Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW hossa w pełni

Na GPW hossa w pełni

Igor | Evil Empire / .* / 2005-07-30 00:23
Komentarze do wiadomości: Na GPW hossa w pełni.
Wyświetlaj:
macko / .* / 2005-08-01 11:08
Witam serdecznie. Czy ktoś może mi podszepnąć, jakie info chodzą wokół MONDI? Ruszyła nagła promocja jakaś niemiła
ibis / .* / 2005-08-01 11:23
Akcje Mondi Packaging Paper (d. Frantschach Świecie) zniżkują o 3,54% do poziomu 46,3 zł po publikacji przez spółkę w piątek wieczorem słabych wyników za drugi kwartał. Grupa kapitałowa MPP zarobiła w tym okresie na czysto 33,1 mln zł, czyli 66 groszy na akcję, wobec 100,5 mln zł w zeszłym roku (spadek o 67%). Przychody spadł do niespełna 316 mln zł z 335,5 mln zł rok wcześniej.Spośród biur maklerskich zajmujących się Świeciem, analitycy BDM PKO BP przewidywali, że spółka zarobi w II kw. 32 mln zł (wynik jednostkowy). Z kolei prognoza DI BRE mówiła o zysku skonsolidowanym w wysokości 45,4 mln zł.
macko / .* / 2005-08-01 11:44
dzieki Ibis. a może wiesz coś o jakimś wezwaniu? rzuciła mi się jakaś notka w oczy na B******.pl ale mało mówiąca, przynajmniej dla mnie -zielonego wciąż gracza. pozdr
ibis / .* / 2005-08-01 10:55
Poszło kolejne 20% po 2,78
ibis / .* / 2005-08-01 10:41
Sprzedalem 20% drozda po 2,72
mike / .* / 2005-08-01 10:35
Ale porażka z tym Ampli! Odebrało mi to na dzisiaj humor!
orzeł / .* / 2005-08-01 10:26
sprzedałem stera i juz dziś nic więcej nie piszękoncentruję się :)
ibis / .* / 2005-08-01 10:03
Witam, chyba ropczyce to był dobry ruch(Kolejne dobre artykuły na parkiecie), teraz tylko jak to zrobić, żeby nie wysiąść z nich za wcześnie. Zastanawiam się nad sprzedażą drozda, choć może na długi termin, inwestycja może być korzystna, Idzie tam wszystko w dobrym kierunku.
orzeł / .* / 2005-08-01 09:41
mIKE! moja sprzedaż części jupka nie oznacza że straciłem wiarę w ten papier! myślę że dziś może być odbicie (może nawet do 3,14) natomiast już dawno chciałem mieć mci i moje chciejstwo wzięło górę !patrząc na europę jestem w szoku:)Stroke co nie sądzisz o comarchu?cieszę się że wróciłeś cały i zdrów!
strokuś / .* / 2005-08-01 10:00
still holding - zakup na dłuższą metęofftopic: w drodze powrotnej miałem ewakuację linii metra, pęd taksówką na lotnisko, żeby się wyrobić na minutę przed zamknięciem bramki, wstrzymaną odprawę na okęciu z uwagi na jakąś samotną paczkę i szukanie walizki kolegi, która jak się okazało nie przyleciała z nami samolotem :) ale koniec końców jestem w domu... tj. w pracy
mike / .* / 2005-08-01 09:48
Dzieki orle za slowa otuchy, ja ciagle wirze w ten papier i mam nadzieje, ze w koncu nadejdzie jakas dorba informacja dotyczaca Jupka, ja tez mam wielka ochote na MCI, dzisiaj pewnie Bauma pokaze cos fajnego...pozdrawiam!
hajdi / .* / 2005-08-01 07:58
Co chlopaki myslicie o zmianie strategii Optimusa, ktory wycofuje sie z produkcji komputerow(dzisiejszy parkiet tak podaje) czy to dobre info czy raczej musze sprzedawac swoj pakiecik tego papieru?
orzeł / .* / 2005-08-01 01:54
ponieważ widzę że dzień otwartych portfelowych drzwi dziś nastał tak więc ja mam :(nie ma nieścisłości - nawet jeśli coś sprzedawałem to bardzo często w części tak jak np stera)pko bp,polimex, comarch,amrest, mostostal warszawa,sterprojekt,eurofuck,eurocash,enerpółnoc, betacom,jupiter,tim,centrostal gdańsk,mci,tim,zetkama, no i ....... ampli (śladowo)dużo ale w tak zwariowanym momencie hossy nie umiem się zdecydować - przy wigach na niższych poziomach przychodziło mi to łatwiej:)pozdrowienia ps cóś jutro będę pewnie próbował na otwarciu opchnąć
dżeju / .* / 2005-08-01 08:36
moja ograniczona percepcja pozwala mi obserwować naraz (i wyciągać jakieś logiczne wnioski mam nadzieję ;) 4-5 spółek, jak Ty orle sobie radzisz z tą dywersyfikacją , nie mam pojęciaja mam: CCC (połowa portfela), instal (czekam na układ), elektroexu trochu (czeka na lepsze czasy), skotan (kupiony jeszcze na 2 fix rzutem na taśmę i pewnie gdybym nie był na urlopie to po tych spadkach po wejściu na ciągłe sprzedałbym w dołku, a tymczasem ładnie odbił)w sumie od kwietnia "zarobiłem" jakieś 50% co w moim przypadku oznacza odrobienie większości strat niestetyoff topic, dacie wiarę, że "widziałem" przyszłe wzrosty Igroup jak był po 1,40 ? nie kupiłem niestety, bo pare groszy niżej sie ustawiłem, sacre!
Pablo / .* / 2005-08-01 01:11
Jedyne przemyślenia jakie mi się nasuwają (niekoniecznie musi się to sprawdzić na Handlowym) jest zasada mało znana, która brzmi:1 Nie kupuj spółki, którą byś sprzedał gdybyś ją miał w portfelu2 Nie sprzedawaj spółki, którą byś kupił gdybyś jej nie miał.
Pablo / .* / 2005-08-01 01:25
Na własnej skórze przekonałem się, to się sprawdza.Sprzedałem Ampli ze stratą po 3 zł choć tak na prawdę to chętnie bym je kupił, gdy kosztowała 2,90. Ale byłem tą spółką po prostu już zmęczony.Wszyscy czytamy mądre książki, znamy wiele zasad, a tak naprawdę mało kto z nas osiąga lepsze wyniki niż średnia rynkowa. Inwestowanie na giełdzie jest grą o sumie zero (uważam nawet, że grą o sumie minus, bo trzeba płacić przecież prowizje). Niewielu więc udaje się dużo zarobić. A tak naprawdę z nas wszystkich najbardziej zarabiają analitycy, doradcy, maklerzy, którzy siedzą sobie cichutko w biurach, a w głębi duszy cieszą się i śmieją się z nas, drobnych inwestorów, szczególnie kiedy mamy wysokie obroty. Idę chyba zaraz spać bo się zdenerwowałem.
Giant / .* / 2005-07-31 22:28
U mienia: Ampli, Handlowy, Borys, EPN, ING, Handlowy i ciut Mostostal Płock.Zastanawiam się nad Handlowym czy go nie pogonić na sporym minusie- macie jakieś przemyślenia co do tej spółki?
strokuś / .* / 2005-08-01 08:40
moje przemyślenia są takie, że nie mam w planach kupna tych papierówpozdrawiam (już z Wawy)
Hajdi / .* / 2005-07-31 22:21
ja jestem zaladowany 7BC, Ampli, MCI, MNI, MSX, Netia, OPT i STX . Najbardziej licze w tym tygodniu na MNI i MCI
orzeł / .* / 2005-07-31 17:06
ivax sprzedawałem po 70 zł szczęśliwy bardzo !:(minąłem się o 2 zł 27.07 i teraz już sam nie wiem !
ibis / .* / 2005-07-31 16:23
Witam w to upalne popołudnie. Dzisiaj już na trzeźwo spoglądam na moje wykresiki. W tym tygodniu będę obserwował : ropczyce(opis niżej), i już je mam, oraz spółki których kursy osiągną przynajmniej Energopn 13,0 Getin 3,52 IVAX 93 ,0PPWK 6,30. Myślę że osiągnięcie tych granic da szansę przy niezmienionej koniunkturze ogólnej do dalszych wzrostów. Co wy na to, Ktoś patrzy poza mną na te spółeczki?
mike / .* / 2005-07-31 18:35
jestem posiadaczem EPN i nie sprzedam go ponizej 17 zl, dodatkowo kupilem ampli po 3,12 oraz kisze jupiter po 3.11... ropczyce jak najbardziej sa ok, wycena tej spolki jest bardzo zanizona, szykuja sie duze wzrosty ....kupie jej akcje jak "zwolnie" kilka innych inwestycji...dodatkowo bede szykowal sie na centralstal gdansk.
ORZEŁ / .* / 2005-07-30 20:48
jesteś niesłychanie odważny :)mnie tej odwagi brakuje a czasem jest bezwzględnie potrzebna! gdybym Ci ją miał miałbym też i echo ale to ciągle wydawało mi się za drogie!ja (szczególnie po rozmowie z Jujem _ pozdrawiam! będę chyba powoli opuszczał szeregi posiadaczy akcji )ogólnie ogarnia mnie totalne rozgoryczenie!rafako, interia, ibsys, pkn i mógłbym mnożyć to z czego wychodziłem a co potem rosło !:)choć nie chcąc być dla siebie nazbyt srogim staram się nie zapominać o sprzedaży trastychy po 11,5, śrubexa po 46 i jeszcze innych tańszych teraz spółek!generalnie natomiast absolutnie nie jestem z siebie zadowolony (szczególnie gdy patrzę na wyniki funduszy)no ale cóż nikt nie jest doskonały, ja natomiast zmieniając często spółki minimalizuję zysk a nie o to tu chodzi!ja zacznie spadać to wystarczą 4-5 sesji i ............ach nie chcę popadać w jakiś totalny pesymizm ale uważam że najwyższy czas Panie (pozdr ANiu ) i Panowie zapodać temat:KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY I JAK PIONOWO!KIEDY NIKT NIE MYŚLI O SPRZEDAWANIU AKCJI TO NAJLEPSZY CZAS BY TO ROBIĆ KIEDY KAŻDY ZACZNIE SPRZEDAWAĆ TRZEBA BĘDZIE ZACZĄĆ KUPOWAĆ! TAK WIĘC CO O TYM MYŚLICIE!?
anna / .* / 2005-07-31 20:04
Orzeł wspominasz o funduszach , ja w styczniu chciałam zrobić konwersję z fun. obligac. do fund. akcji ( były po 100, a teraz po 114 ) lecz po rozmowie z panem maklerem rozmyśliłam się, dziś jestem złaaaaaaaaa. Taka łatwa kasa przeszła mi koło nosa, a ja szarpię sie po pare procent i a mój portfel, nie rośnie tak jak bym chciała. Pytasz kiedy sie skończy, pewnie to pytanie każdemu chodzi po głowie, ja bałam się korekty już w czerwcu a tu takie zaskoczenie. Teraz zamierzam chuchać na to co mam i nic nie dobierać ( jak mi sie uda). Wydaje mi się, iż oczekiwana korekta zacznie się za tydzień a WIG 20 spadnie max do 1950. ( ale jak to będzie to się wkrótce okaże, pewnie wszystkich zaskoczy ) pozdrawiam :)
ibis / .* / 2005-07-30 22:31
Witaj Orle piszę właśnie po imprezie urodzinowej mojej córci - dziś skończyła pierwszy roczek. Orle zasadę kupuj kiedy wszyscy sprzedają i sprzedawaj kiedy wszyscy kupują wszyscy pownnni znać, ale wielu wie jak trudno ją zastosować, wolna kasa swędzi i to bardzo. Ja chyba zacznę nzstawiać się na pojedyncze strzały, jedna spółka która powinna rosnąć albo żadna, czekać na okazję, albo nie kupować wcale, bo jak dotychczas u mnie to przy dywersyfikacji cały czas wychodzę na zero, a przecierz jesteśmy tu po to, aby zarabiać, a jak dotąd to jedne spółeczki rosną, drugie spadają i wciąż na zero. Kurna trzeba mi więcej konsekwencji. Wiem, że coś powinno rosnąć, ale mimo to sprzedaję a potem żałuję, ale zakładam sobie jakiśpróg zarobku i realizuję go, tylko czemu nie ma tej konsekwencji przy stracie? Czy tak trudno się z nią pogodzić? Chyba tak. Oki już nie zanudzam. Życzę wszystkim konsekwencji i braku emocji. Trzymcie się.
dżeju / .* / 2005-08-01 08:22
Ibis, jesteś blisko mojej strategii inwestycyjnej, ja już dawno stwierdziłem, że lepiej mieć w portfelu 2-4 spółki, ale pewniaki, które nawet przy kilku-procentowym wzroście dadzą wartościowo spory zysk, niż dzielić portfel na dużo walorów, które nawet trudno obserwować.Przykład ostatni: nabyłem CCC za połowe portfela przed urlopem (i żal że nie za 3/4 bo takie były plany), było widać jak na dłoni, że będzie rosło i urosło mi o kilkanascie procent, w tym czasie reszta portfela na minusie lub zero
orzeł / .* / 2005-08-01 09:01
dżejku toż to przykład za tym coby dzielić kaskę bo gdybyć kupił za więcej pieniążków to co Ci zaczęło spadać a nie starczyłoby Ci na CCC to byś stracił czyż nie !tak więc dzielcie kasę dzielcie (i nie dajcie się swej zwodniczje pamięci)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy