Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na giełdach trudno o optymizm

Na giełdach trudno o optymizm

Money.pl / 2009-01-19 07:15
Komentarze do wiadomości: Na giełdach trudno o optymizm.
Wyświetlaj:
Marins / 2009-01-19 08:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Odlewnie na tko poleje sie krew.....
dodge / 2009-01-19 08:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ocho - będzie jazda
dodge / 2009-01-19 08:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam - zielonego tygodnia życzę.

********************************************

Matka przyprowadziła swoja osiemnastoletnia córkę do lekarza, informując go, że córka nieustannie cierpi na mdłości. Lekarz po zbadaniu Córki stwierdził, ze jest ona mniej więcej w czwartym miesiącu ciąży.
- Co tez pan mówi, panie doktorze, moja córka nigdy nie miała do czynienia Z żadnym mężczyzną! Prawda, córeczko?
- Prawda, nawet się nigdy nie całowałam - zapewniła córeczka.
Lekarz bez słowa podszedł do okna i zaczął się intensywnie wpatrywać w dal.
- Panie doktorze, czy coś nie tak? - pyta po pięciu minutach zaniepokojona mamuśka.
- Nie, nie! Po prostu w takich wypadkach zazwyczaj na wschodzie ukazuje się jasna gwiazda i przybywa trzech króli. I za nic k**** nie chce tego przegapić.
dodge / 2009-01-19 08:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam - zielonego tygodnia życzę.

********************************************

Matka przyprowadziła swoja osiemnastoletnia córkę do lekarza, informując go, że córka nieustannie cierpi na mdłości. Lekarz po zbadaniu Córki stwierdził, ze jest ona mniej więcej w czwartym miesiącu ciąży.
- Co tez pan mówi, panie doktorze, moja córka nigdy nie miała do czynienia Z żadnym mężczyzną! Prawda, córeczko?
- Prawda, nawet się nigdy nie całowałam - zapewniła córeczka.
Lekarz bez słowa podszedł do okna i zaczął się intensywnie wpatrywać w dal.
- Panie doktorze, czy coś nie tak? - pyta po pięciu minutach zaniepokojona mamuśka.
- Nie, nie! Po prostu w takich wypadkach zazwyczaj na wschodzie ukazuje się jasna gwiazda i przybywa trzech króli. I za nic k**** nie chce tego przegapić.
dodge / 2009-01-19 08:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam - zielonego tygodnia życzę.

********************************************

Matka przyprowadziła swoja osiemnastoletnia córkę do lekarza, informując go, że córka nieustannie cierpi na mdłości. Lekarz po zbadaniu Córki stwierdził, ze jest ona mniej więcej w czwartym miesiącu ciąży.
- Co tez pan mówi, panie doktorze, moja córka nigdy nie miała do czynienia Z żadnym mężczyzną! Prawda, córeczko?
- Prawda, nawet się nigdy nie całowałam - zapewniła córeczka.
Lekarz bez słowa podszedł do okna i zaczął się intensywnie wpatrywać w dal.
- Panie doktorze, czy coś nie tak? - pyta po pięciu minutach zaniepokojona mamuśka.
- Nie, nie! Po prostu w takich wypadkach zazwyczaj na wschodzie ukazuje się jasna gwiazda i przybywa trzech króli. I za nic k**** nie chce tego przegapić.
Mieczyslaw / 2009-01-19 08:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Wyprzedaż w bankach

Światowe banki w poszukiwaniu pieniędzy masowo wyprzedają aktywa niezwiązane z podstawowym biznesem. Podobną drogą w 2009 roku mogą podążyć i polskie banki.

Część aktywów najprawdopodobniej sprzeda Bank Handlowy. Wszystko w związku z kłopotami finansowymi akcjonariusza, Citigroup. Z powodu strat Amerykanie już w zeszłym roku sprzedali swój biznes detaliczny w Niemczech.

Amerykanie ogłosili też sprzedaż na rzecz Morgan Stanley części brokerskiej Smith Barney oraz podział na dwie spółki: Citicorp i Citi Holdings. Ta pierwsza ma się zajmować tradycyjną bankowością (czyli znajdzie się w niej i Handlowy), w drugiej znajdą się inne spółki finansowe, m.in. odpowiedzialna za consumer finance (kredyty, pożyczki gotówkowe) spółka CitiFinancial. W Polsce duża część oddziałów Citigroup działa właśnie pod tą ostatnią marką.

– Nie komentujemy planów akcjonariusza – mówi Paweł Zegarłowicz, rzecznik Banku Handlowego. Na rynku mówi się też, że BRE Bank sprzeda spółki faktoringowe: polską Polfactor, austriacką Intermarket i węgierską Magyar Factor. Sprzedaż zbędnych aktywów jest na rękę niemieckiemu inwestorowi BRE, Commerzbankowi, który sam szuka oszczędności.

Na dzień dzisiejszy nie mamy planów sprzedaży udziałów w kolejnych spółkach grupy – twierdzi z kolei Arkadiusz Mierzwa z Pekao.

Nie wyklucza jednak sprzedaży udziałów np. w Krajowej Izbie Rozliczeniowej czy deweloperskiej Pekao Property (poprzednio BPH Real Estate). Nie wiadomo, jaki los czeka też inną spółkę przejętą od BPH, czyli Pekao Bank Hipoteczny (dawny Bank Hipoteczny BPH), gdyż po wycofaniu się z działalności deweloperskiej Pekao może nie chcieć finansować już budownictwa komercyjnego przez odrębną spółkę.
Borsuk Rudy / 2009-01-19 08:05 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Czyli co.... wyprowadzanie kasy z polskich banków wkroczyło w kolejny etap.... co ja gadam przecież nie ma żadnego wyprowadzania kasy. Tusk mówił i jego koledzy gorliwie potwierdzali ;-)
Mieczyslaw / 2009-01-19 08:26 / Uznany Gracz Giełdowy
i ty mu uwierzyles ?
Borsuk Rudy / 2009-01-19 08:06 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
O przepraszam polski jest tylko PKO BP, SKOKI i banki spółdzielcze. z tym że SKOK to nie bank
Mojsze / 2009-01-19 08:41
Pięknie , a kto mi polecał tydzień temu Millenium, nie chcę odzyskać kasy ale żądam satysfakcji...
max303 / 2009-01-19 07:54 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
cześć
Marins / 2009-01-19 07:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Siedzisz jeszcze na pko?
Mieczyslaw / 2009-01-19 08:03 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie :)
Marins / 2009-01-19 08:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Trzymaj mocno:)
jaroslaw74 / 2009-01-19 08:26 / Uwaga! Łamie regulamin forum
zapytaj po ile kupił to ci powie że po 20 a max przysle wykres (:-))))))))))
Mieczyslaw / 2009-01-19 08:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ostatni zakup 30,40

wczesniejsze zaku[y w okolicach 40 zl , 35 zl
jaroslaw74 / 2009-01-19 08:33 / Uwaga! Łamie regulamin forum
ok
Mieczyslaw / 2009-01-19 07:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Stacje za złoża ropy?
Parkiet - 19-01-2009 07:46
Orlen rozważa zamianę czeskich stacji benzynowych marki Benzina i Benzina Plus, których właścicielem jest zależny Unipetrol, na złoża ropy - podały czeskie serwisy internetowe. Ewentualna transakcja mogłaby być warta około 1,5 mld zł.
Jak podaje "Parkiet", Unipetrol zaś przygotowuje plan kryzysowy, który miałby ograniczyć wpływ globalnego załamania na jego wyniki. Możliwa jest m.in. sprzedaż rafinerii w Litvinovie. Plan ma być gotowy w połowie lutego.

Orlen boryka się też z kłopotami na Litwie. Tamtejsze władze, ustami ministra gospodarki Dainiusa Krevysa, oznajmiły, że odrzuciły ostatecznie możliwość sprzedaży polskiemu koncernowi terminalu naftowego w Kłajpedzie - czytamy w "Parkiecie".
Borsuk Rudy / 2009-01-19 07:58 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Jeżeli kupią coś w rosyjskiej strefie wpływów. To nie zarobią.

Krazue już chyba kupił jakieś hektary w Kazachstanie czy gdzieś tam w okolicy.... wtajemniczeni gadają że nie był to jego interes życia.
Mieczyslaw / 2009-01-19 08:03 / Uznany Gracz Giełdowy
za swoje kupil ? to byla kasa z emisji petrola
Borsuk Rudy / 2009-01-19 08:12 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
No nie ważne z czego kasa. Porażka przylgnęła do nazwiska. Zresztą jego gwiazda ostatnio nie świeci najjaśniej.

Fakt jest taki że Rosjanie trzymają mocno państwa środkowej Azji w garści. Chińczycy trzymają Afrykę.

Nie wiem gdzie mogli by coś kupić Może bliski wschód... ale tam siedzą Amerykanie i część europy... może ich wpuszczą. Ciasno się robi....
Borsuk Rudy / 2009-01-19 07:50 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar

Jeśli jednak Amerykanom wrócą złe humory po fatalnych informacjach, w drugie połowie tygodnia może być gorąco.


..... A ja ciągle nie mogę wyjść z wrażenia jak oni to wszystko pięknie s**********.
Borsuk Rudy / 2009-01-19 07:47 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Chyba na Onet.pl albo wp.pl pisali że Słowacy masowo przyjeżdżają na zakupy do polski, Mam kolegę w Bielsku.
Mówił że przed świętami w "Sarnim Stoku" (takie ecntrum handlowe) co trzeci to był Słowak. A wszystko przez Euro. (fakt przed świętami jeszcze mieli koronę ale kurs już był sztywny)

Podsumowując jestem za przyjęciem Euro w Czechach i jestem przeciwko przyjęciu Euro w Polsce.

Zdaje się że Euro przyjąć musimy ale daty przyjęcia nie ma. To przyjmijmy sobie datę 2500 roku i po bólu...

Mam dziwne wrażenia że władza po raz kolejny próbuje nas wyruchać.
Marins / 2009-01-19 07:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Mój kolega był trzy dni na słowacji myślałał ze odpocznie za podobne pieniądze jak w polsce a tam straszna drożyzna....
max303 / 2009-01-19 07:40 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"powrót do źródeł z abstrakcyjnej czasoprzestrzeni."

raczej do twardej rzeczywistości

witam
Marins / 2009-01-19 07:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich i życze wzrostów...
Robert_d / 83.29.171.* / 2009-01-19 07:15
Wyjdziemy dziś na zero...a od jutra znowu doły :[
10 11 12 13 14 15
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy