Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mucha ostro o NIK: zamknęli oczy na zdrowy rozsądek

Mucha ostro o NIK: zamknęli oczy na zdrowy rozsądek

Wyświetlaj:
frefgg4gert / 46.169.68.* / 2013-09-24 23:40
Pytanie do Kaplera i Muchy: Za co NCS zapłaci za wymianę urządzeń oddymiania kupionych dla Stadionu Narodowego od producenta który nie miał dla nich wymaganych certyfikatów pożarowych? Czy ex prezes Kapler wytłumaczy czy były naciski na zakup urzadzeń bez certyfikatów? Co na to Nadzór Budowlany, dlaczego je dopuścił i odebrał obiekt? Jak działał nadzór inwestorski NCS'u? Kto na tym skorzystał? Kto za to zapłaci? A może nadzór budowlany wyłączy obiekt z użytkowania?
Fredek / 89.228.140.* / 2013-06-07 21:56
Minister Mucha twierdzi, że pieniądze należy wydawać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Z rozsądkiem moim czy Pani Ministra? Jeżeli z moim rozsądkiem, to pieniądze trzeba dać biednym, a nie jakimś tam i tak już bogatym gwiazdom.
Ministra Mucha musi wiedzieć, że pieniądze należy wydawać tylko zgodnie z prawem. Kto tego nie robi, lekceważy prawo, budżet, to nie może być ministrem. Nie szanuje się prawa, dlatego w Polska jest krajem bezprawia.
ACdeusz / 79.189.218.* / 2013-06-07 20:46
Ten poziom rozumienia gospodarności, dbałości o państwo, racjonalności w wydatkach jest dość charakterystyczny dla członków tego rządu.
Trudno nadążyć co przemawia przez panią minister.
Czy to tupet i arogancja?
Poczucie bezkarności?
Czy to pogarda dla lemingów którzy ją wybrali i właśnie pani minister tłumaczy im jak mają rozumieć to czego nie chcą zaakceptować i nie chcą zrozumieć?
Czy może za długo przebywa w PO i straciła poczucie rzeczywistości?
Być może pani minister wychodzi z założenia że te 6 milionów to mały pikuś w stosunku do poziomu „kreatywności” innych ministerstw.
Być może jeszcze, pani minister wraz ze sztabem od „pijaru” testują granicę inteligencji i wytrzymałości wyborców.
Polsko? Jak długo jeszcze?!!
arooo / 94.254.130.* / 2013-06-07 17:23
kłamstwem jest ze nie znalazł sie sponsor, był nim podatnik, ciekawe ile z tych 6 baniek poszło dla wspaniałych menadżerów z NCS za wspaniałą organizację tej cudownej "sportowej" imprezy, pewnie niemało wszak to elyta wśród medżerskich elyt jakie wyszły z łona PO
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Elektro Devil / 2013-06-07 13:59 / Tysiącznik na forum
Wiadro narodowe zwane stadionem, którego koszt budowy był wielokrotnie zawyżony a jakość pozostawia wiele do życzenia to jeszcze na dokładkę lekką ręką finansuje się koncerty wątpliwej jakości artystki zwanej madonną.
debos / 178.42.80.* / 2013-06-07 12:09
Środki wydane na koncert były wydane zgodnie z prawem i zgodnie z z tym na co szczegółowo i literalnie zostały w rezerwie celowej zapisane. Apeluje do ludu naszego nieszczęsnego aby przyjęli taką prosta prawdę, że w resortach są specjaliści którzy oceniają czy dane środki można czy nie można wydać na takie czy inne cele. Mało jest prawdopodobne aby przepuścili coś co może skutkować złamaniem prawa. Resort to nie sołectwo gdzie tylko zajmują się czyszczeniem rowów melioracyjnych i sznurkiem do snopowiązałki.
UAM / 178.249.92.* / 2013-06-07 15:04
Czemu w godzinach pracy opłacanej z moich podatków piszesz komentarze?

Jaka pogoda na skrzyżowaniu Andersa/Świętojerska?;P
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 15:23

Czemu w godzinach pracy opłacanej z moich podatków piszesz komentarze?

Bo pracuję u siebie. Sam na siebie zarabiam. Łaski nie potrzebuję a i nie wierzę aby ktoś miał z twoich podatków i płacących podobne stawki na godne życie. Mam takie przeczucie.
Jaka pogoda na skrzyżowaniu Andersa/Świętojerska?;P

Jechałem po scieszce rowerowej wzdłuż Trasy Siekirkowskiej i pogoda była dobra. Słonce może nie prażyło ale ciepło. Na Andersa podejrzewam podobnie ale mnie tam nie ciągnie.
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 15:25

scieszce

Zanim na mnie napadniecie chcę napisać, że dzisiaj to ja jednak jechałem po " ścieżce ".
B_7 / 195.35.80.* / 2013-06-07 14:03

Mało jest prawdopodobne aby przepuścili coś co może skutkować złamaniem prawa.

Oj debos zaczynasz chodzić po ruchomych piaskach...
Miro,Rycho to tak na początek, Sawicka, wspołrządzący Serafin, Sawickie itd...
Zastanów się, co by sie nie okazało, ze broniąc robisz jeszcze większą krzywdę...
Zaraz dostaniesz sms z instrukcją: "Jasiu już wystarczy - wróć do archiwizacji..."
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 15:02

Miro,Rycho to tak na początek, Sawicka, wspołrządzący Serafin, Sawickie itd.

Tym bełkotem chcesz mnie wciągnąć w dyskusję?
Elektro Devil / 2013-06-07 14:00 / Tysiącznik na forum
to czy zostały wyrzucone w błoto zgodnie z "prawem" które PO samo sobie napisało, to jeszcze nie wyklucza niegospodarności.
jessiacamisss / 83.31.97.* / 2013-06-07 12:33
hahahaha dobre. Z sekretariatu którego resortu bębnisz w klawiaturę. Nieroby intelektualne jest jeszcze ustawa o finansach publicznych. Rezerwa celowa nie oznacza że pieniądze można przehuśtać byle gdzie i z byle kim jak jakaś Mucha. Krótki strzał. Jaka agencja organizowała koncert, ile zapłaciła Madonnie, ile kosztował Stadion? Idę o zakład, że nie dość że Mucha dała lekką ręką forsę na koncert to koszty stadionu były ... dziwnie niskie w porównaniu z innymi komercyjnymi imprezami.
debos / 178.42.80.* / 2013-06-07 12:50

Rezerwa celowa nie oznacza

Zaimponowałeś mi tą przenikliwa myślą. Jestem pod wrażeniem.
Może jestem niewdzięcznikiem ale nadal twierdzę, że pieniądze zostały wydane zgodnie z prawem. Najważniejsza jest prawda.
jessicamiss / 83.31.97.* / 2013-06-07 17:12
A teraz na poważniej. Nie takie numery widziałem. Madonna to pikuś. Nawet nie wiem i nie interesuje mnie czy to organizowała agencja koncertowa .... czy może jakaś podstawiona agencja albo spółka. Jedn z największych koncertów ostatnich 20 lat był zorganizowany przez spółkę zarejestrowaną.... w pokoju znanego hotelu. Goście - nie Polacy wywieźli następnego dnia pieniądze w torbach nawet nie robili przelewów. Takie imprezy to kapitalna okazja dla wszelkich szumowin a jak pieniądze jeszcze daje państwo to przewała 100 % bo tak nie dzieje się nigdzie na świecie. Kiedy dowiedzieli się ludzie od Madonny kto wykłada forsę mogli wszystko a tutaj inni nadstawili swoje ręce. Nie masz pojęcia więc zamilcz i nie obrażaj inteligencji "białego" człowieka.
B_7 / 195.35.80.* / 2013-06-07 13:55

nadal twierdzę, że pieniądze zostały wydane zgodnie z prawem. Najważniejsza jest prawda.

Debos dzięki takim komentarzom tylko umacniasz przekonanie,że zostało złamane prawo - a że rzeczywiście zapewne jesteś aktywistą słusznej już nie tak uwielbianej parti PO to tylko daje poczucie kłamania/oszukiwania na siłe opini publicznej...
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 14:35

Debos dzięki takim komentarzom tylko umacniasz przekonanie,że zostało złamane prawo

Trudno przeniknąć Twój umysł. Nie od tego jaki ja napisałem komentarz zależy czy prawo zostało złamane czy nie.
B_7 / 195.35.80.* / 2013-06-07 15:17

Trudno przeniknąć Twój umysł

Już niejeden próbował...
Za to Twój rysuje się jak na dłoni...
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 15:26

Już niejeden próbował...

Megalomania a może przeciwnie. Może kompleksy?
Waniek / 2013-06-07 13:18 / Bywalec forum
Rezerwa celowa oznacza, że wolno wydać pieniądze tylko na rzecz określoną w celu inaczej ta rezerwa miała by inne oznaczenie. Tak stanowi prawo jeśli ktoś to zmienia to je łamie. Nie ma możliwości odwołań. Należy rezerwę zwrócić i wystąpić o następną. Niestety ministrowie w polsce nie znają prawa które sami wprowadzali.
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 14:39

Rezerwa celowa oznacza, że wolno wydać pieniądze tylko na rzecz określoną w celu inaczej ta rezerwa miała by inne oznaczenie

Banalna ale prawdziwa uwaga.
Tak stanowi prawo jeśli ktoś to zmienia to je łamie.

No dokładnie to samo co przedtem. Cała prawda.
Należy rezerwę zwrócić i wystąpić o następną

I znowu celnie.
Niestety ministrowie w polsce nie znają prawa które sami wprowadzali.

Tak dobrze szło i tym jednym zdaniem wszystko zniweczyłeś.
Waniek / 2013-06-07 14:57 / Bywalec forum

Tak dobrze szło i tym jednym zdaniem wszystko zniweczyłeś.

Niczego nie zniweczyłem NIK działa w ramach prawa i nie może sobie pozwolić na osobiste wycieczki. Za to pani minister zamiast się douczyć na przykład u ministra rostowskiego (ups sam nie zna polskiego prawa budżetowego). Może jakiś urzędnik z ministerstwa finansów panią minister poinstruuje jak ma wydawać pieniądze. Dość POPIS-ów.
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 15:53

Niczego nie zniweczyłem NIK działa w ramach prawa i nie może sobie pozwolić na osobiste wycieczki.

Ministerstwo Sportu też. Pani minister wcale nie musi znać prawa. Ona nie od tego jest. Człowieku, na miłość Boga w ministerstwie , kazdym ministerstwie są biura w tym prawne które zajmują się opracowaniem decyzji pod względem prawnym, ekonomicznym, zgodności z istniejącymi ustawami, skutkami społecznymi itd. Ja na tym forum walczę z wami, z waszą zaściankowością, prymitywizmem i przegrywam. Wy ciągle traktujecie premiera, prezydenta, ministra jak sołtysa. Minister zrobił to, premier zrobił tamto a prezydent zrobił jeszcze co innego jak by to polegało na tym że decyzja bierze się z tego co komu do głowy przyjdzie. Czasem lud nasz usłyszy o jakimś projekcie ustawy i od razu zaczyna się jatka. Gdy tymczasem z biura legislacyjnego i uzgodnien międzyresortowych do premiera trafia zupełnie coś innego a po przemieleniu przez parlament jeszcze coś innego. No ale skąd ten nasz lud ma to wiedzieć. Z domu tego nie wyniesli w mediach o tym się nie mówi bo gdyby ten naród był madrzejszy, wiecej rozumiał to rola mediów była trudniejsza. A tak robią biedaków w bambuko a co im podrzucą to wszystko wywołuje emocje i zawieruchę. I o to chodzi. Sa emocje jest ogladalność. jest kasa za reklamy.
W przypadku tego koncertu to w ogóle mało kto wie ( a ja wiem )jakie są zapisy, dodajmy zapisy w których kazda kropka czy przecinek ma znaczenie, na co konkretnie była ta rezerwa celowa przeznaczona. I mało kogo to obchodzi. Ale jak nie obchodzi i się nie wie to się nie pisze, że złamała prawo. Tym bardziej, ze nie ma jeszcze raportu NIK. Czy to się kupy trzyma.
Waniek / 2013-06-07 16:13 / Bywalec forum

W przypadku tego koncertu to w ogóle mało kto wie ( a ja wiem )jakie są zapisy, dodajmy zapisy w których każda kropka czy przecinek ma znaczenie, na co konkretnie była ta rezerwa celowa przeznaczona. I mało kogo to obchodzi. Ale jak nie obchodzi i się nie wie to się nie pisze, że złamała prawo. Tym bardziej, że nie ma jeszcze raportu NIK. Czy to się kupy trzyma

Drogi debosie już to kiedyś pisałem i nadal uważam że nieuki polityczne nie powinny być ministrami. Ich jedynym zajęciem powinny być "sprawy zagraniczne". Reszta to dla nich czarna magia i podpisują to co im inni podsuną pod nos. Jak długo jeszcze mamy być świadkami politycznego ADHD to taka ładna wymówka rodziców na braki w wychowaniu i umiejętnościach.
debos / 95.49.81.* / 2013-06-07 18:05

Jak długo jeszcze mamy być świadkami politycznego ADHD to taka ładna wymówka rodziców na braki w wychowaniu i umiejętnościach.

No ale to można zawsze napisać a i tak to nic nie będzie znaczyło, albo dla każdego co innego. I zawsze będzie pytanie co autor miał na myśli.
Ja tam wole konkrety. Czarne to czarne a białe to białe.
Waniek / 2013-06-07 19:10 / Bywalec forum
Profesjonalne służby ministerialne to nikogo nie powinno dziwić. A obrażanie NIK za pracę jest nie na miejscu. Co do pani minister to uważam, że jeszcze dużo się musi nauczyć!!!! Ale nas jako polski i polaków nie stać na eksperymenty i fachowców w tej dziedzinie potrzebujemy natychmiast. Potrzeba nam reform w prawie, które reformują politycy od 20 lat i nie potrafią zreformować(coraz bardziej niejasne). Potrzeba reform w służbie zdrowia i gospodarce. Nie stać nas na plany i wrzutki ministerialnych ośrodków niekompetencyjnych ustaw. Najlepsze jest to że PO nie potrafi się do tego przyznać, a w polityce widzimy tylko połajanki. To się musi skończyć!!!!
No ale to można zawsze napisać a i tak to nic nie będzie znaczyło, albo dla każdego co innego.

Dlaczego nie pracują przy otwartej kurtynie nad ustawami??? Tylko co jakiś czas wypływa stamtąd jakiś bubel, który szkodzi wszystkim nie politykom bo oni są obecnie ponad prawem.
Oszolomowaty / 192.101.252.* / 2013-06-07 12:30
Z jakim prawem ...? Prawem Sawickiej chyba ...?

Przed koncertem Narodowe Centrum Sportu, wierząc w sukces przedsięwzięcia, zwróciło się do ministerstwa sportu o pożyczkę, licząc, że pieniądze zwrócą się z nawiązką. Tak się nie stało, a straty musiało pokryć ministerstwo.

Z tego wynika, ze NCS wzięło POzyczke na imprezę - fachowcy POwscy tam pracujacy ocenili, ze beda zyski że hej ....! A wyszlo gó...o, jak zawsze czego sie POgeniusze dotkna (o sorry - lodów kręcenie im dobrze wychodzi) - pytanie jest takie - czy "POfachofcy" z NCS oddali kase? Jeśłi nie - to czy POniełsi jakąs karę (zarekwirowany majatek, dymisja i proces)? Bo w przypadku normalnej firmy byłoby ZERO litości. Z tego co wiem nic takiego sie nie zdarzyło - mało tego - WYPŁACONO FACHOWCOM PREMIE!!! - po 800000 na łeb dla dwóch szefów NCS. Jeszcze w mieśącu sierpniu. Mało tego - kto pamieta jeszcze premie dla Kaplera i jego zastepców (łącznie 1300000 zł) przyznanych podpisem Mira? Ty debosie na pewno nie - pamiec warszfiaka typowa ... ale ja pamietam. Mucha zapowiedziała walkę i sparawę w sądzie za syf jaki był wokówł stadionu - i na tym sie skończyło . Jestem pewny, że Mucha lub jej nastepca w zebach ta premię odda Kaplerowi łącznie z odsetkami. Tutaj nie mam wątpliwości.
A teraz kolejny przewał na miliony z podatków a debos znów, ze tak to musi być i nic się nie stało .

Za to z drugiej strony, 30-um tysięcom zebranym na dobrowolnych zbiórkach przez Rydzyka państwo POlskie i POmedia POświęcą całe miesiące i wszystkie swe POstępowe siły ...
Donald T. Wielki / 83.12.121.* / 2013-06-07 12:25
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Platforma Rozsądku Kampuczy / 31.174.246.* / 2013-06-07 12:09
Pola do kręcenia gały bez zbędnych formalności...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
.630 / 151.88.22.* / 2013-06-07 11:28
pani mucho a ile kolesi się przy okazji obłowiło?
B_7 / 195.35.80.* / 2013-06-07 11:06

Minister sportu Joanna Mucha nie zgadza się z zarzutami Najwyższej Izby Kontroli, która uznała, że jej resort wydał publiczne pieniądze na koncert Madonny niegospodarnie i niezgodnie z ich przeznaczeniem. NIK zamknął oczy na zdrowy rozsądek - podkreśliła.

W imię zdrowego rozsądku naszym kadrowiczom Snowboardowym Pani Mucha zabrała kase na przygotowania do olimpiady w Soczi...
w oczy ! / 94.42.189.* / 2013-06-07 09:49
ta ferajna tuska w ogóle nic nie rozumie ze służby publicznej !
Waniek / 193.107.199.* / 2013-06-07 10:59
Jakiej służby ??? Publicznej - chyba jednak prywatnej bo przepisy które sami ustanowili tych urzędników nie obowiązują!!! Ale za to nik jest zły!!!!
adamWakr / 81.210.106.* / 2013-06-07 09:38
Dla komunistów zdrowy rozsądek oznacza dofinansowanie sektora socjalistycznego. Dawniej dofinansowywali PGR,PZPR itd. Teraz dofinansowują Madonnę,"Krytykę Polityczną", firmy zaprzyjaźnionych towarzyszy. Pani ministerka ma rację że nie można popierać porządku kapitalistycznego albowiem byłby on śmiertelnym zagrożeniem dla postkomunistycznej nomenklatury Tuska.
marwen100 / 62.111.251.* / 2013-06-07 09:05
Złoty interes : włożyć 6 mln i zyskać 200tys. Pamiętać też trzeba, że premie dla Pana Marcina Hery uzależnione są od wyników stadionu. Może pewnie liczyć na następny mln.
szary (ten szary) / 91.229.22.* / 2013-06-07 08:39
Medialny temat o ogólnikach. NIKt nie docieka, nikt nie drąży. 6 baniek to 6 baniek, a może pokażmy jak te środki zostały rozdysponowane w tym "przedsięwzięciu"? 6 baniek na koncert gwiazdy jest do przełknięcia. 6 baniek na wynagrodzenia "organizatorów" mogłoby być kłopotliwe. Nie twierdzę że tam poszły. Po prostu nie lubię marnego dziennikarstwa i "przykrywek" a to według mnie niewątpliwe jest "przykrywką". Tworzyłem "przykrywki" przez 6 lat. Skutecznie ;)
debos / 178.42.80.* / 2013-06-07 12:18

Po prostu nie lubię marnego dziennikarstwa

Lepszego dziennikarstwo mało kto oczekuje. Naród nasz potrzebuje bicia piany i niezdrowych emocji. Te ich pobudzają. Bez tego wpada w depresję. W tej konkretnej sprawie wystarczyło podać literalnie na co przeznaczona jest rezerwa celowa. To wyjaśniło by sprawę, urwało temat.
No ale to dotyczy większości spraw w okół których bije się pianę. 3/4 mediów zniknęłoby z rynku. A szczególnie takie organa jednej partii które swój sukces medialny oparły na kłamstwie i paranoi.
Waniek / 2013-06-07 13:46 / Bywalec forum
Co ma wspólnego bicie piany przez dziennikarzy do marnej jakości pani minister która nie ma pojęcia o prawie w Polsce???
ryszardw / 83.27.106.* / 2013-06-07 08:35
Czy Polska jeszcze istnieje jako Panstwo .? Czy to prywatny folwark Tuska , Schetyny i jego swity.?
debos / 178.42.80.* / 2013-06-07 12:20

Czy Polska jeszcze istnieje jako Panstwo

Tak. Gdybyś wysadził od czasu do czasu nos poza własne łobejście to byś sam się zorientował. A tak to jesteś niewolnikiem tego co ci powiedzą i własnej wiary.
jam to ekonomista / 2013-06-07 08:15 / Bywalec forum
postawcie szympansa na jej stanowisku będzie o niebo lepsze decyzje podejmował. Jak koncert miał przynieść zysk jak nie było sponsora? Pomylić się o 6 baniek? Jaki bonus promocyjny? Koncert Madonny to takie wielkie wydarzenie w XXI wieku?
Głupszego polityka już się nie znajdzie choćby intensywnie szukać
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy