Forum Forum emerytalneInne

Mudurowi będą uciekać ze służby?

Mudurowi będą uciekać ze służby?

Money.pl / 2008-04-24 08:11
Komentarze do wiadomości: Mudurowi będą uciekać ze służby?.
Wyświetlaj:
tef / 89.228.100.* / 2012-02-26 18:52
jeśli jest tak słodko w mundurze to nic nie stoi na przeszkodzie się zaciągnąć, nikt nie zabrania spróbować a nie tylko narzekać
Stefan z Wrocławia / 62.87.219.* / 2012-02-17 01:52
Pozdrawiam cieplutko wszystkich, którzy muszą odrobinę dłużej popracować. Ja już mam to za sobą. Mam 35 lat, emkę i plany na... no właśnie? Tak, jakiś wyjazd zagraniczny do cieplutkiego kraju, co wy na to?
G / 91.193.160.* / 2011-07-30 19:58
witam,
sam pracuje w tej formacji 10 lat i wierzcie mi ze nie jest kolorowo :/ obecnie praca w służbach przypomina raczej fabrykę kredek, wychodzę z założenia ze coś za coś tzn. pracuje w niedziele i święta, na noce i z kibicami debilami, lumpami na ulicach i przede wszystkim codziennie stykam się z ludzką głupotą... ale mam wcześniejsza emeryturę. wiem ze wiele osób to boli, tyle że nic nie stało na przeszkodzie wstąpić w szeregi, a najbardziej w tym państwie bawią mnie ludzie typu JP, a jak coś się dzieje to na komisariat lecą hehe, no cóż przykład idzie z góry..
BEKAA / 80.50.54.* / 2012-02-17 10:48
Pracuję w Służbie Zdrowia i też pracuję w niedzielę,święta i w nocy.Także spotykam się z kibolami, pijanymi, lumpami , ludźmi cierpiącymi,wystraszonymi bo chorymi.Muszę być(chciałabym) zawsze uśmiechnięta i pomocna żeby oni widzieli że mogę im pomóc, porozmawiać z nimi i mieć dla nich czas.Niestety pacjentów dużo, personelu mało, pędzimy jak huragan. Na każdym kroku słyszymy -nie ma pieniędzy na to na tamto..... Przychodzę do domu, po drodze robię zakupy, gotuję obiadokolację (męża jeszcze nie ma bo ktoś musi zarobić, ja mam na rękę 1700 zł), pranie, sprzątanie, ojeju zapomniałam o córce (14 lat głupi wiek).
Siadam wieczorem ok 23-j i jedynie o czym myślę to o tym żeby sobie popracować jeszcze 7 lat dłużej( tylko jak ja tego pacjenta (w wieku 67 lat )"podniosę" do oklepania).
Wniosek Ty 15 lat pracy i emerytura.
Ja 43 lata pracy i ... zasiłek pielęgnacyjny
Polska sprawiedliwość.
To oburzające / 89.200.162.* / 2011-07-30 13:30
Jak rząd boi się mundurowych to widac po tym jak łatwo kobietom 50-letnim kazał pracowac do 60-tki. A mundurowi to święte krowy. Niejedna matka chaciałaby po 15 lub 20 latach pracy zawodowej przejśc na Waszą emeryturę. I pożytek dla społeczeństwa byłby na pewno lepszy.
kubi / 178.73.24.* / 2011-07-29 10:38
pani minister ma mgliste pojęcie o służbie!!!
18bdsz / 83.5.102.* / 2011-06-23 22:55
my żołnierze 18. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Bielsku Białej pragniemy wyrazić swoje oburzenie i dezaprobatę wobec bezmyślnych przepisów i ustaw, które przekreślają i uniemożliwiają Nam dalszą karierę zawodową.
Z dniem 1 stycznia 2010 roku wszedł w życie przepis (art. 13 ust. 1) ustawy pragmatycznej, uchwalony 24 kwietnia 2009 roku. Zgodnie z nową ustawą żołnierz służby kontraktowej może pełnić służbę łącznie przez okres nie dłużej niż do 12 lat. Prawo nie działa wstecz, wszyscy którzy rozpoczęli służbę przed wejściem ustawy zachowując ciągłość służby, powinni podle-gać starym prawom emerytalnym, jednak realia są inne.
25 listopada 2010 roku w 18. Batalionie Powietrzno-Desantowym w Bielsku Białej odbyło się pożegnanie kilkunastu podoficerów odchodzących na emeryturę po 15 latach pracy i dwóch żołnierzy z korpusu starszych szeregowych, którzy zostali zwolnieni po dwunastu latach służ-by. Zebranie odbyło się w sali Tradycji. Jest to szczególne miejsce na terenie jednostki, można tam znaleźć całą historie naszego batalionu (cel i zadania batalionu, opis wykonywa-nych czynności, pamiątki z odbytych misji, księga żołnierzy, którzy tu służyli, fotografie). Uroczystości towarzyszyła podniosła oprawa i nastrój. Szef sztabu rozpoczął od uroczystego meldunku. Następnie zaprezentowano życiorysy dwóch chorążych. Podkreślono ich zaanga-żowanie, zasługi i udział w misjach bojowych m.in. w Kosowie, Bośni, Iraku i Afganistanie. Uwieńczeniem ich pracy było otrzymanie Gwiazdy Iraku i Gwiazdy Afganistanu oraz spo-kojne życie na emeryturze.
Przykrym momentem było pożegnanie dwóch żołnierzy z korpusu starszych szeregowych. Pomimo świetnego wyszkolenia, wielokrotnego udziału w misjach bojowych, zdobytej wie-dzy praktycznej, odnoszenia sukcesów, dzięki którym dowódcy drużyny plutonu kompanii pieli się po szczeblach kariery, są niedocenieni i stają się niepotrzebni. Zostali zwolnieni i pozostawieni samym sobie bez jakiejkolwiek pomocy ze strony MON-u. Kiedy podejmowali służbę, kreślono przed nimi wizję awansu, rozwoju ich przyszłej kariery zawodowej, otrzymania mieszkania. Niestety były to puste słowa – od dnia następnego starsi szeregowi zasilą szeregi bezrobotnych po długoletniej służbie.
W tym roku opuści wojsko 50 żołnierzy, 2011 roku 100, natomiast do 2021 roku pożegna się z mundurem ponad 15 tys. żołnierzy, ten problem będzie narastał. Według resortu nowelizacje mają zachęcić szeregowych do podniesienia wykształcenia i zmniejszyć wydatki MON na świadczenia emerytalne. Owy awans zawodowy możliwy jest dzięki odgórnej protekcji (nieliczni żołnierze zostają wysyłani do szkoły podoficerskiej).
Ta cała sytuacja powoduje wyrzucenie dobrze wyszkolonych żołnierzy. Grupowe zwolnienia spowodują lukę w polskiej obronności. Wojsko Polskie dysponuje świetnie wyszkoloną kadrą, jednak rezygnuje z niej.
Jedynym aktem obrony Naszej sytuacji jest powyższy apel. Niemożność tworzenia związ-ków zawodowych, a co za tym idzie strajkowania, powoduje , iż musimy nagłaśniać sprawę za pośrednictwem Internetu i mediów.
Żegnając dziś Naszych kolegów widzieliśmy na ich miejscu samych siebie za 3-4 lata, stoją-cych w kolejce do pośredniaka. Gdybyśmy wiedzieli, że ojczyzna tak nas potraktuje na pewno nie zdecydowalibyśmy się na wstąpienie do wojska.

Stoczniowcy, górnicy ,pielęgniarki policja o ni wszyscy maja związki zawodowe strajkują domagają się swojego my żołnierze wojska polskiego nie możemy mieć związków zawodo-wych tak jest skonstruowane wojsko. prosimy media o nagłośnienie naszej sytuacji niech wszyscy dowiedzą się jaka jest prawda. powołano narodowe siły rezerwy, ci młodzi chłopcy nie maja pojęcia co ich czeka większość z nich myśli ze posłuży 15 lat tak mówiono w woj-skowych komendach uzupełnień to samo co nam.
ŻONIERZE 18. BATALIONU POWIETRZNO DESANTOWEGO
BEKAA / 80.50.54.* / 2012-02-17 11:22
Nie ma u nas jednej recepty na wszystko.Nie wyobrażam sobie żołnierza czy policjanta biegającego po 50-ce z bronią. Ale każdy zawód ma swoją specyfikę.Żołnierz powinien być wysportowany i przygotowany na dużą dawkę adrenaliny a pielęgniarka (lekarz) kompetentna,sprawna w tym co robi i dająca nadzieję że będzie lepiej.Ale nikt nie będzie zadowolony i dobrze pracował jeżeli nie będzie dobrze wynagradzany za pracę, nie będzie doceniony i chwalony. Nie powinniśmy się martwić dniem dzisiejszym i jutrzejszym bo oszalejemy.
Gdy się pracuje powinno się mieć zapewnioną przyszłość i na bieżąco mieć za co wypoczywać.
Dostajemy marne pieniądze co miesiąc i emerytura będzie nijaka.
Zielona WYSPA - wyspa rozpaczy RODACY.
Nie było by tak źle gdyby człowiek widział że jak się poświęci to jego dzieci będą miały lepszą perspektywę. Pozdrawiam wszystkich przyszłych EMERYTÓW, tych z mniejszym i większym stażem pracy i oby duch w narodzie nie zginął.
Huhu / 77.254.149.* / 2011-08-02 16:10
Moment żołnierzu narzekasz na ojczyznę (armie) a co ty dla niej zrobiłeś
ciekawy jestem jakie mieli wykształcenie ci szeregowi. Co robili przez 12 lat służby ? ze nawet matury nie mają woleli jeździć po misjach i kasę zarabiać a potem mówic jak to ciężko w Afganie.
Według mnie prawidłowo ze armia się pozbywa takich tępaków jakimi są starsi szeregowi i tak 12 lat to za długo na darmowa kasę za nic nie robienie
Żołnierz 6batalionu powietrznodesantowego z Gliwic / 84.205.189.* / 2011-12-12 17:18
Skoro tak piszesz to znaczy że nie masz łatwo w życiu kolego. Jeśli uważasz że mamy fajną lekką pracę to się zaciągnij, przyjedź na kwalifikacje do jakiejś jednostki i zdaj sprawnośćówke. Może i sa jednostki w których na niektórych stanowiskach nawet szeregowych, mało się robi ale zapewniam że bokiem by Ci wyszła służba lalusiu jeden. Założył bym sie że zaniżoych norm do wojsk lądowych byś z wfu nie zdał a co dopiero do wojsk powietrznodesantowych.
Marek1223 / 178.181.98.* / 2011-05-25 10:51
Jestem żołnierzem zawodowym, co roku zastanawiam się ile jeszcze będę służył, nie dlatego że nie chcę ale czy dadzą mi posłużyć. W wojsku nie ma tak naprawdę służby stałej, nawet stała służba jest kontraktową gdzie kontrakt może być odnowiony co 3 lata lub nie. Nawet jeśli wyrażę chęć służby moi przełożeni mogą uznać że nie jestem potrzebny. Po 15 latach służby przysługuje mi emerytura w wysokości 45% pensji, wierzcie mi że za te pieniądze nie da się utrzymać rodziny, każdy żołnierz chce służyć jak najdłużej bo wzrasta przyszła emerytura o ok. 2,6% za każdy następny rok służby, max do 75%, to MON i rząd zmuszają nas do odejścia redukując etaty lub zatrudniając na etaty NSR które są fikcją bo jak może funkcjonować przedsiębiorstwo np. z 100 etatami z których obsadzonych faktycznie jest 80 a 20 to ludzie widma /NSR/, minister w papierkach ma że armia jest w 100% ukompletowana, nie ważne że 20% stanowią ludzie którzy nie pracują na co dzień w jednostkach. To wszystko co się dzieje wokół służb mundurowych jest specjalną polityką państwa aby skłócić społeczeństwo, skłóconymi masami łatwo manipulować. Wierzcie że chcę pracować nawet do wieku 70 lat, tylko niech mi ktoś to umożliwi. Co do wysokości zarobków, uważam że nie zarabiamy aż tak dużo, poza tym namawiam do odwrotnego myślenia i zapytania się rządzących dlaczego najniższa płaca w naszym kraju nie wynosi miń. 2000 zł na rękę.
eme / 178.37.196.* / 2011-05-26 08:02
Marek1223 Bo na twoje miejsce szykuje sie 70000 urzedników zatrudnionych przez rząd PO.Nie dziw sie ze wojsko to kontrakt, wtedy latwo z zolnierza zrezygnowac na rzecz urzednika.
iveco999897 / 188.146.27.* / 2011-05-19 19:36
nieroby do roboty
| iveco999897 / 85.221.148.* / 2011-05-23 00:41
spadaj
dares / 46.170.155.* / 2011-03-18 12:56
Wszyscy winni pracować jednakowo. 15 lat czy 20 bzdura, 100% zwolnienia lekarskiego kolejna kpina u mundurowych.A mundurowi na zachodzie to mają lżejszą pracę??? Tam nikt po takim czasie na emeryturę nie odchodzi. Jeżeli jesteście tak bardzo zmęczeni pracą i wyeksplaatowani to zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy na emeryturze Ja jestem wychowawcą w Zakładzie Poprawczym JA TO MAM NIBY LAJTOWĄ robotę co ? W grupie mam około 20 chłopaków - za różne czyny i kto wie co takiemu do łba strzeli w danej chwili. My bezpośrednio pracujemy z przestępcami więc nie mówcie mi o niebezpieczeństwie jakie na was czycha każdego dnia, bo strzykawką od narkomana może dostać każdy z nas na ulicy, a górnikowi może zwalić się setki ton na łeb. Wiele zawodów jest obciążonych ryzykiem, więc dla czego jedynie was traktuje się tak ulgowo.
tonio767 / 85.221.148.* / 2011-05-23 00:46
To twój problem trzeba było wybrać drogę Policjanta albo żołnierza zawodowego a nie teraz narzekać bo bycie trepem to hańba lub psem takie jest myślenie cywili wybrałeś inną drogę i nie narzekaj
Każdy jest kowalem swojego losu
heavy8 / 79.163.55.* / 2011-05-16 20:07
jak baranie przytaczasz zachód przytocz to że policjant w Niemczech ma na nasze pieniądze 10000 zł i to taki patrolowiec nie mówiąc o tych wyższych
policjant / 46.45.108.* / 2011-04-07 20:12
idiota jesteś
kielas / 46.113.21.* / 2011-02-15 05:43
niech Pani minister w swoja kieszeń zajrzy i niech policzy i pieniędzy kasuje? To Policja lata po mnieście w dzień w nocyy, w słońce i deszcz i my łapiemy bandziorów. A urzędasy koniaczek spotkanie za spotkaniem towarzyskim i rodzą się takie niedorzeczne pomysły. We włsne koryto napierw PANSTWO POLITYCY zajrzyjcie bo to wy zarabiacie 15 tys miesiecznie + dodatki. A nie zwykłemu czlowiekowi jeszcze upier...z tego co i tak nie zawiele.
Precla / 46.112.83.* / 2011-01-10 12:19
GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!!!!
szkoda gadać na te durne wypowiedzi!czemu nikt nie mówi o tym, ze po 15 latach policjant ma zaledwie 15% tejże fantastycznej emerytury, czemu nkt nie mówi że policjant nie otrzymuje takiego wynagrodzenia za pracę w nocy, w święta, gdy pracuje po 16 a nawet p0 24 godziny na dobę co jes sprzeczne z kodeksem pracy - 48 godzin nadliczbowych w tycgodniowym wymiarze godzin z nadgodzinami K.P.?kto sobie wyobraża 50 latka na interwencji z kibicami, ile smrodu i gówna policjant musi widzieć na służbie, czy zarazi się HIV czy nie, bo narkoman napluje mu w twarz, czy narkomanka nie zakłuje policjantki podczas przeszukania? takich histori można wymieniać bez liku!!!!!ludzie zastanówcie się nad tymi bzdurami co piszecie!a tak na mrginesie co tak trudno zostać psem, a może nie każy się do tego nadaje panowie metroseksualni, lub gwiazdy z tipsami co fasada się trochę zniszczy czy tudo reagować w trudnych syuacjach bo muzgi za małe?!?!?!!!!!!!!!!
dares / 46.170.155.* / 2011-03-18 13:19
No właśnie tak narzekacie, to dla czego tak chętnie odchodzicie ze służby po tak krótkim czasie - odpowiedź jest prosta bo macie przyłatwione inne posadki i możecie dorabiać bez ograniczeń. Jeśli mówisz że po15 latach otrzymujesz 15 pensji to jest to dziwne że ktoś chętnie odchodzi z pracy, bo za taką kwotę żyć się nie da. Mój znajomy rozpoczął pracę 8 lat temu w straży pożarnej w tej chwili ma 29 lat jak będzie miał 36 lat to będzie emerytem!!!!!????????????? Straż to wogóle śmiesznie pracuje kilka razy w miesiącu idzie do roboty!kpina!!!!!!
Zabrać przywileje ale w zamian dać ludziom zarobić. Mundurówa dzisiaj nie jest służbą lecz sposobem na życie. Nie p*****...cie o służbie dla społeczeństwa, armia cwaniaków i gamoni w policji czepiających się o spaloną żarówkę przy tablicy rejestracyjnej, a tam gdzie niebezpiecznie tam was nie ma mówię tu oczywiście o krawężnikach, stójkowych i całej reszcie która wlepi przez15 lat kupę mandatów i na emeryturkę. Niech ci co rzeczywiście biorą udział w rozwalaniu przestępczości narażają się korzystają z wiekszych uprawnień ale bez przesady.
eme / 213.238.90.* / 2011-03-11 13:51
Precla mój mózg a także innych którzy nie służą w policji pisze sie przez " ó".
jurek 40 / 89.73.132.* / 2010-11-07 18:05
czeba wydużyć wojsku i polici czas o 20 lat złużby wiecej a nie tylko zwykłym ludzioł
...MARIUSZ... / 83.6.247.* / 2010-11-19 20:59
nikt ci nie bronił pracować w służbach mundurowych
liiideeer / 83.6.156.* / 2010-09-24 14:42
lepiej wczesniej odejsc i miec emeryture bo pozniej moze nie bedzie za 10 lat czy 15 !!!!!
Robol x / 87.205.133.* / 2010-06-30 15:24
Zapraszam mundurowych na linie Fiata w Tychach po co się męczyć w policji całe 15 lat albo aż do 25 lat.
wesel / 91.150.155.* / 2011-03-27 12:34
wiem jaka jest praca na fiacie bo tam pracowałem jakiś czas nie jest łatwo,8 godzin przy linii i wyżyłowane normy i kadra kierownicza jak by mogła to by Włocha dupy wylizali a zwykły pracownik jest dla nich dodatkiem do maszyn,a obecnie pracuje w wojsku w korpusie podoficerskim,powiem tak większość takich księżniczek co potrafią tylko klepać buzią co on to w cywilu robić nie będzie a co niektórzy nawet do kręcenia waty na odpuście się nie nadają bo mają dwie lewe ręce !!!
j232323 / 89.229.214.* / 2010-06-02 15:22
W Wielkiej Brytanii mundurowy musi służyć 35 lat, ale dostaje na emeryturze średnią zarobków z ostatnich 10 lat służby i co najmniej dwie trzecie średniej emerytury. W Niemczech policjanci po 40 latach pracy dostają 73,5 proc. ostatniego wynagrodzenia. W Austrii pracują do 65 lat, a emerytura to 80-98 proc. pensji (zależy to od przepracowanych lat i szarży).
popolo / 89.171.6.* / 2010-12-02 19:34
napisz proszę ile dostają taj dziadowizny - po 15 latach strażak dostanie 700 zł, a po 20 - może z 2000, a w Niemczech - wiem że za 500 euro to może się uśmiać, a przecież paliwo żywność i energia jest w cenie niemieckiej
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy