Forum Forum dla firmKadry

Na rynku coraz więcej ofert telepracy

Na rynku coraz więcej ofert telepracy

Money.pl / 2008-08-15 08:45
Komentarze do wiadomości: Na rynku coraz więcej ofert telepracy.
Wyświetlaj:
Wiesław Pilch / 81.210.18.* / 2008-12-29 12:59
Szukam konkretnej pracy (analiza rynku finansowego) przez internet już tak długo, że tego typu opowiastki, wzbudzją we mnie politowanie dla autora. A jako telepracownik pracowałem już przez 4 lata w latach 90- tych i to robiłem poważne rzeczy. Ale wtedy pracowałem dla amerykanów.
wątpiciel / 83.6.162.* / 2008-08-20 01:12
Telepraca dla matek wychowujących małe dzieci to zwyczajny wyzysk kobiety, która i tak ma masę roboty z dzieckiem. Dla pracodawcy to marny interes, bo co to za pracownik, który pracuje w przerwach między zupkami, kupkami, usypianiem, spacerowaniem i t. d. i prawdopodobnie pracuje kosztem snu i wypoczynku.
W świecie, a dokładniej w USA, w stanie Maryland jest poradnik telepracownika, w którym jest wyraźnie napisane, że telepraca nie może być substytuowaniem opieki nad inną osobą. Telepracownik musi zapewnić taką opiekę jak by to było w zwykłej pracy.
A co do odmowy przez pracodawcę stosowania telepracy, to wystarczającym wydaje mi się powód taki, że znacznie zmniejsza się bezpieczeństwo danych firmowych przekazywanych między pracodawcą i telepracownikiem. Poczta elektroniczna to przecież odkrytka. A zapewnienie bezpieczeństwa danych podraża i utrudnia pracę.
Organizacja i wykorzystanie telepracy kosztuje i nie w każdym przypadku się opłaca.
~technik / 83.6.55.* / 2008-08-26 22:33
Zapewnienie szyfrowanego połączenia z siecią wewnętrzną pracodawcy nie jest problemem. O wiele większym zagrożeniem jest wynoszenie służbowych laptopów z pracy (również tej tradycyjnej). Zwykle dane przechowywane na nich nie są chronione żadnymi hasłami a laptopy są często podłączane do sieci domowych, w których zabezpieczenia zwykle są bardzo słabe.
Podsumowując - zapewnienie bezpieczeństwa danych przez pracodawcę jest łatwe, pytanie czy pracownik odważy się na przechowywanie danych we własnym domu. Łatwo będzie udowodnić, że dane wyciekły przez zaniedbanie pracownika.
zleceniodawca / 87.205.211.* / 2008-08-15 08:45
Nie tylko telepraca się rozwija dynamicznie, ale możliwość zlecania i wykonywania pracy przez internet dzięki tzw. portalom e-zleceń, które dynamicznie rozwijają się na Świecie (www.Elance.com) czy w Polsce (www.Mrowisko.biz). To stwarza dużą szansę na znalezienie specjalisty do konkretnego projektu, zadania na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

Najnowsze wpisy