Forum Forum dla firmDotacje

na jakich zasadach przyznawane jest dofinansowanie z uni europejskiej

na jakich zasadach przyznawane jest dofinansowanie z uni europejskiej

nowa_praca / 2013-02-05 09:01
chce założyć nowa działalność w okolicach sierpnia. W urzędzie pracy powiedzieli mi ze bardzo często pod koniec roku niema juz pieniędzy na dofinansowanie na rozkręcenie biznesu. Powiedzieli mi za to ze sa jeszcze pieniadze od uni, ale to sa juz bardziej skomplikowane wnioski by uzyskac te pieniadze. A sa one podobno duże. Ile to może byc? Jak sie starac o takie dofinansowanie?
Wyświetlaj:
anal_izator / 2013-06-10 14:01
znalezione na stornie ministerstwa ;)
I. Pomysł

Dobry pomysł i właściwe jego uzasadnienie jest niezbędne, aby ruszyć z miejsca. Musisz wiedzieć dokładnie co i gdzie chcesz zrobić, a następnie określić skutki jakie Twoja inwestycja może przynieść.

II. Znajdź Program, z którego otrzymasz dotację

Drugim krokiem do ubiegania się o dotacje unijne jest określenie Programu, a w nim Działania, które najbardziej będą odpowiadały Twoim potrzebom, a Ty znajdziesz się wśród grupy beneficjentów, którzy będą mogli wziąć udział w konkursie. Na tym etapie pomocna będzie wyszukiwarka dotacji, która znajduje się w Poradniku Beneficjenta (aplikacja dostępna na Portalu Funduszy Europejskich). Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań (gdzie chcesz realizować swój projekt, w jakiej dziedzinie oraz jakim typem beneficjenta jesteś), a dowiesz się z którego Programu i Działania możesz ubiegać się o pomoc unijną.

III. Zapoznaj się z dokumentacją Programu i śledź terminy naboru wniosków

Po wyborze Działania znajdź instytucję, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie interesującego Cię konkursu i zorientuj się, jakie są terminy naboru wniosków. Zapoznaj się również z dokumentacją wybranego Programu. Jest ona podstawą do prawidłowego opracowania aplikacji konkursowej.

IV. Przygotuj niezbędne dokumenty

Teraz możesz przystąpić do przygotowywania wniosku o dofinansowanie oraz gromadzenia wszystkich wymaganych dokumentów. Instytucje prowadzące nabory wniosków zobowiązane są do zamieszczenia na swoich stronach internetowych „Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie'' oraz dokumentacji związanej z ubieganiem się o dotację z UE. Pamiętaj o dołączeniu obowiązkowych załączników (np. harmonogram realizacji projektu, biznesplan, itp.). Wniosek należy przygotować w wersji papierowej i elektronicznej.

V. Złóż wniosek aplikacyjny

Kolejnym krokiem do otrzymania dotacji jest złożenie wniosku o dofinansowanie. Dokumentację aplikacyjną, która powinna zawierać wszystkie niezbędne dokumenty, musisz złożyć w wyznaczonym terminie do instytucji, która zajmuje się przyjmowaniem wniosków.

V. Czekaj na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku
daj_przyklad / 2013-02-13 11:42
ja jak chciałem załozyc swoja działalnosci i skorzystac z dofinansowania z urzedu pracy w pazdzierniku dostalem informacje ze juz niema pieniedzy na dofiansowania i zeby probowac w styczniu jak dostana nowa pule

Najnowsze wpisy