Forum Polityka, aktualnościKraj

Na platformie wiertniczej w jeden dzień zarobisz tyle, co w miesiąc w Polsce

Na platformie wiertniczej w jeden dzień zarobisz tyle, co w miesiąc w Polsce

Wyświetlaj:
podroznik001 / 165.225.64.* / 2016-04-01 05:41
https://www.facebook.com/Lubię-Platformy-Wiertnicze-1672487506347974/

Zapraszam !
aaaaaa922 / 213.77.117.* / 2015-10-28 19:56
Hej jest tu ktoś, kto się zna na platformach i mógłby mi trochę pomóc? Morze zna ktoś jakąś książkę albo artykuł. Mam takie zadanie że mam "zbudować platformę" i muszę mieć dosłownie wszystko a w książkach i w necie jest to opisane raczej ogólnikowo. Mam mieć budowę z czego i jak, jak się wydobywa rope/gaz, co się robi ze ściekami i odpadami (bytowymi i poprodukcyjnymi), rozmieszczenie pomieszczeń na platformie
klupio / 213.120.90.* / 2015-11-17 20:22
Słuchaj jest to olbrzymi temat jest wiele rodzajów platform wiertniczych https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Types_of_offshore_oil_and_gas_structures.jpg

Zobacz jaką platforme chciałbyś zbudować a potem pod tym kontem wujek goole i szukanie . Ja na Twoim miejscu poszukałbym jednej konkretnej istniejącej platformy i na tej podstawie szukał informacji ,Byłoby prosciej gdybys mógł operować w jezyku angielskim tu jest wiecej artykółów .
T588 / 94.251.235.* / 2015-10-26 20:04
A kto mi napisze jak się dostać na taką platformę do spawania?
z branzy / 189.51.255.* / 2015-09-06 06:26
wiek: 35lat
zawod: DPO
miejsce pracy: drillship
roczny dochod z bonusami: 176tys USD
Wystarcza na godne zycie w Polsce, tylko znajomych coraz mniej i sasiedzi krzywo patrza na samochody w garazu.
realista / 213.146.153.* / 2015-08-27 10:38
I co z tego, nie znam ani jednego czlowieka, ktory pomimo pracy w takiej branzy byl bogaty ani mial wiecej niz inni. Kazdy z takich ludiz, a kilku ich znalem zwykle szybko po powrocie odzywala sie mentalnosc prostego czlowieka i po paru miesiacach kasa sie konczyla, a oni jak nic wcesniej nie mieli tak i pozniej z niczym zostawali. Owszem niektorzy dorobili sie mieszkan czy domow, ale tego moze sie dorobic kazdy zarabiajacy chocby srednia krajowa, majac przy tym zycie prywatne i o niebo lepszy standard zycia.
nemesis538 / 213.120.90.* / 2015-03-03 12:36
A wiecie kto trzepie największą kase na offshorach , nurkowie głębinowi do 1500 funtów dziennie,taka ciekawostka .Tylko nawet Anglicy twierdzą żeby sie załapać trzega kogoś zabić :)
Waniek / 2015-03-03 13:12 / Bywalec forum
Nie prawda sam mam po 3 latach przyznane prawo do emerytury. I powiem jedno zdrowie powyżej przeciętnej to podstawa. Byle mydłek się tam nie dostanie. Dodatkowo miałem doskonałe wynik w sterowaniu maszynami co powiększyło moje możliwości pracy tam.
nemesis5381 / 213.120.90.* / 2015-03-03 13:58
no tak , ale nie mów że tam jest sie łatwo dostać , no i ile kosztuje kurs!! ? ,który nie daje żadnej gwarancji
Zeno_12 / 81.144.137.* / 2015-03-03 06:50
Czytając komentarze widzę wiele jet takich przez ,których przemawia zazdrość a drugich głupota .Temat jest ciekway i chyba nie za bardzo znany.W artykule jest dużo prawdy , ale jest też wiele nieścisłości , a to dlatego ,że oparty jest jedynie na wypowiedziach kilku osób . Praca na platformie to nie od razu wielka kasa zalezy gdzie jaka firma i stanowisko , można by tu wiele .Oprócz platform są inne jednostki tzw. Offshore na , których bardzo często można zarobić nawet więcej.Pracuje w tym biznesie już wile lat i powiem tak na brytyjskich platformach zarabia się dobrze ale naprawdę wielkich pieniedzy nie zarobimy na większości stanowisk wiecej można zarobić np. na statkach wiertniczych renomowanych firm drillingowych.Norweskie platformy są naprawde atrakcyjne ale mówie tu o stritke norweskich narodowych , praca jest w systemie 2 tygonie na platformie 4 tygodnie w domu , ale dostać się tam nie bedąc Norwegiem jest ekstremalnie trudno.Nastepnie mamay Afryke Azje Ameryki i tu już wygląda to bardzo róznie jesli chodzi o zarobki .Swego czasu 15 lat wstecz pracowałem na libijskiej platformie i tam np. Filipini z kuchni zarabiali 600 USD miesiecznie , a kotrakty mieli 9 miesiecy masakra ! Chociaż dla nich to był biznes życia .

Jeśli chodzi o warunki i ciężką pracę , to również zależy , pracując na starych gratach w załodze drillingowej np.: tzw Roughnek , floorman , fakt trzeba sie naszarpać i pracować w brudzie , dokoła pełno błota w którym cały czas sie wierci .Jednak na większości stanowisk i na nowych instalacjach rękawów nikt sobie nie urywa .Na przykład rury do wierceń o których była mowa , są wkrecane przez maszynę , cały proces jest też bardzo zautomatyzowany.

Czy praca jest niebezpieczna powiedziałbym że nie, wypadków jest bardzo mało , jest wiele zabezpieczeń i są wysokie standarty bezpieczeństwa szczególnie na M. Północnym ,żeby wykonać jakąś prace wymagane są pozwolenia i dogłąbna analiza tematu, kto pracuje wie o co chodzi .Jeśłi chodzi o katastrofy typu wybychy czy pożary to bywały , ale procentowo naprawdę , mało .

Warunki na niektórych platformach czy szczególnie statkach naprawdę full wypas siłownie, kina , sauny , jedzenie jak w hotelach pięcio gwiazdkowych , kabiny jednoosobowe z TV Internetem etc. Niestety na wielu totalna masakra .

Fakt też jest taki że w większości , musimy połowe życia spedzić poza domem , choć są systemy takie jak norweski 4 na 2 czy brytyjski 3 na 2 , mówimy tu o tygodniach w domu i pracy .Czy jest to warte każdy może sobie odpowiedzieć sam, dobrze że ludzie widzą nie tylko kasę ale jakie są wyrzeczenia . Fakt jak wracam do domu to mam 4 tygodnie urlopu za każdym razem, ludzie pracujący normalnie mają go jeden miesiąc .Jednak wiele nas omija swieta ,dorastanie dzieci , uroczystości rodzinne i to jest właśnie cena jaką się płaci. Jest też mnóstwo marynarzy z innych statków o których tu by trzeba było wspomnieć którzy są poza domem miesiącami i co oni mogą powiedzieć .

Jak było wspomniane jeśli ktoś teraz myśli o zaczęciu pracy offshore to niestety przy tej cenie ropy będzie to chyba niemożliwe , ludzie z doświadczeniem lecą na bruk , a podobno to nie jest koniec , firmy tną koszty i inwestycje do maksimum .

Pozdrawiam wszystkich
Obserwator. / 193.34.47.* / 2015-03-02 13:58
Niech lecą,do tej roboty,na kasę,oby nóg,nie połamali w pośpiechu.Przy takiej pracy,wszystko jest,uzależnione od załogi i to jest,cały temat. Ponieważ wystarczy 1 zwariowany,czy typ.Pstrowski prowadzący i wiadome.Bardzo istotną,tej pracy są urządzenia,narzędzia i przyrządy.Jak to jest pomijane a w rękach dzwig i siła.To to,nie na długo.Reszta sama,za siebie mówi.
ja401 / 81.144.137.* / 2015-03-03 05:46
A tak właściwie to co autor miał na myśli , czyzby jakiś ukryty sens :)
shjofnkk / 101.98.60.* / 2015-03-02 10:11
Panowie szybko chca sprowadzic us wszystkim na glowe to pierwsze
Drugie panowie nagieli prawo bo robienie zdjęć na instalacjach jest zabronione. .. do tego wprowadzili dreszczyk emocji w artykule..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
assdriller / 193.227.123.* / 2015-03-02 09:42
Zastanawia mnie jak dźwigowy zarabia 150$ rocznie skoro stawki dla Toolpusher'a to 1000-1200$ za dniówkę. Przeważnie dla platform system pracy to 28x28 dni i płatne tylko 28 dni w pracy. To daje jakieś 170$ rocznie a Toolpusher to jedno z najlepiej opłacanych stanowisk w przeciwieństwie do dźwigowego gdzie przeważnie miejscowi są zatrudniani do takich ról. Przekoloryzowane.
goscv / 95.51.25.* / 2015-03-02 12:48
Nie ma co się zastanawiać; mój kuzyn jest na platformie wiertniczej jako dźwigowy za 500$per day- trzeba wiedzieć do jakiej kompani trafić- tyle w temacie
Crane / 213.120.90.* / 2015-03-02 12:33
Widze że są pewne problemy z matematyką dniówka 1000-1200 daje przy 180dniach około 180-216 tys rocznie . Piszesz "przeważnie na platformach " pracowałeś ? ja mam płatne w systemie on/off i wiele firm tak płaci jeśłi jesteś zatrudniony na stałe.Ale to w zasadzie nie ma znaczenia kasa jest taka sama . Pensja dzwigowego może być naprawdę różna od 3tys gdzieś w Afryce do nawet 14tys USD ze wszystkimi bonusami dla wybrańców .Dzwigowy czesto pełni też inne funkcje jak zarządzanie ludzmi na pokładzie , lub HLO bardzo często . Jednak zrobić uprawnienia zdobyć praktykę i pracować na dzwigu Offshore nie jest takie proste, siedzisz 40m nad wodą i masz bezpiecznie rozładować bująjący sie stateczek ze sprzetu za pół melona dolców to czasami działa na wyobraźnie , To nie jest suwnica w stoczni remontowej
stefanek / 194.169.226.* / 2015-03-02 09:12
A w Berlinie Zachdnim w jeden dzień zarobisz tyle, co górnik w miesiąc w trudzie i w pyle.
Krzysz / 89.79.47.* / 2015-03-02 09:06
Ten artykuł ma zachęcać do emigracji zarobkowej i napędzić lichwiarzom z Norwegii tanią siłę roboczą z Polski, która już w zasadzie stała się kolonią lichwy z zachodu.
100 % / 82.164.3.* / 2015-03-02 13:13
100%
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dj678 / 89.65.53.* / 2015-03-02 07:39
Ciemno, dookoła morze, żadnych kobiet,same chłopy, i ktoś mi powie że on zarabia 1500zł dniówki za obsługę dźwigu...?
dzwigowy / 213.120.90.* / 2015-03-02 23:17
.Miałem nie zabierac głosu ale strasznie mnie irytują niektóre wypowiedzi na temat dzwigowych.Wszyscy myslą że jest to coś takiego jak dzwig w porcie czy stoczni , otóż dzwigowy offshore to jest zupelnie coś innego .Przedewszystkim zdobyć uprawnienia dwigowego offshore jest piekielnie trudno szczególnie dla Polaka.Sa trzy stopnie dwa pierwsze można zdobyć samemy mając troche praktyki i płacąc łacznie za dwa kursy 5 tys funtów nie mówie tu o biletach na samolot i hotelach , bo te kursy można zdobyć tylko w UK ewentualnie w Norwegi ale tam jest jeszcze drożej i jest troche inny system.Stopień trzeci dzwigowego można zrobić tylko przez firmę pracując jako asystent na platformie albo na statku i wtedy po wypracowaniu odpowiednich godzin przyjeżdza instruktor i masz egzamin.Jednak nikt nie chce Cię zatrudnić jesli nie masz stopnia 3 , a żeby go zdobyć musi Ci ktoś zatrudnić i tu mamy błedne koło , ja ubiegałem sie o trzeci stopień 7 lat . Nastepna sprawa papiery są ważne dwa lata i należy zdać ponownie egzamin teoretyczny i praktyczny , Nie muszę tu mówić że jest to wszystko po angielsku.Znam osoby z 15 letnim doświadczeniem które takie odnowienie oblewały szczególnie w Sparrows najbardziej znanym ośrodku na symulatorze dzwigu.Obostrzenia są podobno takie bo większość wypadków offshore zdarza się z udziałem dzwigów (woogóle jest ich mało ale procentowo tak to wygląda ) .Sama praca na platformie czy statku offshore jako dziwgowy to nie relax , a niektórzy poprostu wymiękaja i niestety nie maja predyspozycji. Ja pracowałem na statkach offshore oraz platformach , cieżko powiedzieć gdzie jest trudniej.Na statkach czy platformach pływających wszystko się kołysze i wiadomo ciężko czasami opanować ładunek czy nawet sam hak , osobiscie widziałem jak dzwigowemu do kabiny wjechał hak ważący bagatela 12 ton , na szczęcie uszkodził tylko kabine dzwigowy wyszedł bez szwanku.Założe się że 100 % osób które nie były na offshore po krótkiej wizycie w kabinie dzwigu podaczas bujania zmieniły by zdanie na temat banalności pracy dzwigowego i jego zarobków.Fakt nie jest od nas wymagane ukończenie uniwersytetu czy akademi , ale jest to zawód wymagający odpowiednich predyspozycji , których nie wszyscy posiadają.
dry / 101.98.60.* / 2015-03-02 10:07
Na statkach offshore constructiom średnio stawka dzwigowego to ok 650$/d zatem na platformie min to samo w zwyz...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
12wojtek / 31.174.234.* / 2015-03-02 06:37
żeby tyle zarabiać nie trzeba tyrać na platformach taka prawda w Polsce zarobki są bardzo zróżnicowane-850 zl za 8 godzin pracy to i ja mam
nsjd / 85.255.232.* / 2015-03-02 05:49
Haha nie wiem od kiedy zarabia się na platformach100 tys dolarów. Chyba ktoa musial by być prezesem, inzynierem z wieeeelkim doswiadczeniem albo pracować 365 dni W roku. Mam znajomych ktorzy pracuja platformach i zarobki za tydzień dla zwykłego pracownika wynosza max.£1500. Na start dostaje sie ok £700 wiec zanim piszecie to sprawdzccie pierw informacje dokladniej :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adi1979 / 109.255.203.* / 2015-03-02 08:12
heheh

no to musisz by strasznie dobry z matmy :)

1,5 tys funtów to ok 2 tys dolarów na tydzien. Pomnoone przez 50 tygodni w roku daje idealnie 100 tys dolarów :)

proponujé powrót do szkoy ::))
zyggi / 178.36.118.* / 2015-03-02 08:24
zapomniales tylko o JEDNYM ;]
praca w takich systemach powoduje ze mniej wiecej polowe czasu sie pracuje a polowe odpoczywa wiec nie pracujesz 50 tygodni tylko 25-26!!!
kamilooos / 91.234.186.* / 2015-03-02 08:58
za miesiące, które nie pracujesz też dostajesz wypłaty.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy