Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mundurowi chcą spotkania ws. emerytur

Mundurowi chcą spotkania ws. emerytur

Money.pl / 2011-04-29 13:36
Komentarze do wiadomości: Mundurowi chcą spotkania ws. emerytur.
Wyświetlaj:
ZAMALO / 89.230.84.* / 2011-05-23 12:04
po co te spotkania ,skoro mówi sie ,że zmiany mają dot. tych co dopiero zaczną pracować w resorcie .
poncjusz piłat / 82.177.194.* / 2011-05-19 19:16
dlaczego na pierwszym zdjęciu od góry po prawej w tym artykule na ławeczce siedzi dwóch strażników miejskich i notuje coś sobie w kajecikach?

to jest tekst o policji i wosju a nie "pietruszkowcach".
Veronika52 / 2011-05-04 15:44
Niby dlaczego mundurowi mają tylko przepracować 25 lat i tylko do 55 roku życia (póżniej się nudzą i szukają pracy jako ochroniarze itp. mają emerytury ponad 4 tys. i zarabiają po 2 tys. dodatkowo, a inni na m/c mają po 1000-1500 zł.. jaka tu sprawiedliwość?), podczas gdy ja jestem kobietą wychowałam troje dzieci, ukończyłam studium dla pracujących, 7 kursów, przepracowałam w tym posranym kraju 41 lat i nic mi się nie należy? a jak już osiągnę wiek 60 lat to podniosą wiek emerytalny do 62 lub więcej i nigdy nie dożyję tej emerytury.... to chore jakich mamy rządzących i bez ambicji tych co na takie krzywdy innych ludzi się godzą......
Wolter / 77.254.123.* / 2011-05-05 00:21
Nie życzę Tobie, droga Veronika52, aby kiedykolwiek np. kilku wyrostków „zaczepiło” Ciebie lub Twoje dzieci i gdy wezwiesz Policję, przyjedzie patrol w składzie dwóch 60-latków lub jak wolisz 55-latków i się szarpią z „lumpami”. Wyobrażasz to sobie ? Bo ja nie, masakra. Ja mam małe dzieci i chcę aby bezpieczeństwa mojej rodziny strzegły osoby w sile wieku (odpowiednim wieku). Gdyż znaczne podniesienie wieku emerytalnego służb mundurowych doprowadzi do tego, że będą nas chronić osoby niezdolne do pełnienia służby ...
ona53Sosnowiec / 193.106.84.* / 2011-05-05 12:36
Możliwe, ale tzn, że ja mam pracować do póżnej starości.
Skoro mundurowi są tacy nieudolni po 50 to po co idą do pracy jako ochroniarze, mają podwójne wynagrodzenie, zajmują miejsca młodym i też muszą się liczyć z konsekwencjami zaczepienia ich przez młodych wszędzie a nawet w pracy.
Gdyby rodzice od momentu ukończenia przez dziecko roku życia zajmowali i wychowywali je jak się należy nie było by dzisiaj tylu bandziorów. Mam córkę w wieku 39 lat, syna 29 i córkę 18 tzn, że ja miałam wpływ na ich płeć, moment urodzenia i wychowanie.Zadne z nich nigdy nie ćpało, nie pali i nie pije alkoholi.... syn w dodatku zajmuje poważne stanowisko w pracy, kończy kolejne studia i zna 4 języki obce....
To matka jest odpowiedzialna w domu za urodzenie, wychowanie, nauczenie miłości itp.. dzieci... ojciec to jest dodatkiem finansowym mało kiedy lepszym ale się zdarza.
Jak się zgubi po drodze wychowanie dzieci to dzisiaj mają wszyscy tego złe przykłady.
równa emerytura dla wszystkich / 89.72.53.* / 2011-04-29 13:36
A ja chcę równego traktowania dla wszystkich grup społecznych !
TrentX / 2011-04-29 17:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Chcesz rownego traktowania ?? :)
To moze chcesz aby z czyjegos polecenia wyslac Cie do Afganistanu ??
Zolnierz na rozkaz wladz jedzie i nie ma mozliwosci odmowy a Ty pojedziesz ?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-22 17:39
TrentX Kłamstwo do Iraku i Afganistanu jadą tylko ochotnicy, którzy podpiszą kontrakt!!!
Poza tym w wojsku służyło się kiedyś 2 lub 3 lata za darmo teraz mamy 100 tys. zawodowych żołnierzy i 400 tys. wojskowych emerytów. Polska utrzymuje na żołdzie lub emeryturze równej ostatniej pensji więcej generałów niż w USA w którym armia jest 18 razy większa. W Polsce 30% zawodowych żołnierzy służy przy ciężkich wielkich, trudnych do udźwignięcia na polu walki biurkach i nie jest zdolna do przejścia w pełnym rysztunku bojowym piechoty 20 kilometrów. Armia Polska jeszcze posiada na stanie 25 letnie samochody produkowane w ZSRR a nie posiada nowoczesnej broni przeciwrakietowej, czy śmigłowców zdolnych do latania w nocy. Ministerstwo obrony więcej wydaje pieniędzy na emerytury niż na utrzymanie zdolności bojowej armii.armia nie potrafi nawet własnych magazynów broni i amunicji upilnować i zatrudnia do tego ochroniarzy inwalidów. Oto do czego doprowadziły rządy specjalistów od PR i marketingu politycznego czyli naukowo przygotowanych zawodowych okłamywaczy wyborców!
15151 / 89.231.205.* / 2011-04-29 16:22
Jeżeli równe traktowanie to też
płaca za za nadgodziny
płaca za niedziele i swięta noce

itp itd
tesa1959 / 2011-04-29 14:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To znaczy, że chcesz ujednolicenia przepisów emerytalnych poszczególnych grup zawodowych i zrównania pensji? Ale w różnych zawodach są różne warunki pracy np. związane ze stresem, i tak np. kontroler lotów na całym etacie pracuje 4 godz. dziennie. Czy on też powinien pracować 8 godz.? A co z bezpieczeństwem lotów? To tylko taki przykład.
juulek / 109.197.42.* / 2011-04-30 15:28
może równo potraktujemy też zasrany kler i niech też zacznie płacić podatki a rząd niech na wizyty do Watykanu jeździ za swoje to jest równość
tesa1959 / 2011-04-30 15:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
a po co srasz na kler? Nie byłby zasrany!!! A jeśli chodzi o podatki, to płacą i ZUS też. A co do składek na tacę , to nie Twoja sprawa, jeśli nie dajesz.
poncujsz piłat / 82.177.194.* / 2011-05-19 19:20
co do ZUS-u i podatków to płaca je chyba tylko w twoich spodniach. poczytaj sobie ustawe o stosunku państwa do kościoła, nawet lekscje religi opłaca państwo w tym pensję i skłądki za osobę co je prowadzi.
tesa1959 / 2011-05-19 19:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Lekcje religii opłaca państwo, ale jeśli ksiądz nie uczy w szkole, to wszelkie składki odprowadza sam - ZUS ryczałtem, a podatek od osoby wierzącej w danej parafii. Wiem, bo w tym roku ksiądz mnie zastępuje w szkole. Właśnie dlatego, aby nie płacić ZUS samemu, nie zatrudnił nikogo, a sam poszedł uczyć (i już ma dość tej pracy, taka słodka ).

Najnowsze wpisy