Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW znowu korekcyjne wzrosty

Na GPW znowu korekcyjne wzrosty

Money.pl / 2008-02-13 17:35
Komentarze do wiadomości: Na GPW znowu korekcyjne wzrosty.
Wyświetlaj:
jr968 / 85.221.216.* / 2008-02-13 22:34
Jesusie, jak można pisać takie brednie i brac za to pieniądze. Można, trzeba tylko nazwać się analitykiem. Właściwie zaleznośc jest odwrotna - dadzą pipeniadze za cokolwiek, więc niech będą i brednie. A potem jest 50/50, że się sprawdzi. jak, nie, to piszemy kolejne, inne brednie, tłumaczące te poprzednie. A jak tak, to trąbimy na cały świat "a widzicie? a nie mówiłem? Czytajcie tylko moje (brednie)". Dlaczego korekta? Dlaczego 3150? Dlaczego 3000? Jedyna sensowna przesłanka w tym tekscie, to odniesienie do danych z banków. Tyle, że dla każdego inwestora powyżej 10 lat oczywista. Po co ja to czytałem? Dobrze, że choć nie kliknąłem żadnej reklamy.
mechanizm finansowy / 2008-02-13 20:31 / Bywalec forum
'rynek nadal znajduje się w trendzie spadkowym'
- i to jest prawda.
pylga / 83.238.182.* / 2008-02-13 22:02
a skąd ty wiesz , że to jest prawda ? kim ty jesteś ? mechanizmie finansowym ?
Pawelgl / 2008-02-13 21:41
chyba dalej w trendzie wzrostowym, mylisz fakty. żebyś tylko tak nie mylił dziewczyn z chłopakami....
ksenus / 2008-02-14 10:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Trend wzrostowy rynku skończył się w momencie przełamania linii hossy i potwierdzenia wejścia w bessę. Obecne wzrosty to tylko wzrost korekcyjny a nie powrót do trendu wzrostowego zeszłorocznej hossy. Nie ma czym się podniecać.
Do szczytów nie możemy wrócić w najbliższej przyszłości, gdyż nie ma takich pieniędzy na rynku. Z krajowych funduszy odpłynęło ponad 10% kapitału a oprócz tego zagranica wycofała swoje fundusze. Bez powrotu tego kapitału nie ma wystarczającej siły popytowej by wydźwignąć rynek wyżej.
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-14 17:10
Ksenus, nie dyskutuj z nimi. Chcą hossy to dobrze. Będą ludzie mieli komu oddawać akcje na górce tej korekty. Później przyjdzie fala rozczarowania, że to jednak nie hossa i ewentualnie paniki.
trakcin / 2008-02-14 14:44
z hossy w besse nie przechodzimy w jeden dzień Uznany graczu
lezak64 / 2008-02-14 07:37 / Bywalec forum
a może już to zrobił he he
needle / 2008-02-13 19:24 / Bez rangi
najbardziej mi się podoba jak się pojawi 16 wątków w ciągu popołudnia, z tego kilka sygnowanych pieczęcią opiekunów...
...nie ma ludzi = nie ma awantur no i styrona się dobrze otwiera
nowacha / 2008-02-13 19:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oni mają najlepsze perspektywy:

1. TVN, prezes Piotr Walter

Spółka mocno usadowiła się w dynamicznie rosnących segmentach rynku mediów: telewizji i Internecie.

2. LZPS Protektor, prezes Waldemar Puzichowski

Specjaliści wierzą w rezultaty, jakie ma przynieść rozbudowa grupy, połączona z ekspansją zagraniczną.

3. Bankier.pl, prezes Tomasz Jażdżyński

Internet plus finanse to temat, który wciąż bardzo podoba się analitykom. Tylko kiedy przyjdą zyski?

4. Asseco Slovakia, prezes Józef Klein

Południowe ramię informatycznego giganta rozrasta się z każdym kwartałem. Poprawiają się też wyniki.

5. CEZ, prezes Martin Roman

Eksperci doceniają silną pozycję rynkową czeskiego giganta energetycznego. Duży po prostu może więcej.

6. Sfinks Polska, prezes Grzegorz Dąbrowski

O wysokiej pozycji łódzkiej spółki zdecydowały zapewne rosnące wydatki konsumpcyjne.

Oni mają najgorsze perspektywy:

341. NFI KREZUS, prezes Wojciech Sobczak

Specjaliści nie wierzą w dynamiczny rozwój kolejnego „dziecka” Romana Karkosika.

342. EUROFAKTOR, prezes Michał Golicz

Spółka, której podstawowa działalność to obsługa wierzytelności, sama ma z nimi problemy.

343. FON, prezes Krzysztof Kania

Specjaliści nie wierzą w plany zarządu, związane z budownictwem drogowym i deweloperką.

344. ŁDA INVEST, prezes Zdzisław Tokarski

ŁDA to wydmuszka, która wkrótce powinna się ugiąć pod żądaniami wierzycieli o ogłoszenie upadłości.

345. ELEKTRIM, prezes Piotr Nurowski

Ulubieniec spekulantów nie jest ulubieńcem analityków. Władz giełdy też, dlatego wycofano ją z obrotu.

346. TOORA POLAND, prezes Giulio Gadaldi

Ostatnie miejsce to kara za „trupy w szafie”. Producent felg znalazł się na skraju bankructwa.
nowacha / 2008-02-13 19:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To oczywiście nie moje przemyślenia tylko naszych anali :)
Pawelgl / 2008-02-13 17:35
Zakładasz się panie Nowak o 10 tys zł. że nie będzie żadnego spadku do 3000 i że to nie jest ruch korekcyjny tylko kontynuacja hossy?
Przypominasz mi troszkę taką cygańską wróżke, które zaczepiają ludzi na ulicy i gadają głupoty, których nikt nie chce słuchać. Może wróć do Rumunii, tam gdzie twoje miejsce i nie męcz ludzi tym żebraniem, żeby tanio kupić.
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-13 17:38
Jaka wg Ciebie jest definicja bessy ?
Pawelgl / 2008-02-13 17:44
długotrwały spadek wartości indeksów giełdowych, proporcjonalnie długotrwały do poprzednich wzrostów.
patrząc na wykres, ostatnia korekta wciąż wygląda jak korekta a nie jak bessa.
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-13 17:48
To ile musi spaść ?
Pawelgl / 2008-02-13 17:54
dwa razy tyle niż spadło, pozatym przy takim wzroście gospodarczym jaki jest w Polsce, przy takich dotacjach z Unii i przy zbliżającej się EURO 2012 nie ma szans na besse.
KoP / 2008-02-13 18:46 / Bywalec forum
jeśli można wtrącić, to co ma piernik do wiatraka?? EURO 2012, gospodarka to jedno, gielda natomiast to zupelnie co innego. To są emocje i niewiele wspólnego maja z rzeczywistością. Gdyby tak nie było trwająca właśnie bessa lub jak wolisz głęboka korekta, nie mialyby miejsca.
pylga / 83.238.182.* / 2008-02-13 21:12
ta korekta musiała być , giełda nie może non stop iść w górę.
Inna sprawa , że ta aż tak gwałtowna korekta została sztucznie spotęgowana.I na tym polega urok giełdy. Przepraszam nie wymądrzam się , bo sam kilka razy wtopiłem . Pierwszy raz giełdowym "milionerem" byłem w 1994 r , potem w moim zadufaniu w swoje ogromne możliwości i swój talent popłynąłem!!! Nie wyskoczyłem z okna , nie podciąłem sobie żył. życie jest piękne i jego nieokiełznane tajemnice. Powodzenia . Pylga
Pawelgl / 2008-02-13 20:35
powiedzieć ci co ma? to że sektor budownictwa się w tym okresie bardzo rozwinie i ceny spółek budowlanych wyraźnie wzrosną, a budownictwa napędza inne sektory. Pozatym dotacje do samej Polski z Unii wynoszą tyle co Plan Marshalla po 2 wojnie światowej. A to napewno wpłynie na rozwój polskich firm, co za tym idzie wzrost ich wartości
Artur70 / 2008-02-13 19:04 / Tysiącznik na forum
No właśnie nie. Korekta, nawet ta bardzo mocna, jest innym zjawiskiem niż bessa. korekta zazwyczaj jest krótkotrwała i "szybka". Bessa trwa znacznie dłużej.

Myślę jednak, że obecnie trudno ocenić jaką fazę przeżywamy. Jeśli niebawem nastąpią kolejne spadki, to pewnie taki marazm będzie się ciągnął nawet kilkanaście miesięcy.
Jeśli powrócą dobre nastroje, a te mogą być skorelowane z dobrą sytuacją gospodarczą, mogą nastąpić wzrosty, nawet duże wzrosty.
KoP / 2008-02-13 20:24 / Bywalec forum
wszystko się zgadza, tylko gracze gieldowi kierują się emocjami, tu główną role gra psychologia. Bardziej wytrawni gracze kierują się analizami, wskażnikami itp, mniej wytrawni to kupa emocji i zachowania stadne, które niewiele wspolnego mają z sytuacją gospodarczą.
Pawelgl / 2008-02-13 20:43
dlatego nie warto kierować się wskaźnikami, bo większość kieruje się emocjami i ta większośc kieruje ruchem giełdy. ja polecam jednak przyjrzeć się fundamentom polskiej gospodarki, jeżeli chcę się w krajowej giełdzie inwestować. Stany owszem wpływają na nasze indeksy ale w mniejszym stopniu.
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-13 18:04
Jeśli dla Ciebie ani spadek WIG20 o ponad 30% licząc od szczytu do dołka, ani 44% zniesienie fali wzrostowej obowiązującej od przełomu 2002/2003 nie jest bessą to nie pogadamy.
Pawelgl / 2008-02-13 18:11
masz rację nie pogadamy, bo spadek WIG20 od szczytu do dołka wynosił nieco poniżej 30%. Przekonasz się na dniach. Radzę szybko kupować a nie czekać na okazję, której nie będzie.
pchelek / 2008-02-13 20:00 / Tysiącznik na forum
taki spadek o 30% byl w czerwcu 2006
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-13 18:17
Ja nie liczyłem w cenach zamknięcia, tylko intra. Szybko kupował nie będę. Jeśli jak piszesz przyjdzie ta hossa to będzie z nami coś ok. 4 lat. Jak się spóźnię rok to i tak zarobię.
Pawelgl / 2008-02-13 18:23
zawsze zarobisz, kwestia tego ile chcesz czekać. Jeżeli za rok kupisz na górce przed korektą taką jak ta, która miała miejsce teraz, to poczekasz sobie troszkę....
mauro24 / 2008-02-13 19:17
A mógł by pan trochę napisać nam o wskaźnikach które wskazują już na wykupienie rynku i o tym ze tworzą sie na nich dywergencje bessy:) o to przykłady:
Swig 80:
ROC-dywergencja bessy;
TRD- tak samo;
Slow D- jak wyżej;
Mwig40:
te same wskaźniki i także dywergencje bessy;
WIG:
sytuacja sie powtarza;
WIG20- tutaj sytuacja trochę odbiega od normy ale jako wskaźnik całego rynku przyjmijmy WIG na którym nie mogą sterować instytucje, fundusze, arbitraż itd itp.
Podsumowując rynek jako całość indeksy są już wykupione
a spadki przyjdą niebawem.
Pozdrawiam
Pawelgl / 2008-02-13 19:57
kieruj się dalej twoimi wskaźnikami, a co powiesz jak będzie atak terorystyczny? wszystko leci wtedy w dół i twoje wskaźniki naprewno ci nie powróżą
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-13 19:35
Ty podajesz fakty, a On ma wizję. Szkoooooda gadać.
Pawelgl / 2008-02-13 20:10
dobrze wszyscy wiemy, że wszystko sprzedałeś jakiś czas temu, masz ZERO i czekasz aż jeszcze spadnie żeby kupić. im później tym gorzej, wszyscy się już zaopatrzyli, lub zaopatrują
Pawelgl / 2008-02-13 20:00
przekonasz się że wskaźniki to jest tylko ułamek przepowiedni
mauro24 / 2008-02-14 04:50
Od początku spadków wskaźniki jeszcze ani razu nie zawiodły ,
a pisze o tych, szybkich bo one wyprzedzają i dołki i szczyty więc
nie wiem dlaczego sie upierasz. Podaj jakieś techniczne przykłady według których powinno rosnąć a ja podam jeden według którego powinno spadać i powiem szczerze ze będę sie trzymał swojego jednego niż twoich przepowiedni.
Pawelgl / 2008-02-14 08:37
Kierując się wskaźnikiem MACD prawie wszedzie wskazuje na kupowanie, więc proszę bardzo masz te swoje wskaźniki
nevne / 83.31.146.* / 2008-02-13 23:43
Przepowiednie to ja mogę sobie z herbacianych fusów robić. Wolę polegać na ocenie ekspertó z expandera, niż na podejrzeniach. Tu się o analizy rozchodzi :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy