Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Musimy zacząć oszczędzać prąd, gaz i ropę - uważa Komisja Europejska

Musimy zacząć oszczędzać prąd, gaz i ropę - uważa Komisja Europejska

Wyświetlaj:
bobo / .* / 2005-06-26 20:32
Piszecie Państwo o proroctwach obzdurach i bzdetach. Prawda jest taka iż oszczędzać trzeba gdyż każdy z nas wie że bogactwa naturalne są ograniczone. tylko cóż, jak istnieją rekiny które są gotowe nachapać się dużych pieniędzy i wszystko tamują. przecież samochody mogłyby być zasilane z ogniw tlenowo-wodorowych. energia elektryczna mogłaby pochodzić z energi dostarczanej przez słońce, mogłaby pochodzić z elektrowni wodnych. Tylko człowiek to taki pasorzyt który nie dopuści do tanich źródeł energi, bo przecież mógłby stracić fortunę, i dlatego stosuje zasadę po trupach do celu.
Xporferus / .* / 2005-06-27 02:46
Przepraszam. A Pan jest, za przeproszeniem, pasożytem? Czemu nie zaoferuje Pan na rynku ogniw tlenowo-wodoowych (woda?), akumulatorów słonecznych itd? Jeżeli wraże jest Panu pobieranie za to opłaty to tym bardziej może Pan, w krótkim, czasie, liczyć na rozpowszechnienie Pana ,,tanich" źródeł energii. Choć radziłbym Panu najpierw sprawdzić ile kosztuje wyprodukowanie np. 1 kW energii elektrycznej (bezpośrednio użytkowej powiedzmy ogólniej) za pomocą wiatru, wody czy Słońca. Może się okazać, że na ,,bezpłatną" ofertę zasobów Pana nie wystarczy ... ale zapewne utraty fortuny Pan się nie boi (!?).
robert / .* / 2005-06-24 11:34
nie wiem kto tu pisze w jakim wieku jesteście, ale przeraża mnie wasza ignoracja, czy wszyscy myślą ze zasoby naturalne są nieograniczone?? ja mam nadzieje że jeszcze kilka pokoleń będzie mogło żyć normalnie i nie ziszczą się żadne wizje filmów fantastycznych
Xporferus / .* / 2005-06-24 12:24
Przepraszam. Sądząc po przekonaniu o swojej wyjątkowo wysokiej, w porównaniu z innymi tutaj, wiedzy domyslam się, że jest Pan ,,młody duchem" i/lub nie interesuje się Pan czasem przeszłym. Gdyby proroctwa dotyczące zanikania ,,zasobów naturalnych" , które pamiętam ze swojego życia choć w części się ziściły to nasza planeta byłaby zapewne chipsem i to bez smaku. Nie wiem w oparciu o co sugeruje Pan ,,zanikanie" ale czy zastanawiał się Pan kiedyś (ma Pan w końcu zdecydowany sąd) jak można oszacować ilość ,,zasobów" i jakie jest ,,prawdopodobieństwo błędu" stosowanej metody. Wracając do historii. Czy brak np. węgla w elektrowniach czy benzyny na stacjach paliwowych w latach 80-ych poprzedniego wieku i w konsekwencji ich socurzędnicza reglamentacja wynikały z ,,wyczerpania złóż"? Kolejne 25 lat pokazuje jednoznacznie. Rozumiem, że Pan jest autorytetem i dlatego proszę wybaczyć, o Wielki, ewentualną ignorancję, którą tak precyzyjnie Pan uchwycił.
anty / .* / 2005-06-24 09:09
NAjpier zacheca do wymiany na ekologiczny sprzet, pozniej nakarza a na koncu dowala vat, akcyze i kilka innych podatkow, byle tylko upodlic spoleczenstwo.W Polsce taki model wspaniale sie sprawdza. Az sie boje pomyslec co nasi innowatorzy-politycy wymysla gdy beda przewodzic unii.
anga / .* / 2005-06-24 08:24
No jak nic przypomina mi się dwudziesty stopień zasilania. Niedługo będziemy zachęcani, a potem przymuszani do zbierania makulatury.
Greg / .* / 2005-06-23 22:11
Chcieliście Unii, to ją macie. Unia powie Wam jakich macie używać żarówek, jakimi samochodami jeździć i o której uprawiać seks, i z kim.
frustrat / .* / 2005-06-24 09:11
Ja i tak nie uprawiam seksu bo wszystkie dziewczyny z mojego miasta albo wyjechaly wo warszawki lub Angli albo sa juz mezate.
rider997 / .* / 2005-06-23 19:58
Tak,my bedziemy oszczedzac jezdzac gruchotami na gaz a amerykanie w swoich krazownikach spalaja cale paliwo swiata przy cenie po przeliczeniu 2zl/litr bo nasi rzadzacy oczywiscie wspieraja swoich rodakow...
Xporferus / .* / 2005-06-23 12:46
Tak, tak. Będę oszczędzał dla ,,dobra uespołecznego" jak mi BEZINTERESOWNI urzędnicy wskażą ... Jakie czasy to przypomina ...? Podpórka: Wielcy Najmądrzejsi i Nadrynkowi Inżynierowie Planiści reglamentują.

Najnowsze wpisy