Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW doszło do silnej korekty

Na GPW doszło do silnej korekty

Money.pl / 2006-12-19 17:30
Komentarze do wiadomości: Na GPW doszło do silnej korekty .
Wyświetlaj:
de havik / 2006-12-19 22:40 / portfel / "Tysiącznik na forum"
sonda z giełdowe.pl
od kiedy inwestujesz na giełdzie:


mniej niż pół roku
25% (głosów: 252)

od 6 do 12 miesięcy
16% (głosów: 158)

ponad rok, nie więcej niż 2 lata
14% (głosów: 146)

od 2 do 5 lat
13% (głosów: 134)

ponad 5 lat, nie więcej niż 10 lat
7% (głosów: 74)

powyżej 10 lat
13% (głosów: 128)

wcale nie inwestuję na giełdzie
12% (głosów: 116 )

też daje do myślenia, ja jestem w grupie 2
valjean / 2006-12-19 23:09 / Galernik
a ja jestem w ostatniej grupie i tylko se tak p******* czasami. z nudów generalnie

ale uważnie pobieram nauki od kaziczka i marianka27 i niedługo będę mylionerem
;D
warren buffet / 2006-12-19 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja 4. jestem jeszcze dupą maryną.
cinek / 2006-12-19 22:42 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
To łapię się w grupie najdłuższej, inwestuję na giełdzie od początku jej istnienia jednak z kilkuletnią przerwą.
dominik 30 / 2006-12-19 22:45 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
to ja jestem w grupie 5 przy czym miałem urlop
warren buffet / 2006-12-19 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec wypowiedz sie co obstawiasz w przeciagu 2 miesiecy
cinek / 2006-12-19 22:47 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Kurcze warren, to ja ciebie czytuję i uważam za niezłego speca a ty się mnie pytasz co uważam ?????

Uważam iż jeszcze pójdzie do góry ale w Skotana i Karkosika też wierzyłem.
cinek / 2006-12-19 22:49 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Oczywiście co do Skotana i Karkosika to moja wiara była iż jeszcze chwilę to będzie rosło bo że to balony to wiedziałem dawno.
warren buffet / 2006-12-19 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chodzi mi o szeroki rynek :) jak ja moge byc specem jak ty 15 lat na gieldzie a ja 2 :)) a karkosik i jego spolki to piramida. ja nie mowie nie. tylko jak sie dobrze podepniesz to zarobisz. a jak nie to sprzedam i tyle :)
cinek / 2006-12-19 23:09 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
O K. każdy wie i próbuje się odpowiednio (zyskowne) poczepić co do reszty idziemy w górę bez 2 zdań.
1. Kasa z Unii
2. Nasz pkb
3. Deweloperka
4. Popyt wewnętrzny
5. I oczywiście to iż jesteśmy w UE (jednak to ma duże znaczenie)
risky-rainmaker / 2006-12-19 22:32 / Ostatni Optymista
Co do ALC...to trzymam powiedziałem już kiedyś, że wychodzę, z giełdy 10 lutego...i wracam w czerwcu...ALC sprzedam po 102 zł....nie będę pazerny....chociaż będzie ze 122
warren buffet / 2006-12-19 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
risky..... odwazna teza. choc mozliwa a to ze wzgledu ze midas tez zarabia na wzroscie alc... natomiast ja mysle ze jeszcze nie jeden pakiet alchemii kupi...
gregi / 2006-12-19 22:32 / portfel
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego SA ("Fundusz") informuje, że otrzymał od dominującego akcjonariusza – spółki Supernova Capital SA informację na temat założeń strategii inwestycyjnej Supernovej Capital SA na rok 2007 wobec Funduszu i innych podmiotów należących do grupy kapitałowej Supernovej Capital SA.

Supernova Capital SA w roku 2007 zamierza realizować projekty inwestycyjne w dwóch obszarach: nieruchomości oraz telekomunikacja i IT. Na chwilę obecną Supernova Capital SA zakłada, że projekty nieruchomościowe zostaną alokowane głównie w NFI Progress SA, natomiast projekty z branży telekomunikacji i IT – w Funduszu. Supernova Capital nie wyklucza jednak rozpatrzenia ewentualnej transakcji sprzedaży posiadanego przez siebie pakietu akcji w Funduszu lub NFI Progress w przypadku otrzymania szczególnie atrakcyjnej oferty.

NFI Progress SA aktualnie posiada w swoim portfelu głównie aktywa związane z nieruchomościami, tj. pakiety akcji w spółce VIS-Inwestycje SA oraz w Zachodnim NFI SA. Ponadto, NFI Progress SA, w związku z wygranym przetargiem, do dnia 28 grudnia 2006 r. nabędzie przedsiębiorstwo upadłej spółki WPBP nr 1 Grupa Jedynka Wrocławska SA, w którego skład wchodzą w zasadzie wyłącznie nieruchomości.

Fundusz do tej pory nie był zaangażowany w projekty z dziedziny telekomunikacji i IT, w związku z czym jego profil inwestycyjny ulegnie znaczącej redefinicji. Dlatego też, co zostało już ogłoszone, Fundusz przeprowadzi skup akcji własnych w celu redystrybucji do akcjonariuszy środków z dotychczasowych inwestycji Funduszu. Jednocześnie Supernova Capital SA, jako dominujący akcjonariusz, zamierza na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Funduszu głosować za podwyższeniem kapitału zakładowego Funduszu, co da możliwość pozyskania środków na nowe projekty inwestycyjne. Połączenie skupu akcji własnych i nowej emisji akcji daje akcjonariuszom Funduszu możliwość podjęcia decyzji o zamknięciu inwestycji w Fundusz lub – w przypadku zaakceptowania nowej strategii – do uczestniczenia w nowych projektach.

W chwili obecnej Supernova Capital SA prowadzi negocjacje w sprawie kilku projektów inwestycyjnych z branży telekomunikacyjnej i IT. Ich zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2007 r.
charmag / 2006-12-19 23:15 / Bywalec forum
jak sie czyta to ok, czy jest cos wiecej miedzy wierszami, czego moje niedoswiadczone oko nie chwyta ? ;)
gregi / 2006-12-19 22:30 / portfel
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego S.A. (Fundusz) informuje, że otrzymał od osób obowiązanych w trybie art. 160 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi zawiadomienie o sprzedaży przez spółkę Supernova Capital S.A. 975.326 akcji Funduszu, w sesyjnych transakcjach giełdowych dokonanych w dniach 12 – 16 grudnia 2006 r. Średnia cena za jedną akcję wynosiła 7,23 zł.
topol2 / 2006-12-19 22:29 / Tysiącznik na forum
Powtarzam się, bo zle zamieściłem post.
Zawsze zachęcam do racjonalnego sposobu myślenia. Dlaprzykładu PKN Orlen:
Roczne przychody -65 mld zł. Po wchłonięciu Unipetrolu i Możejekbędzie znacznie wyżej.
Kapitalizacja giełdowa 21 mld zł. Coś nie pasuje. Szwankują inwestorzy, bo ta wycena jakaś kiepska.
Aproksymując wynik za ostatni kwartał, wskaznik C/Z wynosi 5.
To jest szok!! c/z=5. Czy jeśli spadną ceny ropy, to zyski będą rosły? Tak!! Jest to noralne. Następuje wzrost marży. To jest realny zysk, gdyż na wzroście cen ropy zyski rosną przez aktualizację zapasów.
A czy przychody będą rosły? Co będzie, jeśli będziemy się dalej rozwijać w tym tempie?
Dlaczego c/z=5?????
Czy należy kupować Orlen?
Zdecydowanie wszystkim zawsze odradzałem. Jest mnóstwociekawszych firm.
gregi / 2006-12-19 22:29 / portfel
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego S.A. ("Fundusz") informuje, że otrzymał w dniu 19 grudnia 2006 r. zawiadomienie na podstawie art. 69 ust. 2 pkt 1) o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych ("Ustawa") (Dz. U. z dnia 23 września 2005 roku, Nr 184, poz. 1539) od spółki Supernova Capital Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ("Supernova Capital"), że w związku z sesyjnymi transakcjami sprzedaży akcji spółki Drugi Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A. ("Drugi NFI") dokonanymi przez Supernova Capital w okresie pomiędzy dniami 12 i 14 grudnia 2006 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zmienił się, wskutek rozliczenia w dniu 18 grudnia 2006 r. transakcji zawartych w dniu 13 grudnia 2006 r., stan posiadania przez Supernova Capital ogólnej liczby głosów w Drugim NFI o ponad jeden procent.

Przed transakcjami, według stanu z dnia 29 września 2006 r., Supernova Capital posiadała bezpośrednio 32.696.526 akcji Drugiego NFI stanowiących 59,77% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do 59,77% w ogólnej liczbie głosów w spółce. Zgodnie z zasadami liczenia głosów określonymi w art. 87 ust. 5 Ustawy, Supernova Capital posiadała łącznie bezpośrednio i pośrednio 43.023.165 akcji Drugiego NFI stanowiących 78,65% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do 78,65% w ogólnej liczbie głosów w spółce.

Wskutek rozliczenia w dniu 18 grudnia 2006 r. transakcji z dnia 13 grudnia, Supernova Capital posiadała bezpośrednio 31.913.811 akcji Drugiego NFI stanowiących 58,34% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do 58,34% w ogólnej liczbie głosów w spółce. Zgodnie z zasadami liczenia głosów określonymi w art. 87 ust. 5 Ustawy, Supernova Capital posiadała łącznie bezpośrednio i pośrednio 42.240.450 akcji Drugiego NFI stanowiących 77,22% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do 77,22% w ogólnej liczbie głosów w spółce.

Dodatkowo, Supernova Capital podała, że wskutek rozliczenia w dniu 19 grudnia 2006 r. transakcji z dnia 14 grudnia, Supernova Capital posiada obecnie bezpośrednio 31.908.182 akcje Drugiego NFI stanowiące 58,33% kapitału zakładowego spółki i uprawniające do 58,33% w ogólnej liczbie głosów w spółce. Zgodnie z zasadami liczenia głosów określonymi w art. 87 ust. 5 Ustawy, Supernova Capital posiada łącznie bezpośrednio i pośrednio 42.234.821 akcji Drugiego NFI stanowiących 77,21% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do 77,21% w ogólnej liczbie głosów w spółce.
marcin1970 / 82.210.165.* / 2006-12-19 22:28
Witajcie,
W ostatnich dniach zrobiłem wirtualną wtopę - 25%. Kasę muszę jednak wycofać do 15 stycznia ze względu na inwestycję mieszkaniową. Co radzicie w obecnej sytuacji rynkowej?
Ratować co się da teraz, czy poczekać do połowy stycznia i może zmniejszyć stratę (lub odrobić daj Boże)?
Niestety nie mogę zamrozić kapitału na kolejny rok :-(
Boję się, że zostałem dawcą kapitału....
Lexus / 2006-12-20 00:12 / portfel / "Mały Gracz"
Jesli mozesz stracic jeszcze jakies 10% to czekaj , moze zarobisz wiecej, ale jesli spadnemy kilkanascie punktów ponizej maja to ratuj sie kto moze
panasad / 2006-12-19 22:49 / Bywalec forum
jedna z zasad inwestycyjnych mówi że nie gra się kapitałem, który potrzebny jest do "życia"... - to zbyt ryzykowne i łatwo wówczas o niezdrowe emocje
panasad / 2006-12-19 22:48 / Bywalec forum
jedna z zasad inwestycyjnych mówi że nie gra się kapitałem, który potrzebny jest do "życia"... - to zbyt ryzykowne i łatwo wówczas o niezdrowe emocje
Taki jeden / 2006-12-19 22:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
JEŻELI MASZ DOBRE AKCJE TO WEŻ KREDYT POD ZASTAW AKCJI (LINIA KREDYTOWA) - PŁACISZ ZA TO CO WYKORZYSTASZ. DUŻO TAŃSZY JEST KREDYT HIPOTECZNY POD ZASTAW DOWOLNEJ NIERUCHOMOŚCI. JEŻELI MASZ ŚMIECI I BALONY TO SPRZEDAJ NA LEKKIM WZROŚCIE, KTÓRY JEST BLISKO. NAPISZ JAKIE MASZ AKCJE TO MOŻE COŚ DORADZĘ.
marcin1970 / 82.210.165.* / 2006-12-20 00:12
U mnie Bioton, HTL, GTC, ABG, Capital...
HTL i GTC nie oddałbym długo, gdybym mógł tylko przeczekać....
Taki jeden / 2006-12-20 00:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bioton i capital sprzedaj. Może uda się na wzroście np w czwartek. Pozostałych nie znam - moze ktos inny doradzi Tobie. Widzę że ABG może ostro ruszyć do góry i może warto dłużej potrzymać. Powodzenia.
wksking / 2006-12-19 22:58
bez jaj nie chce nikogo krytykowac ale mozecie mi wyjasnic pojecie dobrych akcji ? hmmm jestem bardzo ciekaw
Ja osobiscie skalniam sie ku panasadowi cala prawda
a rada twoja kasa twoja dacyzja a zalowac mozesz zarowno sprzedarzy teraz jak i czekaniu ze sprzedarza a ten kto ci powie ze bedzie wzrastalo albo spadalo rzecz jasna tan klamie bo tego nikt na 100% nie wie i dla tego wlasnie GPW jest takie ciekawe :)
pozdrawiam i zycze zysku z 200% naj mniej do tego 15
powodzenia
Taki jeden / 2006-12-20 00:04 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobre akcje to takie które rosną bez względu na to czy rynek rośnie czy spada. Kiedys przyszła kobieta do Biura Maklerskiego (rok 2003) i spytała o dobre akcje do kupienia. Poradziłem jej Elektrobudowę po około 15zł oraz Jutrzenkę w cenie też zblizonej do 15zł. Miała również akcje Banku WBK więć poradziłem jej zamianę na BRE Bank bo były tańsze pomimo że są "lepsze". Każda z tych akcji wzrosła od 500% do 1000% a pomimo spadków trzymaja ładnie kurs. To oznacza że były to dobre akcje w 2003 bo można je dzisiaj spokojnie sprzedać. Ale dzisiaj na giełdzie już są inne akcje które są "dobre" dzisiaj np Pollena Ewa - jeżeli będzie dobrze zarządzana to za 5 lat będą akcje kosztować 100zła albo sporo więcej - zysk 570%. Powodzenia.
wksking / 2006-12-20 12:18
no jasne w ten spsob wyslac to wszystkie akcje sa dobre w perspektywie 5 lat i pod warunkiem ze firma bedzie dobrze zarzadzana nie sadzisz ? a np lubawa jest dobra ?
ja na niej zarobilem jakies 15% ale wielu wtopilo ; dobra czy zla ? .Pojecie wzgledne
no nic nie ma sesu polemizowac
a narazie mam full kasy i chyba na zakupy pojde :) ale od gieldy narazie zdala stopy na lubej ustawilem i jak kupie to kupie a jak nie to moj czas jeszcze nadejdzie
pozdrawiam
Taki jeden / 2006-12-20 14:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lubawa była dobra gdy kosztowała parę groszy (z uwzględnieniem splitów i emisji). Teraz jest zła bo juz ktoś na niej zarobił.
cinek / 2006-12-19 22:40 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
To wszystko zależy co masz.
Lubawa czy Orlen spokojnie odbiją, Bioton niekoniecznie.
pawciomerc / 2006-12-19 22:46 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
na jakiej podstawie lubawa i orlen spokojnie odbija a bioton niekoniecznie?
cinek / 2006-12-19 23:00 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
To jest tylko moje prywatne zdanie, Bioton po ostatnich wzrostach (kupowałem go po 1,85zł 4 miesice temu) jest mocno przewartościowany, leci na dobrym PR. Teraz po info o cukrzycy inwestorzy będą mocno uważać na niego. Cena docelowa w okolicach 2,30.
warren buffet / 2006-12-19 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2,30 to on juz mozna powiedziec jest
Taki jeden / 2006-12-19 22:40 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A JAKIE MASZ AKCJE ????
cinek / 2006-12-19 23:04 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Lubawa kupowana na spadku (większość portfela)
Swissmed kupowany na spadku
Capital pda kupowany na spadku
Skotan pda (mało, sentyment i wiara iż K. coś zrobi)
Strzelec (tak jakoś wpadł)

Główna wtopa to Skotan pda (ryzyk fizyk) i Lubawa
Taki jeden / 2006-12-19 23:47 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trudno jest mi coś doradzić bo spółki które masz wydają się być czysto spekulacyjne i ktoś już na nich dużo zarobił. Ja takimi spółkami się nie interesuję i nie śledzę ich poczynań. Generalnie wszystko jest do sprzedania na lekkich wzrostach które powinny być niebawem - myślę że prędzej w czwartek niż we środę. Jutro powinno być powstrzymanie spadków i szukanie okazji do zakupów ale jeszcze na spadkach). Ale może być jutro również na zielono przy jednak małych wzrostach. Większe byłyby dopiero w czwartek. W piatek może być sprzedaż akcji kupionych dzisiaj i w piątek spadki z testami dzisiejszych - niskich poziomów. Wzrosty mogą być do 2,56 albo 2,36 na Lubawie. Około 7,0 na Capitalu. Około 3,70 na Swissmed. Skotana i Strzelca nie znam ale też raczej do sprzedania - może na lekkim wzroście. Pod zastaw tych akcji w żadnym banku nie dostaniesz kredytu bo ich wartość dla banków jest zerowa. Zapewniaja tylko adrenaline zanim człowiek oprzytomnieje ile stracił. Pamietaj że decyzje podejmujesz samodzielnie - jeszcze popytaj innych. Kup sobie PGNiG po 3,40 albo Millennium po 7,4zł. Zapłaciłeś prawdziwe pieniżdze za kupę śmieci. Ciekawe kto cię do tego zachęcał - możesz mu teraz podziekować.
warren buffet / 2006-12-19 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widze ze wielu mrzonkami zyje pana K. :)
cinek / 2006-12-19 23:14 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
To jednak fajna zabawa, bo albo wypali, albo nie.
gregi / 2006-12-19 22:27 / portfel
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego SA ("Fundusz") informuje, że otrzymał od dominującego akcjonariusza – spółki Supernova Capital SA informację na temat założeń strategii inwestycyjnej Supernovej Capital SA na rok 2007 wobec Funduszu i innych podmiotów należących do grupy kapitałowej Supernovej Capital SA.

Supernova Capital SA w roku 2007 zamierza realizować projekty inwestycyjne w dwóch obszarach: nieruchomości oraz telekomunikacja i IT. Na chwilę obecną Supernova Capital SA zakłada, że projekty nieruchomościowe zostaną alokowane głównie w NFI Progress SA, natomiast projekty z branży telekomunikacji i IT – w Funduszu. Supernova Capital nie wyklucza jednak rozpatrzenia ewentualnej transakcji sprzedaży posiadanego przez siebie pakietu akcji w Funduszu lub NFI Progress w przypadku otrzymania szczególnie atrakcyjnej oferty.

NFI Progress SA aktualnie posiada w swoim portfelu głównie aktywa związane z nieruchomościami, tj. pakiety akcji w spółce VIS-Inwestycje SA oraz w Zachodnim NFI SA. Ponadto, NFI Progress SA, w związku z wygranym przetargiem, do dnia 28 grudnia 2006 r. nabędzie przedsiębiorstwo upadłej spółki WPBP nr 1 Grupa Jedynka Wrocławska SA, w którego skład wchodzą w zasadzie wyłącznie nieruchomości.

Fundusz do tej pory nie był zaangażowany w projekty z dziedziny telekomunikacji i IT, w związku z czym jego profil inwestycyjny ulegnie znaczącej redefinicji. Dlatego też, co zostało już ogłoszone, Fundusz przeprowadzi skup akcji własnych w celu redystrybucji do akcjonariuszy środków z dotychczasowych inwestycji Funduszu. Jednocześnie Supernova Capital SA, jako dominujący akcjonariusz, zamierza na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Funduszu głosować za podwyższeniem kapitału zakładowego Funduszu, co da możliwość pozyskania środków na nowe projekty inwestycyjne. Połączenie skupu akcji własnych i nowej emisji akcji daje akcjonariuszom Funduszu możliwość podjęcia decyzji o zamknięciu inwestycji w Fundusz lub – w przypadku zaakceptowania nowej strategii – do uczestniczenia w nowych projektach.

W chwili obecnej Supernova Capital SA prowadzi negocjacje w sprawie kilku projektów inwestycyjnych z branży telekomunikacyjnej i IT. Ich zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2007 r.
gregi / 2006-12-19 22:26 / portfel
Zarząd Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego S.A. ("Fundusz") informuje, że w dniu 19 grudnia 2006 r. nabył od Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Progress S.A., w drodze transakcji poza rynkiem regulowanym, 136.514 akcji spółki Vistula & Wólczanka S.A. za łączną cenę 11.330.662 złotych, tj. 83 złote za jedną akcję. Cena ta odpowiada cenie 86 złotych za jedną akcję, za jaką Drugi Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A. zbył część swoich akcji Vistula & Wólczanka S.A. w ramach oferty publicznej przeprowadzonej w listopadzie br., pomniejszonej o koszty związane z przeprowadzeniem i uplasowania tejże oferty publicznej.

Transakcja odbyła się w ramach jednej grupy kapitałowej. W jej wyniku Fundusz oraz NFI Progress S.A. posiadać będą tożsamą liczbę akcji.

Wartość transakcji w stosunku do wielkości kapitałów własnych Funduszu pozwala uznać zawartą umowę za umowę znaczącą.
piotr824 / 2006-12-19 22:26 / Tysiącznik na forum
pomimo czerwonego koloru moich spólek nie tracę dobrego chumoru i zimnej krwi.Piszecie o 10 czy 20 % straty moja jest chyba większa nie licze żeby się nie wpienić.Mam sporo 02 i liczę na wzrosty.Oprócz 02 i kilku innych pikujących spólek mam też pytanie co sądzicie o MOSTOSTALU ZABŻE zmiana prokuenta i to na takiego z górnej półki , wszystkie te kontrakty na grube miliony wróża UP?????????
sumani / 2006-12-19 22:28 / Plankton giełdowy
oczko w głowie warrena -napewno pójdzie
warren buffet / 2006-12-19 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze niedlugo bedziemy wiedziec. czy 12 zl za 02 czy 4 złocisze
piotr824 / 2006-12-19 22:57 / Tysiącznik na forum
a coś na temat MOSTOSTALU Z
niebieski / 2006-12-19 22:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No nie było mnie dzisiaj a widzę że nieźle poszaleliście. A2 pamiętaj że FAM jeszcze w tym roku będzie po 12.
majpi / 2006-12-19 22:47 / "Dj Leszczyk"
dlaczego uważasz, że FAM spadnie tak nisko?
czarnytom / 2006-12-19 23:00
niebieski to dalej to "naganianie" specjalnie dla A2 czy jakieś głębsze przemyślenia ?
cinek / 2006-12-19 22:18 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Giełda będzie spadać - ostrzegają analitycy - z onet.pl

No to chłopaki dali ognia.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3803375.html
risky-rainmaker / 2006-12-19 22:27 / Ostatni Optymista
trafny komentarz pod tym artykułem
lojka / 2006-12-19 22:21 / Tysiącznik na forum
analitycy przeważnie się mylą
JA / 2006-12-19 22:11 / Tysiącznik na forum
każdy z nas kto inwestuje na giełdzie musi mieć przyjęty swój plan inwestycji, oczekiwany zysk, czas inewstowania i ryzyko, jesli indywidualny plan jest dobry to znaczy mieści się w założonej strategii osiąganych zysków i strat to nie ma co panikować, jeśli ktoś stwierdza że to niestety nie jest to czego oczekiwał to albo powinien przemyśleć swój plan inwestowania albo pożegnać się na jakis czas z giełda i poobserwować rynek aby kolejne wejście spełniło zakłądane krteria, rynek nie jest matematyką tylko pochodną wielu decyzji
ja na razie osiągnołem swój cel i się przyglądam z boczku i mam odczucie że się jednak troche giełda pokręci i będziemy musieli poczekać na koelejna kilkuletnią falę wzrostów
no i pije za was wszyskich szmapana;)
pawel_b / 2006-12-19 22:19 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki za szampana, ja w tej chwili popijam winko :) Pozdro
cinek / 2006-12-19 22:14 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Dla mnie to zabawa i inwestowanie pieniędzy na emeryturkę. Czasami wzrośnie, czasami spadnie ale w perspektywie 30 lat nie powinno być źle.
warren buffet / 2006-12-19 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli obstawiasz besse.

moje slowa z mojego bloga:

1. grasz zawsze srodkami, ktore jak stracisz to nie strzelisz sobie w głowe
2. wyznaczasz sobie spolki fundamentalne na dlugi termin oraz na
krotki ewentualnie DT.... nigdy tych pierwszych nie ruszasz nawet jak
spada 20%....
3. tania inwestycja to trefna inwestycja
4. nigdy nie dostosowuj rynku do sibie tylko siebie do rynku - rynek
nie wie ze istniejesz
5. sa rzeczy, ktorych przewidziec nie potrafimy - jesli takowa rzecz
sie zdarzy - reaguj
6. nigdy nie walcze ze stopami - albo sa i nie dyskutuje, albo ich nie
ustawiam w ogole...
7. obserwujesz rynek codziennie. nie trzeba patrzec 10h na notowania
jak sie zmienia K i S, lecz na wieczor przeanalizuj forum, komunikaty
8. spij z kobieta \ mezczyzna a nie z akcjami czy pozycją... jesli nie
umisz i coraz wiecej siwości na twojej brwi - zmien branze.... czy to
tego warte ?
9. pamietaj, ze gieldy jutro nie zamykają. okazje bede zawsze. naucz
sie je wykorzystac
10. unikaj pewnosci siebie i po serii wygranych tego, ze
zawsze masz racje i jestes swietny
11. jesli widzisz ze twoja najlepsza spolka traci swiatło -
przyznaj sie do tego i reaguj.
12. najwiekszym bledem inwestorow jest to ze nie umieja
wykorzystac do cna jak cytryny zwyzki ( obawa ze stracimy juz
wypracowany zysk ) oraz nadzieja ze odrobimy straty i wiecej
nie spadnie...
lojka / 2006-12-19 22:30 / Tysiącznik na forum
niezłe, muszę się nauczyć tego na pamięć
dzięki Warren
warren buffet / 2006-12-19 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ucz sie tego na pamiec :)) to musisz czuc... :)) a mysle ze juz czujesz
-ri- / 2006-12-19 22:25 / portfel / "Mały Miś"
Mnie takie sesje nastrajają nostalgicznie i refleksyjnie.
Giełde traktuje inwestycyjnie i jestem na niej od .... może inaczej pamiętam pierwsze 20
tyś. na wigu '94 wiosna. To jest historia a teraz jesteśmy na górze i jeżeli możecie to
ciekaw jestem jakie są wasze opinie na temat co dalej jakie widzicie perspektywy dla
rynku ?? Gdzie będziemy za rok? Za 10 lat jakie są wasze opinie i przewidywania?!?!?
warren buffet / 2006-12-19 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co mowiles w 94 ?
-ri- / 2006-12-19 22:32 / portfel / "Mały Miś"
Wtedy zatkało mnie że może coś takiego się zdażyć !!
Potem zorientowałem się że Żywiec wyszedł z tego w całkiem niezłej formie a Uniwersal
nikt o nim chyba nikt nie pamięta?
warren buffet / 2006-12-19 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec dzis tez wielu mowi ze nie moze spasc.... swietna gospodarka, UE, same superlatywy..... boje sie tego
-ri- / 2006-12-19 22:44 / portfel / "Mały Miś"
TO FAKT dlatego trzeba ryzyko rozkładać na kilka spółek i alternatywne sposoby inwestowania ( nie tylko giełda) po pierwszych spadkach zobaczymy co warte są spólki które popłyną . Dni prawdy przyjdą razem z raportami za IV kwartał. Tak sądze?
dominik 30 / 2006-12-19 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
pamiętam pamiętam
cinek / 2006-12-19 22:33 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Ja, ja, ja,... pamiętam miałem i zarobiłem :)))))
-ri- / 2006-12-19 22:35 / portfel / "Mały Miś"
Czyli oddałeś w dobrym momencie gratuluje
lewar / 2006-12-19 22:23 / "Up and down"
giełda dzisiaj zamiast dać mi prezent imieninowy to mnie lekko sponiewierała. Ale ja imieniny z zasady tydzień obchodzę więc może z nawiązką coś bogatego sprezentuje. Zdrówko moich imienników
dominik 30 / 2006-12-19 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
najlepszego:))
lojka / 2006-12-19 22:29 / Tysiącznik na forum
Twoje zdrówko
JA / 2006-12-19 22:22 / Tysiącznik na forum
no włąśnie wyciskanie do cna zwyżki czy komuś kiedykolwie w 100% to się udało jeśli tak to chyle czoła i zapisze się do niego na korki;)
ja prowadze sobie na wszelkie możliwe sposoby analize swego portfela i albo ja się wyczerpałęm albo mój portfel, ale grudzień to pierwszy miesiąc kiedy nie mogę wyjść na konkretnego plusa dlatego pomimo już tylko częśiowego utrzymywania środkó w akcjach postanowiłem poczekać z boczku a jak wasze portfele puchną??
dominik 30 / 2006-12-19 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
te punkciki Warren to jest prawie dokładnie to co ja sobie założyłem gdy powróciłem na parkiet po dwuletniej przerwie i powiem ci że jeszcze sobie założyłem że na giełdzie nie zarabiam tylko zyskuję procent od kapitału. W 2000 roku miałem tak że zarabiałem kesz i chciwość doprowadziła mnie do dwu letniej abstynencji od giełdy i teraz jest trochę inaczej ale adrenalina pozostaje ta sama-pozdrawiam:)))
warren buffet / 2006-12-19 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
naprawde zaprawde powiem ci co ja czuje. najgorsze to jest to jak rynek i grubi odsuną nas od gieldy. naprawde straty nie sa tak wazne. ale psychika. 2 letnia abstynencja.... wspolczuje, naprawde.

te punkty wczoraj obmyslilem po 2 czy 3 debowych. nie pamietam. ja to mam w podswiadomosci. oby do przodu.
dominik 30 / 2006-12-19 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
pomyśl jaką wojnę stoczyłem z moją lubą na temat powrotu ale przyjeliśmy sobie taką zasadę że to są pieniądze które traktujemy tak jak by ich nie było, aby lepiej wychodzić niż by miały leżeć na konci
warren buffet / 2006-12-19 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to jest zasada nr 1. naprawde. bo moze byc placz.
dominik 30 / 2006-12-19 22:37 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
i jeżeli są to oszczędności odłożone na czarną godzinę to trzeba dać wtedy pass
cinek / 2006-12-19 22:05 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
No dobrze:
DJIA +0,24%
S&P +0,22%
NASDAQ -0,24%

Nie jest źle :)))))
futurek_LOGO / 2006-12-19 22:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dokupiles Midaska? chyle czolo przed twoim powiedzeniem ktorego chyba sie tu nie docenia mianowicie aby siedziec spokojnie na du...
lojka / 2006-12-19 22:06 / Tysiącznik na forum
nieraz się to sprawdza a nieraz nie
cinek / 2006-12-19 22:12 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Masz rację, kiedyś miałem Universala, lepiej iż go sprzedałem niż ............
warren buffet / 2006-12-19 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
po 30 nie dokupilem. midasek wzrosnie ale w swoim czasie. jutro raczej widze wzrost na 02 i 04...


siedze na dupie, tylko ja tez jestem czlowiek i tajlandia po mnie nie splywa....

ale nie dam sie. najwyzej bede mial mniej zyskow. najwazniejsze zycie :) nie pieniadze
VOKK / 2006-12-19 22:11 / portfel / Bywalec forum
Święte słowa. Dziś przy okropnym bólu zęba spadki na giełdzie to był pikuś, ale portfel seszczuplał i to sporo.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy