Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Muzeum Historii Żydów Polskich. 7 powodów, dlaczego jest wyjątkowe oraz kto i ile za nie zapłacił

Muzeum Historii Żydów Polskich. 7 powodów, dlaczego jest wyjątkowe oraz kto i ile za nie zapłacił

Wyświetlaj:
roz / 94.221.241.* / 2014-10-29 16:16
zadziwiajaca ze nasze biedne polskie dzieci nie maja na komputery nie maja na ksiazki nie maja ubran ale panstwo lekka reka wyciaga miliony na jakies badziewie ktoreego jeszcze utrzymanie pochlonie kolejne tyle.
moim zdaniem te pieniadze powinny w calosci wylozyc ci ktorzy posuneli ten pomysl niech z wlasnej kieszeni placa a nie ograbiaja polakow.
hanba i nic wiecej niech tusek zgnije w tym budynku ze na takie marnotrawstwo pozwolil
mzareb / 213.17.168.* / 2014-10-29 17:42
fajne muzeum ,w fajnej stolicy, coraz fajniejszego Państwa. A skowyt "hańba" i ci skowyczący są też fajni, bo to taki folklor przygłupów.
adrianis / 87.207.52.* / 2014-10-29 16:24
theconrado i roz. Macie mentalność kurdupli. Nawet uważnie nie potraficie przeczytać tekstu o źródłach finansowania. Do `szkoły pewnie mieliście pod górkę
jjghjdjtjtdyjytdjytjt / 77.253.149.* / 2014-10-29 22:22
'Z budżetu państwa i budżetu Warszawy na inwestycję wydano w sumie 180 mln złotych. Każdy podatnik wyłożył więc ponad 7 złotych.'"
theconrado / 85.255.235.* / 2014-10-29 15:47
Budowa tego p********** to obraza dla mnie jako Polaka. Nie chce zydow( celowo z malej litery ) w moim kraju tak samo jak nie chce psycholi islamskich. Polacy czas sie obudzić!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dariusz191 / 37.248.255.* / 2014-10-30 20:52
Potrzebujemy prawdziwego Polskiego wodza, żeby ich pogoni z tego kraju rodacy.
stacho837 / 93.105.236.* / 2014-10-29 16:57
masz rację ja też ich nie chcę,
bo tylko o tym się mówi i pisze a nie pisze się o ich działalności w NKWD gdy do nas przyszli z sowietami i wprowadzali władzę sowiecką
dariusz191 / 37.248.255.* / 2014-10-30 21:04
Przecież Beria pierwsza ręka Stalina był z krwi i kości żydem i to jego zasługa zlikwidowanie inteligencji Polskiej.
mnmn / 95.51.26.* / 2014-10-29 15:20
... muzeum! tak jak tęczę na Placu Zbawiciela, aby zakpić z polaczków raz jeszcze! jesteśmy pod okupacją! najśmieszniejsze pieniądze wywalone w błoto a żydzi nie będą przyjeżdżać bo boją się! ...że Polska to kraj antysemicki , w miedzy czasie kolejny szpital został zamknięty z powodu braku pieniędzy
mario542 / 46.171.12.* / 2014-10-29 14:20
Czy w muzeum jest dział poświęcony roli Żydów na terenach polskich w latach 1339-1941 i w latach powojennych ? Mowa jest tutaj o pogromach ludności polskiej, współpracę z armią czerwoną, pracą w kierownictwie SB
theconrado / 85.255.235.* / 2014-10-29 15:43
100/100 !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
andrzej561114 / 77.252.22.* / 2014-10-29 14:17
No nie, po czymś takim tylko ten przysłowiowy scyzoryk w kieszeni otwiera się,jest mi przykro z tego tytułu że jestem Polakiem, że o Żydów bardziej dba się w Polsce niż o Polaków, zazdroszczę młodym, bo gdybym miał teraz do tych 30 lat i bez zobowiązań to wcale nie zastanawiałbym się, rok podkuć język i raz na zawsze opuścić to niezrozumiałe w logicznych kategoriach państwo. A tak - już za późno, chociaż - skoro do emerytury jeszcze 10 lat a zasiłku już nie ma to albo kraść i posiedzieć na wikcie za kratkami albo wyjechać i zapomnieć...
Floyd / 2014-10-29 15:20 / Tysiącznik na forum

...do emerytury jeszcze 10 lat a zasiłku już nie ma to albo kraść i posiedzieć na wikcie za kratkami albo wyjechać i zapomnieć...

To też wina Żydów?
Chcieliśmy kapitalizmu, to go mamy, a tak właśnie bywa w kapitalizmie. Jednym się powodzi lepiej, innym gorzej, a jeszcze innym całkiem źle. Nie wiedziałeś?
Jeżeli będziesz siedział z założonymi rękami i czekał na mannę z nieba, to będziesz należał do tych ostatnich.
ż floyd / 77.253.149.* / 2014-10-29 17:58
My Żydzi mamy banki gdzie drukujemy sobie dolary ,kochamy kapitalizm ,jak się naszym nie powodzi albo powodzi gorzej od goja to mu pożyczamy na 0% a nich gojom idzie całkiem żle .Nie wiedziałeś?. Manna z nieba ci nie poleci chodz byś se ręce od roboty powyrywał ,będziesz zawsze należał do tych ostatnich goju bo nie jesteś jednym z nas .A my nie lubimy w naszym kochanym kapitalizmie uczciwej konkurencji
acomitam / 109.241.112.* / 2014-10-29 14:16
Skandal i s****...stwo! Ja np. nie dałbym ani grosza na ten zbyteczny obiekt. Jak Żydzi chcą, niech sobie sami takie bzdety finansują. Dlaczego budżet i władze nie znalazły do tej pory grosza na budowę muzeum upamiętniającego bohaterstwo Żołnierzy Wyklętych i hańbę ich oprawców - komunistów, ale znalazły na jakieś muzeum żydowskie?
eddy / 5.134.65.* / 2014-10-29 14:00
Żydowski Instytut Historyczny "wyłożył" 140 mln zł. Dlaczego tej kwoty nie wliczono w artykule do obciążenia polskiego podatnika, przecież ŻIH w całości jest finansowany z budżetu państwa?!
Jan J. / 159.205.16.* / 2014-10-29 17:25
pomylił ci się ŻIH ze Stowarzyszeniem Żydowski instytut Historyczny. Z tych 140 mln nic nie wyłożyłeś, ale wyłożyłeś się na tym komentarzu.
moszeeeeeee / 77.253.149.* / 2014-10-29 13:39
I jak tu nie być antysemitą? Niech budują za swoje a nie za Polaków pieniądze !!! Widać żydy rządzą tym krajem i okradają go ile wlezie!!!Na szkoły nie ma ,na przedszkola nie ma,na szpitale nie ma ...... nie ma nie ma ....ZA TO NA ŻYDA ZAWSZE SIĘ ZNAJDZIE !!!SZALUMP LUMPY!
Floyd / 2014-10-29 15:35 / Tysiącznik na forum

Widać żydy rządzą tym krajem i okradają go ile wlezie!!!

Widzisz jak sobie ładnie wytłumaczyłeś. Straszliwie mądre muszą być te Żydy jeżeli rządzą milionami Polaków i którzy dadzą sobą tak rządzić. To samo wmawiał milionom Niemców Hitler i sobie nieźle poprawili.
moszeeeeeee / 77.253.149.* / 2014-10-29 17:11
tak bardzo cwane są żydy a najbardziej te zajmujące się kabałom i bankowością światową a właściwie usarańko -unijną .Niemcy -drugie państwo na świecie posiadające największe zasoby złota i potężna gospodarka -TAK SE NIEMCY POPRAWIŁY BYT (a dzięki komu to się domyśl)
judek / 77.255.47.* / 2014-10-29 14:26

Niech budują za swoje a nie za Polaków pieniądze

Bardzo ciekawy sposób rozumowania. W takim razie PRECZ Z MUZEUM AZJI I PACYFIKU!!! PRECZ Z MUZEUM JAPONISTYKI (i oczywiście wieloma innymi)!!! One też powstały za pieniądze Polaków, a co wspólnego wiedza o tych rejonach ma z Polską??? Po co mamy z tym zapoznawać młodzież ale i nie tylko??? Po co mamy rozwijać znajomość innych kultur???
Ale dlaczego tak się ograniczać. PRECZ Z ZACHĘTĄ!!! To przecież Narodowa Galeria WYBUDOWANA ZA PIENIĄDZE POLAKÓW, a czyje prace tu wisiały? Co mają z POLSKĄ wspólnego tacy malarze jak Paul Cezanne, Pablo Picasso, Henri Toulouse-Lautrec czy wielu innych, których prace ozdabiały ściany tej galerii?
Tak, prezentujesz ciekawy sposób myślenia. Muzea i panująca w nich możliwość bliskiego obcowania z innymi kulturami, wiedzą czy sztuką jest POLAKOM nie potrzebna.
Przecież sprawa jest prosta: międzynarodowy spisek żydowskiej finansjery i tak zniszczy ten świat, żydzi są wszystkiemu winni.
To są poglądy godne naśladowania!!! A następnym krokiem zapewne będzie publiczne palenie książek...
moszeeeeeee / 77.253.149.* / 2014-10-29 17:28
Jedż do Izraela zainicjuj tam budowę polsko katolickiego muzeum lub palestńko-izraelskiego muzeum pojednania ZA PIENIĄDZE IZRAELSKIEGO PODATNIKA (powodzonka jak tam przewalisz taki numer)
-PO- obcują sobie z polską kulturą żydki szczególnie młodzi bo gu.... wiedzą o Polakach ....Publiczne pieniądze wydawane na g warte muzeum w takich czasach to jawny przykład grabieży narodu!Chcesz to płać sam ale wara żydom od pieniędzy moich i moich dzieci!!!!
judek / 87.205.146.* / 2014-10-31 11:35
Szkoda, że nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza. Nie dziwi mnie więc mnie treść Twojej wypowiedzi.
Dalsza dyskusja przy tak dużej rozpiętości pojmowania rzeczywistości nie ma sensu.
Pozdrawiam.
moszeeeeee / 77.253.149.* / 2014-11-01 11:05
Rzeczywistość to pieniądze i interes-Żydzi dobrze to wiedzą .Twoje pojmowanie rzeczywistość jest oderwane od rzeczywistego świata który nas otacza .Doszukujesz się szczytnych celów i ideałów w WIELKIM PRZEKRĘCIE jaki jet o muzeum wybudowane z moich pieniędzy dlatego zawsze przez takich ignorantów jak Ty cudze rachunki płacimy my obywatele a nie żydki. DO SZKOŁY MATEMATYKI I EKONOMII UCZYĆ SIĘ BY MÓC DOBRZE OBRACAĆ SIĘ W ŚWIECIE RZECZYWISTYM.
judek / 87.205.146.* / 2014-10-31 11:47
Akurat nie, ale pochlebia mi to porównanie. Gdybyś choć trochę zapoznał się z historią tego narodu i poznał tych ludzi zobaczyłbyś, że mają wiele wartości, których my, Polacy, możemy im pozazdrościć.
Oczywiście, tak jak wszędzie, są przysłowiowi "ludzie i ludziska", ale tylko za przeproszeniem kretyn może generalizować i wkładać wszystkich do jednego garnka.
Tak więc Żydem nie jestem, ale wstyd mi za wielu POLAKÓW i ich postawy.
moszeeeee / 77.253.149.* / 2014-11-01 11:38
Podziwiam Żydów za to że są dobrymi bankowcami potrafią dobrze robić interesy zawsze się wspierają nawzajem ,pożyczają sobie pieniądze na bardzo niski lub zerowy %. Pilnują swoich interesów ,twardo stąpają po ziemi ,nie są romantykami wojującymi na koniku z szabelką ! Tych pozytywnych cech brakuje nam Polakom i przez te nasze romantyzmy i głupotę sponsorujemy im muzeum w ich interesie i dla nich.Uczmy się od Żydów dbać o swój interes i swoje i naszych dzieci pieniądze i nie pozwólmy następny raz dać się zrobić w konia !Uczmy dzieci dobrze liczyć i szanować pieniądze tak by w przyszłości robili jak Żydzi -PILNOWALI SWOICH INTERESÓW KU CHWALE POLSKIEGO NARODU!!!
Floyd / 2014-10-29 14:46 / Tysiącznik na forum

JUDEK JESTEŚ ŻYDEM

A, ty pewnie 'prawdziwym Polakiem' bo tylko 'Polakiem', to za mało.
Widzisz jak mało rozumiesz z tego Świata. Nie mieści ci się w głowie, że będąc Polakiem można mieć inne poglądy niż twoje.
Jak ktoś ma inne poglądy niż ty, to musi być Żydem. Bardzo jak widać jesteś ograniczony.
Punch / 89.67.119.* / 2014-10-30 09:29
Floyd, bycie Żydem potraktowałeś jako obrazę i komentujesz dalej w tym tonie, a to nazywa się antysemityzm i co jest faktem - antypolonizm. Ha cóż pewnie jesteś z PO, a tam dyrektywy, zniszczyć, wyludnić, wymazać z mapy świata (jakieś takie wylansowane przez pewnego Kanclerza).
woj19 / 89.228.239.* / 2014-10-29 13:01
Komorowski tym muzeum zrobił przyjemność żonie i jej pobratymcom których niedługo będzie więcej we władzach niż Polaków.
Floyd / 2014-10-29 14:38 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że i wielu Polaków ci się nie podoba i na 100% będziesz narzekał do końca swoich dni. Widocznie taki twój los.
jan6565 / 86.40.115.* / 2014-10-29 12:40
Od dzisiaj Polska dla mnie nie ma już Stolicy a ja czuję się jak mąż podłej nierządnicy, która miast dom posprzątać poszła gdzieś do lasku, by gzić się prowadzana na żydowskim pasku. Szkoda było wysiłku i trudu za młodu, na podźwignięcie z ruin wysiłkiem Narodu, jej zrujnowanych murów, po to by się śmiało z Nas to, co w niej akurat dzisiaj zamieszkało. Dlatego wprost oznajmiam, gdyby w jakiś sposób, znowu jęła doświadczać wojennego losu, i gdyby krew w niej znowu płynęła ulicą, rzekłbym "wartaś jest tego - wieczna niewolnico"
theconrado / 85.255.235.* / 2014-10-29 15:49
Zgadzam sie z Toba w 100%.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
przypadkowy.... / 78.10.178.* / 2014-10-29 12:34
Kocham mój kraj, ale coraz częściej otrzymuję dowody na to, że to jedno wielkie szambo, gdzie każda m..da ma większe prawa niż jego rodowity obywatel. Każdego obcokrajowca głaszcze się nie tylko po głowie i plecach ale i po d... a żydzi panoszą się jak w swoim, a przecież są tylko gośćmi... Mało tego, cała europa drwi z nas Polaków i nazywa antysemitami (dzięki podłym żydom) a przecież o ile mnie pamięć nie myli, to ta nacja przed wieloma wiekami właśnie tu znalazła przyjazny dla siebie zakątek w europie, tyle tylko że sami nafajdali w ten zakątek i sami domagają się już od wielu lat jednego, wielkiego kopa w zad!, bo jeśli ja jestem gościem w cudzym domu, to pamiętam o tym cały czas i nie fajdam w jego pokojach, zrozumieli?
Floyd / 2014-10-29 14:14 / Tysiącznik na forum

i sami domagają się już od wielu lat jednego, wielkiego kopa w zad!

nic dziwnego, że:

cała Europa drwi z nas Polaków i nazywa antysemitami

Ty kochasz siebie, a nie swój kraj. Nieudacznicy zawsze znajdą powód do narzekań i szukania winnych wszędzie tylko nie we własnej główce.
Skończy się temat o Żydach to zaczniesz szukać nieszczęśniku nowych wrogów w innych nacjach.
Cały świat się sprzysiągł przeciwko tobie.
przypadkowy / 78.10.178.* / 2014-10-29 14:45
Gadaj zdrów. Widzę, że brak ci konkretnych argumentów, więc powołujesz się na slogany, wytarte, wyrobione, puste i nic nie znaczące populizmy rozpowszechniane za naszymi plecami i łatki przyszywane każdemu Polakowi, który ośmiela się was krytykować. Nie powodujcie sytuacji wzbudzających krytykę, to i nie będzie krytyki, proste. Jednego bardzo wam zazdroszczę, że znakomicie potraficie się jednoczyć i wspierać jeden drugiego, czego niestety my Polacy nie potrafimy, a szkoda. No ale cóż, mamy za to inne cechy, których wy nie macie... Aha!, co do tego świata, to pobłądziłeś trochę, bo to wy wmawiacie całemu światu, że to ten cały świat sprzysiągł się przeciwko wam i że to ten świat cały wyrządza wam tyle krzywd rękoma wielu narodów...
Floyd / 2014-10-29 15:04 / Tysiącznik na forum
Ja nie znam osobiście żadnego Żyda, widziałem tylko w tv, a ty pewnie też. Ty jednak wiesz, że za wszystkie twoje nieszczęścia odpowiadają Żydzi. Skąd wiesz? To oczywiste, bo jesteś nawiedzony i tym się różnimy. Nawiedzonym nie potrzeba żadnych dowodów, oni po prostu wiedzą i już. Nie popieram nawiedzonych, niestety. Napisz coś mądrego to cie poprę.
przypadkowy:Re / 78.10.178.* / 2014-10-29 14:09
Widzę że sporo żydków włączyło się w dyskusję, bo wypowiedzi krytykujące cały ten cyrk i ich samych otrzymują sporo ocen negatywnych... Czyli co? Chcielibyście powiedzieć, że to Polacy są gośćmi w swoim kraju!!!???
słowianin / 79.184.20.* / 2014-10-29 13:27
jest w tym sporo prawdy.... smieszy mnie natomiast zdanie z tekstu gazety, polscy zydzi, jak żyd to żyd, jesli polak to polak.
patosiak / 46.23.66.* / 2014-10-29 12:34
hmm wczoraj w Świat się kręci w tvp podali chyba kwotę 150 mln. to która jest prawdziwa? sam też myślę ze taką kasę można wydać duuuużo lepiej
safd3212 / 194.28.248.* / 2014-10-29 12:15
masakra i porażka, lepiej by biednym albo dzieciom na obiady w szkolach dali, beznadziejny rzad, beznadziejne museum i cel
jan2567 / 86.40.115.* / 2014-10-29 12:06
Izrael to ewenement na skalę światową. Leży w Azji pomiędzy państwami arabskimi ale sam rzekomo nie jest państwem arabskim. Nie należy do NATO ale w manewrach NATO bierze udział. Nie leży w Europie ale bierze udział w Eurowizji, a nawet to, że nie należy do Europy nie przeszkadza w organizowaniu tam Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. No i jeszcze to, że obywatele Izraela mogą wjeżdżać na terytorium Polski z bronią, mogą ją tu nosić i używać. Oczywiście ludność tubylcza nie ma tego prawa. Takich kwiatków jest dużo więcej ale już mi się nie chce wypisywać bo i tak homosowietikus zamieszkujący terytorium Polski ma to gdzieś.
MrKuba65 / 83.10.153.* / 2014-10-29 12:22
Bo to NARÓD WYBRANY. Podają że ponoć , rzekomo przez Boga. Ale że maja nad naszym, mniej wartościowszym ludkiem tubylczym sprawować powiernictwo nie ulega wątpliwości.Sam fakt że to MY finansujemy budynek o charakterze nostalgiczno - indoktrynacyjnymn jest dostatecznym dowodem na wyższości CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ nad nasza.Fakt użycia słowa " żyd " dzięki stosownym zabiegom propagandy GW jest tożsame z antysemityzmem. Czy to nie jest namacalny sukces ?
p5p / 81.6.191.* / 2014-10-29 12:06
Wspaniałe muzeum, przypomina o czasie który znikł i nie wróci.

Najnowsze wpisy