Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW wyprzedaż akcji dużych spółek

Na GPW wyprzedaż akcji dużych spółek

Money.pl / 2006-01-13 21:34
Komentarze do wiadomości: Na GPW wyprzedaż akcji dużych spółek.
Wyświetlaj:
strokuś / 2006-01-13 23:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
przyjemne info z torfarmu - szkoda że wczoraj sprzedałem :-)
tylko cos mi to odroczenie kredytu się nie podoba
Pablo / 2006-01-13 21:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Aby wszyscy mieli możliwość przeczytania powtarzam mój komentarz:
W poniedziałek 16.01 (połowa stycznia) a więc chwila prawdy dla trafności moich przewidywań. Od najwyższej wartości indeksu WIG20 mamy dzisiaj spadek około 4,5%. Dalszy spadek indeksu w kolejnych dniach spowoduje pojawienie się technicznych sygnałów sprzedaży na MACD i może na DMI. Jednak to czy spadki będą kontynuowane będzie zależeć od zachowań inwestorów zagranicznych i dużych krajowych.
W naszym skromnym gronie większość, a może nawet wszyscy inwestują w małe i średnie spółki. Aktualnie MIDWIGi trzymają się dobrze. Więc to od Was, drodzy panowie i panie zależy czy niedźwiadki spałaszują nasze portfele (ja ciągle trzymam Amicę i MPŁ).
Dzisiaj Talex poszybował w górę i dał mi do zrozumienia, że negatywne wspomnienia powinny z czasem odejść w niepamięć. Pozdrawiam wszystkich i trzymajmy się, bo tylko MIDWIGi i spokój mogą nas uratować.
Bardzo spodobało mi się i rozbawiło jednocześnie malutkie zdanko pod komentarzem P. Daniela. Może my powinniśmy też tak pisać. Jak myślicie? W końcu nie wiadomo, kto oprócz aktywnych uczestników forum czyta te komentarze? :)))
Rafi / 213.158.197.* / 2006-01-14 08:06
Witaj Pablo. Zgadzam się z Tobą - trzeba robić swoje. Wywaliłem wczoraj połowę MPL, ale tylko dla tego, że potrzebowałem kasę na GTC (mam wypowiedzi prezesa o nadzwyczajnych zyskach za 2005 i ogromnych planach inwestycyjnych do 2008), a z kolei obawiam się raportu MPL za 4Q (IMHO może przydusić kurs).
Poniedziałek może być udany dla stalexp. Z tym kontraktem bujali się od świąt. Szkoda, że wyaliłem na ostatnich wzrostach :(.
Pozdrawiam
Pablo / 2006-01-15 01:11 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to po uwzględnieniu dywidendy jaki uzyskałeś efekt inwestycji na MPŁ?
Rafi / 80.53.164.* / 2006-01-15 20:45
Niestety, to co sprzedałem to jakieś -5%. Zrobiłem to z pełną świadomością. Czuję, że zanim kurs dojdzie do momentu, gdzie wychodzę na 0, to te 5% zrekompensuje już mi dawno GTC. Zrobiłem tak samo z moją pierwszą inwestycją (Groclin) - dawno już mi się zwróciło to co na nim straciłem, a tak bym cały czas dreptał w miejscu.
Ale.... ta połowa MPŁ co mi została, to już long time (no chyba że się pojawi jakaś niesamowita okazja, a nie będę posiadał wolnych środków). W każdym razie zaczynałem inwestycje na GPW na początku listopada 2005 i będzie podatek do zapłacenia za zeszły rok, a za 2006 wychodzi na razie już kilkakrotnie większy, no ale trudno by się nie udało przy takiej koniunkturze. Nawet w piątek mój portfel zyskał +2%.
Pozdrawiam i życzę samych trafnych decyzji.
młody / 83.24.255.* / 2006-01-14 20:38
sprzedałeś MPL , czy ta flaga nie zapowiada dalszych wzrostów ?
strokuś / 2006-01-13 21:34 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jako że gdzieś wcięło link do ostatniego wątku to powtarzam odpowiedź na posta Pablo:
aktualnie smallcapsy i technology chyba na całym świecie zachowują się lepiej od wielgusów, więc nie jesteśmy odmieńcami
stąd nie dziwi talex, techmex, atm, za to zaskakuje in minus betka
ja dzisiaj lekko na plusie (alma, żołądkowa, unimil i variant), ale jednak wirrka nie pobiłem :-)
jak Pablo widzisz najbliższą przyszłość W20, do ilu te spadki i jak długo?

ps. chyba wreszcie przyszedł czas na żołądkową, kurs od 3 sesji ponad sma-15, dzisiaj popyt biorąc po tysiąc ładnie poradził sobie z całkiem sporymi zleceniami S, jest też nowy ponad półroczny maks i macd zbliżające się do wygenerowania sygnału kupna
Pablo / 2006-01-13 22:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To jest bardzo trudne pytanie i konia z rzędem temu, kto odpowie na nie prawidłowo (jak mawiał pewien dr hab. z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu). Możliwe jest kilka scenariuszy:
1. Spadek do 2570-2580 w ciągu dwóch tygodni (jeśli mamy do czynienia z luką startu). Potem odbicie do 2700. A następnie dalej spadki
2. Spadek do 2700 i odbicie powrotne do 2870-2880 aby grube ryby zdążyły sprzedać na korekcie.
3. Może też okazać się, że najbliższe sesje będą nijakie i dalszy kierunek kursu wyklaruje się za dwa tygodnie.
Ogólnie w ciągu najbliższego tygodnia trzeba będzie obserwować wykresy świecowe, wolumen oraz zakres wahań kursu.
strokuś / 2006-01-13 22:42 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pytanie jest proste, bo nie pytam o to co będzie tylko o to co myślisz :-)
a bierzesz pod uwagę wzrosty do 3000 w najbliższych miesiącach?
ja obstawiam obronę 2765 ew. 2700 i potem rajd na 3000
w zasadzie spadek do 2700 zwiększyłby chyba szanse na udany atak na 3000
Pablo / 2006-01-13 23:32 / "Uznany Gracz Giełdowy"
wzrost taki też jest możliwy ale oznaczałby wyjątkową "pazerność" zagranicznych inwestorów i musiałby się wydarzyć w pierwszej dekadzie lutego . Ponadto krajowi drobni inwestorzy musieliby się przestawić z MIDWIGów na WIG20 . I tutaj mam pytanie do Ciebie, jako reprezentanta tej grupy, będziesz kupować w ciągu miesiąca akcje z WIG20?
strokuś / 2006-01-14 01:18 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nie kupuję już od paru m-cy co nie przeszkodziło w20 we wzrostach :-)
Pablo / 2006-01-14 16:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no to jak się zagranica wycofa to będzie klapa
strokuś / 2006-01-14 22:21 / Uznany Bywalec forum i giełdy
e.... brak popytu z mojej strony aż takiego wpływu na giełdę to nie ma ;-)))
hajdi / 83.9.50.* / 2006-01-13 21:44
Juz chyba drugi raz wcielo watek czyzby komus sie nie podobalo co piszemy czy przepadek poczatkujacych informatykow
Redakcja forum / 2006-01-13 22:57 / Administracja forum
Nie usuwaliśmy żadnych postów w tym temacie. Pozdrawiamy. Redakcja Forum
strokuś / 2006-01-13 23:07 / Uznany Bywalec forum i giełdy
chodzi o to, że ze strony http://www.money.pl/gielda/komentarze znikł link do komentarza "Piątek trzynastego i jeszcze ten Dow Jones" (url w moim poście poniżej - po wycięciu spacji oczywiście, wrrr....)
hajdi / 83.9.50.* / 2006-01-14 09:43
Wlasnie o to mi chodzilo szanowna redakcjo
strokuś / 2006-01-13 21:48 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wątek nie ginie tylko link do niego
poszukaj posty po autorze, moje lub pabla i znajdziesz tamten wątek
nie mniej tutejszemu softowi sporo brakuje do doskonałości
ciągle np. dorzuca spację do linków, przykładowo link do zaginionego postu to:
http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/piatek;trzynastego;i;jeszcze;ten;dow;jones,65,0,134465.html
na pewno wyświetli się z jakąś zbędną spacją
Mały Karkosik / 83.26.242.* / 2006-01-15 19:30
Dla mnie sprawą skasowania ryzyka jest skupienie sie w tym roku na spółkach małych i średnich, aby nie testować podatności rynku na polityke z moimi pieniędzmi;)

Skupiam się głównie na budowlance- moim zdaniem najlepiej rokujący i średnio doceniony sektor:

Czekam na Wasze opinie o spółkach.Dla mnie liderem jest wspomniany MostalPlock, który po mocnej korekcie po wyjściu WBK-u ma doskonałe P/E i inne cenowe parametry.Polimex i PBG to pewniaki, lecz ze względu na solidną wycenę raczej nie będą rumakami;)Prochem uważam za jeszcze dziewiczą spółeczkę....ale kupno zalecam przy dobitnym sygnale AT.

Spekulacyjnie ruszyłem na BRS, bo jego cena nie wzrosła proporcjonalnie do euforycznej wyceny spółek zależnych.W ciągu roku BRS wzrósł o 60%, gdy Impex prawie 130% o ALC i Skotanie nie wspominam.

Pozdro
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy