Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

My się wilka nie boimy

My się wilka nie boimy

Money.pl / 2007-05-24 17:47
Komentarze do wiadomości: My się wilka nie boimy.
Wyświetlaj:
najcz / 2007-05-24 20:04 / Tysiącznik na forum
JWC na espo jest info o oskarżeniu prezesów,o jakieś przekręty ktoś dobrze zna temat,może to byli prezesi.
Faluch / 82.210.131.* / 2007-05-24 20:02
Mysle ze to jeszcze nie to...... Nie wiem jak w Chinach i USA, ale w Polsce do korekty są wszyscy przygotowani.
Nie może być tak proso!!:)
bollullos / 2007-05-24 19:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Niech na całym świecie wojna, byle nasza wieś spokojna...
modliszka / 2007-05-24 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zbiża się koniec maja - ale to jeszcze nie czas na korektę, jeszcze nie teraz, jeszcze troszkę i podkreślam, nie tak głęboką, jaką przeżyliście, w ubiełym roku ( spadki na poziomie tych z lutego, tego roku). I spadki, jaki wpłyną na rynek światowy, nie zafundują nam stany, wiec się tak w nie nie wpatrzajcie - to chiny, będą przyczyną zwałki.
Po ostatnich wzrostach, jakie zaliczało w USA, oddech się giełdzie należy, a że jesteśmy już dosyć wysoko, "szczeliny" spadków będą coraz głębsze. Na tym poziomie, może zacząc mówi o korekcie, jeśli jednego dnia Jankesi zalicza spadek na poziomie 3-5%....Obecnie trwa polityczna wojna pomiędzy stanami a chinami, o siłę i moc gospodarki - taka walka tylko napędzi bardziej koniunkturę. Chiny, w którymś momencie nie wytrzymają, gdyż tak de'facto ich gospodarka zaczyna zwalniać a w niegługim czasie włączą tzw. rewers....KIdy? sądzę, na na jesieni roku 2008...

Jakby nie patrzeć, my część tej nadchodzącek korekty mamy za sobą, wiec wyjdziemy z niej obronną reką. I tak jak napisał Pan Daniel rano "tylko zdrowe i silne ryby, popłyną pod porąd"...

Pozdrawiam
michoo / 2007-05-24 20:08 / portfel / "Hakuna Matata"
Zgadzam się co do Twoich prognoz korekty. Kolejna osoba już potwierdza moją opinię na ten temat, którą już jakiś czas temu skrobnąłem :)
Długa i głęboka korekta moim zdaniem póki co nam nie grozi. Może to jednak wygladać na zasadzie 'trzech szybkich' czyli 3-4 sesje spadkowe po -2...-3% na indeksach i finał.
Pozdrawiam :)
brydzia / 2007-05-24 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
czy wy w ogóle czasem zastanawiacie się co piszecie , korekta nie będzie tak głęboka ,
\
indeks wig 20 urósł chyba z 8 % od początku roku dokladnie nie sprawdzałam a wy piszecie 4 dni po -3 % to jest -12 % to jest 2 razy więcej niż urósł indeks i to nie jest dużo
michoo / 2007-05-24 20:50 / portfel / "Hakuna Matata"
A wiesz, że się zastanawiamy zanim napiszemy? Bynajmniej ja.
Inny wariant, który mieści się w moich założeniach to 3 sesje w okolicach -2% co daje ok. -6%. Ogólnie mam na myśli taką sytację jaka miała na przykład miejsce w dniach 26.02-01.03 br. 4 sesje i coś koło -8% na W20. Dla mnie to nie jest Wielka Korekta a w porównaniu z majem ub. roku to porządniesze smyranie.
No ale każdy sam ocenia rynek i wyciąga wnioski. Ja tylko piszę jak ja to widzę (myśląc przy okazji ;)
Pozdrawiam.
zeppelin / 2007-05-24 21:27 / Tysiącznik na forum
Spoko, spoko tyko skad masz takie wiadomosci - 3 sesje po minus 2? A moze jedna sesja minus 4 druga plus dwa i trzecia minus 8? Nie moze byc? Wiem, czepiam sie bo nie mam koncepcji na dalszy rozwoj sytuacji. Moim zdaniem przed mocniejszym tapnieciem urosniemy tak do 3750-3800 ale nie postawie na to swojego samochodu i kochanki :P
flynet / 2007-05-24 21:15 / Bywalec forum
Wiesz co to znaczy "bynajmniej"? "bynajmniej «wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła" Moze jednak sie nie zastanawiasz nad tym co piszesz?
czytelnik forum / 85.89.183.* / 2007-05-24 20:38
POCZĄTEK ZŁEGO
modliszka / 2007-05-24 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I tak nikt nam nie uwierzy ;-)

Pozdrawiam too :-)
nick.t / 2007-05-24 20:39
Racja, nick.t Wam nie wierzy :)
Ale pozdrawia:)
modliszka / 2007-05-24 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Każdy sam, podejmuje decyzje i albo swietrdza, że jest korekta, albo się śmieje i jedzie dalej :-) jeszcze zależy czym jedzie ;-)
nick.t / 2007-05-24 21:28
Ja chwilowo stoję i czekam. Myślę, że to może się trochę przeciągnąć.
michoo / 2007-05-24 20:23 / portfel / "Hakuna Matata"
Hehe, ale czy my chcemy kogoś przekownywać? Po co ;) Wiemy swoje i tyle.
I dobrze jest wiedzieć, że nie jesteśmy osamotnieni w naszych poglądach :)
rotux / 2007-05-24 20:08 / Uznany Gracz Giełdowy
"Zbiża się koniec maja - ale to jeszcze nie czas na korektę, jeszcze nie teraz, jeszcze
troszkę i podkreślam, nie tak głęboką, jaką przeżyliście, w ubiełym roku ( spadki na
poziomie tych z lutego, tego roku). I spadki, jaki wpłyną na rynek światowy, nie
zafundują nam stany, wiec się tak w nie nie wpatrzajcie - to chiny, będą przyczyną
zwałki."

Pięknie..tylko ani jednego argumentu /nie teraz, bo..., nie tak głęboką, ponieważ.., nie stany, a chiny dlatego, że../
Bez słowa uzasadnienia to trochę zaklinanie rzeczywistości jest.
Pozdrawiam
modliszka / 2007-05-24 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Argument: kobieca intuicja ;-)

Pozdrawiam
teoretyk-praktyk / 2007-05-24 20:06 / portfel / Toddler giełdowy
Tak by było, gdyby chińskie akcje nie były przewartościowane o 90% a amerykanie nie mówili o 15% przeszacowaniu, czy nawet 79% spadku dochodów za Q2. Wtedy moglibyśmy zaliczyć jakieś 500-600 punktów korekty. Jednak CRB wzrośnie, wzrosną więc stopy procentowe, które pogrążą akcje. Zauważ, że mamy szczyt rentowności obligacji w usa, zatem korekta dość blisko. A chińskie obligacje zanotowały 20% spadku w 3 dni. A spadki na giełdach akcji są tego samego rzędu. A to spadków obligacji jeszcze nie koniec, zobaczymy jutro o 9 jak im poszło i bedzie można szacować po zakończnieu korekty. Według mnie będzie bardzo źle. Jeśli to troszkę to 40% to może być. Tak to widzę na dziś.
modliszka / 2007-05-24 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Azja nie pozwoli sobie na korektę, przed zakńczeniem organizacji Letniej Olimpiady 2008 - to Ci gwarantuję. Będziemy dalej wytrzeszczać oczy, patrząc na nich z zapartych tchem, a oni będą rosnąć....Chwilowe spadki owszem, ale nie "pęknięcie chińskiej bańki" do tego wszystkiego rywalizacja z janesami....Za rok Teoretyku-praktyku, za rok... ;-)

Pozdrawiam
teoretyk-praktyk / 2007-05-24 21:57 / portfel / Toddler giełdowy
Zobaczymy, jak będzie, jak na razie wszystko wskazuje, że korekta jednak będzie w tym roku, niezależnie od polityki. Za drogo by ich to kosztowało, utrzymywanie gospodarczej fikcji. A Olimpiada kosztuje raptem 3 mld $, czyli mniej niż jednodniowy obrót na giełdzie w
Szanghaju. A przy rezerwach 1 bln $ w budżecie to naprawdę coś czego w ogóle nie bierze się pod uwagę.
tomtay / 2007-05-24 20:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i pewnie znowu masz racje Magdo,
tak jak wtedy, gdy mowilas, ze jeszcze w tym tygodniu
stx zacznie isc w gore :) Pozdr.
EDiS / 2007-05-24 19:33 / Tysiącznik na forum
Grennspan juz powinien dziób zamknąć. Jego wypowiedzi to typowe naganianie na bessę i nie ma nic wspólnego ze stanem gospodarki szczególnie w USA,z tym że kilkanaście lub kilkadzisiąt mld USD ktoś zgarnie podobnie jak po Jego wypowiedzi o wiszącym krachu nad gospodarką amerykańską.Teraz krach na giełdzie w Chinach a jutro liczymy miliardy.
teoretyk-praktyk / 2007-05-24 19:46 / portfel / Toddler giełdowy
Moim zdaniem tak nie jest, o czym swiadczy choćby przekłamywanie danych w usa. W styczniu bush twierdził, że rynek nieruchomości jest pod kontrolą, podczas gdy dane są fatalne a ostanie to już kompletne dno. Spadek zamówień na dobra trwałe, czyli pada rynek konsumencki jakieś 70% amerykańskiego pkb. Benzyny jest mało a OPEC wydobycia nie zwiększy, więc ceny wzrosną, ceny żywności już bardzo wzrosły, zatem wzrośnie inflacja. Jak wzrosnie inflacja lub choćby CRB to w czerwcu wzrosną stopy procentowe no i wtedy to już może być to na co czekamy. PKB spadło o 1,3%, firmy notują 79% spadek dochodów w Q2, firmy tech mają 15% przeszacowanie akcji, więc się powoli zaczyna korekta. Tak to wyglada. Czyli najprawdopodobniej bedziesz musiał pana Greenspana przeprosić. Pytanie tylko kiedy? Trzeba obserwować rynek obligacji w Chinach i usa. W Chinach jest już mały krach, więc za parę miesięcy bedzie w usa, a dwa po nim krach na giełdzie. Chyba, że krach na obligacjach w Chinach pociągnie krach na akcjach w Chinach za dwa miesiące co wywoła krach na świecie. Wtedy na początku sierpnia lub około tego byłoby zabawnie.
teoretyk-praktyk / 2007-05-24 19:57 / portfel / Toddler giełdowy
Zauważ, że rentowność zaczyna swoje maksimum w usa co ostrzega przed korektą na giełdzie. Zatem czasowo to będzie jakieś dwa-trzy miesiące. Chyba, że Chińczcy nie będą czekać i zdyskontują złe dane z usa i u siebie już teraz.
warren buffet / 2007-05-24 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale bessa to nic innego jak kolejny cykl gospodarczy.... giełdowy.... to tak jakby się obrażać, że jest godzina 21:00 i zaraz zajdzie słońce
Marta__ / 213.134.160.* / 2007-05-24 19:53
Witaj Warren,
wypowiedz sie odnośnie Bytomia,
uważasz ze na chwilę obecną to juz koniec wzrostów?
Jaki scenariusz na jutro przewidujesz.
Dzięki za komentarz.
Pozdrawiam.
warren buffet / 2007-05-24 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
musze Cie zmartwic, bo nie wiem. jednak przewiduje luke w góre. Nie spodziewałbym sie ostrych jazd blisko w przyszlosci, bo to oklepane i kazdy na to czeka. ja czekam do wtorku ( załapac sie chce na PP ) a potem szukam okazji do pozbycia sie akcji :)
bollullos / 2007-05-24 19:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tak to jest ach gdzie te 500 wpisów o 19"00 godzinie?
Krzych / 2007-05-24 20:21 / Płoteczka na forum
jset piękna pogoda , przebywanie na placu więcej satysfakcji daje niż siedzenie przy ekranie.Kto siedzi w większości na kasie wystarczy zerknąć na chwilę i starcza.Po co siać panikę skoro jeszcze prawie 2 godz. i rano spojrzeć jak Azja i wszystko jasne.
superman / 2007-05-24 19:09 / Tysiącznik na forum
dobre info zdla "Zdzicha" i "04"
Polnord zrobil duze zakupy nieruchomosci w Lodzi
lechistan / 2007-05-24 20:11 / portfel / Bywalec forum
gdzie to mozna poczytac?
tez mam 14n....
i to duzo
patrz portfel
pozdrawiam
aszulski57 / 2007-05-24 18:47 / Tysiącznik na forum
Nie chcę Was straszyć ale wykresy indeksów amerykańskich wyglądają tak jakby korekta majowa właśnie się rozpoczęla.
teoretyk-praktyk / 2007-05-24 18:58 / portfel / Toddler giełdowy
Tak to wygląda. W Chinach się zaczęła dzisiaj rano. I ceny domów spadły o 10% w ciągu miesiąca. Najwięcej od 1970 roku. Ale będą spadki. usa się dziwi, że wzrosła sprzedaż domów. No jak dom kosztował średnio 500 000 dolarów a teraz sprzedają go 450 000 to chyba warto? 50 000 w kieszeni, a to są spadki średnie. Jak spadki są średnie to pewnie większość nieruchomości spadła o 20% -30%, doliczyli do tego z 5% posiadłości wartych ze 100 000 000 i wyszło, że było 10% spadków. Geniusze statyski tak jak w Polsce. Spadły zamówienia na dobra trwałe, czyli ludzie dalej oszczędzają.
Pablo / 2007-05-24 18:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jutro Chiny -10%
warren buffet / 2007-05-24 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poczekaj az sprzedam bytom, ty ty
bollullos / 2007-05-24 18:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a szkoda, w innych warunkach censtalGda miałby już +100% pewne.
y / 83.11.85.* / 2007-05-24 19:00
popadacie w skrajnosci w skrajnosc. to tylko korekta nic więcej. Jak spadnie to wzrosnie:)))
y / 83.11.85.* / 2007-05-24 19:00
popadacie w skrajnosci w skrajnosc. to tylko korekta nic więcej. Jak spadnie to wzrosnie:)))
superman / 2007-05-24 19:03 / Tysiącznik na forum
e tam spokojnie to nie to samo co 26-27 luty,
nie jest tak zle
teoretyk-praktyk / 2007-05-24 19:07 / portfel / Toddler giełdowy
Możliwe, dopiero połowa sesji, może odrobią i będzie jeszcze nuda przez kilka miesięcy. W każdym razie jest wesoło albo zaczyna być.
werwa / 87.205.224.* / 2007-05-24 20:33
Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 22 maja 2007 roku skierował do Komisji Nadzoru Finansowego pismo z prośbą o wycofanie wniosku o zatwierdzenie prospektu emisyjnego złożonego w dniu 15 listopada 2006 roku w związku z publiczną ofertą 33 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii C Spółki z wyłączeniem prawa poboru.

Decyzja Funduszu o wycofaniu wniosku wynika z zaistnienia dwóch istotnych przesłanek:

1. Zmiana strategii inwestycyjnej Funduszu: wobec sytuacji rynkowej i zaistniałych możliwości Fundusz decyduje się na przyjęcie nowej strategii, innej niż wypracowywana była w trakcie przygotowań Prospektu emisyjnego - realizację projektów w branży telekomunikacyjnej. W chwili obecnej strategia jest doprecyzowywana i oceniane są wysokości nakładów finansowych koniecznych do realizacji planów. Jednak już na tym etapie wiadomo, iż inwestycje w branży telekomunikacyjnej będą wymagały finansowania nie w postaci nakładów jednorazowych, a rozłożonego na okres kilku lat. Zarząd Funduszu wyraża przekonanie, że posiada wystarczające aktywa umożliwiające realizację najbliższych inwestycji, a w razie konieczności powinien rozważyć finansowanie tańszym kapitałem obcym.

2. W ocenie Zarządu NFI Midas S.A. obecny kurs akcji Funduszu na Giełdzie nie odpowiada wartości Spółki, w szczególności w kontekście potencjału jej rozwoju. Biorąc pod uwagę, iż cena emisyjna akcji musiałaby być zbliżona do poziomu akcji rynkowej realizacja emisji mogłaby być niekorzystna dla obecnych Akcjonariuszy Spółki oraz dla samego Funduszu.
superman / 2007-05-24 18:31 / Tysiącznik na forum
Raport bieżący 38/2007
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Spółka Akcyjna (Fundusz) informuje, że w dniu 24 maja 2007 roku otrzymał od Pana Romana Karkosika (Akcjonariusz) zawiadomienie w trybie art. 69 ustawy o ofercie, o nabyciu dnia 23 maja 2007 r. w transakcji pakietowej 1.000.000 sztuk akcji Funduszu, co spowodowało zwiększenie bezpośredniego stanu posiadania akcji Funduszu przez Akcjonariusza o ponad 1%. Pan Roman Karkosik poinformował również Fundusz o otrzymaniu w dniach 23 i 24 maja 2007 roku od spółek zależnych informacji o zbyciu przez Drugi NFI 1.000.000 sztuk akcji własnych w wyniku czego zmniejszył się pośredni stan posiadania akcji Funduszu przez Akcjonariusza o ponad 1%.

Akcjonariusz posiadał bezpośrednio oraz pośrednio przez podmiot zależny w dniu 22 maja 2007 roku 40.495.339 sztuk akcji Funduszu stanowiących 74,03% udziału w kapitale zakładowym i dających 40.495.339 głosów na Walnym Zgromadzeniu Funduszu, co stanowiło 74,03 % ogólnej liczby głosów na WZ.

Na dzień 24 maja 2007 roku Akcjonariusz jest posiadaczem bezpośrednio oraz pośrednio poprzez podmiot zależny 40.495.339 sztuk akcji Funduszu stanowiących 74,03% udziału w kapitale zakładowym i dających 40.495.339 głosów na Walnym Zgromadzeniu Funduszu, co stanowi 74,03 % ogólnej liczby głosów na WZ.

kom espi mra/zdz
superman / 2007-05-24 18:27 / Tysiącznik na forum
Raport bieżący 37/2007
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego S.A. (Fundusz) informuje, że w dniu 23 maja 2007 r. została zawarta umowa przeniesienia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w wyniku której Fundusz nabył własność 200 udziałów spółki WBF Sp. z o.o. (Spółka) z siedzibą w Toruniu ul. Wapienna 6/8, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000187920, o wartości nominalnej 500 zł każdy udział, to jest o łącznej wartości nominalnej 100.000,00 zł za łączną cenę 30.000,00 zł za wszystkie ww. udziały. Udziały powyższe stanowią 100% kapitału zakładowego Spółki i uprawniają do wykonywania 100% z ogólnej liczby głosów na Zgromadzeniu Wspólników Spółki.

Nabycie nastąpiło ze środków własnych Funduszu. Inwestycja ma charakter długoterminowy.

Przedmiotem działalności Spółki jest między innymi sprzedaż zarówno detaliczna jak i hurtowa żywności i napojów.

Udziały Spółki zostały nabyte od trzech osób fizycznych, w tym od jednej osoby powiązanej tj. p. Piotra Wiśniewskiego, który jest członkiem Rady Nadzorczej Funduszu.
Longterm / 2007-05-24 18:21 / Mostek Zwyciężymy!
witam, odkupiłem kghm na zamknięciu -tą samą ilość. Dziś nieco wystraszyłem się Chin i puściłem przed południem. Myślę że psy szczekają a karawan jedzie dalej
Longterm / 2007-05-24 18:22 / Mostek Zwyciężymy!
jak tak dalej to najwięcej zarabiało będzie biuro maklerskie na mnie:-)
bollullos / 2007-05-24 18:19 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Gdańsk jak popłynie na północ wyląduje w skandynawii... a że jest gorący papier nastąpi jego ochłodzenie, tylko na którym równoleżniku?
bollullos / 2007-05-24 18:15 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a TelForceAdin zaspółkował na Ukrainie nową spółkę.
Tato / 2007-05-24 17:47 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Obyś żył w ciekawych czasach . . .
W Chinach to podobno przekleństwo.
Coraz mniej logiki w zachowaniu rynku, coraz więcej sprzecznych opinii, może w tej sytuacji trzeba się po prostu trzymać wcześniej obranej strategii. Na razie jak dla mnie długoterm trend, czy może trynd jak mówili niektórzy towarzysze, jest niezagrożony
Pozdrawiam
bollullos / 2007-05-24 18:07 / portfel / Uznany Muł Pancerny
kto jest funfel tryndo temu wszycho dyndo
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy