Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Na podatku kościelnym zarobią rycerze Jedi

Na podatku kościelnym zarobią rycerze Jedi

Money.pl / 2012-03-16 06:38
Komentarze do wiadomości: Na podatku kościelnym zarobią rycerze Jedi.
Wyświetlaj:
MN4 / 212.109.148.* / 2012-03-16 07:32
Państwo zatrudnia księży i płaci im ponad 0,5mld. Państwo dotuje uczelnie i kosztuje to 0,5mld. Państwo dopłaca do remontów obiektów sakralnych jakieś 0,5mld. Co w tym złego? W końcu nie musi tego robić. Może nie zatrudniać księży, zamknąć uczelnie i samemu remontować zabytki sakralne, tylko po co?
A 100 mln zł z Funduszu czy Podatku, to w tym układzie tylko kwestia raczej estetyczna choć ważna.
Palikot jak zwykle - nadyma się, a potem jest tylko nieświeże powietrze. Kiedy dorośnie i weźmie się za robotę - jeżeli wie co to znaczy.
pomo dore / 2012-03-16 08:23 / Tysiącznik na forum
co do uczelni i obiektów sakralnych zgoda, na zatrudnianie księzy się nie godzę.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-16 09:01
zapomniałeś pewnie, albo nei miałeś czasu, odpowiedź na pytanie, więc się przypominam
http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/nowak;przejdzie;do;historii;takiego;ministra;jeszcze;nie;bylo,249,0,1044729.html
pomo dore / 2012-03-16 11:39 / Tysiącznik na forum
nie mam czasu szukac u*********** :D "...ja , ja tu mięso sprzedaję...". Więc przepraszam- nie mam dowodów na twoje uwielbienie dla rządu Tuska. Więc odwołuję, odszczekuję itp i już sie nie zaperzaj tak bo ci żyłka pęknie i już żadnego wniosku unijnego nie opracujesz;P
pomo dore / 2012-03-16 11:40 / Tysiącznik na forum
te wygwiazdkowane to mialo być ******************"
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-16 11:46
trzeba odpowiadać za swoje słowa, zwłaszcza jak się chce rozliczac innych. Czy ja ci mówię że masz uwielbienie do pedofili?
Poza tym polecam czytać uważniej i ze zrozumieniem tekstu.
pomo dore / 2012-03-16 11:41 / Tysiącznik na forum
fak- to nie był zaden brzydki wyraz. to było " upjerdliftsche"
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-16 09:27
Idz sie facet POmodl do swego guru Komorkowskiego wg. ktorego " ...Polsce jeszcze ciut, ciut brakuje i Grecje przeskoczy..". Mozesz tez ewnetualnie w raczke pocalowac miszczynie Pitere albo pomachac penisem Palikotowi - nowemu , nadinteligentnemu koalicjantowi Tuska ... POwietrze na Monej geste od wchodzenia w tylek rzadowi a jeszcze ty tutaj swoje wyziewy zostawiasz ...

Gaz ci o 10 % poniosa do gory - zacznij klasakac z radosci razem z debosem ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-16 09:50
powiedz mi dlaczego jesteś skończonym kłamliwym psychopatą? Dużo ci płacą za kłamstwa? Ciekawe czy byś miał odwagę tak kłamać face to face, zamiast pod osłoną nicka. Ale pewnie nie, bo takie manipulacyjne cioty jak ty są tylko "mądre" przed klawiaturą
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-16 10:26
Tutaj moje klamstwo pierwsze:
"...Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę gazową dla PGNiG - poinformował w piątek prezes URE Marek Woszczyk. Wzrost cen dla odbiorców przemysłowych wyniesie około 15 proc., a dla gospodarstw domowych od 7 do 10 proc.

- Rachunek dla przeciętnego Kowalskiego wzrośnie o 7-10 proc. - powiedział w radiu PiN Woszczyk.

Gaz dla kuchenkowiczów - jak mówił prezes - podrożeje o 7,2 proc., dla kuchenkowiczów, którzy dogrzewają wodę do celów sanitarnych o 9-9,4 proc., a dla gospodarstw domowych ogrzewanych gazem o ponad 10 proc.
..." z Wp, dzisaj

tutaj moje klamstwo drugie:
"... W czasie stanowiącego apogeum wizyty na Lubelszczyźnie spotkania z młodzieżą akademicką w auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS prezydent Komorowski z niebywałym zaangażowaniem przekonywał studentów, w jakim nowym, wspaniałym świecie przyszło im żyć po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
- Jesteśmy cząstką integrującej się Europy, my tę Europę musimy gonić i ją doganiamy, o czym świadczą i działają na rzecz tego dogonienia znakomite wyniki gospodarcze Polski - mówił z zapałem do młodych ludzi.
Komorowski wielokrotnie i na różne sposoby wychwalał sytuację gospodarczą w kraju, koncentrując się głównie na wykazywanym wzroście gospodarczym. Podkreślał, że ten wzrost trwa "nieprzerwanie od ponad 20 lat, co jest absolutnym ewenementem w skali Europy". I że "warto pamiętać, iż (...) dzisiaj jesteśmy na absolutnym szczycie na liście krajów europejskich, które cieszą się największym wzrostem gospodarczym". Ma się to już przekładać na zamożność Polaków, która - zdaniem Komorowskiego - zbliża się do poziomu mieszkańców niektórych krajów Unii Europejskiej. Kiedy okazało się, które konkretnie kraje głowa państwa ma na myśli, na sali powiało grozą.
- Wszystko wskazuje na to, że cała Polska, także Lubelszczyzna, nie tylko dogoniła już, bo jesteśmy ciut, ciut za Grecją, ale że przegonimy w perspektywie najbliższych lat najsłabsze kraje starej Unii - mówił prezydent. - Ja jestem optymistą i widzę w tym nie tylko niebywałe osiągnięcia, ale także dobrą perspektywę na przyszłość. ..." sprzed kilku dni znakomicie zakmuflowane przez POpubliką.

Twoj prezydent może Panu Profesorowi Kaczynskiemu co najwyzej sznurówki obczyscic gdy mu sie rozwiazywaly, tylko tyle ...

A jak tam ma sie twoj wzorzec cnot i prawdomownosci co to jest nie do pokonania w walce przeciw temu co kilka dni wczesniej zatwierdzi? Wiesz, ze teraz udaje zucha i walczy z efektami podpisania porozumienia w 2008... ? CO na to gdy za gaz zaplacisz za trzy lata nie 10% wiecej a 100% - bo w glebokiej dupie maja Tuska lobbysci z UE i Polska wybuli swoje za glupote Tuska. A gdy jeszcze mu bobieca jakas fuche w UE to wszystko tutaj beda mogli zrobic.
Floyd / 2012-03-16 11:17 / Tysiącznik na forum

CO na to gdy za gaz zaplacisz za trzy lata nie 10% wiecej a 100%

Mógłbyś przynajmniej napisać ile zapłaci się za gaz po trzech latach gdyby premierem był Kaczyński bo samemu Kaczyńskiemu jakoś niespieszno z takimi informacjami, a tak łatwo mógłby wygrać wybory podając jaka będzie cena benzyny, gazu, jabłek...itd itp. za jego rządów. Coś mi się wydaje, że ty rzeczywiście jesteś oszołomowaty.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-16 11:52
Dziwne zadajesz pytania ... gdyby ... ryby ... Premierem jest od 5 lat Tusk. Zauwazyles to? Wprowadzil nowa jakosc w rzadzeniu i milosc Powszechna. I ma wszystko (doslownie) zeby rzadzic wspaniale. I to on wlasnie sie pytal o ceny cebuli i jablek, wskazujac w tym samym czasie pusta lodowke jako wizje rzadow PIS. A okazalo sie, ze niektorzy POlacy to nawet te puste lodowki beda musieli sprzedac bo dzieki dzialaniom tuskopajaca to nawet na prad nie bedzie ich stac ....

A o powodach cen gazu to co nieco tutaj:
Rosyjski gaz najdroższy dla Europy Środkowej. Według danych agencji Interfax Gazprom sprzedawał gaz Polsce i Węgrom dwa razy drożej niż Wielkiej Brytanii. Dane te agencja ujawniła 24 lutego, powołując się na źródła zbliżone do koncernu.

W 2010 r. najdrożej za rosyjski gaz płaciły Polska - 336 dol. za 1 tys. m3, Węgry - 348 dol. i Grecja - 357 dol. Średnia cena dla Wielkiej Brytanii wyniosła 191 dol. za 1 tys. m3. "
A do tego dojdzie jeszcze wspomniany pakiet kilmatyczny - bedzie odlot. Nie 2 mln Polakow za granica ale 4 nas czeka
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-16 10:45
czyli dalej nie zachowasz się jak mężczyzna widzę. No cóż brak ci honoru to wiedziałem od dawna, ale po psycholu ciężko się tego spodziewać.
Jesteś po prostu śmieciem, który nie potrafi przyznać się do błędu i tyle. Złudne moje nadzieje, że kiedyś wydoroślejesz.

Ostatnia próba na to czy jesteś pisowską propagandową p********** bez charakteru czy jesteś mężczyzną. Piszesz o moim uwielbieniu do Komorowskiego, mimo że nigdy nic takie nie pisałem, ba nawet zdaje się nigdy w życiu nic pozytywnego na niego nie napisałem. Wiec pytam skąd biorą się twoje chore wizje? Bierzesz to samo co Jarek? No ale ok, jeśli znajdziesz posty na tym forum potwierdzające twoje wizje, to już więcej obiecuję, że nic nie napiszę tutaj. Ale jeśli nie znajdziesz to proponuje, żebyś ty zamilczał.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-16 11:12
Jarek robi dzis furure - na pierwszej stronie WP.Pl dwa artykuly obok siebie o nim
""To jest próba wysadzenia Kaczyńskiego z siodła"
"PiS na Kościele próbuje dorwać się do władzy"
A poza tym POszmaciarskie media standardowym tematem kosciola zaslniaja te mizerie polityczna wytworzona przez Twoich idoli (tak przy okazji - sprawdz, czy portret gajowego nad twoim lozkiem jest prosty, a ten na biurku z usmiechnieta morda Tuska ustaw tak aby ci w czasie snu w twarz patrzal) - nic na temat rzniecia w tylek na pakiecie klimatycznym, nic o 6,2 mld pozyczki dla MFW, nic o 300 mln kary i grożacych kolejnych milionach za niewdrozone dyrektywy unijne (choc w tym miejscu to jestem raczej zadowolny, ze tego chlamu nie wdrozyli), o zlikwidowaniu podatku Belki .... tak od lat. Jak tam inflacja w Tuskolandzie - ponad 4 % oficjalnie - bedzie PKB wysokie w 2012 roku zapewne, a ty sie bedziesz cieszyl?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-16 11:23
jesteś żałosnym sprzedawczykiem i tyle. Ważniejsza od prawdy jest dla ciebie partia i manipulowanie. Niczym nie różnisz się od medi, kóre krytykujesz. Innych chcesz rozliczać, a powinieneś zacząć od siebie. No bo jak kłamliwa osoba bez żadnego honoru może oceniać innych?
Potiwerdza się tylko to, że takich jak ty trzeba wyłapać i pozamykać w odpowiednich szpitalach. Chore wizje was męczą, a nawet tego nie dostrzegasz.
Mam tylko nadzieje, że kiedyś twoje kłamstwa obrócą się przeciwko tobie nieudaczniku życiowy.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-16 12:40
Juz sie to robi:
"...W 2011 roku tylko policja występowała o billingi Polaków aż 2 mln razy, a są jeszcze inne służby interesujące się naszymi rozmowami.

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, już dane za 2010 r. pokazywały, że jesteśmy najbardziej inwigilowanym narodem Europy. Wtedy instytucje uprawnione do występowania o dane telekomunikacyjne do operatorów komórkowych - policja, prokuratura i służby specjalne – sięgały po nie 1,3 mln razy. Statystyki za 2011 r. są jeszcze bardziej szokujące – stwierdza "DGP".

ABW w 2010 r. skierowała 141 tys. zapytań, w 2011 r. – 126 250. Odwrotnie było w CBA – liczba wystąpień wzrosła z 39 tys. do 70 808.
- Ale aż 60 054 razy chodziło jedynie o identyfikację abonenta – broni się rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Jeszcze częściej robiła to policja – według wstępnych wyliczeń 2 mln razy.
- By zyskać dane dotyczące jednego numeru, policjant musi zapytać co najmniej 5 operatorów komórek i kilku telefonii stacjonarnej. Jeśli numer jest dzierżawiony mniejszemu usługodawcy, to okazuje się, że już 10 zapytań skierowaliśmy. Proszę teraz wyobrazić sobie rozpracowywanie grupy przestępczej, która używa 200 numerów – wyjaśnia rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak...."

Oj! Co to sie dzialo 5 lat temu gdy ten poziom byl inwiligacji byl o wiele mniejszy. Jak to POmedia jeczały! A dzis - cicho sza, lody sie robi a jamtoekonomistom czy innym debom rzucisie standardowe mieso typu kosciol czy aborcja i jest jak ma byc ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-03-16 13:14
zacznij się leczyć na nogi bo na twoją głowę już za późno
podatniszcze / 89.75.114.* / 2012-03-16 06:38
Dobrowolnie nic nie dam na żaden związek wyznaniowy. Ale jeśli będzie to kwestia przekierowania części podatku który i tak muszę zapłacić to zrobię to. Tym chętniej im bardziej absurdalna będzie dana religia. Na złość państwu i kościołowi katolickiemu - i na pohybel socjalizmowi.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-03-16 07:34
Na złość państwu i kościołowi kiedyś powstał socjalizm.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy