Forum Forum inwestycyjneFundusze

nabycie i umorzenie invfiz

nabycie i umorzenie invfiz

twosk / 2008-06-16 20:31
Witam, mam pytanie, które być może jest bardzo banalne i które być może już było niejednokrotnie poruszane, jednak nie udało mi się osobiście znaleźć wyczerpującej odpowiedzi, pomimo wielu poszukiwań. Chodzi mianowicie o sposób, w jaki można pozbyć się certyfikatów nabytych na giełdzie przy pomocy konta maklerskiego w mbanku. Czy można je umorzyć w samym funduszu, czy tylko sprzedać na rynku, którym się kupiło (GPW)?
Teoretyczne potwierdzenie tego pierwszego otrzymałem od pracownika Investors, jednak kiedy z tym samym pytaniem zwróciłem się do osoby w BGŻ (banku prowadzącego emisję certyfikatów) uzyskałem odpowiedź negatywną, czyli, że nabyte na giełdzie certyfikaty mogę jedynie tam sprzedać.
Jeżeli możliwe jest "normalne" umorzenie, to może ktoś wie jak powinna wyglądać taka procedura i byłby skłonny podzielić się tą wiedzą?
Jeśli natomiast jest tak, jak twierdzi pracownik BGŻ, to czy to oznacza, iż raz sprzedany/kupiony certyfikat na GPW nie może już ulec umorzeniu, czy może trzeba mieć konto maklerskie w BGŻ, aby dokonać takiej operacji?
Jestem troszeczkę zaskoczony różnymi wypowiedziami ludzi teoretycznie "kompetentnych".
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Wyświetlaj:
hannibal / 2008-06-16 22:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
BGŻ to idioci......zlecasz to mBankowi i czekasz na kasę :)
jacekk_85 / 2008-06-17 00:30 / Bywalec forum
umarzałes certfikaty inv fiz przez mbank?
mógłbyś opisac to troszkę? pobierają jakies opłaty?
hannibal / 2008-06-18 13:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jedyna opłata to podatek.....jak zawsze :)
jacekk_85 / 2008-06-18 14:14 / Bywalec forum
0,39% czy jakas inna wartosc?
hannibal / 2008-06-19 13:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
belka........czyli około 19-20% od zysku na certyfikacie........nie ma żadnych opłat ,prowizji i takich tam ......z resztą sami możecie sobie zadzwonić do mBanku
stary dziad / 80.52.208.* / 2008-06-18 10:31
Jeśli masz certyfikaty na rachunku maklerskim oczywiście żę możesz złożyć zlecenie aby fundusz wykupił certyfikaty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy