Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW coś drgnęło

Na GPW coś drgnęło

Money.pl / 2008-05-09 18:05
Komentarze do wiadomości: Na GPW coś drgnęło.
Wyświetlaj:
piciu / 2008-05-11 20:27 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tego dnia miarka się przebrała. Anna postanowiła z sobą skończyć.
Usiadła w kuchni koło lodówki. Po chwili usłyszała znajomy warkot
samochodu. Jej mąż wrócił właśnie z ogródka, gdzie kosił trawniki.
Za chwilę wszedł do domu, cmoknął Annę w policzek. Wziął do ręki
otwieracz, wyjął z lodówki butelkę piwa. Gdy odskoczył kapsel i
syknęła mgiełka, Anna szybkim ruchem wyrwała mężowi butelkę i
wyrzuciła przez okno. Śmierć miała szybką.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-11 20:21
Tuska zaczepiają że palił to co Clinton...
Gosiewski kręcił z podatkami
ech, opera mydlana
Amigo11 / 2008-05-11 20:47 / SAMA PRAWDA
To niech Tuskacz zalegalizuje gandke inaczej jest hipokrytą,
adrianoo / 2008-05-11 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
oskzrzenie łatwo rzucić.. zobaczymy co z tego bedzie... prawdą... jesli oczywiscie sie dowiemy;)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-11 20:36
ale o co ci chodzi?
czy palił?
pewnie,że palił
bez palenia podwieszać się na linkach na jakimś wieżowcu?
adrianoo / 2008-05-11 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
:) stan taki da sie osiagnavc rowniez po innych uzywkach ;)
GrzechO / 2008-05-11 21:28 / Bywalec forum
szczególnie jak się jest na ...........głodzie..............

Bo pracuje się dla chleba baranki..... przepraszam urażonych.
marlowe / 2008-05-11 19:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Warren, to Ty jesteś w Karku i nic nie dajesz znać? Ładnie, ładnie :)))
marlowe / 2008-05-11 19:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Cóż... Miało być w Kraku :))
warren buffet / 2008-05-11 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he ladne imprezki wczoraj byly..... dam znac nastepnym razem to wypijemy jak bedziesz mial czas :)
N70 / 2008-05-11 19:25 / portfel / Forex trejder
Ku przestrodze...

"Witam.
Czekałem na tę chwilę.
Dziś umoczyłem 45% posiadanego kapitału.
Wieczór prawdy, wyznawania win, patrzenia w lustro.
Mój czas. Przejdę do rzeczy. Kiedy Wy myślecie o ....życiu;) ja myślę tym, o czym myślę codziennie od 10 miesięcy. Dzień w dzień. Rano i wieczorem. Budząc się i idąc spać.Pracując i wracając do domu. Rozmawiając ze sobą i z innymi.All the fuckin' time;)
750 tysięcy PLN. To cena mojego szczęscia. To cena mojego klucza do normalnego życia.
Dlaczego właśnie tyle?
Zaczęło się kilkanaście miesięcy temu. Giełda Papierów Wartościowych na szczycie sukcesu. Zawsze się tym interesowałem. Jak W.Rozłucki miał wykład nt. giełdy na UW w 91 chyba, siedziałem w pierwszym rzędzie. Miałem naście lat.
W końcu było mnie stać na inwestycje.....Przeklinam ten dzień. Tę chwilę. Ten amok w którym się znalazłem.

Najpierw ogromny sukces procentowy. 300% w miesiąc - to czemu nie zarabiać milionów??? Aha, kontrakty to największy lewar - po co tracić czas na akcje????
Hipoteka dostarczyła gotówki.
..........

Lipiec szczyty. W sierpniu w dołku sprzedawali frajerzy.
I gramy dużymi kwotami. 50 kontraktów to ideał.
Gramy na czuja. Nie mamy systemu bo nie mamy czasu.
Chyba że rejczakiem. Ale po co? On traci punkty przed odwrotką.

W ostatni czwartek i piątek przed wigilią 2007, kiedy Wy zastanawialiście się nad kolorem wstążki do prezentów Wink) ja straciłem odpowiednio 19 i 18 tysięcy.

Nie mam dziś siły na pełną opowieść. Reasumując, jestem 750 tysięcy do tyłu. Mam jeszcze 21.199 tysięcy gotówki. Jak ją stracę, będę do tyłu śliczne 770k do tyłu.
Mieszkania dużego już nie ma, śłicznego przepięknego A4 już nie ma, narzeczonej też już nie ma.

Aha, zapomniałem dodać.

WSZYSTKO NA KREDYT.

Piszę bo....nie mam już siły trzymać tego w sobie. Nikt nie wie. Teraz wiecie Wy.
Mam 34 lata, fajną i, jak dla mnie, nieźle płatną pracę....Jeżdzę gratem (A4 sprzedałem i zdążyłem już przegraćWink)).

5/7 mojej pensji pochłaniają raty.
Kiedyś strzeliłbym sobie w łeb.
Dziś zaciskam zęby i .....mam zamiar wyprostować wszystko co zepsułem.
Wiecie co jest najgorsze? że bez względu na to co robię, mam świadomość, że "hello!!! to ja jestem kolesiem który jest tak głupi że stracił750k!!! pożyczone!!!".

ps. wiecie jakim koszmarem są kontakty ze znajomymi w realu???

udaję od kilku miesięcy. mam inne wyjście???"
GrzechO / 2008-05-11 21:34 / Bywalec forum
Wal to wszystko , znajomych też.. NIE DLA NICH ZYJESZ.!!!!!!
Znajomi przed którymi musisz udawać sa gówni warci....
Chłopie , posłuchaj spiewu ptaków o świcie.... i i lej na to wszystko.
N70 / 2008-05-11 20:30 / portfel / Forex trejder
podaje linka do tego postu, ponizej sa tam swietne komentarze doswiadczonych graczy,. naprawde warto poczytac:

http://tnij.org/a6mr
warren buffet / 2008-05-11 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Citro z gazety.pl powiedzial ze jak sie jeszcze nie uzaleznilem i nie gram kotraktami to nie mam w ogole zaczynac. to jest: cytuje: " k u r e s t w o "
N70 / 2008-05-11 20:16 / portfel / Forex trejder
zeby grac kontraktami trzeba miec naprawde spora kase... dla mnie fw20 jest o wiele bardziej ryzykowne niz forex gdzie przynajmniej moge grac zgodnie z zasadmi mm majac niewielki kapital... a do tego nasza gpw wedlug mnie do kontraktow jeszcze nie dorosla... Waluty sa bardziej przewidywalne niz wig20 :)
Kenobi / 2008-05-11 20:35 / Uznany malkontent giełdowy
Wcale nie trzeba mieć wielkiej kasy, żeby grać na kontraktach. Trzeba mieć coś innego - dużą wiedzę i umiejętności, oraz praktykę, która pozwala zrozumieć na czym to wszystko polega. Nie powinien zabierać sie za to ktoś, kto nie ma o tym pojęcia, a kieruje się tylko myśleniem życzeniowym, oraz chciwością zarobienia jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie. Nie wolno grać dużą kasą,nawet jak się nią dysponuje, bo kontrakt to lewar, ok. 10x, o czym niektórzy jakby o tym nie wiedzieli. Branie pod to kredytu, to samobójstwo...Nie jest to zabawa dla każdego, szczególnie tych, co zarobili psim swędem w czasie hossy, kiedy wystarczyło kupić byle co, bo wszystko rosło, i wydaje im się, że są doskonałymi inwestorami...
N70 / 2008-05-11 20:44 / portfel / Forex trejder
ok zgadzam sie, naturalne jest ze potrzeba wiedzy i umiejetnosci. Ale majac niewielki kapital na kontraktrach, nawet z wielkim dosw i umiejetn nic nie zdzialasz. Z prostej przyczyny - nie jestes w stanie stosowac zasad zarzadzania kapitalem. Poza tym ktos kto ma dosw i praktyke wie o tym juz na starcie. Jest to podstawowa zasada kazdej strategii. Pomysl ile kasy musisz miec by na kazda transakcje ryzykowac tylko 2% kapitalu? Tyle co dla wiekszosci graczy jest spora suma. I to wlasnie oni najchetniej sie biora za szybka kase. Pozniej tak to sie wlasnie konczy.
Kenobi / 2008-05-12 00:38 / Uznany malkontent giełdowy
Problem polega na tym , że chodzi o jakość a nie ilość. Mozna wygrywać niewielkim kapitałem, tylko trzeba potrafić. Trzeba iść w głąb, czyli pozwalać zyskom rosnąć, a nie wszerz, zwiększać ilość pozycji, co niepotrzebnie powiększa ryzyko, a zaplecze jest potrzebne tylko do zabezpieczenia podejmowania tego ryzyka, bo nie ma zysku bez ryzyka. Trzeba po prostu umieć szybko pogodzić się ze stratami, a większość gra po to, żeby zawsze mieć zysk, więc często trzyma stratne pozycje czekając na ten zysk, a straty rosną w szybkim tempie.
warren buffet / 2008-05-11 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kto byl wczoraj na rynku ? gral dzem a potem wiselka swietowala :) to sa klimaty :))
pklark / 2008-05-11 19:49 / portfel / -
To już nie TEN dżem ......nie te klimaty.........inne czasy,inny zespół ,inne klimaty........
warren buffet / 2008-05-11 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rysiek nie wroci...ale maciek nie jest zly...
warren buffet / 2008-05-11 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na rynku w krakowie....
jacekk_85 / 2008-05-11 19:24 / Bywalec forum
rok temu byłem na Dżemie, masz rację, rewelacja
amigo2 / 2008-05-11 18:46 / Regulamin forum!
Makler sterował cenami akcji spółek, narażając innych klientów giełdy na ogromne straty, a prokurator zgodził się, by dostał tylko 20 tys. zł grzywny, bo dobrowolnie poddał się karze. Oszust mógł zarobić kilka razy więcej.

Śledztwo trwało ponad pół roku. W lipcu 2007 r. Komisja Nadzoru Finansowego wysłała do prokuratury zawiadomienie, że w październiku i listopadzie 2006 r. dokonywano transakcji, które miały obniżyć kurs akcji spółki ZNTKLA SA notowanej na rynku pozagiełdowym. Akcji staniały prawie o połowę. Szybko okazało się, że za przekręt odpowiada jedna osoba, 39-letni makler Andrzej D. Był on pełnomocnikiem dwóch podmiotów, między którymi dokonano fikcyjnej transakcji obniżającej wartość akcji.

W poniedziałek mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył oświadczenie, że dobrowolnie podda się karze grzywny w wysokości 20 tys. zł. Zgodził się na to prokurator, więc prawdopodobnie sąd przyklepie wyrok. Będzie to o tyle niesprawiedliwe, że Andrzej D. mógł przeprowadzić poza giełdą tzw. transakcję pakietową. Prawdopodobnie zyskał na niej nawet ponad 100 tys. zł. Polskie prawo pozwala w takich przypadkach na grzywnę nawet do 5 mln zł oraz od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

- Kwota w tym przypadku nie ma znaczenia. Liczy się sam fakt popełnienia przestępstwa. Poza tym mężczyzna wyraził skruchę, co jest okolicznością łagodzącą - tłumaczy Anna Kędzierzawska, oficer prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Przyznaje jej rację także Łukasz Dejnowicz z biura prasowego Komisji Nadzoru Finansowego: - Dla nas ważne jest, że została wyłapana manipulacja na giełdzie.

Podobnych spraw policja prowadzi od kilku do kilkunastu rocznie. Większość kończy się w podobny sposób.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
brydzia / 2008-05-11 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprzedaż nowych aut w kwietniu spadła o 8 proc. mdm - Samar
PAP - Biznes
10 Maj 2008, 12:54


10.5.Warszawa (PAP) - Sprzedaż nowych aut w kwietniu spadła o 8 proc. mdm i wyniosła 28.000 sztuk - podała sobotnia Rzeczpospolita powołując się na dane instytutu Samar.

"W kwietniu pogłębił się kryzys w salonach samochodowych. Zamówień nie przyniosły też pierwsze tygodnie maja. Wolne dni nie zachęcają do wizyt w salonach" - napisano w dzienniku.

Łączny wynik z czterech miesięcy to 115.000 aut, o 17 proc. więcej niż w 2007 roku.(PAP)



ale będzie danych w tym tygodniu , będzie się działo
Krzych / 2008-05-11 20:06 / Płoteczka na forum
W pierwszym kwartale 2008 roku sprzedano w Polsce 87 tys. samochodów osobowych, to o 20 proc. więcej niż przed rokiem – podał Samar.
Najwyższym tempem wzrostu wyróżnia się w skali rynku segment aut terenowych. 5,3 tys. sprzedanych pojazdów to o 66 proc. więcej niż na początku 2007 r. O ponad 40 proc. wzrosła sprzedaż samochodów klasy niższej średniej, które stanowią już jedną trzecią całego rynku nowych aut. 30-proc. wzrost wykazał segment samochodów najmniejszych.
Tylko trzy segmenty odnotowały mniejszą sprzedaż niż przed rokiem. Najbardziej dotkliwy spadek odnotowały samochody klasy klasy wyższej (-7,5 proc.). O niespełna 5 proc. mniejszy wynik uzyskała grupa vanów, a 1,5-procentowy spadek wykazały auta mini plus.
Średnia ważona cena samochodu osobowego, sprzedanego w I kwartale wyniosła 70,5 tys. złotych i była o 2,8% wyższa niż przed rokiem. O ponad 5 proc. potaniały w tym okresie auta terenowe.

Produkcja samochodów osobowych wzrosła o 52,8 proc.
Produkcja samochodów osobowych wyniosła 88.706 tys. sztuk w kwietniu, co oznacza wzrost o 52,8% w ujęciu rocznym. Liczba samochodów łącznie wyprodukowanych w okresie czterech miesięcy 2008 r. wyniosła 370 191 sztuk i jest o 32,8% większa niż rok wcześniej, podał Samar, firma zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.
Największym producentem pozostaje Fiat Auto Poland, który z tegorocznym wynikiem 153 624 aut osobowych (wzrost o 32,8%), co stanowi obecnie 47,9% polskiego rynku.
"W ujęciu sumarycznym również wszystkie wymienione firmy osiągnęły większy poziom produkcji niż przed rokiem. [...] Niestety, w Polsce pozostało zaledwie 8 121 wyprodukowanych aut osobowych, co stanowi 2,5% tegorocznej produkcji" - podano w raporcie.
Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, kwietniowa produkcja samochodów dostawczych w Polsce wzrosła w porównaniu do miesiąca poprzedniego i wyniosła 13 538 sztuk (wzrost o 55,7% r/r).
Łącznie w okresie czterech miesięcy br. wyprodukowano 49.305 samochodów użytkowych.
"Zaledwie 4,2% tegorocznej produkcji krajowej pozostało na polskim rynku (2 072 auta), zdecydowana większość (47 233 pojazdy, 95,8%) trafiła na eksport" - podano w komunikacie.

witam - hmm czemu widzisz tylko czarny kolor ?
piciu / 2008-05-11 19:53 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W kwietniu 2008 roku został ustanowiony absolutny rekord produkcji samochodów w Polsce. Po raz pierwszy przekroczono pułap 100 tysięcy pojazdów. Rekordowo duża produkcja dotyczy zarówno samochodów osobowych (88,7 tys. sztuk), jak i dostawczych (13,5 tys. sztuk).
piciu / 2008-05-11 19:57 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od początku roku wyprodukowano na terenie Polski łącznie 370 191 samochodów osobowych i dostawczych. To wynik o prawie 32,0% (89,6 tys. sztuk) większy niż przed rokiem.
W samym kwietniu wielkość produkcji, która wyniosła 102 244 auta, była o 11,2% większa niż w poprzednim miesiącu i o 53,1% większa niż rok wcześniej.
Niestety, w Polsce pozostało zaledwie 8 121 wyprodukowanych aut osobowych, co stanowi 2,5% tegorocznej produkcji.
Zaledwie 4,2% tegorocznej produkcji krajowej (samochodów dostawczych) pozostało na polskim rynku (2 072 auta), zdecydowana większość (47 233 pojazdy, 95,8%) trafiła na eksport.
Krzych / 2008-05-11 20:12 / Płoteczka na forum
więcej czasu mi zeszło ze złożeniem całości , ale od przybytku głowa nie boli :))
pozdrawiam.......
Kenobi / 2008-05-11 20:10 / Uznany malkontent giełdowy
Wykorzystuje się siłę roboczą białych Murzynów, nie płacąc podatków, żeby ominąć unijne bariery celne. W sumie raczej montaż, niz produkcja.
adrianoo / 2008-05-11 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
zgoda, ale nie do konca, coraz wiecej części jest produkowanych w Polsce, chociaz wspołpraca często nie jest przyjemna - audity, audity i audity;)
piciu / 2008-05-11 20:19 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

W
sumie raczej montaż, niz produkcja.


zgadzam sie z toba, ale wiekszosc czesci (podzespolow) jest produkowana w polsce
jerzy_w / 2008-05-11 18:48 / Bywalec forum
Maj może być szczególnym miesiącem dla naszej gospodarki tylko i wyłącznie z ilości i rozkładu świąt (dwa wolne ustawowo czwartki, a piątek już sam się prosi o wzięcie urlopu :) ). Danych może i dużo, ale nie spodziewałbym się niczego nadzwyczajnego i przełomowego dla naszego rynku. Tym bardziej, że za tydzień znów nietypowy tydzień. Ogólnie rzecz ujmując marazm ze wskazaniem na powolne obsuwanie się w dół i tak jeszcze jeden no może dwa kwartały. Pozdrawiam
amigo2 / 2008-05-11 18:24 / Regulamin forum!
rozmowa o imprezkach
własnie wrociłem z imprezy a mianowicie
festyn parafialny-piwo leje sie strumieniami
kiełbaski szaszłyczki z grila,domowe wypieki o ktore zadbaly panie z kołka rozancowego
kapele przygrywaja ,siostry tancza ludu co niemiara,pełna kultura,młodzi,emeryci i rencisci,nasz dobrodzie zbiera kasiorke na szczytny cel-zmiana samochodu?
posiorbałem 1 piwko zakupiłem 2 losy dla mojej małej
no i tak to zycie płynie na wsi max303)))))))) o ile miasteczko 35tys mozna tak nazwac
anonim_03 / 2008-05-11 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ja właśnie rozmyślam o tych lodach na długach szpitalnych, co posłanaka Mazgaja-Sawicka pół roku temu zapowiadała.

Ostatnio pisała o tym też Gazeta wybiórcza, jednocześnie urabiając opinię społeczną niby-sondarzem.

Czy są jakieś fundusze co te długi (mocno pewnie przecenione) teraz trzymają ?
rotux / 2008-05-11 18:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Na nc jest chyba spółeczka mwtrade, co ma z tym coś wspólnego...
Pzdr :)
anonim_03 / 2008-05-11 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
genralnie chodzi o zarobienie symbolicznej złotówki.
by proceder do podszewki poznać ;-))
anonim_03 / 2008-05-11 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
5 mld zł przepłynie z budżetu do "tych co będą wiedzieć" (!)
Kenobi / 2008-05-11 20:19 / Uznany malkontent giełdowy
Najpierw dołożą z naszych kieszeni, żeby mogli przejąć szpitale bez długów, potem zapłacimy za leczenie, więc popłynie jeszcze więcej. Widzimy do czego doporwadza "rynek" w odniesieniu do opieki zdrowotnej na Zachodzie - zapaść demograficzna, omawianie leczenia ludzi starych, bo się "nie opłaca", eutanazja.
jerzy_w / 2008-05-11 18:11 / Bywalec forum
Dobry tytuł ludzie na forum giełdowym przestali pisać o giełdzie.
marlowe / 2008-05-11 15:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Amigo11 :) Pierwszy raz od ośmiu lat na Juwenaliach? :) I nie wiesz ile trwała nie tak znowu dawno służba wojskowa?

Nevermind... Byłem w piątek na miasteczku studenckim. Tłum jak na papieżu, a raczej po bitwie Rzymian z kimśtam.. Grille, pełno ludzi siedzących, stojących, pijących, szamających kiełbaski, muzyka, przepiękne, młode kobiety... O czwartej rano żal było stamtąd wychodzić.... Pełna kultura, zero zchamienia... Każdy uśmiechnięty, każdy szczęśliwy, każdy pełen życia i alkoholu :)))

Ech, było z*********!
Amigo11 / 2008-05-11 16:38 / SAMA PRAWDA
a w jakim mieście byłeś??
marlowe / 2008-05-11 17:12 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
w Krakowie oczywiście. A gdzie mogą być lepsze juwenalia??
marlowe / 2008-05-11 17:25 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Co prawda w piątek byl H-blocks na błoniach, ale po kilku kawałkach się zebraliśmy na miasteczko, między akademiki. Tam jest zawsze najlepiej... No, w piątek było jeszcze Zakopower w Żaczku, ale nie mialem ochoty na te klimaty :)
jacekk_85 / 2008-05-11 16:45 / Bywalec forum
cześć Amigo. Też byłem na tym koncercie. Masz rację o tym shamieniu ludzi -
niby studenci a gówniarzerka jak się patrzy. W tym roku przenieśli scenę i odwrócili przez co zakorkowało się. Hey dobrze ale Coma dała ciała.
Przyszedłem w trakcie Comy i nie wiem czy tak było od początku z głosem
wokalisty. Pod koniec puscili troche z playbacku bo nie dali rady dociagnać.
Ogólnie słabiutkie nagłosnienie. A prowadzący kompletny idiota. Dobrze ze go
olali i nie było więcej bisów.
jacekk_85 / 2008-05-11 16:48 / Bywalec forum
posiorbałeś troche perełki?
w końcu poważny sponsor

pozdr.
Amigo11 / 2008-05-11 13:53 / SAMA PRAWDA

2008-05-11 12:00:50 | 83.238.116.* | klika

Świetny kawałek wczoraj bawiłem się przy tym załą noc
http://pl.youtube.com/watch?v=9_XtX4m4dyo

____________________________________________________-

:-o :-o szok
flavio25 / 2008-05-11 13:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobra dobra juz nie smiece
tylko jeszcze to:

http://pl.youtube.com/watch?v=MrelPOP518g
flavio25 / 2008-05-11 13:34 / portfel / Tysiącznik na forum
http://pl.youtube.com/watch?v=ujnH4yNqL8E

dajcie spokoj
niedziela
cisza
flavio25 / 2008-05-11 13:41 / portfel / Tysiącznik na forum
http://pl.youtube.com/watch?v=n9bt8QldjPc
GP Turcji 14.00 / 77.114.26.* / 2008-05-11 13:12
Przed rokiem Robert Kubica zajął w GP Turcji ostatnie punktowane miejsce - ósme, ale podczas wyścigu miał pewne problemy techniczne z bolidem, które uniemożliwiły walkę o wyższą lokatę. wp.pl
===========================
Robert zmień zespół na Ferrari albo McLarena bo z BMW i ich wadliwymi samochodami daleko nie zajedziesz !
Pacyfista z Londka / 77.114.26.* / 2008-05-11 12:56
dzień dobry wszystkim
orientuje ktoś sie w polskiej armii może

czy prawdą jest że przymusowy pobór do wojska został w końcu zawieszony?
i czy pobór jesienny w tym roku nie nastąpi?
czy to obejmie także tych którzy się uczą i dostali odroczkę?
wesz / 83.31.199.* / 2008-05-11 17:26
Jeżeli jesteś alergikiem możesz się wybronić ,tylko potrzebne jest zaświadczenie od alergologa ,tak mój syn dostał kategorię D i już nie musi się stawiać na żadne komisje . Powodzenia
wyspiarzDK / 2008-05-11 14:06 / Leszcz na dnie
ależ ciężki temat, broń się nogami i zębami by tam nie trafić, nie daj się złapać na slogany w stlu "umieranko za ojczyznę" , powodzenia!
max303 / 2008-05-11 13:34 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wojsko to najdłuższe wakacje w życiu i w dodatku za cudze pieniądze!!! (:-)))
flavio25 / 2008-05-11 13:35 / portfel / Tysiącznik na forum
byles ze wiesz??
max303 / 2008-05-11 13:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jesień 89 do wiosna91
flavio25 / 2008-05-11 13:47 / portfel / Tysiącznik na forum
zawsze uwazalem
ze zabieraja kawalek cennego zycia
zabieraja milosc
nie lubie zmuszania do czegokolwiek

ahh
max303 / 2008-05-11 13:48 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
kwestia podejścia i charakteru,a może nawet wychowania?
flavio25 / 2008-05-11 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum
max uwazam to za bzdure(wojsko i to ze musze isc)
gdyby byla zawodowa armia moze mialoby to sens
max303 / 2008-05-11 13:54 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
po prostu masz inne podejście które w obecnych realiach może zostać uwzględnione,nic więcej
flavio25 / 2008-05-11 13:58 / portfel / Tysiącznik na forum

obecnych realiach

wlasnie to to
to mnie najbardziej cieszy
Amigo11 / 2008-05-11 13:42 / SAMA PRAWDA
wow co tak długo??
max303 / 2008-05-11 13:43 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
18 mies,a szedłem na 2 lata
Amigo11 / 2008-05-11 13:44 / SAMA PRAWDA
Taka długa służba kiedyś była ?? Masakra
Ja miałem być trzy miechy byłem ze 4 tygodnie ale jak dla mnie to 4 tygodnie wyjęte z życiorysu.
max303 / 2008-05-11 13:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
a dla mnie wakacje(:-)
max303 / 2008-05-11 13:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
może dlatego że miałem świetną fuchę?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy