Forum Forum emerytalneOFE

Nacjonalizacja oszczędności? Nie przejdzie. Rząd wybierze drugi wariant zmian w OFE

Nacjonalizacja oszczędności? Nie przejdzie. Rząd wybierze drugi wariant zmian w OFE

Wyświetlaj:
tomcio_paluch / 2013-06-27 11:53 / Bywalec forum
Czarowania i zaklinania rzeczywistości ciąg dalszy. Jak długo jeszcze? Czy znajdzie się ktoś odważny i powie prawdę, że lata naszego systemu wypłat emerytur są policzone (i to na palcach jednej ręki).
Grzegorz800 / 178.36.111.* / 2013-06-27 11:29
"...zmiany zaproponowane przez rząd jasno pokazują, że rząd ma na uwadze interes inwestorów zagranicznych, bo to ich potrzeby zadowala ograniczając dług publiczny, a zwiększając dług ukryty..." - teraz wiadomo po co minister Rostowski jeździ na tajne spotkania Grupy Bilderberg. Kiedyś dostawaliśmy rozkazy z KPZR a teraz od światowych kapitałów.
qwerty971 / 31.63.253.* / 2013-06-27 11:22
Skoro OFE co rok przyczynia się do zwiększania długu to niech je zlikwidują nie widzę problemu. Ale niech ludziom oddadzą ich pieniądze, w zdrowym państwie tak to by się załatwiło. Ale to przecież Polska...
Matka nie Boska / 78.147.13.* / 2013-06-27 11:18
Ja nie chcialam (zmuszono mnie) do przekazywania pieniedzy do OFE II filar i zmuszono mnie do placenia ZUS. A ja chce sama dysponowac moimi pieniedzmi bez panstwa MARNOTRAWNEGO, bez ZUS, bez OFE II, ba nawet bez OFE III. Potrfaie sama inwestowac swoja kase i nie chce doplacac do niczyjej panstwowej emerytury a sama sprawie sobie wlasna!! niech kazdy rzadzi sie sam.Wolnosc i Niezaleznosc (WIN) obywateli.
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 12:32

zmuszono mnie do placenia ZUS. A ja chce sama dysponowac moimi pieniedzmi

To sobie dysponuj swoimi. Nikomu nic do tego. Ale najpierw musisz wpłacać do ZUS żeby było z czego wypłacać świadczenia emerytom . To musisz. Łaski nie robisz i nikt cię nie będzie o to prosił, pytał o wrażenia ani o refleksje jakie cię w związku z tym nachodzą.
ralf6969 / 195.210.14.* / 2013-06-27 17:30
Na to miala isc kasa z prywatyzacji. Takie bylo zalozenie. Ale ze sie kase przepuscilo teraz jest problem skad wziac. Wtedy nikt nie myslal tylko bral. Teraz zaczely sie schody. Tak wlasnie miala byc ucieta sztafeta pokolen po to zeby zaczal dzialac system emerytalny
Waniek / 2013-06-27 12:40 / Bywalec forum

To musisz. Łaski nie robisz i nikt cię nie będzie o to prosił, pytał o wrażenia ani o refleksje jakie cię w związku z tym nachodzą.

Tak tylko że ci emeryci, do których dopłacamy sami nie wypracowali sobie żadnych składek a chcą emerytur!!! Jakoś jest to sprzeczne z jaką kol wiek solidarnością pokoleniową uprawianą przez zus!!! jak długo jeszcze!!!
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 13:04

Tak tylko że ci emeryci, do których dopłacamy sami nie wypracowali sobie żadnych

Oni nie wypracowali bo płacili na tych co poprzednio otrzymywali emerytury. Człowieku jak dyskutować o systemie ubezpieczeń jak się nie rozumie czym jest ZUS?
Ubezpieczenia społeczne to jest sztafeta pokoleń. Ci co pracują przekazują swoje pieniądze dla tych co już nie pracują bo osiągnęli wiek emerytalny. żadnych emerytur się nie wypracowuje w sensie finansów. W ZUS nie ma pieniędzy. Ani twoich, ani moich ani kogokolwiek. Nie ma też pieniędzy tych co kiedyś pracowali i płacili składki a dzisiaj są na emeryturze.Wszystkie pieniądze pieniądze które przekazujemy do ZUS są natychmiast wypłacane emerytom. A ponieważ składki które odprowadzamy są za niskie aby wystarczały na wypłatę nawet tych bidaemerytur to do tego gipsu musi jeszcze dołożyć budżet. I na tym polega cały problem.
Chyba, że powiemy sobie, że w nosie mamy dzisiejszych emerytów. Nie dajemy na ich emerytury złamanego grosza niech umierają z głodu. No ale czy uchodzą takie rzeczy w katolickim kraju zamieszkiwanym przez lud tak żarliwie wierzący?
eme / 109.199.23.* / 2013-06-29 11:41
Ciekawy wywód , ale problemy z czytaniem po Polsku i rozumieniem tekstu potężne . Jeśli masz coś takiego jak odcinek kiedyś dawali przy wypłacie to pisało - składka na ubezpieczenie emerytalne , - rentowe ,-chorobowe . Czyli pracownik płacił składkę na ubezpieczenie tym samym Ubezpieczał się z okazji np. emerytury czy rent w państwie POlskim . Ustawa nawet ta dzisiejsza pisze składki na ubezpieczenie .
FDA / 188.116.35.* / 2013-06-27 13:15

Ubezpieczenia społeczne to jest sztafeta pokoleń

Tylko że ta sztafeta się właśnie kończy.
Może 50-cio latkowie się jeszcze załapią.
OFE dawały szansę młodym że przynajmniej będą coś mieli z zaoszczędzonych pieniędzy.Teraz nawet i to im się zabiera.
Waniek / 2013-06-27 13:10 / Bywalec forum
To zapytaj się jakiego kol wiek polityka ile składek emerytalnych wypracował, może też zapytasz któregoś sędziego może pokarze ci odcinek??? Może zapytasz o to rolników ile składek emerytalnych wpłacili może ci pokażą odcinek he he ale się zdziwisz!!! Nie są problemem ci wpłacający i pobierający emerytury tylko cały czas są problemem nie płacący składek a pobierający świadczenie!!!
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 13:35

To zapytaj się jakiego kol wiek polityka ile składek emerytalnych wypracował, może też zapytasz któregoś sędziego może pokarze ci odcinek

Oni mają wysokie dochody a więc i składki przekazują większe niż przeciętne.
Może zapytasz o to rolników

To wszystko się zgadza. Tylko, żeby zlikwidować KRUS wybory musiałaby wygrać PO z takim wynikiem aby nie musieć się liczyć ze zdaniem PSL. Żadna inna partia takiej reformy nie zrobi.
nie płacący składek a pobierający świadczenie!!!

Nieubezpieczeni nie pobierają świadczeń.
Waniek / 2013-06-27 13:45 / Bywalec forum

Nieubezpieczeni nie pobierają świadczeń.

i tu się mylisz bo politycy nie płacą składek emerytalnych, tak jak sędziowie prokuratorzy mundurowi!!! A bardzo niską płacą krusowcy(dotacje 20 mld co rok). Jednak nie odstrasza ich to od brania z zus i (refundowanych przez długi ZUS)krus emerytur.
Jak sądzisz dlaczego większość długu corocznego polski wynosi około 40 mld złotych bo to wydatki sztywne budżetu dopłacane emerytom!!!
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 14:03

0 mld złotych bo to wydatki sztywne budżetu dopłacane emerytom!!!

No bo trzeba utrzymać rząd, prezydenta, sejm, senat, służby zagraniczne, służby bezpieczeństwa,administrację, kulturę, zabytki, szkolnictwo, naukę, policję, wojsko, emerytów, lecznictwo, budowę infrastruktury, pomoc społeczną itd. itp. Czy to sztywne czy nie sztywne ale to są koszty które trzeba ponieść. Z podatków nie starcza więc trzeba finansować deficytem. Polska jest biednym krajem więc trudno się dziwić, że nie starcza na wszystko. Za kaczora kiedy była bajeczna koniunktura a pieniądze sypały się z nieba też nie starczało i też był deficyt. To co dziwnego, że teraz jest deficyt kiedy koniunktura słaba?
Polska w stosunku do innych krajów zadłuża się nie tak znowu strasznie. ale zadłużać się musimy aby się rozwijać a cywilizacyjnie gonić lepszy świat. Problem jest inny. Co zrobić aby już nie słuchać paplaniny o zadłużaniu się i wieszczenia tej katastrofy która ma niby przyjść. Bo ile można?
elt008 / 91.233.160.* / 2013-06-28 22:41
"Z podatków nie starcza więc trzeba finansować deficytem. Polska jest biednym krajem więc trudno się dziwić, że nie starcza na wszystko"

hehe, rozsadny nie wydaje więcej niż zarabia(a nawet wydaje mniej). Akceptujesz upowszechnioną patologię. Polska nie jest wcale biednym krajem, tylko średniakiem. IMHO jesteśmy natomiast zacofani technologicznie.
Waniek / 2013-06-27 14:10 / Bywalec forum
To co wymieniłeś czyli wydatki socjalne utrzymanie kultury i służb to grosze kasa jest w braku ich zabezpieczenia emerytalnego na które trzeba kogoś obciążyć albo ZUS albo OFE!!! Tu nie chodzi nawet o deficyt na innowacje, ale o stały deficyt nie zreformowanych służb państwowych na emerytury których wszyscy co roku płacą gigantyczne pieniądze. Które będą coraz wyższe bo państwo ma milion urzędników, którym trzeba dać emerytury tylko z czego???
Matka nie Boska / 78.147.13.* / 2013-06-27 11:05
skoro sie pozycza kase od kogos (panstwo pozycza wydajac obligacje) to trzeba ja oddac z procentem, to chyba jasne. Wiec panstwo zamiast oddawac ten procent chce jednoczesnie pozyczyc i jakby tu zaplacic procent zabierajac indywidualnym oszczedzajacym...Chore panstwo,ktoro tylko przezera chole..a wiedziec na co, to tak jakby glupi pojedynczy czlowiek marnotrwaca,ba nawet talent marnotrawca-ciagle pozycza, ciagle bierze,dostaje wyplate jednoczesnie ciagle sie wyprzedaje z majatku za grosze zeby jakies dziury zalatac i ciagle biednieje i deficyt mu sie ciagle powieksza--tak samo polskie panstwo jest talentem marnotrawnym.amen
Chleon / 2013-06-27 10:36
Rewelacja.
Okazuje się, że miliardy złotych które SP pożyczył od obywateli za pośrednictwem OFE (sprzedając im obligacje)są DŁUGIEM (z punku widzenia SP czymś bardzo złym).
A te same pieniądze pożyczone od obywateli za pośrednictwem ZUS już DŁUGIEM nie są...(w tym kontekście słowo "pożyczone" jest raczej nie właściwe - powinno być "zabrane" bo nie skoro nie ma długu nie ma też zobowiązania do jego zwrotu.
Pomijając aspekty związane z kreatywną księgowością budżetową zaiste ciekawa filozofia...
Nie zmienia to oczywiście faktu, że OFE nas rżną ale robią to dlatego, że ktoś (kolejne rządy) im na to pozwala, a teraz zamiast ograniczyć im nadmierne zyski i prowizje i usprawnić zarządzanie NASZĄ kasą jako panaceum uznano, że najlepiej to kasę zabrać i będzie święty spokój.
Drań / 93.159.53.* / 2013-06-27 10:15
Złodziejstwo i nic więcej. Tak to trzeba nazwać. Nie reforma bo to demagogia. Każdy filar zakłada wpłatę pieniędzy do ZUS czyli ich realną stratę, bo tam są wyłącznie zapisy na kontach. Państwo nie ma prawa dysponowanie nie swoją własnością a taką są moje pieniądze w OFE.

Minister finansów zmaga się z problemem, który sam stworzył. Wzrost długu przy tej liczbie inwestycji był do przewidzenia. Inwestycji nie ukończonych dodajmy w większości. Kredyty trzeba spłacać i my i nasze dzieci, których jest coraz mniej będą je spłacać. To jest właśnie zależność ekonomiczna. Do tego doprowadził Premier D.Tusk i Minister Rostowski. Ich propozycje to zwyczajne złodziejstwo. Armia urzędników, armia ludzi z przywilejami etc. Brak istotnych reform i wprowadzania oszczędności. Zamiast tego nagrody cygara i winna. A teraz jeszcze wyciąganie ręki po prywatne pieniądze. Szkoda słów.
J1512 / 83.26.190.* / 2013-06-27 10:12
Przecież trzeba coś pisać musi być ładnie i dużo.Chodzi o to by zaabsorbować uwagę ludzi własną osobą,to niewiele kosztuje a daje 6 letni efekt bicia "piany". Skoro przez ten okres nie działo się nic to na co i komu potrzebni są "TACY REFORMATORZY". Te pozorne działania nikogo nie bawią i skierowane są pod publike, niestety to widać gołym okiem. BRAWO, BRAWO, bajeczka jest niczego sobie!!!
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 10:50

Chodzi o to by zaabsorbować uwagę ludzi własną osobą,to niewiele kosztuje a daje 6 letni efekt bicia "piany".

Jeśli naród tego potrzebuje to media i politykierzy to dają. Dlaczego nie? Przecież tak jest najłatwiej. Ale tych co maja równo pod sufitem, nie dają sobą łatwo manipulować nie przekonają, że rząd czterdziestomilionowego kraju zajmuje się tylko biciem piany. A ci nieliczni co bardziej zdeterminowani mogą dokładnie się dowiedzieć czym na co dzień taki dany rząd się zajmuje. Z jak trudnymi problemami się mierzy.
Polska to nie sołectwo. Premier to nie sołtys który ma na uwadze zabezpieczenie sznurka do snopowiązałek dla okolicznej wiary zamieszkującej jego " aglomerację ".
J1512 / 83.26.190.* / 2013-06-27 11:56
Jak można bronić cos co samo nie jest w stanie się obronić. A wieś i małe miasteczka to coś gorszego, przecież to nasz KRAJ POLSKA. Kpiny z małych aglomeracji są takie sobie. A może żeby przyzwoicie sprawować władze to trzba zacząć od sołtysa? NIE ŁADNIE, NIE!, NIE!, NIE!
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 12:48

A wieś i małe miasteczka to coś gorszego, przecież to nasz KRAJ POLSKA.

Oczywiście, że tak. Ale mam na myśli tą wieśniacką mentalność którą wyniosła duża część narodu, a którą chce odnosić do całego państwa. A ona, ta mentalność ma się tak do problemów całego państwa jak wojna domowa do wojny światowej.
A może żeby przyzwoicie sprawować władze to trzba zacząć od sołtysa?

W życiu nie. Jest dokładnie odwrotnie. To coraz wyższe standardy w życiu publicznym, postęp cywilizacyjny i potencjał intelektualny który będzie się zsuwał na coraz to niższe poziomy społeczne spowoduje, że sołtys będzie musiał coś więcej umieć niż tylko się podpisać. Natomiast, żeby oceniać władzę centralną to już trzeba coś rozumieć. I z tym jest problem. Mało kto cokolwiek rozumie a wszyscy się biorą za paplaninę. A nawet im głupszy tym głośniej się drze i większą by czynił zawieruchę.
Waniek / 2013-06-27 13:01 / Bywalec forum

W życiu nie. Jest dokładnie odwrotnie. To coraz wyższe standardy w życiu publicznym, postęp cywilizacyjny i potencjał intelektualny który będzie się zsuwał na coraz to niższe poziomy społeczne spowoduje, że sołtys będzie musiał coś więcej umieć niż tylko się podpisać.

Właśnie takim czymś pokazujesz sam nieudolność rządu i ją gloryfikujesz??? Bo niestety, ale reformy obecnego rządu przeczą zdrowemu rozsądkowi. Wg reformy uprzywilejowani dostaną emeryturę reszta na ZUS nie ma co liczyć (zostanie okradziony)o OFE może zapomnieć (nie będzie go)tak brzmi reforma????
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 13:20

Właśnie takim czymś pokazujesz sam nieudolność rządu i ją gloryfikujesz?

Niepotrzebnie w tym tonie. Ja nie gloryfikuję tylko nie dam się owładnąć tą paranoją, że cokolwiek zrobi czy powie rząd jest złe, bardzo złe lub beznadziejne. A w ogóle to rząd myśli tylko o tym jak sprzedać Polskę, lud nieszczęsny oddać w jasyr a co zostanie to zaorać lub z innej jeszcze strony rząd nic nie robi, nic nie buduje. Myślę, że nikt kto przy zdrowych zmysłach, kto nie niewidomy nie będzie mi miał za złe taka postawę. A może nawet przeciwnie. Choć ci co tak mówią nie dotykaja oczywiście szczegółów bo ich nie rozumieją. Ja jak rządził Kaczor wytykałem błędy i mówiłem o tym co mi się nie podoba ale do głowy by mi nie przyszło, żeby walić jak debil w Kaczora jak w bęben. A już ostatnie co by mi przyszło do głowy to to aby oskarżać Kaczora o niecne cele które determinują jego działanie.
Wg reformy uprzywilejowani dostaną emeryturę reszta na ZUS

To z ZUS będą emerytury. Z OFE najwyżej ochłap. Jeśli w tej chwili zburzyłem ci sielankowy obraz błogiego wylegiwania się w przyszłości pod palmami to szczerze przepraszam. Ale prawda to jest to co miłuję.
Waniek / 2013-06-27 13:39 / Bywalec forum

To z ZUS będą emerytury. Z OFE najwyżej ochłap. Jeśli w tej chwili zburzyłem ci sielankowy obraz błogiego wylegiwania się w przyszłości pod palmami to szczerze przepraszam. Ale prawda to jest to co miłuję.

Niczego mi nie zburzyłeś poza złudzeniami że ZUS dożyje do mojej emerytury!!! Gdyż jeżeli państwo polskie zbankrutuje to co czeka ZUS??? Jak długo można reformować państwo w odcinaniu nieuprawnionych emerytów od ZUS-u i sprzedawaniu bajki pod tytułem, że kasa się znajdzie??? Osobiście mam do emerytury jakieś 30 lat wg tego co macherzy z ZUS wygadują. Na szczęście w czasie tworzenia firm swoich wziąłem to pod uwagę i mam własny fundusz emerytalny (ponad 90% dochodów mam poza polską rozsianych na całym świecie). Na szczęście jest on na tyle duży, że emerytura pod palmami nie jest zagrożona!!! Z emerytury w polsce może mi wystarczy na lizaka to go dam panu rostowskiemu może przestanie okradać młodych z przyszłych dochodów.
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 13:48

Niczego mi nie zburzyłeś poza złudzeniami że ZUS dożyje do mojej emerytury!!!

Dlaczego ma nie dożyć. Przecież ZUS cały czas będzie podłączona do kroplówki z życiodajną mamoną. ZUS ma 100% szansę przetrwania. OFE nie. Chociaż nie powiem żebym to czarno widział.
Waniek / 2013-06-27 14:04 / Bywalec forum
Osobiście pewnie nic nie dostanę z ZUS i OFE lub grosze. Ale uważam że dywersyfikacja dochodów jest lepsza niż życie jedynie z ZUS tylko, że jaśnie państwu z rządu nie chce się podjąć wysiłku, aby reformować OFE a jedynie je okraść z kasy!!! Reformy ZUS również jaśnie pan minister zapomniał wdrożyć, a może to jakaś zbiorowa amnezja???
Waniek / 2013-06-27 11:44 / Bywalec forum

Jeśli naród tego potrzebuje to media i politykierzy to dają. Dlaczego nie?

Naród dawno nie potrzebuje bicia piany i od dawna rządowi wytyka że nic nie robi. Rząd zaś aby ukryć długi z ofe dość fajnie oszukuje ludzi że zus da im emeryturę!!! Jednocześnie robiąc długi na poziomie 40 mld rocznie?
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 11:56

Naród dawno nie potrzebuje bicia piany

Programy publicystyczne z udziałem polityków wszelkiej maści w różnych telewizjach, większość portali internetowych i prasy kierowana jest do tych co tylko bicia piany, zeby nie powiedzieć paranoi potrzebują. Tych co oczekują rzetelnej, pogłębionej analizy w ogóle się ignoruje. A choćby komentarze na tym forum świadczą dowodnie, że to ja mam rację a nie Ty.
Rząd zaś aby ukryć długi

Ano właśnie. Takie właśnie komentarze mam na myśli.
Waniek / 2013-06-27 12:16 / Bywalec forum

Programy publicystyczne z udziałem polityków wszelkiej maści w różnych telewizjach, większość portali internetowych i prasy kierowana jest do tych co tylko bicia piany, zeby nie powiedzieć paranoi potrzebują.

To co napisałeś tutaj najlepiej świadczy o tym że nie masz pojęcia co chce społeczeństwo!!! Wiedzę czerpiesz z różnej maści politycznego bełkotu partii, które chcą się przypodobać wyborcom ciężko pracującym nie chodzącym na wybory i mającym kompletnie gdzieś nieudaczników z sejmu!!!

Ano właśnie. Takie właśnie komentarze mam na myśli.

A co myślisz że jak przeniesie rząd długi z ofe do zus to one znikną ot tak??? Niestety nie bo rząd nadal musi się zadłużać dopłacając wszelkiej maści emerytom nie płacącym składek!!!
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 13:42

A co myślisz że jak przeniesie rząd długi z ofe do zus to one znikną ot tak

Przecież to nie chodzi o przeniesienie długu z OFE tylko o uniknięcie samobójczego zadłużania jakby to miało służyć jakiejś lepszej sprawie.
pszerarzony / 145.237.69.* / 2013-06-27 09:51
.... co się dzieje uzane autorytety nazywają naszego utytułowanego z nagrodami ministra finansów demagogiem. Przeciez dostał liczne nagrody od zachodnich finansistów a oni wiedzą lepiej co jest dobre dla Polaków.
USA_man / 178.23.108.* / 2013-06-27 09:51
Jak pijak nie ma za co pić to sprzedaje wszystko co ma w domu i się zadłuża. Łapiecie analogię?
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 10:30

Łapiecie analogię?

Kogo pytasz? Ty sam nie łapiesz. Przede wszystkim, aby oszczedzać to musi zostawać parę groszy. Jeśli do pierwszego nie starcza to się nie oszczędza bo nie ma czego oszczędzać. A z OFE tak jest, że w ZUS nie starcza na obsługę świadczeń emerytalnych, a część składek trafia do OFE od których państwo na zaspokojenie emerytów pożycza na procent zadłużając się permanentnie. Za ileś tam lat dług będzie taki, że się okaże, że te kilkadziesiąt złotych emerytury o które toczy się wojna będzie mniej warte niż zero. I tyle będą właśnie warte " twoje " pieniądze w OFE. Łapiesz cokolwiek z tego?
Jak się chce mieć własne pieniądze to trzeba odłożyć gdzieś z boku albo w funduszach inwestycyjnych. Kapewu USAmenie?
Floyd / 2013-06-27 11:11 / Tysiącznik na forum
Problem w tym, że Twoi adwersarze widzą tylko koniec własnego nosa i nie chcą słyszeć o jakiś tam aktualnych emerytach.
Ciąć, ciąć ...ciąć, to ich jedyna recepta, może nawet przestać wypłacać emerytury aktualnym emerytom byle tylko ich życzenia zostały zaspokojone.
Nie pozostaje nic innego jak życzyć im wybrania takiego rządu który postąpi zgodnie z ich życzeniami i oczekiwać na dalszy rozwój sytuacji która mogła by być bardzo ciekawa.
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 11:18

yczyć im wybrania takiego rządu który postąpi zgodnie z ich życzeniami

Nie ma i nie będzie takiego rządu. Dokąd się jest w opozycji mówić można co się chce. Ale jak się dojdzie do władzy to już tylko się dba o interes państwa. Bardziej lub mniej udatnie, popełniając czasem niewielkie błędy ale zawsze rząd, jaki by nie był dba o interes państwa.
Waniek / 2013-06-27 12:29 / Bywalec forum
To nie jest kwestia rządu tylko długotrwałych zaniechań rządu (6 lat stagnacji i zjazdu). Kaczyński nie jest tutaj lepszy i uważam, że czas na nowe partie nie eksperymentujące na ludziach mówiące prawdę szczerze do bólu (pora wywalić polityków od władz rządowych i zostawić im jedynie premiera i ministerstwo spraw zagranicznych reszta rządu to powinni być normalni fachowcy nie powiązani zobowiązaniami z partiami politycznymi inaczej będziemy mieć wciąż gadanie o wyborze mniejszego zła! )
Floyd / 2013-06-27 13:26 / Tysiącznik na forum

To nie jest kwestia rządu tylko długotrwałych zaniechań rządu (6 lat stagnacji i zjazdu). Kaczyński nie jest tutaj lepszy

I tu należało by się zgodzić. Winne są jednak wszystkie dotychczasowe rządy, a opozycja to albo pierniczy o Smoleńsku albo o związkach partnerskich czy narkotykach.
Rząd fachowców? Czyżbyś uważał, że fachowcy nie mają lepkich rączek?
Zresztą, tak naprawdę zawsze rządzą fachowcy których jednak dobierają sobie politycy, a szuka rządzenia polega na doborze właściwych fachowców.
OFE miały by sens gdyby miały zabronione kupowanie obligacji skarbu państwa. Nie trzeba być wielkim fachowcem by nie widzieć jak katastrofalne jest z punktu widzenia obywateli bogacenie się(OFE) przez zadłużanie (państwa). Im więcej państwo się zadłuży tym więcej OFE się wzbogaci, paranoja. Przecież to oczywiste, że na dłuższą metę musi się to skończyć katastrofą. Na krótką zaś metę to na pewno wielu fachowców i polityków zrobiło na OFE złoty interes.
Waniek / 2013-06-27 14:18 / Bywalec forum

Rząd fachowców? Czyżbyś uważał, że fachowcy nie mają lepkich rączek?

Rząd fachowców to taki, który odpowiada za robienie przekrętów i długów w budżecie państwa. Z jednej strony jest nagroda (pensja) z drugiej pamiętaj o karze - fachowiec ponosi odpowiedzialność majątkową za to co robi!!!
Politycy są jak małe dzieci i uznając ich rządy za fachowe to jakaś paranoja. Bo to jak dać dziecku lizaka, a to co z nim zrobi to różnie może być (albo zje albo wbije sobie do nosa albo da po grzbiecie drugiemu dziecku).
Kszyhoooo / 78.8.163.* / 2013-06-27 09:32
Przeczytane kilka dni temu w money lub w bankierze
"Resort Finansów poinformował, że stan środków walutowych w dyspozycji ministra finansów na koniec maja 2013 r. wyniósł łącznie 5 mld 121,4 mln euro, czyli 21 mld 971,6 mln zł. Dodano, że resort zapłacił w maju br. równowartość 60,6 mln euro (czyli 252,8 mln zł) kapitału od zadłużenia zagranicznego oraz równowartość 124,7 mln euro (czyli 517,7 mln zł) odsetek.
Policzylem / 78.8.163.* / 2013-06-27 09:23
Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS.Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu
jam to ekonomista / 2013-06-27 13:58 / Bywalec forum
dlaczego uśredniłeś składkę emerytalną bazując na średniej płacy? Przecież od tych najwyższych pensji nie jest procentowo pobierana taka sama składka. Popraw zatem swoje wyliczenia bo na razie są nie wiele warte. Albo sprawdź sobie po prostu jakie są przychody ZUS z tytuły składek i jakie wydatki ZUS z tytułu wypłaty emerytur, to zobaczysz się że jest różnica - jeśli dobrze pamiętam to wypłacane jest kilkadziesiąt miliardów więcej (na rok) niż wpływa ze składek
m54 / 79.186.73.* / 2013-06-27 09:35
Przestań -----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

pisać miliony mundurowych,sędziów,prokuratorów zarabia krocie po kilka ,kilkanaście tysiaków na miesiąc a żadnych składek nie płacą powyżej 100 tys.zł rocznie nie płacą też inni poza tym średnia pensja 3600 zł brutto jest wyliczana oszukańczo przez rostowskiego z firm zatrudniających powyżej 9 osób czyli dla 20 % zatrudnionych a dla pozostałych 80 % ta średnia to może 2000 zł brutto
juju / 77.88.181.* / 2013-06-27 09:00
drugi Cypr, ale jak każdemu prawie Polakowi tak i mi debet z konta mogą sobie wziąć, bynajmniej zostanę na zero a to już lepiej niż na minus :)
Waniek / 2013-06-27 08:58 / Bywalec forum
A czy wiecie że co roczny 40 mld dług państwa idzie na spłacenie długów państwa wobec uprzywilejowanych grup emerytalnych w Polsce???
Sam KRUS to około 20 mld rocznie!!!
FD / 89.67.125.* / 2013-06-27 08:57
chłopcy z ofe skasowali już za gospodarowanie naszymi funduszmi 17 mld zł. to jest niesamowite. najlepszy wariant I i II zusammen.

Najnowsze wpisy