Forum Polityka, aktualnościKraj

Na platformie wiertniczej w jeden dzień zarobisz tyle, co w miesiąc w Polsce

Na platformie wiertniczej w jeden dzień zarobisz tyle, co w miesiąc w Polsce

Wyświetlaj:
wiedzacy / 94.231.228.* / 2015-03-01 23:54
sciema dla naiwnych, na morzu i platformach zmarnujesz zycie. brak rodziny nie zastapia żadne pieniądze. badania pokazuja ze rodziny marynarskie sa najczęściej niepelne albo kalekie emocjonalnie. zarobisz pieniądze, stacisz lata zycia, a później budzisz się z reka w nocniku bez rodziny i przyjaciol. przebywasz w srodowisku ludzi upośledzonych psychicznie nie tylko 8 godzin w pracy ale caly dzień przezdlugie miesiące. przebywanie na morzu w takich warunkach powyżej 100 dni zmienia na trwale psychikę. szkoły morskie w Europie zachodniej sa puste, brak chętnych do takiej pracy.
ja342323 / 89.229.37.* / 2015-03-01 22:58
Pracuję jako opiekunka w Niemczech. Umowę tak skonstruował /polski/ pracodawca, że na "szkolenie" potrąca mi 100 euro tygodniowo. Ciocia Aniela dała , a zła Ewka kazała zabrać , czyli okraść. Czy u nas już nigdy nie będzie normalnie?
PSV / 81.136.144.* / 2015-03-01 22:50
jest wiele stron internetowych gdzie mozna dowiedziec sie o pracy na platformach I zobaczyc/znalezc taka prace. Oprócz wymienionych gdzies tutaj w komentarzach oilcareers oraz 7oceans w PL proponuje tez crew4sea oraz seaman. I nie wiem dlaczego ci co oceniaja te strony sa tak złosliwi I pizza ze to ściema.Sam osobiscie jestem na morzu ponad 12 lat na statkach offshore czyli obsługujących wieże I pracy zawsze szukam na w/w I innych portalach wiec nie wiem skąd ci panowie co tak krytykuja te portale piszą ze to ściema. A jezeli chcecie poczytac na temat zarobków i kwalifikacji wejdzcie na morze.dzs.pl .tam pisza i opisuja prace na morzu taka jaka ona jest naprawde i pisza w sposób normalny i "ludzki" - bez owijania w bawełnę - a jak stwierdziecie po przeczytaniu tej strony ze taka praca jest dla was to dopiero wtedy zabierajcie sie za kształcenie, kursy, nauke itp.itd - pozdrawiam z PSV platform support vessel)
maxter45 / 94.46.217.* / 2015-03-01 22:41
nie interesuje mnie to, od pol rokux wyciagam po 10 tysiecy na miesiacj nie ruszajac sie z domud, niektorzy juz lata tak zarabiaja, chociazby tutaj: praline.pl nie musze juz sluchac durnego szefa korcow
Kazik208 / 81.190.93.* / 2015-03-01 23:05
Nooo to jakies drobniaki zarabiasz.Nie ma sie czym chwalić.
killer474 / 212.129.90.* / 2015-03-01 21:50
ale polemika zarabiajcie ile chcecie ja juz nie moge bo za stary pracuje w irlandi juz 13 lat praca spoko bez paniki i polaczkow oszolomow z ktorymi pracowalem powiem nie da sie bylem majstrem na chali prowadzilem robota powiem to cholota nic nie umja a na dodatek powiedzieli ze po pieniadze przyjechali a nie po prace (debile)teraz pracuje sam jako polak z irlanczykami i jestem powazany ale jak czytam te wypociny co tutaj piszecie to nie rozumie jedni sie madrza a na niczym sie nie znaja
killer474 / 212.129.90.* / 2015-03-01 21:50
ale polemika zarabiajcie ile chcecie ja juz nie moge bo za stary pracuje w irlandi juz 13 lat praca spoko bez paniki i polaczkow oszolomow z ktorymi pracowalem powiem nie da sie bylem majstrem na chali prowadzilem robota powiem to cholota nic nie umja a na dodatek powiedzieli ze po pieniadze przyjechali a nie po prace (debile)teraz pracuje sam jako polak z irlanczykami i jestem powazany ale jak czytam te wypociny co tutaj piszecie to nie rozumie jedni sie madrza a na niczym sie nie znaja
witcher / 77.45.53.* / 2015-03-01 21:10
Mało kto wie jak załatwili polskie firmy wiertnicze reformatoły z Platformy Obywatelskiej.Skonsolidowali wszystkie w jedno przedsiębiorstwo pod nazwą EXALO.Obecnie stoi ono na skraju bankructwa,pensje obcięte bo trzeba oszczędzać,perspektywy żadne.
szoo / 83.238.156.* / 2015-03-01 20:44
niestety więcej prawdy znajdziecie w komentarzach niż w tym superoptymistycznym artykule..
xxx914 / 79.184.81.* / 2015-03-01 20:26
te janoś - to dlaczego tam nie jesteś, tylko piszesz bzdury? może byś kible sprzątał ze swoimi kwalifikacjami, są chyba akurat na twoje mozliwości, intelektualne też
nienaiwny / 91.100.98.* / 2015-03-01 19:43
Kolejna sciema to praca dla ludzi z doswiadczeniem przy wydobyciu ropy ilu jest takich w polsce a zarobki nie sa az takie atrakcyjne.artykul mowi ze kazdy moze tam pracowac otoz nie kazdy tylko osoba majaca doswiadczenie chyba ze kogos stac na kursy za 30tys zl przed rozpoczeciem pracy i braku gwarancji zatrudnienia. Kolejny podplacony artykol ktory ma za zadanie zciagniecia naiwniakow na lipne kursy uprawniajace do pracyna wiezy wiertniczej , ktory nic wspolnego niema z ta praca a jedynie sluzy do wyciagniecia pieniedzy bo pozniej kazdemu wpisza ze byl sluchaczem kursu przygotowawczego dla pracownika wiezy wydobywczej ktory jednak nie uprawnia do wykonywania tej pracy a tylko ma za zadanie przedstawic ogolne zagadnienia i charakter pracy i zata skasuja naiwnych od 2000-7000zl. Dajciezobie spokuj z ta praca bo tylko kase stracicie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sfd / 83.22.165.* / 2015-03-02 10:54
Niestety ja to potwierdzam. Znajomy pojechał na te kursy, wydał coś około 30 tys. złotych i nie znalazł po nich pracy. Te artykuły są pewnie sponsorowane przez organizatorów tych kursów.
g / 193.227.123.* / 2015-03-01 19:34
W wywiadzie bierze udział legenda Petrobalticu- Węgorz
klupio / 81.144.137.* / 2015-03-01 19:21
pracuje na platformie jako dzwigowy , i jak slysze że gosciu pracował przy 15 m fali to płacze ze smiechu , totalna bzdura żaden statek dostawczy tzw. supply boat nie podejdzie pod platformę w takich warunkach .Przy wietrze powyzej 45 węzłów zakazana jest jakakolwiek praca nawet na pokładzie platformy , i nikt nikogo nie może nakłaniać chyba że chce skończyć w p****** .Czasami są naciski ale jak pogoda jest na limicie , ale jesli dzwigowy powie nie to nikt tego podważy.
Marian z Koszalina / 93.159.188.* / 2015-03-01 22:49
Święta prawda, ja pracuje na statkach PSV na Północnym dziesięć lat i nikt nie podejdzie pod wieże przy fali 4 metry i wietrze powyżej 35 węzłów.
Dźwigowy nie ma nic do decydowania, bo supły nie podejdzie.
dfsgfdfgdfg / 77.66.58.* / 2015-03-02 00:40
to na jakims trupie plywasz albo masz kapitana ceepe. Dzisiejsze diesel electric'i moga stac nawet przy 70 wezlach wiatru, pytanie tylko czy dzwigowy jest w stanie trafic czym kolwiek w statek przy takiej pogodzie. Odkad w Aberdeenowie pracuja same azymuty to niestety ale to dzwigowi wymiekaja. Ja stoje pod wieza do 50kn i 5-6 metrow fali, nie na blow on oczywiscie, ale nie znam dzwigowego co by dal rade pracowac w takich warunkach.... wiec to im zawsze rura puchnie.... a czy kasa jest dobra... glodny nie chodze... dzwigowy tez nie:)
klupio / 81.144.137.* / 2015-03-02 01:01
Tu nie chodzi o wymiękanie dzwigowego a o przepisy i zdrowy rozsądek ,stać PSV na DP to nie jest wielka filozofia , ale rozładować albo załadować coś precyzyjne na fali 6 metrowej byłoby delikatnie mówiąć bardzo ryzykowne , a tu na głupie ryzyko sprzętem za tysiące dolców nie ma miejsca . Ja mam taki przepis że jeśli wiatr jest powyżej 25m/s dzwig ma być złożony i gdyby mi przyszło do głowy pracować to na pewno byłaby to mój ostatni dzień na platformie.
piotrster / 69.136.96.* / 2015-03-01 19:14
Ja za 800000$ nie wychodzę z domu jak śnieg pada a co dopiero jak jest sztorm. Od 9 do 4 z przerwą na lancz to mogę pracować nawet do 75 roku życia. .
Artur233 / 77.75.161.* / 2015-03-01 22:10
Za 800.000$ to nie wychodzisz, ale za 1750 zł to z miłością mopem machasz... buaha..
Marcin551 / 95.155.114.* / 2015-03-01 19:02
Witam. Pracuję na platformie na Morzu Północnym jako DE (mudlogging). Jest to niestety jedna z najsłabiej opłacanych pozycji, pomimo większej odpowiedzialności (monitoring wiercenia i operacji z tym związanych). Mogę powiedzieć, że zarobki (w okolicach 150 - 200 tys USD) podane w artykule odpowiadają osobom na stanowisku ściśle kierowniczym czyli tzw. Company Man, oraz Well Site Geologist (choć to nie zawsze jest aż taka kwota). Jeden z moich kolegów pracujący na statku wiertniczym opowiadał mi, że spotkał kiedyś człowieka, który zarabiał 350 tys USD rocznie. Był on odpowiedzialny za montaż BOP (Blow Up Preventer), który na offshore a w szczególności na statkach wiertniczych jest bardzo trudny do instalacji. W każdym razie, kto nie pracował na platformie na jakimkolwiek stanowisku nie ma pojęcia jaka to praca. Bardzo często (tak jak ja) człowiek ma kredyty na dom, mieszkanie, które w ten sposób chce spłacić nie w 30 lat a np. w 3 lata. Więc nie piszcie, że ta taka praca nie ma sensu, bo pracując za granicą jednocześnie mieszkam w Polsce i mam rodzinę. Poza tym mogę sobie swobodnie uzbierać na emeryturę. Czasami po prostu nie ma wyjścia, a ja na ciułanie nie mogę się zgodzić...
ja342323 / 89.229.37.* / 2015-03-01 19:01
Pracuję jako opiekunka w Niemczech. Umowę tak skonstruował /polski/ pracodawca, że na "szkolenie" potrąca mi 100 euro tygodniowo. Ciocia Aniela dała , a zła Ewka kazała zabrać , czyli okraść. Czy u nas już nigdy nie będzie normalnie?
trupek / 83.8.116.* / 2015-03-01 22:12
A do czego ci potrzebny polski pracodawca?
Mar660 / 81.144.137.* / 2015-03-02 00:29
Chej kolesie od stukania , prawda jest taka , że Wy nie musicie nawet wyjeżdzać a ja Wasze małżonki pukam za 200 zł max bo mnie stać jako pracownika platformy nawet jak zechce to 5 razy dziennie inną , a jako że wy nieudaczniki nie potraficie zarobić to kibitki muszą dorabiać.

Najnowsze wpisy