Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW nadchodzi czas spadków. Zobacz dlaczego

Na GPW nadchodzi czas spadków. Zobacz dlaczego

Wyświetlaj:
synonim / 2012-01-27 21:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Niskie wartości VIX pokazują brak strachu w krótkim terminie ale zmienność implikowana dla S&P500 w dłuższym terminie jest duża

http://www.surlytrader.com/short-term-euphoria-long-term-pessimism/
synonim / 2012-01-27 21:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Trwające od 2009 roku "ożywienie" w USA jest nawet słabsze niż poprzednie najsłabsze ożywienie w historii, które nastąpiło po II Wojnie Światowej

Żeby obecne ożywienie nie było najsłabsze w historii gospodarka USA musiałaby urosnąć ponad 7% do końca 2012, co jest nierealne

http://www.forbes.com/sites/peterferrara/2012/01/12/the-worst-economic-recovery-since-the-great-depression/
dr_dreyfus / 2012-01-27 21:05 / Tysiącznik na forum
5424 / 2012-01-26 21:17 / Fan Linuxa Ubu
+ - 0 usuń
janlew miał racje na euro/$ jak narazie piękny nagrobek wyrysowali .. i ta dzisiejsza euforia kupna spadamy
----------------

sorry cyfra, nie trafiłeś ojro/usd 1,32
i następnym razem TY nie wciskaj mi kitu:)
5424 / 2012-01-28 13:42 / Fan Linuxa Ubu
A prawdę mówiąc to taka formacja długiego górnego cienia negowana następnie wysoką biała swiecą po sporych wzrostach oznacza że szczyt jest blisko popatrz na wykresy i a analogie bez trudu znajdziesz
5424 / 2012-01-27 22:25 / Fan Linuxa Ubu
gratulację drajfusie jak narazie masz rację ,,,żle zinterpretowałem ale takie długie górne cienie pojawiają się przed spadkami łacznie z takimi negacjami formacji jak dzisiejsza popatrz po wykresach pozdrawiam
synonim / 2012-01-27 23:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

masz rację ,,,żle zinterpretowałem


te świczki to was wyprowadzą jeszcze nie raz na manowce

pomyśl sobie co by było gdybyś zawierał w oparciu o to transakcje na forex - już dawno byłbyś bankrutem
dr_dreyfus / 2012-01-27 22:33 / Tysiącznik na forum

długie górne cienie

dokładnie na czym ?
synonim / 2012-01-27 21:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tyle się nadają te wasze świczki - rządzą fundamenty i tyle

dolar słabnie do euro z kilku powodów - brak podwyżek stóp do 2014, słabe wyniki PKB i spółek w USA, gorsze odczyty z rynku nieruchomości i wskaźników wyprzedzających, powrót wizji QE3
dr_dreyfus / 2012-01-27 21:20 / Tysiącznik na forum
w układaniu teorii jesteś mistrzem, nie wiem czy zauważyłeś jak pod twoje teorie spiskowe S&P wyszedł na plus, nasdaq stuka do szczytów :)

...reakcje rynku na dane nie pitolenie o szopenie :)
synonim / 2012-01-27 21:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nasdaq stuka do szczytów :)


a GPW mimo to lata świetlne od szczytów więc żadnej hossy NIE MA a w USA trwa tylko spekulacyjny rajd w bessie na tragicznie niskim wolumenie. No ale że jesteś naiwny już wiemy od dawna

a poza tym ja pisałem o euro i dolarze więc nie wiem czemu znów się onanizujesz "hossą" w USA
dr_dreyfus / 2012-01-27 21:36 / Tysiącznik na forum

więc nie wiem czemu znów się onanizujesz "hossą" w USA

jednym wpisem odniosłem się do twoich dzisiejszych: o bezrobociu, speredach i nie spadającym euro jak Portugalia 'bankrutuje',tylko rośnie do dolara w tak dla strefy 'tragicznej' sytuacji,PKB itd.

..to są tylko twoje teorie co rynek olewa i to wszystko :)

AT jest dla ciebie magią, dlatego ją ignorujesz, to po co zaczynać ten temat :)
synonim / 2012-01-27 21:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

.to są tylko twoje teorie co rynek olewa i to wszystko :)


Jesteś naiwny jak dziecko, to samo pisałeś na 2900 a potem cię ogolili z kasy. A teraz piszesz to samo, nic się nie nauczyłeś i nadal tak jak na 2900 wierzysz, że "już nie spadnie"


AT jest dla ciebie magią, dlatego ją ignorujesz


Ignoruje twe bajdy o świczkach co nie znaczy, że ignoruję całą AT
dr_dreyfus / 2012-01-27 21:50 / Tysiącznik na forum

to samo pisałeś na 2900

z dużo inwestycji wyszedłem z zyskiem i nie ukrywałem, że w paru przypadkach poległem a to nie znaczy ze ogolili bo już dużo odrobiłem i jak tak dalej pójdzie to rok będzie na dobrym plusie.

nauczyłem się jednego, sam analizuj i nie sugeruj się podpowiedziami synonimów, janlewów i reszty fajnych i mniej fajnych podpowiadaczy:)


twe bajdy

ciekawe jak twoje wyglądają, krytykujesz a nigdy nic w temacie AT nie zapowiedziales
synonim / 2012-01-27 22:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jak tak dalej pójdzie to rok będzie na dobrym plusie


jak tak dalej pójdzie - dobre :)))

jak zacznie spadać na serio to i tak będziesz trzymał z coraz większą stratą bo nie wierzysz, że to bessa a finał będzie taki, że ostateczna wtopa będzie większa niż w sierpniu

nie trzyma się akcji w bessie i tyle


nigdy nic w temacie AT nie zapowiedziales


bo nie zajmuję się mrzonkami, AT traktuję tylko jako wskazówkę pomocniczą i to wszystko. W końcu i tak o wszystkim decydują fundamenty, jak będzie recesja w Europie i zacznie zwalniać w USA to żadna AT trwałej hossy nie zrobi nigdzie
dr_dreyfus / 2012-01-27 22:27 / Tysiącznik na forum


jak tak dalej pójdzie - dobre :)))

ano dobre, tylko nie na put :)
jak zacznie spadać na serio to i tak będziesz trzymał z coraz większą stratą bo nie wierzysz, że to bessa a finał będzie taki, że ostateczna wtopa będzie większa niż w sierpniu


pilnuj swoich inwestycji o moje się nie musisz martwić :)

..pamiętam jak gdzieś na 2900 widziałem pozycje 'grubego' co zapodałem a równie w pożo-kolo janlew przekonywał mnie do hossy, że to nie ważne itd., ja jednak widziałem sygnał zwałki tylko zignorowałem go pod wpływem wydawałoby się bardziej doświadczonego inwestora, to mój największy błąd w mojej krótkiej 'karierze', którego nie powtórze, dlatego nie musisz się starać i mnie ostrzegać jak coś sobie w główce wymyśliłeś i chcesz się tym dzielić w imię mojego dobra.
synonim / 2012-01-27 23:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to mój największy błąd w mojej krótkiej 'karierze', którego nie powtórze, dlatego nie musisz się starać i mnie ostrzegać jak coś sobie w główce wymyśliłeś


ja nikogo nie przekonuję, to jest forumowa polemika dla czystej sztuki, wymiana myśli w celu progresu wiedzy dla obu stron

a co do twej obecnej postawy to nadal jest ona błędna, bo tak jak wtedy uważałeś, że trzeba kogoś doświadczonego słuchać i od tego zależy sukces na rynku, tak teraz równie błędnie uważasz, że sukces na rynku polega na totalnym zbetonieniu względem poglądów innych i całkowity hermetyzm poglądów

obie postawy są tak samo błędne
dr_dreyfus / 2012-01-28 17:30 / Tysiącznik na forum

ja nikogo nie przekonuję, to jest forumowa polemika dla czystej sztuki, wymiana myśli w celu progresu wiedzy dla obu stron

i niech tak będzie, bez liczenia i zaglądania w kieszeń co ostatnio często czynisz :)
uważasz, że sukces na rynku polega na totalnym zbetonieniu względem poglądów innych

z natury jestem bykiem jednak powinieneś dostrzec, że chętnie z tobą wymieniam poglądy, sprzeczam się..., czy to nie oznacza, że czytam twoje wpisy, zastanawiam, zapamiętuje, analizuje, czy tak by się zachowywał beton, raczej NIE .

..dzisiaj to każdy ma stracha i byki, i niedźwiedzie, najważniejsze aby dobrze wykorzystać szanse jaka stwarza rynek:)
dr_dreyfus / 2012-01-27 22:30 / Tysiącznik na forum
ps
bo nie zajmuję się mrzonkami,

czarodzieju a co to jest, te wklejki nikomu nic nie pomagające ?
synonim / 2012-01-27 23:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a co to jest, te wklejki


fakty i bardzo istotne wskazówki pozwalające wyprzedzić sytuację

ty poprzestajesz na tym co widać tylko teraz na indeksach, bez wnikania pod skórę rynku, co jest naiwne
synonim / 2012-01-27 21:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Najwyższy w historii spread między niemieckim a portugalskim długiem - 133 pkt. Taki prezencik na koniec tygodnia
synonim / 2012-01-27 21:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
CDS na dług portugalski też pobiły właśnie rekord historyczny - 1395 pkt
synonim / 2012-01-27 20:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Już nie ukrywają, że spadek bezrobocia w USA zawdzięczają tylko temu, że ludzie przestają szukać pracy i wypadają ze statystyk bezrobotnych

Jednocześnie wielka liczba tych, którzy pracują, zarabiają na tyle słabo, że nie odbuduje to popytu potrzebnego do odbudowy amerykańskiej gospodarki

"Though the unemployment rate has improved, the jobs market remains a major challenge. Part of the decline in the unemployment rate is due to the fact that ... people have stopped looking for work," said Adolfo Laurenti, deputy chief economist at Mesirow Financial in Chicago.

"The high level of people out of the workforce and underemployed people show there isn't really much income generation to contribute to a better spending pattern."

http://www.reuters.com/article/2012/01/27/us-usa-economy-idUSTRE7BM0AB20120127
synonim / 2012-01-27 20:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Drogie paliwa zarzynają do reszty konającą Portugalię - ale przecież ropa po 110 USD to normalka w dołku bessy

"Jednak oszczędności osiągnięte zostały poprzez doraźne cięcia, w wyniku czego (nie bez pomocy drogich paliw, które sprawiły iż inflacja to ciągle ok. 4%) bardzo mocno ucierpiał popyt konsumpcyjny (sprzedaż realnie maleje w tempie 9% rocznie). Tym samym nawet jeśli w minionym roku udało się mniej więcej spełnić założenia programu, w tym będzie to praktycznie nierealne, a to oznacza, iż Portugalia potrzebować będzie więcej pieniędzy lub też jej dług trzeba będzie restrukturyzować"

http://www.parkiet.com/artykul/1185272-Co-dalej-z-Portugalia-.html
synonim / 2012-01-27 20:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wzrost PKB w IV kwartale w USA w większości zrobiony przez.... odbudowę zapasów magazynowych

Bez tego byłoby mizerne 0,8% - gwałtowny spadek z 3,2% w tej kategorii w poprzednim kwartale, pokazując jak słabnie popyt wewnętrzny

The economy in the fourth quarter got a temporary boost from the rebuilding of business inventories, which logged the biggest increase since the third quarter of 2010. The buildup followed a third quarter decline that was the first since late 2009.

Excluding inventories, the economy grew at a tepid 0.8 percent rate, a sharp step-down from the prior period's 3.2 percent pace and a sign of weak domestic demand

http://www.reuters.com/article/2012/01/27/us-usa-economy-idUSTRE7BM0AB20120127
Donald Dolomit / 89.248.174.* / 2012-01-27 19:48
Ekstradycja obywatela Wielkiej Brytanii… z Wielkiej Brytanii

Nazywa się Richard O’Dwyer, jest 23-letnim brytyjskim studentem i z powodu domniemanego naruszenia praw autorskich w internecie zostanie pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich.

Richard mieszkał w akademiku w Sheffield, gdzie uczęszczał do miejscowego uniwersytetu. W wolnych chwilach prowadził stronę internetową TVShack, gdzie społeczność zamieszczała linki do różnych źródeł, gdzie nielegalnie można było obejrzeć/ściągnąć materiały filmowe. Strona nie hostowała żadnych plików, umożliwiała jedynie wymianę linków… tak jak setki milionów innych stron w internecie, gdzie funkcjonują fora lub chociażby system komentarzy do artykułów.

W świetle brytyjskiego prawa student nie popełniał żadnego wykroczenia. Nie udostępniał nielegalnych plików, nie trzymał ich na własnych serwerach, co więcej – sam z nich nie korzystał. Niestety, według prawa amerykańskiego, stał się groźnym przestępcą i USA wystąpiły o jego ekstradycję. Sąd w Wielkiej Brytanii stwierdził, że nie ma prawa odmówić.
---------------------------------
USA nie ratyfikują ACTA

Stany Zjednoczone namawiały inne kraje do podpisania umowy ACTA, tymczasem same nie mają zamiaru ratyfikować kontrowersyjnego dokumentu. Nie będą również zmieniać prawa pod kątem warunków porozumienia. Jak podaje portal internetblackout.org, oznacza to, że ACTA ma chronić interesy tylko firm z USA.
Najprawdopodobniej Amerykanie, jako sygnatariusze porozumienia, będą mieli dostęp do danych obywateli innych krajów, które podpisały ACTA, w tym Polski.
-------------------------------------
Google – pod przykrywką “lepszej oferty” – będzie jeszcze bardziej szpiegować swoich użytkowników.

Google zapowiada zmianę polityki prywatności wobec swoich użytkowników. Chodzi o osoby, które mają konta na serwisach firmy, takich jak na przykład konto pocztowe czy portal społecznościowy. Od 1 marca wszyscy użytkownicy Google będą musieli wyrazić zgodę na wymianę danych na ich temat między wszystkimi usługami dostarczanymi przez firmę. Zmiany dotyczyć też będą użytkowników mobilnych urządzeń z systemem android, które do aktywacji wymagają zalogowania się do Google.

Firma tłumaczy, że dzięki nowej polityce prywatności będzie mogła lepiej łączyć ze sobą informacje dotyczące danego użytkownika, co pozwoli na dostarczenie mu lepszej oferty. Jak tłumaczy dziennik “Washington Post”, po 1 marca osoba, która właśnie obejrzała na serwisie youtube fragment spotkania koszykówki drużyny Washington Wizards, będzie się mogła spodziewać, że zobaczy reklamę biletów na mecze tego zespołu na swoim koncie w Google.

za www.bibula.com
synonim / 2012-01-27 18:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet jak banki zostaną zmuszone w weekend do odpisania 70% strat na greckim długu to i tak nie obniży to stosunku dług/PKB Grecji do wymaganych 120%, co jest warunkiem otrzymania kolejnej transzy pomocy

"Ponieważ - według niego - cel zredukowania greckiego długu do 120 proc. PKB, czyli poziomu wymaganego przez MFW w celu odblokowania dalszego wsparcia, nie zostanie osiągnięty tylko poprzez same ustępstwa prywatnych wierzycieli Grecji (według szacunków obniży to dług do ok. 130 proc.). Obecnie grecki dług wynosi ok. 160 proc. PKB"

http://biznes.onet.pl/rehn-blisko-porozumienia-ws-oddluzenia-grecji,18493,5010530,3219970,199,1,news-detal
dam / 193.19.165.* / 2012-01-27 18:00
a ten łysy mowil, ze dzis na bank spadki, ot cali anlitycy.. po zakonczeniu sesji to i ja moge analizowac;)
DZIDA 2011 / 78.8.116.* / 2012-01-27 17:23
dzisiaj najbardziej rośnie COMPLEX 21 % , obró 140 000 zł


i tak właśnie jest z tymi maluchami , to są spółki bez płynności i jak szybko rosną tak szybko nie będzie komu oddać
DZIDA 2011 / 78.8.116.* / 2012-01-27 17:06
"Cały system finansowy pewnego dnia się zawali"


- Relatywnie do obligacji rządowych akcje firm są teraz atrakcyjne i jeśli macie tak niedźwiedzie nastawienie jak ja, to wiecie również, że pewnego dnia cały system finansowy zawali się – napisał na swoim blogu Marc Faber, ekonomista i wydawca opiniotwórczego magazynu "Gloom, Boom and Doom".



Ekonomista napisał, że choć nie wie czy nastąpi to za trzy, pięć czy też dziesięć lat, to jest przekonany, że „pewnego dnia nastąpi reset i wszyscy będą musieli zacząć od początku”.
dr_dreyfus / 2012-01-27 16:27 / Tysiącznik na forum


Babka klozetowa /

spłucz wreszcie te wypociny bo capi jak cholera !
PrEzEs1984 / 83.71.27.* / 2012-01-27 16:26
GPW wyglada wyjatkowo mocno na tle USA i Europy...
PrEzEs1984 / 83.71.27.* / 2012-01-27 16:03
i co juz po wzrostach??
ostatnie zaraz znikna....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy