Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na giełdach rośnie niepokój. Zobacz dlaczego

Na giełdach rośnie niepokój. Zobacz dlaczego

Wyświetlaj:
synonim / 2012-04-21 11:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Subindeks cen płaconych i otrzymywanych w indeksie FED Philadelphia wskazuje, że spółki amerykańskie mają już najlepsze zyski za sobą w obecnym cyklu gospodarczym

One area that we watch particularly closely is net prices. This is simply the difference between the prices paid and the prices received. As shown in the chart, this indicator has only eclipsed 30 on the index a few times in the past. Each previous peak in the net prices index was a precursor to a subsequent decline in corporate earnings as profit margins were squeezed by higher input costs and lower ability to pass them through to the end consumer

http://www.streettalklive.com/daily-x-change/848-philly-fed-points-to-weaker-profits-ahead.html
synonim / 2012-04-21 11:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spółki w USA znów "biją" oczekiwania analityków?

Nie dajcie się tej żałosnej komedii: od października obniżono te oczekiwania z 10% do zaledwie 1%. Gdyby ich nie obniżono to prawie 100% spółek miałoby gorsze wyniki od oczekiwań

earnings estimates were drastically lowered from a 10% expected growth rate in October to less than 1% just before earnings announcements started. Without this massive decline in estimates the number of companies not beating estimates would be near 100%

http://www.streettalklive.com/daily-x-change/848-philly-fed-points-to-weaker-profits-ahead.html
synonim / 2012-04-21 10:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Rośnie barometr strachu oparty na wycenie implikowanej zmienności wbudowanej w rynek opcji

The CSFB level represents how far out-of-the-money that SPX put is. The higher the level, the greater the fear

http://www.bloomberg.com/quote/CSFB:IND
bregida ka / 83.7.171.* / 2012-04-21 11:24
Witam synonim ,czy warto kupic złoto lub srebro w celu zabezpieczenia kapitału ? jesli tak ,to gdzie najlepiej to zrobic , fizyczne złoto czy jakis inny sposob , nie znam sie na tym dlatego prosze o kierunek gdzie i jak to mozna przeprowadzic ,dzieki za sugestie , pozdrawiam
synonim / 2012-04-21 11:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Witam synonim ,czy warto kupic złoto lub srebro w celu zabezpieczenia kapitału ?


Moim zdaniem NIE

Ceny złota i srebra uległy takiej samej manipulacji jak reszta aktywów na fali masowego drukowania pieniądza przez banki centralne. Przyjęto, że masowy dodruk pieniądza wywoła hiperinflację i na mocy tego przekonania wywindowano ceny złota i srebra do astronomicznych poziomów typowych dla każdej bańki spekulacyjnej

Tymczasem hiperinflacja nie nadeszła po prostu dlatego, że masowo drukowany pieniądz nie trafił do realnej gospodarki tylko na rynki kapitałowe. Wskaźniki podaży pieniądza FED z St. Louis dobitnie pokazują, że pieniądze z dodruku nie trafiły do realnej gospodarki

http://research.stlouisfed.org/fred2/categories/32242

A więc ceny złota i srebra przez swe bardzo silne wzrosty zdyskontowały coś co nie nastąpiło - hiperinflację

Inflacja w USA jest duża ale nie na tyle żeby uzasadniać takie poziomy złota i srebra jakie widzimy obecnie

Przewiduję bessę na złocie i srebrze i pęknięcie tych baniek. Sprzyjać temu będzie koniec QE i idąca recesja w światowej gospodarce. Złoto traci na fali umocnienia dolara i traci razem z wszystkimi ryzykownymi aktywami

Wystarczy nałożyć na siebie wykres S&P500 i cen złota aby zobaczyć, że złoto wykazuje bardzo silną korelację z akcjami amerykańskimi - do 2011 roku ta korelacja była prawie idealna

http://stooq.pl/q/?s=gc.f&d=20120420&c=3y&t=l&a=ln&b=1&r=^spx
synonim / 2012-04-21 10:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W piątek inwestorzy masowo wyprzedawali akcje firm budowlanych

http://www.parkiet.com/artykul/9,1231952-W-piatek-masowo-wyprzedawano-akcje-firm-budowlanych-.html

WIG Budowalny spadł wczoraj 3,27% i zjechał do nowych 7 letnich minimów

Hint dla niepoprawnie optymistycznycb byków: w zeszłym roku ten najczulszy sektor jako pierwszy zaczął się osuwać przed zwałą
synonim / 2012-04-21 10:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dr_dreyfus / 2012-03-26 12:43 /
kupiłem Midasa w piątek, zadowolony :)
Midasa oddam po 3 pln jestem cierpliwy
---------------------------

Od tamtej pory jest już 16,6% niżej, ostrzegałem żeby nie łapać noży w bessie to nie słuchałeś
!!!!!!!!!! / 178.73.63.* / 2012-04-21 07:20
"Amerykańska gospodarka wygląda obecnie nieco lepiej niż przed rokiem. Obawy o stan tej gospodarki, a także o rozwój sytuacji w ogarniętej problemami z zadłużeniem Europie spowodowały niedawno, że marsz w górę giełd został wstrzymany, ale sądzę, że wkrótce wzrosty powrócą i mogą się utrzymać przez resztę tego roku" - uważa Bob Doll, główny strateg rynku akcji z BlackRock.
synonim / 2012-04-21 10:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Amerykańska gospodarka wygląda obecnie nieco lepiej niż przed rokiem


ale gorzej niż 2 lata temu - ciekawy ten "wzrost"

http://www.bloomberg.com/video/87093648/
23r3r23r2 / 178.36.134.* / 2012-04-21 09:33
Chyba główny naciągacz.
Franek Dolas do 3,7 / 89.161.35.* / 2012-04-20 21:21
Apple inc = betonowe buciki, Nasdaq sie topi, mam nadzieje ,że szulernię też pociągnie na dno, tak na 1410 p na wig20 w dzień 15 lipca z okazji wielkiej bitwy..
Pacemaker / 2012-04-21 08:07
AAPL wycena akcji pomiedzy 750 a 1000 dolarow.To jest normalna realizacja zyskow.
Eternit / 82.210.148.* / 2012-04-20 21:06
Na GPW zakończył się kolejny dzidopompowy tydzień.
:)
synonim / 2012-04-20 20:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasdaq już na minusie a S&P500 ledwie +0,2 z Apple spadającym 2,5% i ciągnącym ich w dół

W tym samym czasie Dow Jones bez Appla +0,55%

Ale tu paru mądrali twierdziło, że to nie Apple ciągnął w górę Nasdaqa i S&P od stycznia, w żadnym wypadku
!!!!!!!!!!!!! / 178.73.63.* / 2012-04-21 07:28
durniem byles,jestes i zostaniesz do smierci
synonim / 2012-04-20 19:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Euro Stoxx 50, grupujący blue chipy europejskie, jest już na minusie od początku roku

Year To Date: -0.55%

http://www.bloomberg.com/quote/SX5E:IND/chart
synonim / 2012-04-20 19:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet jak ceny nieruchomości w USA osiągną dno to nie oznacza to, że ruszą chętni do zakupów a ceny znów pójdą w górę. Aktualnie przeciętny konsument w USA musi się wpierw zdelewarować aby stać go było na jakąkolwiek nową nieruchomość

The bullish argument that houses are now generally affordable also does not hold up on closer examination. As we have repeated ad infinitum the average household has too much debt and is in the midst of deleveraging rather than taking on more debt. Furthermore, households, on average, do not have enough cash for a down payment or a high enough credit score to qualify for the more stringent credit standards put into effect following the credit crisis. Neither do they have enough income. According to Ned Davis Research the ratio of median home prices to median household income is still about 5% above the 36-year mean. It is notable that following all bubble periods, ratios not only decline back to the mean, but fall significantly under it

http://www.comstockfunds.com/default.aspx?act=Newsletter.aspx&category=MarketCommentary&newsletterid=1647&menugroup=Home
synonim / 2012-04-20 18:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Apple -1%

A miał iść na 1001 USD, tak jak ropa miała iść na 250 USD w 2008 a złoto na 2500 USD

Stado baranów z Wall Street
budon / 94.75.127.* / 2012-04-20 19:20
-1,24% i co chwilę wali nowe minima dnia, a za chwilę przebije 580$
synonim / 2012-04-20 19:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

-1,24%


Już -1,75%

od dawna pisałem, że to pjerdolony balon jest
synonim / 2012-04-20 19:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amerykanie mają 'hossę'

Buhahahahahahahaha
synonim / 2012-04-20 18:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
- Wybieranie akcji to martwa sztuka. Najważniejszą osobą w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych jest Ben Bernanke

http://www.pb.pl/2596639,21879,wzrosty-pompuje-bernanke

W samo sedno
synonim / 2012-04-20 18:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na tym wykresie zestawiono wszystkie rajdy z USA na rynku niedźwiedzia od 1932 roku

http://www.chartoftheday.com/20120420.gif

I okazuje się, że obecny rajd w USA wypada blado na tle innych rajdów

W 1932 roku był dużo większy rajd a potem i tak skasowali całą zwyżkę

Nawet duże korekty bessy nie są więc jeszcze prawdziwym rynkiem byka
Antoni Kosiba / 2012-04-20 18:41 / Tysiącznik na forum
A od Króla Piasta by się nie dało jakiegoś zestawienia zrobić?

Blado nie blado - kto miał na tym rajdzie zarobić to zarobił. Tobie to nie grozi, bo ty czekasz na PRAWDZIWY rynek byka :))))
synonim / 2012-04-20 18:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czekasz na PRAWDZIWY rynek byka

na nic nie czekam matole, po prostu ot tak dla sportu obalam wasze pjerdolenie o hossie
Antoni Kosiba / 2012-04-20 19:01 / Tysiącznik na forum
Wiem ze na nic nie czekasz i nic nie inwestujesz. Pyskujesz tylko na forum bo to całe twoje zycie :))))
synonim / 2012-04-20 19:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wiem ze na nic nie czekasz i nic nie inwestujesz

gówno wiesz frędzlu, ja na nic nie czekam bo aktualnie moja pozycja na rynku pozwala zarabiać w dowolną stronę i od dawna nie wstydzę się ujawniać jakie mam aktualnie pozycje podczas gdy ty zawsze 'zarabiasz' po fakcie a jak tylko coś raz pisnąłeś o tym jakie masz pozycje to od razu rynek cię wyruchał
Antoni Kosiba / 2012-04-20 19:39 / Tysiącznik na forum
moja pozycja na rynku pozwala zarabiać w dowolną stronę
------------

Jasne jasne :)))))))))))))))
Przechodzisz samego siebie gawędziarzu :)))))))))))
synonim / 2012-04-20 19:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nawet nie wiesz, że od dawna są takie strategie i pop raz kolejny wyszło, że jesteś giełdowy LAMER

zawsze wiedziałem, żeś ignorant próbujący nadrabiać cwaniactwem
Antoni Kosiba / 2012-04-20 19:46 / Tysiącznik na forum
Czytałem te twoje bajki o long straggle...
Takie bzdety mozesz kolegom w piaskownicy posuwać patałachu.
synonim / 2012-04-21 11:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bajki o long straggle...


Moje Long Strangle dało już 20% zysku netto od otwarcia, żałosny ignorancie
synonim / 2012-04-20 19:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

long straggle...


'straggle' ha ha ha ha - co za analfabeta

nawet nie potrafisz tego poprawnie napisać LAMERZE ale wciąż kreujesz się na geniusza parkietu - takich wioskowych cwaniaków rozpoznaję na kilometr

w każdym razie wiadomo już frędzlu, że grasz na e-mini futures a to oznacza, że jesteś kolejnym kandydatem do wpjordolu. W sumie mało komu życzę strat na giełdzie ale jesteś tak perfidną kreaturą, że będę miał satysfakcję jak cię rynek zczyści

Czasem ostro się tu żrę z dreyfusem i momentami poniosą mnie emocje ale generalnie koleś jest według mnie spoko. Szczerze nie życzę mu strat, ciebie zaś jak rynek odsieje to będzie to w końcu jakiś pożytek z tego kasyna
Antoni Kosiba / 2012-04-20 22:28 / Tysiącznik na forum
"straggle' ha ha ha ha - co za analfabeta"
-----------
zwykła literówka a ty już cieszysz tępą morde jak jakiś przygłup.

-------------
"ciebie zaś jak rynek odsieje to będzie to w końcu jakiś pożytek z tego kasyna"
-------------

Spokojna twoja rozczochrana. Mam się dobrze i moje finanse również, ale tym wpisem tylko potwierdziłeś jaki z ciebie zawistny i zakompleksiony mały gnojek.
Dedykuję ci modlitwę z Dnia Świra - to dla ciebie i o tobie forumowa gnido:

Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Dopie.rdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dos.rajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego skur.wysyna!
Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym
i w ogóle, żeby miał marnie!
Żeby miał AIDS-a i raka,
oto modlitwa Polaka!
JANLEWA-SYNONIMA!
synonim / 2012-04-21 09:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zwykła literówka


nie odwracaj kota ogonem, twoje lamerstwo giełdowe czuć na kilometr


Mam się dobrze i moje finanse również


z "majątkiem" 1000 USD ha ha ha ha ha
synonim / 2012-04-21 16:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dedykuję ci modlitwę z Dnia Świra - to dla ciebie i o tobie forumowa gnido:

Możesz sobie dedykować ile wlezie he he he he

Rynek cię skopie na tych kontraktach bo nie tacy cwaniacy jak ty płynęli

Wiem to na pewno i spokojnie czekame
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy