Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Na pomoc w spłacie kredytów hipotecznych rząd ma 500 mln zł

Na pomoc w spłacie kredytów hipotecznych rząd ma 500 mln zł

Wyświetlaj:
Bożenka / 91.145.128.* / 2009-03-04 18:18
Fajne zdjęcie-Boni modli się o pieniądze dla kredytobiorców. Mam nadzieję, że to skończy się tylko na obiecankach. Moi synowie wynajmują mieszkanie, bo zdawali sobie sprawę, że w życiu różnie bywa-utrata pracy, choroba i nie będą w stanie spłacać kredytów.
betty1n / 79.162.87.* / 2009-03-28 23:09
Witajcie, tak sobie poczytałam część wypowiedzi powyżej i .... pomyślałam, że przedstawię moją sytuację by obronić pomysł dotacji/pożyczki Rządu dla osób, które straciły pracę. Ja ostatnio (po 8 latach pracy w międzynarodowej firmie, na kierowniczym stanowisku ) niespodziewanie straciłam pracę, bo firmę przejęła inna Spółka i nie chce inwestować na polskim rynku. Dostałam wypowiedzenie ze skróconym okresem do 1 m-ca i nie dostałam pieniędzy w ogóle bo firma ich nie ma .... mogę ubiegać się o wypłatę tych pieniędzy z funduszu gwarancyjnego ale dopiero jak firma (w Polsce) ogłosi upadłość - a na to też trzeba mieć pieniądze .... Także w mojej sytuacji (- malutkie dziecko, tylko 1 osoba pracuje i kredyt obecnie ok 1350zł/ m-c ) taka pożyczka co miesiąc (nieoprocentowana na 2 lata) jest dobrym rozwiązaniem bo taką samą kwotę pieniędzy, które Rząd mi pożyczy - ja będe mogła; zainwestować, odłożyć na lokatę, kupić obligacje ect.... Będe starała się o te pieniądze a nóż po 2ch latach Rząd chociaż w części umozy spłatę pozyczki :))))) Staram się widzieć pozytywy tej propozycji Rządu bo w końcu jest to jakiś ukłon do młodych ludzi, którzy stracili pracę - a teraz ciężko jest otrzymać dobrą ofertę pracy .... pozdrawiam
marek 19.53 / 83.24.35.* / 2009-03-04 22:39
On się modli o kasę na kampanię wyborczą.
acomitam / 83.25.189.* / 2009-03-05 07:20
Ja myślę, że zastanawia się na kogo napisać jakiś donosik. Najlepiej jak będzie to donosik do służb niemieckich, bo wtedy stanowisko w europarlamencie pewne. A tam wiadomo... Życie jak w bajce, z 8 tys juro się należy, odpowiedzialności żadnej, układy, układziki, salonowe przepychanki, a i donosić pewnie można, jednym słowem miejsce jakby stworzone dla ludzi pokroju Boniego.
***MARO*** / 212.103.130.* / 2009-03-04 17:51
TEZ MNIE TO WK...!!! Takie zagrania nie pobudzają gospodarki tylko ją "rozleniwiają". I dobrze wiemy, ze taka "pomoc" przedłuży tylko niejasną sytuację a po 2010 problem wróci ze zdwojoną siłą. Lepiej gdyby te pieniazde ludzie mogli zarobić ale taki pomysł już przerasta przerasta "polityków" PROSZE MI POWIEDZIEĆ CO SIĘ STANIE GDY NIE NASTĄPI OCZEKIWANY WZROST GOSPODARCZY PO 2010???? (a jest duża szansa że obecna sytaucjka potrwa jeszcze 6 lat.)
ghdfh / 84.38.22.* / 2009-03-04 17:09
JUŻ MNIE TO WSZYSTKO W******!!! K**** !!! TYPERDALAJ KOMUNISTO
karawaniarzPO / 79.185.228.* / 2009-03-04 16:56
To chyba, mam nadzieję ostatni już przebłysk bałwaństwa tego pożal się Boże rządu "fachowców wychowanków gabinetu cieniasów". Jeszcze zrobią nadzieję "młodym wykształconym z dużych miast " czyli targetowi swoich wyborców co to nie do końca rozróżniają trzydzieści lat, trzydzieści dni i tyleż miesięcy i nie przyszło im do głowy że przez trzydzieści lat spłacania kredytów to zdarzyć się może wiele niespodzianek łącznie z utratą pracy. Ale gdzieżby "białe kołnierzyki" fachowcy bez których słońce gaśnie mieli by się bać czegoś pod przewodem cudotwórcy. Tak się kończy jak się zacząć nie umiało sensownie.
wyborca PO / 77.65.60.* / 2009-03-04 16:44
trudno uwierzyć ale od początku roku to wtopa za wtopą :( A najpierw im nieźle szło...ale z ich obecnymi pomysłami to nawet najbardziej cierpliwi wyborcy PO zaczynają się denerwować....
marek 19.53 / 83.24.35.* / 2009-03-04 22:55
Wyrazy współczucia.
Na pocieszenie dodam, że miałem pewien dylemat półtora roku temu. (cztery lata temu bez wahania głosowałem na PiS). Czy głosować na idealistów (nie wszyscy oczywiście) zapowiadających porządek czy na cwaniaczków (nie wszyscy oczywiście) zapowiadających lepszą gospodarkę.
Jak usłyszałem "zabierz babci dowód" i "mohery" skreśliłem cwaniaczków. nieodwołalnie. Wiele mogę znieść i zniosłem, ale pogardy dla własnych obywateli nigdy.
Od pogardy dla babci jest tylko krok do eutanazji, od pogardy do moherów tylko krok do obozów.
Na to nie dam zgody za iluzoryczny, jak widać, grubszy plasterek kiełbasy.
m-c / 87.205.212.* / 2009-03-04 16:39
do cholery a kto mi z rekompensuje moje straty co banki obiecały zlote góry na funduszach , wara od publicznych pieniedzy
ktosik / 77.115.174.* / 2009-03-04 16:27
Znam gościa, który "oficjalnie" zarabia najniższą krajową z tego tytułu czerpie wszelkie korzyści związane z socjalem. "Pod stołem" otrzymuje w gorszych miesiącach dwa razy tyle w LEPSZYCH OD CZTERECH DO SZEŚCIU RAZY TYLE. W takim wypadku sądzę, że pójdzie na "oficjalne" bezrobocie by kredyt hipoteczny jego rodziny spłacał podatnik. Dobry sposób na życie!
UmiejącyLiczyć / 84.38.22.* / 2009-03-04 16:10
400mln / 100tys = 4000zl - komu on tym pomoże ? będzie trzeba nie 400mln ale 4000mln zł

głupi SB-k
SB / 84.38.22.* / 2009-03-04 16:01
Boni: "Do współpracy z SB zobowiązała się też moja żona"
SbkNaKredycie / 84.38.22.* / 2009-03-04 15:58
Pozdrawiam kolege! dzięki za ekstra kase, przyda się na wódke
lciesiel / 2009-03-04 15:56 / Bywalec forum
Czyli krótka historia o tym, jak z budżetu państwa dofinansować banki, poprzez transfer pieniędzy, rozumiany jako spłata należności zagrożonych...
Genialny pomysł!
Wystarczy dobre, populistyczne uzasadnienie. Ciekawe czy przy okazji, jakiś dowód wdzięczności nie "poszedł" pod stołem, albo ktoś jakiegoś kredytu nie dostał, na preferencyjnych warunkach..
marek 19.53 / 83.24.35.* / 2009-03-04 17:05
Dokładnie tak jak piszesz.
Banki dostaną swoje, zadłużenie bezrobotnych wzrośnie (zaciśnie im dodatkową pętlę na gardle). Potem się może umorzy ale raczej bank przejmie mniej obciążone mieszkanie i szybko opędzluje znajomym królika. Budżet dostanie zwrot lub raczej nie.
Agis iv / 77.91.33.* / 2009-03-04 16:30
i to kosztem bezrobotnych!!!!!!
wynajmujący_bezdomny / 84.38.22.* / 2009-03-04 15:54
precz z solidarnością społeczną!!!
hgfhgf / 89.79.57.* / 2009-03-04 16:00
IDIOCI....
Splaćmy z podatów frajerom ich kredyty frajerskie....
Podnieście mi podatki jak zabranie.

BOLSZEWICKI KRAJ a PO TO JUŻ PRZECHODI SAMA SIEBIE.....
eie32 / 89.78.202.* / 2009-03-04 15:49
Jeżeli kredytobiorca zakładał że jego zdolność kredytowa
będzie zapewniona ciagłośća pracy 2 osób, to w gospodarce rynkowej robił złe założenie. Możliwe to było, kiedyś w gospodarce socjalistycznej PRL.Podejście do kredytu, ze może to jakoś będzie, jest nie odpowiedzialne.Banki.nie podchodziły racjonalnie do przyznawania kredytów suprime. Gdyby to bank był
własnościa przysłowiowego "Kowalskiego" , to kredyty
subprime nie miałyby miejsca, bo by zbankrutował.
Zarzady banków, w pogoni za zyskami nie dołożyły
większych starań przy badaniu zdolności
kredytowej kredytobiorców.
Dobrze byłoby, gdyby te przykre zdarzenia finansowe, przyniosły naukę dla Nich, oraz ostrzeżenie dla Nowych
kredytobiorców.Jednak mam pewne watpliowści, że tego
typu pomoce, a ich jest wiele, będa miały negatywny skutek
na odpowiedzialność pewnej części społeczeństwa.
Złocisz / 95.48.15.* / 2009-03-04 15:29
Szkoda jeszcze ! Mogli kredytów nie brać! Człek ciuła całe życie a jakiś burak wziął kredyt na wyrost i teraz płacze...
...niech płacze powiadam, nikt nie mówił że będzie lekko!
A po drugie primo to trza kochać złotego a nie sprzedawać się za franki!! Walutowe prostytutki!!!
ksiegow / 82.160.200.* / 2009-03-04 15:18
Trzeba było wcześniej banków nie sprzedawać to nie byłoby w Polsce kryzysu, a tak banki sprzedane, kapitał przelany na zachód i kryzys i manipulacja w Polsce, ktoś na tym zarobił i to sporo , a ja też nie mam zamiaru dopłacać do spłat kredytów innych, trzeba było z głową się budować lub mieszkania kupować, ja musiałam kupę lat oszczędzać aby powoli dom zbudować bez kredytu, i nie zamieszkałam w rok tylko po dziesięciu latach

Najnowsze wpisy