Forum Polityka, aktualnościKraj

Na rynek wróciła normalność. Nie każdy musi dostać kredyt

Na rynek wróciła normalność. Nie każdy musi dostać kredyt

Wyświetlaj:
Kiwazaru / 83.19.175.* / 2012-11-02 08:25
"Jeśli chodzi o bankowość detaliczną, to relacja z klientem i jego świadomość, że może na nas liczyć też wtedy, gdy pada deszcz, bo nie zwijamy parasola, jest ważna. Jesteśmy z klientem tak długo, na ile pozwalają nam na to przesłanki biznesowe i pozostajemy partnerami".

Pan prezes wyrachowany jest...
k aczordonald / 92.20.28.* / 2012-11-02 07:53
"W sytuacji, gdy większość banków oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów, bezpłatne prowadzenie rachunków i wykonywanie przelewów, nie jest łatwo generować dobry dochód."


-to jest na zachodzie normalne i oczywiste.
A oprocz tego kredyt jest tani.
Nie bede placil za to ze ktos przetrzymuje moje wlasne pieniadze u siebie,za to ze chce je pobrac,albo komus dac.

Ja nie prosilem o konto bankowe i banki ale jak panuje przymus posiadania,inaczej nie dostaniesz wynagrodzenia.

Ludzie budzcie sie,bo cos oczywistego przedstawiaja wam jako promocje.
zm55 / 83.6.152.* / 2012-11-04 20:21
Nie ma obowiązku posiadania konta bankowego aby otrzymywać wypłatę czy emeryturę. (Przykład: prezes J. Kaczyński)
Astartes / 193.111.236.* / 2012-11-02 12:24
Na cytowanym przez Pana zachodzie, ludzie w większości korzystają z bankowości elektronicznej, wobec czego bank nie jest obciazony dodatkowymi kosztami wynikajacymi z utrzymania wielu placowek z obsluga kasowa.

Z tego co spostrzegłem w powyzszych wypowiedziach to jest istny rage mode, tylko czy aby ten wylew frustracji nie był bezstronny?

Rozumiem krytykę, jeśli jest konstruktywna, dlatego powstaje pytanie co wybrać?

Bank, który stawia na relacje z klientem, nie rezygnując z detalu, czy inne banki, które kuszą lokatami czy innymi wysokooprocentowanymi produktami po czym albo są wchłaniane przez inne banki albo zamykają produkt?
k aczordonald / 92.16.136.* / 2012-11-02 19:30
wlasnie korzystam z bankowosci na zachodzie i konto za darmo jak i wyplaty z bankomatu za darmo.
I jest to traktowane jako rzecz oczywista a nie promocja.
Chodzi o konto bez dostepu internetowego.
Floyd / 2012-11-02 10:34 / Tysiącznik na forum

Ja nie prosiłem o konto bankowe i banki ale jak panuje przymus posiadania,inaczej nie dostaniesz wynagrodzenia.

To prawda, ale proponuję zastanowić się skąd to się wzięło. Argumentów jest kilka, ale zwrócę uwagę tylko na jeden czyli na koszty. w PRLu jeśli chodzi o mniejsze zakłady, to księgowa jechała do banku, pobierała pieniądze na wypłaty do teczki i wypłacała ci pieniądze z kasetki zamykanej na kluczyk. W dzisiejszych czasach stało się to niebezpieczne i trzeba by wynajmować transport i ochronę. W większych zakładach zawsze trzeba było wynajmować ochroniarzy i transport gotówki do zakładu.
To są oczywiście koszty. Trzymanie większej gotówki w zakładzie, to też dodatkowe koszty związane z bezpieczeństwem. Jesteś gotów za to zapłacić? A, jeśli nie Ty to kto za to powinien zapłacić? Pewnie powiesz, że właściciel firmy, ale bądź pewien, że on te koszty sobie odbije właśnie na Tobie. :)
Można powiedzieć, że w PRLu się nie płaciło i to prawda, ale nawet w tej globalnej gospodarce te koszty były tylko jak by się rozmywały i nie były widoczne bo istniała tylko jedna firma zwana 'państwem'.
em96 / 151.37.8.* / 2012-12-23 13:41
No brawo..., profesjonalne "robienie wody z mózgu"...
Jest tylko mały drobiazg: koszty...
"Na zachodzie" przy obrotach (wpłaty+wypłaty) od 4800 € rocznie (bez trudy przy minimalnych wydatkach), konto jest za darmo...
Gratuluję inteligencji...
- I tutaj aż się prosi mój komentarz z innego artykułu, więc przeklejam:

Re: Po większy kredyt razem z rodziną

No...
To tak jak u faraona do budowy piramidy...
Całą rodziną i całe życie...
Tyle tylko, że to nazywano niewolnictwem, a dzisiaj... (?)
- Podobno mamy demokrację i każdy jest wolny...(?) - Czy aby na pewno...?
- Przynajmniej niektórzy tak twierdzą..., a innym się wydaje...
Floyd / 2012-12-23 14:37 / Tysiącznik na forum

Na zachodzie" przy obrotach (wpłaty+wypłaty) od 4800 € rocznie (bez trudy przy minimalnych wydatkach), konto jest za darmo...

Też jestem zdania, że obsługa kont bankowych powinna być 'darmowa' dla użytkowników czyli koszty powinny ponosić banki których zyski są wystarczająco wysokie z innych tytułów, ale to już inna bajka.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy