Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Na walce z placzami państwo straci 300 mln zł

Na walce z placzami państwo straci 300 mln zł

Wyświetlaj:
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-02-11 16:44
Gówno prawda. Zaoszczędzi na kosztach służby zdrowia.
AntyPalacz / 87.204.26.* / 2010-02-11 16:14
Na narkotykach akcyza 60% a od morderstwa podatek ryczałtowy 10 000 zł. Nie wprowadzając tych postępowych zmian Państwo straci 500 milionów!!! Albo i więcej.
ptaszyna00 / 89.75.216.* / 2010-02-11 16:01
Jest juz CBA, CBŚ, Policja, Słuzba Celna, Graniczna i jeszcze inne - wprowadzić więc należy nowy organ Policję Zdrowotną ! Będą legitymować każdego obywatela którego zdybią na paleniu tytoniu. Nie, nie będą wymierzać mandatów karnych - tylko odnotują i wprowadzą do centralnej bazy danych że taki to obywatel został złapany na paleniu tytoniu. A jak się obywatelu rozchorujesz? - wtedy NFZ nie zapłaci za świadczenia zdrowotne które mogą mieć związek z paleniem tytoniu. Orwell ??
abstynent od 16 lat / 83.21.31.* / 2010-02-11 15:42
ZAROBI ! Zarobimy wszyscy. Mniej chorych na płuca. Większa wydajność pracy bo odpadają przerwy na dymek. Zdrowsze ludziska - sprzwdziłem -palacze mają gigantycznego kaca nikotynowego po każdej niewielkiej popijawie!
pjotruh / 2010-02-11 15:15
W ogóle Państwo przejmuje się zyskami i stratami, a gdzie jest słowo "zdrowie człowieka"? Niezależnie od kosztów, powinien być całkowity zakaz sprzedaży papierosów, oraz ich produkcji. Ale nikt na to nie pójdzie bo przecież o kasę chodzi, po prostu państwo ma ludzi w dupie, byle płacili - ZŁODZIEJE- oddajcie mi moje pieniądze bo i tak nic z nich nie mam z tych składek, a emerytury pewnie i tak nie dożyję przez palaczy!
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-02-11 15:22
zdrowie obywatela radziłbym zostawic samemu obywatelowi.
Tam gdzie o to zdrowie chca zadbac gorliwcy, (prawie)zawsze jest gozej niz lepiej.

Ale skoro wygrywaja fanatyczni gorliwcy (ewentualnie idioci), to mam juz nastepny temat w kwestii ochrony zdrowia obywateki. tym czyms jest zakaz jedzenia. Tak się składa że w wiekszości zywności która kupowana jest w sklepach jest pełno róznego rodzaju E, oraz pestycydów, to o wiele gorsze trucizny od dymu tytoniowego, a na dodatek jedza wszyscy. Rozwiazanie zakaz jedzenia.
Ba moge przyłączyć się do troski o srodowisko, wszyscy oddychając produkuja cieplarniany gaz jakim jest CO2, propozycja zakaz jedzenia a przy okazji mozna dodac zakaz p*********, wszak metan to tez gaz cieplarniany.
Mozna takimi zakazami całkiem fajnie swiat urządzic, prawda?
eduardogonzales / 94.75.108.* / 2010-02-11 14:42
E. To idąc tym tropem państwo powinno zalegalizować sprzedaż heroiny, koki, handel organami, dziećmi itp.
No bo przecież ile teraz traci na braku akcyzy od heroiny? Hohoho, toż każdy polityk mógłby sobie własny samolot kupić i 5 meroli.

Mnie się wydaje, że tego tak się nie da przeliczyć. A czy ktoś kto pisał te bzdety wziął pod uwagę ile wszyscy tracimy na leczeniu palaczy albo na tym, że palacz zamiast wywalać kasę na to świństwo mógłby kupować coś sensownego?
Ano pewnie nie - bo to wymaga więcej wysiłku - pisać głupoty jest łatwo a jeszcze sensacja w stylu Superexpresu wychodzi i jest git.
agg / 83.18.33.* / 2010-02-11 14:12
A ja uważam, że najlepszym sposobem walki z palaczami jest zakaz sprzedaży papierosów, mimo że sama palę! Już mi się ulewa , jak słucham o wymysłach "jak walczyć z paleniem" od tych idiotycznych wymysłów robi się nie dobrze. Ktoś kto bedzie chciał palic i tak bedzie palic , a jeśli bedzie chciał rzucić to rzuci, nikt na siłe nie trzyma niepalących wśród palących, i po co tyle zamieszania?
Maciek palacz / 178.37.125.* / 2011-06-22 02:07
Dokładnie TAK!!!!
Jak nasze Państwo i cała Unia Europejska tak chce dbać o nasze zdrowie i z taką zaciekłością o to walczy, to niech pokaże, że "ma jaja" i zakaże sprzedaży papierosów skoro to takie szkodliwe!
Ale - niedoczekanie - kasa z akcyzy jest milsza i kusi, oj kusi grzeszników - urzędników, a księgowi ich w tym podtrzymują...
Na dodatek zaraz się okaże, że trzeba zakazać fast foodów i innych barwników, konserwantów, ulepszaczy, polepszaczy, poprawiaczy smaków itd...
No i się okaże, że zabraknie kasy na sute pensje urzędników i cały plan pójdzie w pi#$%u :)
Tyle w temacie.
:-p / 87.207.0.* / 2010-02-11 17:12
a niech sobie pali, byle nie zmuszał innych do biernego palenia
pjotruh / 2010-02-11 15:08
jak na siłę nie trzyma, właśnie że trzyma. Może mam ubrać kombinezon gazoszczelny by nie przebywać wśród palaczy? Idę ulicą to palą przede mną i wszystko mi w pysk zawiewa, na przystankach mają palacze też ludzi nie palących w dupie, w większości lokali też palą..., wszędzie. Co? Mam nie wychodzić z domu przez rechaczy? Palacze to po prostu egoiści, którzy mają w dupie zdrowie niepalących i dzieci przede wszystkim bo nawet na dzieci nie zwracają uwagi.
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-11 20:38
duży masz pysk skoro Ci zawiewa i od wschodu i zachodu i północy i południa, albo masz coś nie tak z nozdrzami, jakieś nad wyraz rozwiniete
sewerer / 80.48.115.* / 2010-02-11 14:44
Przecież tu nie chodzi o was, tylko o nas - niepalących! Wam już nic nie pomoże, jeśli nie zechcecie sami, ale 9 milionów ludzi śmierdzi 30-tu milionom w lokalach, parkach, na klatkach schodowych, balkonach itp. Nie wspomnę już o powciskanych petach w różne miejsca, leżących wszędzie waszych śmierdzących niedopałkach, paczkach i plwocinach i zagrożeniu pożarowym. Czy państwo straci? ponoć leczenie raka płuc dużo więcej kosztuje w Polsce niż te 300 milionów. Z drugiej strony nie wierzę, że nie jesteście w stanie nadrobić wchłonięcia dziennej dawki dymy w miejscach niepublicznych. Nie wierzę też, że jesteście w stanie się odzwyczaić, bo do tego trzeba mieć charakter. Gdyby scie go mieli, nie zaczynalibyście!
man13 / 2010-02-11 11:47 / Tysiącznik na forum
Czy można zmniejszyć uciążliwość palenia dla niepalących nie powodując zakazu palenia palącym? Ano można i to powinno być zasadniczym tematem. To że koszty wyposażenia takich miejsc były by ogromne dawało by gwarancję że ci co palą płacą za przyjemność i nie szkodzą innym.
mergol / 77.115.132.* / 2010-02-11 22:26
MOżna nie być uciążliwym dla niepalących i palić. Mieszkałem kilka lat w Szwecji i w życiu nie słyszałem, żeby palący i niepalący takim błotem się obrzucali. Tam kabiny, które pochłąniają dym stoją nawet w drogieriach, że o firmach już nie wsponę. Jak ktoś ma potrzebę, to pali i nikt na tym nie cierpi. Z tego co wiem, to wcale nie jest drogie, bo są firmy co się zajmują wynajmem takich urządzeń. Widziałem je już i w Warszawie. Więc może i tu jakaś cywilizacja zagości? I skończy się ta bezsensowna wojna ...
cpc / 87.198.170.* / 2010-02-11 11:09
tendencyjny atykul wyglada jak na zlecenie lobby tytoniowego... co za roznica ile straci panstwo w krotkim okresie, ja np bede czesciej chodzic do pubu i na dyskoteke bo nie bedzie mi wszystko smierdziec tak jak teraz po powrocie z imprezy, popieram zakaz na plazach i stadionach bo w tym smrodzie nie da sie wytrzymac! pzdr
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-11 11:24

ja np bede
czesciej chodzic do pubu i na dyskoteke bo nie bedzie mi
wszystko smierdziec tak jak teraz po powrocie z imprezy

Tak i będziesz się bawił odnosząc dziwne wrażenie,że na tej dyskotece czy pubie jest jakoś o 80% mniej ludzi - pójdziesz tam raz drugi trzeci - a czwarty raz zobaczysz na drzwiach - lokal zamknięty!!!
cobithree / 2010-02-11 14:14
jasssne, ja też chętnie pojde i moja dziewczyna. To już będzie nas troje, poza tym znam jeszcze kilka osob. Wolę bawić się w 10 osób niż w tytoniowej mgle. :))
Że tak pozwolę sobie skomentować cały ten zakaz i zabiegi z nim związane:

NAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRESZCIEEEEEEEE!!!!!!!!!!! UUUUUUHUUUUUUUU!!! :)))))))
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-11 16:14

2010-02-11 14:14:52 | cobithree [ Bywalec forum ]
jasssne, ja też chętnie pojde i moja dziewczyna. To już
będzie nas troje, poza tym znam jeszcze kilka osob. Wolę
bawić się w 10 osób niż w tytoniowej mgle. :))

tak czy siak pójdziecie w 10

tam raz drugi trzeci - a czwarty raz zobaczysz na drzwiach -
lokal zamknięty!!!
JBB / 195.68.192.* / 2010-02-11 10:50
wszyscy się litują nad tym 25% społeczeństwa, które będzie zniewolone tym zakazem, a nikt nie zauważył, ze teraz 75% ludzi przez tą grupę jest terroryzowane, gdyż paru palaczy potrafi dymić całą kawiarnię, przez co wielu niepalących wybiera domowe spotkania, aby nie truć się i nieprzejść dymem.
maly jasiu / 149.156.197.* / 2010-02-11 10:28
Czy ktos policzyl ile kosztuje ludzkie zycie, bo przeciez nie wszystkich udaje sie wyleczyc. Czy wiadomo ile kosztuje wylaczenia jednego czlowieka z aktywnego zycia spolecznego - bo niektorzy po wyleczeniu i tak zostaja inwalidami.
Jak mozna pisac takie glupoty?
Punch / 85.222.86.* / 2010-02-11 10:18
a na leczenie wydaje dwa razy mniej, a g......o prawda, nic nie wydaje.
Wydajemy my płatnicy składki zdrowotnej i całe szczęście, że jest z tego jakiś pożytek w formie leczenia, a nie tylko nabijanie kasy biurokratycznym machinom państwowego molocha.
artur xxxxxx / 188.147.134.* / 2010-02-11 10:16
Państwo zarabia znacznie więcej. Palacz często nie dożywa emerytury lub umiera zaraz po przejściu na nią. Nie pasożytuje na ZUS-ie latami jak reszta społeczeństwa. ;-)
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-11 10:04
Im więcej totalitaryzmu, tym więcej militarystycznego języka w przestrzeni publicznej! Wczoraj była walka Palikota a biurokracja, dzisiaj jest walka z palaczami a jutro komuno-faszyści będą rozszerzać FRONT WALKI z przemytnikami papierosów na wschodniej granicy.
O WALCE feministek do prawa nieustającego orgazmu, nawet nie wspomnę!
Jakoś palenie, przez kilka wieków nie przeszkadzało a tu nagle bęc!
ALBO WALKA TOŁAŻYSZE ZE ZŁOWROGIM CZŁOWIEKIEM ALBO ŚMIERĆ!!!
:-p / 87.207.0.* / 2010-02-11 17:17
przeszkadzało, przeszkadzało! nareszcie udało się cokolwiek wywalczyć! palacze do podziemia!!
Darekkkk / 87.206.243.* / 2010-02-11 10:02
a ile zaoszczędzi na chemioterapii ?????

Najnowsze wpisy