Forum Forum finansoweInne

na ile można bezpiecznie się zadłużyć?

na ile można bezpiecznie się zadłużyć?

tomek7890 / 87.105.40.* / 2010-02-03 10:15
Witajcie,

Tak sobie podsumowałem ostatnio moje finanse osobiste i zacząłem się zastanawiać na ile można się zadłużyć, żeby być w miarę bezpiecznym i nie stracić płynności finansowej w razie kłopotów.
Z mojego podsumowania wyszło mi, że wszelkie wydatki stałe typu rachunki, raty kredytów itp. pochłaniają 39% moich miesięcznych przychodów. Reszta to środki "na życie" czyli jedzenie, paliwo, rozrywka, ubrania itd. Na chwilę obecną nie mam żadnych problemów z pieniędzmi tzn. nigdy nie brakuje mi "do pierwszego" żyję w miarę swobodnie, bez przesadnego ograniczania.
Moje pytanie o poziom w miarę bezpiecznego zadłużenia wzięło się stąd, gdyż za 2 lata planuję inwestycję mieszkaniową. Do tego czasu pozbędę się wszelkich kredytów, które obecnie posiadam, a z obecnych symulacji wychodzi mi, że moje miesięczne obciążenie wzrośnie do ok 45% przychodów. Jak sądzicie, jest to jeszcze w granicach rozsądku, czy raczej trzeba to jeszcze przemyśleć?
Wyświetlaj:
OlekMigacz / 94.254.129.* / 2010-09-16 10:59
zobacz też tu:

http://kredyt-niskie-oprocentowanie.blogspot.com
Radyjko / 2010-02-22 12:16
przemyśl i zabezpiecz się dodatkowo. Jest kryzys chociaż na rynku nieruchomości panuje stabilizacja to nic nie oznacza. Teraz masz płynność finansową, a odpukać - a co zrobisz jak jej nie będizesz miał a kredyt musisz spłacić. Trzeba mieć inną alternatywę również. Jakieś zabezpieczenie na przyszłość. Lakaty lub inwestycje. Pomyśl....

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: