Forum Polityka, aktualnościKraj

Na Dolnym Śląsku powódź - w Bogatyni walą się domy

Na Dolnym Śląsku powódź - w Bogatyni walą się domy

Wyświetlaj:
JaManieK / 83.27.238.* / 2010-08-09 00:11
Przed chwilą na antenie TVN24 widziałem reportaż "na żywo"z mojego miasta. Reporter powiedział w nim trochę prawdy o tym, jak zniszczone jest miasto. Ale w chwilę później "Reporter" zaczął narzekać na straż i wojsko, na to, że potrzebujący nie mają pomocy. Telewidzowie i internauci nie wierzcie w to!!! W całym mieście trwały do zapadnięcia zmroku (a z pewnością trwają nadal) ciężkie prace. Setki żołnierzy, strażaków, pograniczników i policjantów oraz ochotników z bliska i z daleka ciężko pracują usuwając skutki powodzi, wypompowują wodę z domów, sprzątają muł, błoto, naniesione rzeczy, udrażniają drogi... Pracują od wczoraj, inni od rana, cały dzień dojeżdżają nowe wozy, autobusy, co chwilę na łące tuż obok mojego domu lądowały ciężkie śmigłowce wojskowe z ludźmi i sprzętem. Wczoraj byłem świadkiem wielu ewakuacji, nocnych prac odgruzowujących i zabezpieczających. Od rana pod Urzędem Miasta wydawana jest woda pitna, chleb a z tamtąd służby mundurowe oraz ochotnicy rozwożą je w najbardziej potrzebujące rejony. Poszkodowani, z którymi rozmawialiśmy mają pomoc, mają chleb, mają wodę - to wszystko, co na tą chwilę można im dać. Może jest w tym trochę chaosu, ale w takiej sytuacji z tyloma ludźmi potrzebującymi i tyloma pomagającymi ciężko nad wszystkim do końca zapanować. Jeszcze raz apeluję - nie wierzcie tym bzdurom z przekazu "na żywo" - z resztą filmy, które leciały w okienku obok (ulica Waryńskiego - zdjęcia z wczoraj, obrazujące strażaka jadącego przez wodę na spycharce i ulica Kościuszki - zdjęcia z dziś obrazujące strażaków odgruzowujących ulicę, umiżliwiając dojazd) są dowodem na to co piszę. To jedynie podkręcanie atmosfery sensacji, podburzanie nastrojów.
"Reporter" zarzucił także lokalnym władzom, że zlekceważono ostrzeżenia Czeskiego instytutu meteorologicznego o obfitych opadach. Po pierwsze obfite opady to u nas nie nowość - bywa tak, że pada przez tydzień - to jeszcze nie powoduje powodzi. A po drugie sytuacja po stronie Czeskiej wygląda również nie ciekawie - centrum pobliskiego Frydlantu jest zalane i zamknięte dla ruchu, Visnowa i inne okoliczne wsie również są zalane. Nawet jeśli Czesi wiedzieli, to i tak nie byli w stanie nic zrobić...
I jeszcze jedno: najwięcej "kreciej roboty" robią tu media. Chcą być w centrum wydarzeń. Ustawiają wozy jak najbliżej, by dociągnąć z nich zasilanie do lamp, blokują miejsce dla straży i innych służb. Sam byłem świadkiem jak wóz jednej ze stacji stał zaraz za wyjazdem z jedynego, przejezdnego mostu, blokując jeden z pasów ruchu i powodując ciągłe korki. Człowiek z tego wozu powiedział, że nie może przestawić go w pobliskie podwórko, bo tylko tu ma odpowiedni zasięg satelitarny. Zmiękł dopiero przed kilkoma rosłymi ludźmi i telefonem do Policji. W tym samym czasie operator kamery nagrywał płaczących nad zalanymi domami ludźmi, a "reporter" próbował za wszelką ceną uzyskać od któregoś z nich wywiad. Gdyby mnie to dotyczyło, nie wiem, co bym zrobił, ale nie skończyłoby się to dla nich miło. Przyszło mi do głowy, żeby wepchnąć ten ich wóz do wezbranej jeszcze rzeki, może poczuliby, co znaczy strata... Ale to i tak nie ich sprzęt... A ja i ci biedni ludzie, na których nieszczęściu żerowali "reporterzy" mamy na szczęście ludzkie serca.
MarKust71 / 2010-08-09 23:23
BRAWO!!!! Dopiero jak się przestanie oglądać TV i słuchać radia typu RMF, Zet, przynajmniej przez rok, to dopiero można odczuć, jakim wymóżdżaniem widzów i słuchaczy dla każdej złotówki za reklamy oddzielane tylko wymyślanymi sensacjami te instytucje się zajmują. Następstwem tego jest mizdżenie się polityków do każdej "pani redaktor" tylko po to, żeby ładnie wypaść. Tylko gonić tę całą bandę i nie dać się ogłupiać tępakom z mikrofonami.
Lysy 25 / 77.255.197.* / 2010-08-08 21:14
To nie jakieś tam kary boskie, tylko ludzie dewastowali zawzięcie przyrodę na Ziemi, szczególnie przez ostatnie kilkadziesiąt lat a teraz zaczynają zbierać owoce swojej głupoty.

Jeszcze trochę takich powodzi tu i tam, do tego u Ruskich zrobi się Australia a we Włoszech Sahara to im nawet wzrostu gospodarczego odechce..
grego510 / 90.156.78.* / 2010-08-08 19:00
Burmistrz Bogatyni mówi, że miasto zostało zaskoczone przez powódź, że nikt ich nie informował o zagrożeniu..., że zostali pozostawieni sami sobie... Tymczasem minister Miller zapewnia, że informacja o zagrożeniu była, ale być może ktoś ją zbagatelizowała. Jakieś problemy na łączach? A ludzie przeżywają tragedię. http://wiadomosci.wp.pl/gid,12551064,img,12551195,dodaj_opinie.html
LadyGagaNick / 86.11.217.* / 2010-08-08 13:54
Głupoty piszesz. Sprawdź historię miasta, nim bzdety popiszesz...
2/3 zalanej Bogatyni, to stare przedwojenne - poniemieckie i powojenne budownictwo, dużo wcześniejsze niż kopalnia....
ździcho bzdetopisarz / 87.205.81.* / 2010-08-08 14:13

Głupoty piszesz.

Te "głupoty" wyczytałem niegdyś w podręczniku do geografii jak jeszcze byłem szczylem w liceum a dokładnie jak wałkowalismy geologię oraz słyszałem od mojego geografa. Niestety nie mam już tego podrecznika. Historię miasta oczywiście przestudiuję rzetelnie.
Jeśli nie przesadzasz z tymi2/3imi ( a myślę, że jednak przesadzasz) to co z tą pozostałą jedną trzecią? Czyżby nie parcelowano tam wyrobisk? Mówię Ci serio, jak byłem szczylem 20 lat temu, to mój geograf mówił, że Bogatynię może kiedyś spotkać los Atlantydy...
ździchogeologjakzkoziejdupytrąba / 87.205.81.* / 2010-08-08 13:24
Nie chcę krakać, ale...
W Bogatyni (dawn. Turoszów) odkryto złoża węgla brunatnego i kasa zaczęła płynąc tak jak dzisiaj woda. Ale jak zwykle wygłodniałej pieniędzy władzy przyszło do głowy, by stare wyrobiska odkrywki poparcelować i sprzedać frajerom na działki budowlane, bo żądza KASY, KASY KASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oto efekt. Wspomniałem już, że nie chcę krakać, ale coś mi się zdaje, ze większość mieszkańców będzie zmuszona opuścić Bogatynię na ZAWSZE, podobnie jak niegdyś Babilon. Zmienił się klimat i Bogatynia ma 1% szans na to by funkcjonować jako skupisko ludności, bo ukształtowanie terenu (przez człowieka a nie przyrodę) na to nie pozwala. A przy tym widzimy co potrafi narozrabiać tak niepozorna rzeczka jak Nysa Lużycka.Ci co zdecydują się wrócić będą żyli w nerwach do końca życia w nerwach. Przecież teraz jest ryzyko, że powódź wróci za każdym razem, kiedy spadnie deszcz. To co zdarzyło się teraz to nie są roztopy wiosenne. Obawia się, że najrozsadniej jest ewakuować mieszkańców Bogatyni do innych miast RAZ NA ZAWSZE, BEZ MOŻLIWOŚCI POWROTU. To wszystko to efekt bezgranicznej pazerności na pieniądze, a nie kara boska, jak to uprzejmy jest postrzegać nowożytny Izajasz-pomazaniec o imieniu AASER, który powinien puknąć się w czoło zanim coś nagryzmoli na forum
jao / 89.79.242.* / 2010-08-10 22:20
AASER się nie puknie bo wie swoje, a tak się składa, że ja wiem to samo.
Uwierzyłbyś, jakby wielka ręka z nieba się pojawiła i zmiażdżyła bogatynie?
Wtedy byś uwierzył? Wtedy każdy by uwierzył. Chociaż, wtedy byś też wymyślał teorie naturalne.
Bóg działa poprzez prawa które sam ustanowił, nie każdy potrafi to dojrzeć,
tak więc tłumacz sobie naiwnie to po swojemu.
hydrolog / 81.219.115.* / 2010-08-08 13:00
Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku.
bobrownik / 89.72.16.* / 2010-08-08 13:03
To tylko jedna złota myśl.

Ja jednak przychylam się do wersji z bobrami.

Tylko coś tu nie pasuje podobno mieli je odstrzelić.
hamulec postępu / 83.27.12.* / 2010-08-08 15:28
Mieli odstrzelić, ale w kampanii wyborczej Bronek zapowiedział że odwiesi flintę na kołek i kto miał to zrobić? Pierwszy łowczy RP stał się pacyfistą.
AASER / 85.89.183.* / 2010-08-08 12:30
To wszystko to znak kary boskiej na to cosie wyprawia w tym kraju.
ździcho / 87.205.81.* / 2010-08-08 12:59

To wszystko to znak kary boskiej na to cosie wyprawia w tym kraju.

Jeżeli piszesz to serio, to dlaczego Ciebie nie dotknęła kara boska, za to, co się wyprawia w tym kraju? W myśl Twych słów chyba powinna, nie uważasz?
jao / 89.79.242.* / 2010-08-10 22:15
kto nie wierzy, nie uwierzy. Kto ma uwierzyć, uwierzy. To jest kara boska za krzyż i za jego bezczeszczenie. Bóg działa poprzez prawa natury, które stworzył, a wola jego jest niepojęta. Co? chcielibyście wielkiej reki z nieba?
Szkoda tylko, że dotyka to niewinnych...
wkur ....ny / 83.27.3.* / 2010-08-08 11:44
Kogo obchodzi jakaś tam Bogatynia na krańcu Polski? Krzyż przed pałacem jest ważny, stadiony do piłki kopanej i kiboli-chuliganów, pielgrzymki na jasną górę i budowa świątyni "opaczności bożej".
A notowania Peło i tak wzrosną, bo tak pisze szmatławiec gw i tefałen. NARODZIE!!! OBUDŹ SIĘ !!!!
Belwaw / 217.153.189.* / 2010-08-08 11:38
To skandal!!! Ludzie tracą domy, zalewane są ich dobytki, nie śpią bo stracili wszystko pod wodą, a pod Pałacem Prezydenckim broni się przez fanatyków 2 desek (krzyża) TO SKANDAL I WSTYD!!!
Powinno się tych ludzi siłą wywalić razem z tym krzyżem!!
Mam nadzieję, że wtorkowa manifestacja coś przyniesie.
J/W / 90.186.155.* / 2010-08-09 10:55
popieram w 100 % panski komentaz, ale ja jestem bardziej ciety
na ten burdel. Tych debilnych fanatykow nalezy wytepic jak szczury,
a ich ,, wychowawcow" rozmontowac raz na zawsze. Polska jest
fajnym krajem tylko ten przeklety KLER oglupia nasze spoleczenstwo przynosi nam wstyd i zacofanie przy pelnej aprobacie politykow zarowno PIS jak i PO i PSL.
Odwagi Polacy ODWAGI !!!!!!!!!!!! Niech zyjePolska ale bez debili
i klerykalow. Sylwester Gaszczak Kepno (wielkopolska).
jt / 78.8.236.* / 2010-08-09 22:02

iech zyjePolska ale bez debili


A,więc znaczy że dokonasz eutanazji?.
jt / 78.8.56.* / 2010-08-09 06:43
Jesteś idiotą czy tylko udajesz?.Co ma piernik do wiatraka?.Oczywiście można za wszystko winić tych spod krzyża.To że deszcz pada,ich wina,to że zalało Bogatynię,ich wina.
Dla mnie wstydem jest to że w Polsce są tacy debile jak Ty.Nie obraża Ciebie nazywając Cię debilem,stwierdzam tylko fakt.Ty sam siebie tak nazwałeś swoim wpisem.
em96 / 151.82.13.* / 2010-08-08 13:00
Nie broni się, a likwiduje się...
Właśnie likwidują ci, którzy powinni zająć się powodzią i powodzianami a zajmują się tematami zastępczymi by takim jak Ty wydawało się, że rządzi PiS i Kaczyński, który nie ma mocy decyzyjnych bo monopol na nie oddałeś PO, Twojemu prezydentowi i Twojemu Tuskowi, więc płacz do nich...
Belwaw / 217.153.189.* / 2010-08-08 13:24
I całe szczęście,że oddałem PO i Komorowskiemu. Wybór dyktatora Kaczyńskiego, który się obraża na wszystko i ma pokręcony umysł byłby katastrofą dla całego kraju.
Jakby ciebie zalała woda zmieniłbyś zdanie wobec 2 desek przed pałacem. Dziwi mnie, a raczej załamuje, jak tacy ja ty i PiSiory mają zryde moherowe berety. Nie macie odruchów ludzkich, szacunku i jak wasz wódz Kaczoryński KLASY. Potraficie tylko skłócać, pojudzać i prowadzić wojnę polsko-polską!!
Za dużo krzyży, kościoła mieszającego się w politykę w tym kraju. Ludzie, którzy stoją, śpią i wyją pod krzyżem to żenujący obraz fanatyków katolibów, bo z katolikami nie mają nic wspólnego, bo który katolik wyzywa księży.
Powinno się te osoby wyrzucić siłą i skazać na roboty społeczne i wysłane na dolny śląsk pomagać w zniszczonych i zalanych domach.
Jesteście chorzy jak Jarosław Kaczyński i nie zasługujecie na bycie polakami, bo dla was ważniejszy jest krzyż, niż prawdziwe cierpienie ludzi na terenach powodziowych.
sralciepalikot / 178.181.157.* / 2010-08-08 23:47
Błądzić jest rzeczą ludzka, ale ty jesteś skrajnym idotą Belwaw. Po tych wszystkich "cudach" Tuska i PO, to już nie jest błądzenie - jesteś IDIIIOTĄ
pan władek / 152.73.73.* / 2010-08-08 18:32
powidz mi o co ci chodzi z tym krzyżem. Pilnujesz go?
A może platformiany leniu weź dupę w troki i jedź pomóż tym ludziom. Ja podoradzać i oburzać się przez internet też potrafię.
To tyle. / 87.205.131.* / 2010-08-08 16:14
Straszne brednie wypisujesz. Generalnie można zauważyć, że to raczej zwolennicy PO ciągle dymią. Ja ich rozumiem - mają doła bo władza ich oszukała i na siłę próbują zrobić idiotów z tych którzy wytykają nieudolność PO tym samym wytykając wyborcom PO ich pomyłkę. Nawet jest na to termin naukowy :).
A komu przeszkadzał ten krzyż? Skoro go postawiono to niech sobie stoi. Kościół go nie postawił bo po co? Kościół już dawno dogadał się z władzą i tyle.
Trzeba było zrobić tablicę pamiątkową i potem ten krzyż usunąć - byłby spokój. Ale nie - najpierw trzeba napomknąć o likwidacji krzyża i zrobić medialną aferę, żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od np. faktu podniesienia podatków etc. Co do ludzi pod krzyżem - nie wypowiadam się, ciekawy jestem kto za to im płaci. Szczerze wątpię żeby był to PIS - byłoby to zbyt oczywiste, chociaż właśnie dla wyborców PO może właśnie tak to wygląda.
Wapniak / 2010-08-08 09:33 / Tysiącznik na forum
Przy okazji można się dowiedzieć i zobaczyć jak wyglądała i wygląda naprawdę Polska "A". Dlaczego? Ciekawe, czyż nie?...
pan władek / 152.73.73.* / 2010-08-08 18:35
wystarczy spojrzeć napoziom zdawalności matur i tu platformiana Polska A jest daleko w tyle za tzw. Polską B. A powódź jak widać ma w nosie tych lepszych i równo ich zalewa. Ponieważ
"Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku."

Najnowsze wpisy