytaj ze zrozumieniem :) Piszę przecież , że MTU ma najtańszą ofertę na rynku
Dudon / 83.24.123.* / 2009-01-17 14:49
Tak naprawdę sporo zależy nie tylko od samochodu i stanu portfela ubezpieczającego, ale i uprzedzeń. Jednym pasuje Link4, bo łatwo się ubezpieczyć i nie trzeba się użerać z żadnymi frajerami, ktoś inny boi się, kiedy można coś prościej załatwić i woli tradycyjnie pójść do jakiejś firmy ubezpieczeniowej niemal z ubiegłego wieku i bawić się w jakieś spotkania z agentami, z których z reguły nic nie wynika.
Lech3 / 2009-01-18 14:05 / Bywalec forum
To gdzie ty mieszkasz Dudon , że u Ciebie są biura z ubiegłego wieku :D
zbynio34 / 83.24.168.* / 2009-01-19 09:12
raczej chodzilo o to ze sama forma zawierania ubezpieczenia przez agenta jest archaiczny :) i ciezko sie z tym nie zgodzic. telefon do L4 czy innego directa duzo kosztowal nie bedzie a sprawdzisz na ile wylicza polise, agent raczej wcisnie to z czego ma najwieksza prowizje.
Dudon / 83.24.168.* / 2009-01-19 14:15
Lechu3, ja bym raczej zapytał, skąd Ty jesteś, że na ironii się poznać nie umiesz ;) Zbynio34 dobrze mówi, i o to chodzi. Directy to pieśń przyszłości ;)
Lech3 / 2009-01-24 12:19 / Bywalec forum
Masz bardzo ciekawą interpretację słowa "ironia "
Nikt nie zmusza Cię do wybierania takiej czy innej formy zakupów , prawda ?
Jeśli chodzi o formę natomiast , nie widzę tu żadnej różnicy .
Nie widzę najmniejszego problemu w telefonicznym wyliczeniu składki klientowi / dziesiątki takowych każdego dnia / ani też w korespondencyjnej formie dostarczenia polisy /normalka/.
I nie chwaląc się , każdego dnia przychodzą klienci rezygnujący z ubezpieczenia w firmach typu direct .
Powód ?
- cena
- bezduszność infolinii
Ale jeśli Ty czujesz się taki nowoczesny , postępowy i wyzwolony .
Proszę bardzo !
Sławcio 34 / 83.10.215.* / 2009-01-14 20:32
popieram najlepiej zadzwonić w trzy czy cztery miejsca i zorientować się jakie stawki ci proponuja.Ja tak robie juz trzeci rok z rzedu, aktualnie jestem w L4 Inna opcja jest jeszcze skorzystanie z kalkulatorow na stronach internetowych. osobiscie jednak wole dzwonic bo jakos tak poreczniej
destroy / 83.24.168.* / 2009-01-14 14:07
tak to wlasnie jest z tymi rekalkulacjami, jesli nie minal jeszcze termin 30 dni to lepiej sie zorientuj gdzie moze Ci wyjsc taniej. ja mialem identyczna sytuacje tylko ja musialem doplacic 220 zl, ale znalazlem......(nie bede robil reklamy) i dostalem 200 zl mniej niz poprzedni wlasciciel.......jak sie chce to mozna tylko trzeba poprbowac.jedyne co Ci moge doradzic to podzwon po tych direktach bez agentow :D
As2012 / 94.251.235.* / 2012-08-08 18:40
W normalnych firmach (PZU, Ergo Hestia) jeśli kupisz pojazd z polisą OC, która jest w całości opłacona, to polisę przepisują na ciebie i nie ważne czy masz zniżki i jak długo masz prawo jazdy - NIC absolutnie nie dopłacasz.

Grupa Ergo powinna się wstydzić za MTU.
eme / 87.205.187.* / 2012-08-08 19:20
AS bzdury piszesz.
sanders201 / 89.69.43.* / 2012-08-21 18:22
Wieć żeby było ciekawiej od lutego 2012r. weszła nowelizacja ustawy I oprócz niesamowicie wysokich stawek po reklalkulacji doszła jeszcze inna głupota. wg art 31 lub 33 ogólnopolskich ubezpieczeniach obowiązkowych. Przy sprzedaży auta należy koniecznie wpisać pesel nowego nabywcy i w ciągu 14 (a nie 30 jak kiedyś) dni przesłać do ubezpieczyciela. W przypadku nie wpisania peselu jest kłopot ma MTU jako jedyna firma na rynku nie może zamknąć ubezpieczenia i sprzedający nadal za nie odpowiada. W miesiącu jako komis sprzedaje około 10 aut. i na moje nieszczęście oraz nowych nabywców bardzo dużo ludzi ubezpieczone miało auto w MTU. Naprawdę odradzam. Ich rekalkulacje są obłędnie wysokie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy