Forum Polityka, aktualnościKraj

Na twojej działce jest gaz? Możesz zarobić

Na twojej działce jest gaz? Możesz zarobić

Money.pl / 2011-09-19 12:46
Komentarze do wiadomości: Na twojej działce jest gaz? Możesz zarobić.
Wyświetlaj:
Zygmunt 200 / 193.0.72.* / 2012-06-11 15:11
O ile wiem o żadnym godziwym zarobku nie ma mowy. Interes właścicieli ziemi pominięto w ustawie czyli sprowadzono go do roli kwiatka do kożucha. Niby jest a go nie ma. To dziwne że rząd nie zadbał o interes właścicieli ziemi na której jest eksploatowany gaz łupkowy. Myślę że będzie wielki krzyk i zrobi się głośno o tym jak zadbano o interes właścicieli gruntów. To są wielkie pieniądze i trzeba się z właścicielami uczciwie dogadać , zapewnić im ustawowo godziwy zarobek gdyż to co jest i co ma być to jałmużna Pana dla pańszczyźnianego chłopa.
diablisko / 212.182.90.* / 2011-10-05 00:04
u mnie wlasnie szukaja. Przychodza jak po swoje, wszystko zaczynaja instalowac zanim jeszcze podpiszesz umowe. Placa 20 zl + ew, odszkodawanie za szkody. To wszystko to wielki przekret, banda u zloba znowu robi nas w ch.... 20% koncesji na poszukiwania juz maja rosjanie (a ten kto znajdzie ma pieerwszenstwo kupna koncesji na wydobycie).
A metoda szczelinowania jest rzeczywiscie bardzo szkodliwa, wody gruntowe zostaja skazone podczas wypompowywania mieszanki chemicznej na zewnatrz, "po drodze". Na jeden szyb (pion + 8 wiercen poziomych) potrzeba okolo 8000 cystern z woda! Potem woda do basenow i jest odparowywana wiatrakami a opary (badania wykazaly ich zwiazek z roznymi schorzeniami) sa bardzo szkodliwe, sklad chemiczny opatentowany i tajny... Byc moze ja jestem jakis przewrazliwiony, ale to mi sie wogole nie podoba, tym bardziej ze te bajki o zyskach dla wlascicieli dzialek, gmin i budzetu sa wyssane z palca - podobno maja to byc smieszne pieniadze, kilka tysiecy za dzialke, 1-3% dla budzetu a gminy nie zobacza nic i beda musialy naprawiac rozjechane drogi i uporac sie z dewastacja srodowiska.
Botycki / 77.255.229.* / 2011-09-19 17:45

Trzeba za to zapłacić i firmy są do tego przygotowane, wiedzą jak to wygląda

Wszystko jasne. Przyjedzie do Ciebie Pan Potentat i kupi od ciebie działkę, zebyś się stamtad wyniósł.
Jeśli ktoś nie zdecyduje się na podpisanie umowy, instalacja stanie na polu sąsiada, który dogada się z firmą

Jezeli się nie zdecydujesz, to wtedy Pan Potentat przyjedzie z kolegami i wtedy otrzymasz strzał w łeb i zostaniesz pochowany na swojej działce. Zawsze tak było, jest i będzie.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-09-19 12:53
Zarobic to mozna tylko guza.
Zgodnie z ustawa nie masz prawa sie nie zgodzic na udostepnienie swojej dzialki.

Dlatego ustawa zawiera przepis pozwalający firmie wydobywczej żądać umożliwienia korzystania z cudzej nieruchomości przez określony czas, jednak musi się to dziać za odpowiednim wynagrodzeniem.

a jesli ktos nie chce udustepnic nawet za wynagrodzeniem?

Ustawa daje możliwość porozumienia posiadacza koncesji z właścicielem terenu. - Jeśli do tego nie dochodzi, powstaje spór, który będzie rozstrzygany w sądach powszechnych

i co ten sad moze postanowic?
Ze wzgledu na wazny interes spoleczny wlasciciel terenu dostanie po glowie.
Zniszczona_Ziemia / 80.50.125.* / 2011-09-19 12:46
Wydobycie gazu metodą szczelinowania hydraulicznego to katastrofa ekologiczna . Obejrzcie film Kraj gazem płynący . Gaz ziemny dostaje się od wód gruntowych i mieszkańcy wkoło odwiertów mają wode z gazem ziemnym, którą można podpalić .Amerykanie niszczą swój kraj dla gazu , nad Naszym będzie podobnie . Użyte do metody szczelinowania chemikalia są ekstremalnie niebezpieczne . Jak sprzedajesz to weź tyle abyś mógł się przeprowadzić w inne miejsce.
Pyclik / 2011-09-19 19:04 / Tysiącznik na forum
Też mi się znawca znalazł!
http://www.pgi.gov.pl/pl/surowce-mineralne-lewe-kopalnia/2705-nowe-perspektywy-gaz-supkowy-i-gaz-zamkni

Najnowsze wpisy