Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Na grypę nie zaszczepi się 94 proc. Polaków. Słusznie?

Na grypę nie zaszczepi się 94 proc. Polaków. Słusznie?

Wyświetlaj:
Adol / 2010-10-04 12:46 / Bywalec forum
Raz poszedłem do lekarza po szczepionkę a ten jak dowiedział się, że nigdy nie chorowałem na grypę nawet jak wszyscy obok mnie w pracy zachorowali, odradził mi szczepienie.
Mój kolega, który w sezonie zimowym bez względu na mrozy na podkoszulek zakłada polar i zawsze jest zdrowy, zaszczepił się jednego roku. Zgodnie z zaleceniem pracodawcy. Całą zimę niby nie chorował ale zdrowy tez nie był. Tak jakby miał początki choroby która nigdy się nie rozwinęła. Od tej pory się nie szczepi i dalej jest zdrowy!!!

Nie pytaj fryzjera czy potrzebujesz strzyżenia!
pan władek / 89.231.97.* / 2010-10-04 21:49
dokładnie tak samo reaguję na szczepionki od 2001 się nie szczepię i choruję raz na 2-3 lata przez 7 dni. Gospodarka wytrzyma moją nieobecność w pracy
em96 / 151.81.255.* / 2010-10-04 14:52
Zgadzam się z opinią - doświadczyłem na sobie.
Dla próby przez kilka lat regularnie się szczepiłem i regularnie miałem identyczne objawy, więc powiedziałem dość. Od tej pory czuję się normalnie i nie choruję na nic.
Dlatego uważam, że to zwykłe naciąganie naiwnych na kasę przy czym zaraz na początku zastrzegają, że niczego nie gwarantują "bo mutuje"... - wygodne, więc nawet reklamować nie można...
Zapłacisz za szczepionkę a potem całą zimę musisz znowu płacić za różnorakie tabletki przeciw przeziębieniu czy alergii bo bez przerwy masz katar i właściwie to nie wiadomo co dokucza...
voycio / 213.108.156.* / 2010-10-04 11:24
W sumie racja, w tamtym roku nie wydałem na leki nic, na szczepionkę też nic, czyli jakby nie patrzeć - kilka % niczego ;) mnie kiedyś lekarz, jak już zachorowałem, spytał, czy się szczepiłem. Powiedziałem, że nie. On na to, że to dobrze, bo po szczepieniu są gorsze powikłania. Zauważyłem, że jak się dobrze odżywiam, nie choruję wcale i może to trwać latami. Nie dajmy się zwariować.
sxc / 195.116.98.* / 2010-10-04 11:15
Nie zaszczepie sie bo nie wiadomo co mi wstrzykną,czy przypadkiem nie jakieś szkodliwe substancje
...
http://skocz.pl/rzeczyfajne
zdrowy / 149.156.124.* / 2010-10-04 11:40
Młodzi i Wykształceni z Wielkich Miast (jak np skocz.pl) oczywiście się zaszczepią (np. po to, żeby nie narażać się pracodawcy niepotrzebnymi zwolnieniami). Poddawanie w wątpliwość składu szczepionki i zasadności szczepień to domena oszołomów z PiS, którzy na prochach wszędzie węszą spisek.
myślcie / 83.22.103.* / 2010-10-04 14:13
Pewnie tak wykształceni jak ty .
Te duże litery to po co ?
ciekaf / 194.181.89.* / 2010-10-04 11:14
dlaczego nie ma info że to sponsorowany artykuł? przecież widać jak jest stronniczy.
Na dodatek po wpisaniu w google "jerzy banach" wirusolog - jedyny wynik to ten artykuł!

szzcepionki są jedynie dla grup wysokiego ryzyka i tyle, reszta to wyciąganie kasy
hamulec postępu / 83.27.34.* / 2010-10-04 10:13
A tak dla porządku zapytam. Jaka w tym sezonie obowiązuje grypa?
Ptasia, świńska już się zużyły więc jakaś nowa być musi.
Koncerny farmaceutyczne chyba coś przespały.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-04 10:11
Spoko tołażysze. Gdy lemingi będą się opierać szczepieniom, wypuścimy wirusa o nazwie - ŻRYJ LEMINGA ŻYWCEM!
fck nwo / 212.166.112.* / 2010-10-04 10:11
"Zdyskredytowano wartość szczepień mówiąc, że preparaty są niesprawdzone. Powstało wrażenie, że szczepionki są szkodliwe"

bo tak wlasnie jest. o skutkach ubocznych szczepionek nikt nie mowi oficjalnie, ale na szczescie jest internet i mozna sobie wyszukac ciekawe strony, np tutaj:
http://www.delicious.com/metaw3/bilanvaccin

gdyby mi placono prowizje od sprzedarzy szczepionek jak ww "ekspertowi" tez bym sie martwil. na szczescie coraz wiecej ludzi przeglada na oczy !!
xuetzalcoatl / 2010-10-04 10:05 / Bywalec forum
I bardzo dobrze! Całe szczęście że wyszła ta afera ze szczepionkami przeciw grypie - widać że w dzisiejszym świecie nie liczy się health obywatela, a wealth korporacji! Koniec powtarzania bzdurnych, utartych schematów kreowanych przez koncerny farmaceutyczne.
antyelektorat / 2010-10-04 09:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po takim szczepieniu zachorowałem tylko raz na grypę. Uważam, że szczepienie ma sens.

Jednak gdybym był emerytem to bałbym się, czy rząd nie chce mnie wykończyć szczepionką, żeby ratować finanse publiczne.
OLA1234567891 / 95.49.84.* / 2010-10-04 09:35
Eksperdzi twierdzą że szczepionki szkodza naszemu zdrowiu więc jesli
chcesz się zaszczepic to najpierw poczytaj o szczepionkach a dowiesz ssie sam co mówiż eksperci
zeb / 83.12.199.* / 2010-10-04 08:42
Kto normalny zrezygnuje z przysługującego pełnopłatnego chorobowego. To było niebyło dodatkowy urlop i możliwość wyskoczenia zimą w góry.
Lysy 25 / 77.255.185.* / 2010-10-04 08:32
Strachy na Lachy.

Grypa była i będzie.

Wszystkie te artykuły mają na uwadze bardziej podtrzymanie wzrostu gospodarczego niż dobro pacjentów.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-10-04 08:07
Kasa a nie zdrowie o to chodzi. Zapracowani ludzie nie mają szans zgłębić tematu-warto przyjąć szczepionkę czy nie. I handlowcy w reklamach mówią że trzeba dodatkowo pseudo ekspert z poważną miną powie - trzeba i nie ma wyjścia ludziska biorą. A tak naprawdę to są eksperci którzy wypowiadają się negatywnie na temat szczepionek
lepszapolska.com / 188.147.202.* / 2010-10-04 07:18
Zobaczcie program nowej partii na www.lepszapolska.com. Proste tanie i skuteczne rozwiązania. W zdrowiu najważniejsze jest profilaktyka ale odpowiednio i szeroko rozumiana. Genetycznie modyfikowane organizmy GMO bardzo osłabiają nasz organizm i jednocześnie (ziemniak AMFLORA) uodparniają na antybiotyki. Najpierw musimy zadbać o zdrową żywność wolną od GMO, hormonów, sterydów i "chemii", o zdrowy styl życia, a szczepionki tylko w wyjątkowych sytuacjach - nie wszystkie i nie zawsze pomagają, zawsze jest to nienaturalna ingerencja, a czasami bardzo szkodzą (tak jak przeciw ptasiej grypie)
eby / 2010-10-04 11:37 / Tysiącznik na forum
Myślę , że sprawy z GMO, antybiotykami wszczepianymi zwierzętom itp. poszły zbyt daleko aby z nich zrezygnowano, nikt nie martwi się o zdrowie przyszłych ( i teraźniejszych ) pokoleń) ale o zwiększenie produkcji , zmniejszenie kosztów a co za tym idzie zwiększenie zysków
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-10-04 08:27
Popieram kierunek słuszny. Do dopracowania ale myślę że jesteś jeszcze b. młodym człowiekiem i niedociągnięcia wynikają z braku doświadczenia ale popieram aktywnych młodych ludzi angażujących się w lepsze jutro Powodzenia
xuetzalcoatl / 2010-10-04 10:04 / Bywalec forum
I bardzo dobrze! Całe szczęście że wyszła ta afera ze szczepionkami przeciw grypie - widać że w dzisiejszym świecie nie liczy się health obywatela, a wealth korporacji! Koniec powtarzania bzdurnych, utartych schematów kreowanych przez koncerny farmaceutyczne.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy