Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Mundurowi stawiają warunki: 25 lat pracy to za dużo

Wyświetlaj:
bolek50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 16:43
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
slaby74 / 109.130.155.* / 2011-05-04 16:37
Stara zasada: dziel i rządź, a jaka skuteczna !
Te leszcze które podniecają się zmianami informuję, że za "oszczędności" na reformie zatrudnią następnych urzędników w Wawie rekutowanych z mlodzieżówki PO, wzrośnie pensja Gronkiewiczowej (teraz, dane za 2010 - 400 000), po prostu wszystkim będzie się żyło lepiej... bez wojska, policji, SG, SW.
funkcjusz III RP / 193.34.46.* / 2011-05-04 16:27
Mam 33 lat słuzby w policji/ ukonczona Akademia Spraw Wewnetrznych/ wcześniej w MO i SB/krótko bo zaraz po ZOMO/ juz miałem odchodzic na zasłużona emeryturkę ale jeszcze poczekam sobie. Dlaczego spytacie? Ano dlatego ze moje ukochane zwiazki zawodowe walczą m.innymi o mnie i chcą ugrać jeszcze o 10 % więcej dla mnie i innych. poc zekam sobie jeszcze troszkę a co mi tam.... Teraz miałbym 75% emerytury od ostatniej pensyjki a tak może bonusik -85%!!!!! HOHOHOOOOOOOO
TrentX / 2011-05-04 17:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Stad rzad wymyslil 25 i 55 lat , zeby takie "Bizony" jak Ty z automatu nie dostaly + 10 % ... :>
Andrzej987654 / 62.141.229.* / 2011-05-04 16:03
W służbach mundurowych także powinny obowiązywać zasady {przechodzenia na emeryturę} .
Traktujmy wszystkich z jednakowym szacunkiem ,policjant,strażak,mechanik samochodowy,elektromonter,ślusarz ,żołnierz,kierowca,operator koparki,kierowca wózków widłowych i inne zawody >40 /35 lat pracy okresów składkowych i nieskładkowych i emerytura, nie zależnie od wieku.
Zachować pozostałe zasady 60 i 65 lat i emerytura.
Konkret / 2011-05-04 15:37
Takim sposobem tworzymy sobie bezrobocie.Kilka mandatów wypisanych,kilka ********** i strasznie przemęczenie.Po przejściu na emeryturę mając niecałe 40 lat zatrudniają się w szarej strefie tworzą bezrobocie.
TrentX / 2011-05-04 17:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Kojarzysz policjanta tylko przez pryzmat suszarki i mandatu za zle parkowanie , a to nie wszystko czym zajmuje sie Policja...lapia jeszcze zlodziei, mordercow, piratow komputoerowych pedofilow ktorzy slinia sie do Twojego dzieciaka i pilnuja zebys nie dostal .w.p.i.e.r.... na wlasnym osiedlu ...
Skoro chces robic to sam spolecznie to niech rzad likwiduje Policje a tobie dorzuci 400 stowki za popoludniowe patrole obywatelskie....
mleczyk47 / 2011-05-04 16:54
Konkreciku ale bzdury piszesz o szarej strefie, wiesz gdzie ci ludkowie przeważnie pracują, jako ochroniarze, rzadko jako kierowcy i gdzie oni zabierają pracę. Podaj konkrety Konkreciku. A jak tak wszyscy zazdroszczą to do Policji pracować będzie bezpieczniej na stadionach, ulicach wszędzie. To nie chodzi o przemęczenie, popracuj sobie tam w tym bagnie zobaczysz.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz / 217.171.56.* / 2011-05-04 15:28
smieszne,ja musze na nich robic cale zycie
anna2011 / 62.111.241.* / 2011-05-04 15:20
a mój mąż pomimo emerytury wojskowej musi na utrzymanie rodziny pracowac jeszcze w cywilu i oddaje kupę pieniędzy do ZUS-u , z których państwo sobie korzysta do woli. Czy to nie złodziejstwo? Co ze składkami płaconymi przez emerytów wojskowych do ZUS-u?
############# / 83.19.187.* / 2011-05-04 19:53
Biedna anno2011. Jeśli Twój mąż -emeryt tak ciężko pracuje na utrzymanie rodziny to może Ty ruszyłabyś dupsko z fotela czy kanapy i też popracowałabyś trochę ? Złodziejskie składki do ZUS-u to płacimy my - cała reszta ciemnego ludu . I to min na emeryturkę Twojego jakże przemęczonego męża .
mleczyk47 / 2011-05-04 16:57
To nie tylko wojskowi, to wszyscy z tej grupy pseudo uprzywilejowanych,
TrentX / 2011-05-04 17:56 / portfel / Tysiącznik na forum
W czasie czynnej sluzby mundurowi nie placa skladek do ZUS bo nie sa w tym systemie emerytalnym . Wszystkie sluzby mundurowe objete sa zaopatrzeniowym systemem emerytalnym wyplacanym bezposrednio z budzetu danego resortu. Jedyne skladki ktore pracodawca odprowadza za mundurowego to skladki zdrowotne .
Prosze wiec przed wypisywaniem glupot zaczerpnac troche wiedzy...
Jesli zas chodzi o emerytow pracujacych , to oplacaja wszystkie wymagane przez ZUS skladki tak jak inni pracujacy.
windaa / 77.254.143.* / 2011-05-04 22:34
i nigdy z tego ZUSu nie dostaną ani 1 gr
JA POLAK / 89.161.84.* / 2011-05-04 16:15
żono kochana , zlodziejstwem to bylo to że mundurowi nie opłacali i nie oplacaja ZUS-u a emeryture dostają.
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 17:16
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał o
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
mleczyk47 / 2011-05-04 17:00
To jesteś w błędzie że teraz nie płacą jak chcesz to się przejdź do pierwszego lepszego mundurowego, na pewno masz w kręgu znajomych nie jednego niech Ci pokaże PIT to zobaczysz jakie pieniądze są potrącane z pensji. Naprawdę Idź do pracy w POLICJI i nie zazdrość i nie oskarżaj nikogo
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 17:17
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał o
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
lelek222 / 2011-05-04 15:14
ZGADZAM SIĘ Z ARGUMENTAMI ZA I PRZECIW - TYLKO DLACZEGO BYŁYM PREZYDENTOM W DOBIE KRYZYSU GOSPODARCZEGO , PRZY KONIECZOŚCI PODNIESIENIA PODATKU VAT I INNYCH OBCIĄŻENIACH SPOŁECZEŃSTWA, OBECNY RZĄD ZGODZIŁ SIĘ NA PODNIESIENIE "UPOSAŻENIA" BYŁYM PREZYDENTOM - NIC DODAĆ NIC UJĄĆ - CZYŻBY CICHY TEMAT ZASTĘPCZY? przyjmując argumenty przeciwników emerytur mundurowych niezrozumiałe jest z jakiego tytułu należy się podwyżka BYŁYM ?
chichotlosu / 213.136.237.* / 2011-05-04 15:05
Moj sąsiad, mając trzydzieści kilka lat jest juz na emeryturze. Teraz dorabia w Niemczech. Czy legalnie czy nie to jest juz inna kwestia. Pensje ma jednak dwie i to całkiem niezłe. Ja sie pytam jak to jest mozliwe i gdzie tu sprawiedliwość? Dość przywilejów w naszym społeczeństwie! Mam dosyc pobłażliwego traktowania świętych krów!
mleczyk47 / 2011-05-04 17:07
No tych świętych krów to jest znacznie więcej i to w dodatku ze znacznie większymi pieniędzmi niż ci młodzi emeryci. Czyli święte krowy byli prezydenci wszelkiej maści (państwa, miasta itp.), byli posłowie, senatorowie nie wspominając o jakiś komisarzach itp ludzików którzy biorą bajońskie pieniądze a nie 1000 złotych po 15 latach pracy w świątek piątek i sobotę w nienormatywnym wymiarze godzin. NAPRAWDĘ PROSZĘ ZATRUDNIJCIE SIĘ DO TEJ POLICJI
andrev1331 / 95.178.42.* / 2011-05-08 10:53
Wiele jest osób pracujących w Świątki piątki i niedziele za mniejsze pieniądze i za to musi przeżyć nie mając pewności , że za miesiąc nadal będzie pracować a już tym bardziej , że otrzyma kiedyś emeryturę ( po 35 latach przepracowanych i 65 latach ukończonych ) a nawet jak otrzyma to mniejszą niż mundurowy po 15 latach służby - a do tego jeszcze 13- tki , dodatki mieszkaniowe , paliwowe ( dojazd do pracy ) , mundurowe itd. itp. Porównywanie zarobków za granicami do zarobków mundurówki w naszym kraju jest bazsensowne ponieważ wszyscy mamy dużo niższe zarobki niż te same grupy zawodowe za granicą , narzekanie że po 15 latach służby jast to tylko 40 % - ale jest to już jakiś stały dochód "czy się stoi czy się leży" - nikt nie ma takich przywilejów z grup pracowniczych. Jeśli chodzi o byłych prezydentów i ich emerytury to też nie jestem za ich podnoszeniem ale to jest milionowy odsetek w skali kraju - przecież tych byłych prezydentów jest kilku , natomiast co do tych świętych krów co to pisze mleczyk47 to z tego co wiem to oni nie mają żadnych emerytur po skończonych kadencjach także proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Na koniec dodam tylko , że także jestem za zabieraniem takich świetlanych przywilejów , przecież na te przywileje muszą ciężko pracować inne grupy pracownicze a to już jest duże i coraz większe obciążenie dla państwa czyli dla nas.
RRRomek / 109.110.212.* / 2011-05-04 15:02
Wszystko dobrze, tylko proszę podać, ile zarabiają policjanci w Danii, Francji, Holandii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
wyborca1 / 188.122.20.* / 2011-05-04 14:46
Dlaczego po wyborach. Na wybory nie chodziłem, ale jak dokonają "sprawiedliwości emerytalnej" przed wyborami - to wreszcie pójdę i na nich zagłosuję.
wtg / 2011-05-04 14:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeżeli dla kogoś 25 lat pracy to za dużo, niech zmieni pracę. Najlepiej na zawodowego bezrobotnego.
Bogdan Ch. / 31.63.204.* / 2011-05-04 14:37
W artykule o nowych emeryturach piszecie iż policjant w myśl obowiązującej ustawy może przejść na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu co najmniej 15 lat pracy w policji otrzymując 40% ostatniego wynagrodzenia, tylko kto by wyżył za takie pieniądze. Jednak nikt
nie mówi całej prawdy o tak młodych emerytach.Owszem nabywa prawa emerytalne jednak aby doliczono mu 2,6% musi dalej pracować.Każde doliczenie przysługuje po przepracowanym roku pracy.
Z tego wniosek wynika iż każdy młody emeryt po 15 latach w policji w
dalszym ciągu pracuje, nabywając pełne prawo do emerytury po ukńczeniu 65 roku życia.Owszem mogą być wyjątki z uwagi na stan zdrowia, wtedy to orzeka komisja lekarska przechodzi na rentę.Dlatego też podjąłem się tego komentaża bo gro osób nie wie jak naprawdę te sprawy faktycznie wyglądają, jak również pseudoprawda o młodych emerytach po przepracowaniu 15 lat w służbach mundurowych. Przesyłam pozdrowienie dla obecnych emerytów jak i przyszłych. nie dajcie się manipulować niesprawdzonymi wiadomościami.
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 16:43
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
Mal_ / 89.73.42.* / 2011-05-04 15:16
Dobrze że to napisałeś ,nie wiem tylko czy kogokolwiek tu obchodzi to co piszesz ale już służyć zamiast pracować to mało kto chce.Ja nie pracowałam i nie pracuje w służbach mundurowych - w których uważam że trzeba mieć przywileje jeśli chce się nadstawiać karku a i tak poprzez nowe przepisy zabrano mi tysiąc złotych z przyszłej emerytury .Pracuje ciężko i nie chcę mieć takiej samej emerytury jak Ci którzy nie pracują ciężko. Rządy tak PiSu jak i PO wyrolowały mnie- nikt nie powinien zmieniać reguł w czasie gry . Gdybym 30 lat temu wiedziała że zostaną zmienione reguły przyznawania emerytur to bym wybrała zawód spokojny ale przynoszący mniejsze zyski a tak wybrałam ciężki ale z większymi zyskami i co???? Naharowałam się a emeryturka taka jak tych którzy nie musieli harować.
Żołądki ma się podobne tylko chęci do pracy nie takie same i tu kłania się bajka o mrówkach i koniku polnym. .
krzak14 / 78.8.228.* / 2011-05-04 14:31
są środki zgromadzone przez mundurowych to mogą iść na emeryturę w wieku 20 lat i nie interesuje mnie to.
krzak164 / 78.8.228.* / 2011-05-04 14:25
Byłem w wojsku 2 lata to sobie naoglądałem jak wojskowi "ciężko" pracują. Kpina z ludzi pracy. Z robotników robiących do 65 roku, a potem jako cieć na parkingu do zgonu. Z prowadzących działalność i robiących 7/7. Mam w rodzinie policjanta. 45 lat od 6 na emeryturze. Ma więcej emerytury jak jego żona (po studiach) wypłaty. Żona mojego kolegi pracowała w straży pożarnej jako sekretarka. Też już na emeryturze, mimo, że ma 41 lat
jsnkesiddhcb / 77.114.195.* / 2011-05-04 21:00
coś mi się zdaje że się nie nadawałes do służby i z ciebie zrezygnowali. Sta twoje wpisy
bolek 50 / 93.176.221.* / 2011-05-04 16:37
Polacy to pszczelrze bo mają tyle jadu, że można
go sprzedawać na zachód.
Polacy to naród wierzący tylko zapomniał
przykazaniach bożych.
Przykazanie 8 nie mów fałszywego świadectwa
przeciw bliżniemu swemu.
Przykazanie 10 nie pożądaj żadnej rzeczy bliżniego
swego.
Trzeba było się uczyć 20lat, to też miałbyś emeryturę.

Najnowsze wpisy