Forum Forum emerytalneOFE

Nacjonalizacja oszczędności? Nie przejdzie. Rząd wybierze drugi wariant zmian w OFE

Nacjonalizacja oszczędności? Nie przejdzie. Rząd wybierze drugi wariant zmian w OFE

Wyświetlaj:
Tomek Ś. / 89.174.58.* / 2013-06-27 08:41
P...lę.
Jak ta reforma wejdzie obojętnie w jakiej postaci to już nigdy nie zagłosuję na PO w imię "mniejszego zła".
Może być JKM, może być ktokolwiek, ale nie PO.
TADEK891 / 82.177.118.* / 2013-06-27 08:37
to nam proponują
irewk / 82.177.118.* / 2013-06-27 08:33
ja też będę na niego głosować bo facet od kilku lat dobrze mówi
ron2000 / 178.42.5.* / 2013-06-27 11:31
Czasami wprawdzie powie coś, jak na polityka, zbyt szczerze, ale polityków - złodziei naszych pieniędzy - mam już po kokardę.
Tomasz D. / 212.122.221.* / 2013-06-27 08:15
Jestem obecny na rynku pracy od ~13lat. Płacę podatki, odkładam na emeryturę w OFE. Z niedowierzaniem obserwowałem sytuację na Węgrzech, mając nadzieję że nic takiego się u nas nie zdarzy.
Podbudowywanie wątpliwych teorii, zmanipulowaną statystyką, przez Rząd w moim odczuciu ma uzasadnić skok na kasę. Na moje pieniądze które zostaną wydane w sposób który mi nie odpowiada.

Nie zgadzam się z tym.
W najbliższych wyborach, po raz pierwszy NIE będę głosował na PO. Zagłosuję na Pana JKM - on przynajmniej potępia kradzież i nie zmienia zdana.

ps.
Jeśli ja bym żył na kredy i go nie spłacał, trafiłbym do więzienia...
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 11:11

Płacę podatki, odkładam na emeryturę w OFE

Na jaką Ty liczysz emeryturę z tych OFE?
pr rp / 199.67.203.* / 2013-06-27 12:19
A na jaką można liczyć jak do OFE odprowadzanych jest tylko 2% składek.
(przypominam, że 10 lat przed emerytura ten % będzie malał)
medsyta / 212.182.117.* / 2013-06-27 08:03
Pieniądze w OFE są na tyle realne na ile daje się je upłynnić. Niestety w większości sa to środki zamrożone i nie powodują żadnego obrotu, a sztucznie tylko utrzymują ceny akcji na giełdzie. Obligacje owszem w normalnych warunkach Państwo musi je wykupić, ale w sytuacji jak autor pisze, że budżet Państwa nie będzie w stanie płacić emerytur z ZUS to w jaki sposób wykupi wyemitowane obligacje. Skoro nie będzie kasy na emerytury to obligacje również, zatem będą to również tylko sztuczne zapisy na kontach emerytalnych w OFE - środki nie do upłynnienia. Nie jestem entuzjastą ZUS, ale mówienie o tym, że w OFE są realne oszczędności jest nadużyciem. Wszędzie mamy tylko zapisy księgowe. A już nie wspominam o sytuacji zawirowań na rynkach finansowych i upadku któregoś z OFE. Spółki zarządzające OFE to zagraniczne podmioty transferujące zyski za granicę, a nie inwestujące w rozwój Polski. W sytuacji ich upadku nikt by się nie przejmował naszymi emeryturami. Ponadto dla OFE złoty interes się już skończył i one dobrze o tym wiedzą. W chwili konieczności uruchomienia środków na emerytury ich zyski przestają być takie imponujące. Zamrożona kasa nie pracuje, a trzeba ją jeszcze wypłacać. Dlatego to właśnie OFE wywołały tę dyskusję, po prostu zgarnęli co się da i chcą się zwinąć z rynku wskazując nie na swoją winę upadku systemu lecz np. na Rząd. I tyle w temacie.
Lomion / 31.11.177.* / 2013-06-27 08:39
Różnica pomiędzy obligacjami w OFE a zapisem księgowym w ZUS jest, powiedziałbym, kolosalna. W tym drugim przypadku rząd może dowolnie, przy pomocy ustawy, manipulować wysokością emerytury. W pierwszym zaś, jedynym sposobem na niewypłacenie obywatelom ich własnych pieniędzy jest bankructwo państwa.
medsyta / 212.182.117.* / 2013-06-27 10:02
Zauważ tylko że autor pisząc artykuł podniósł, że właśnie nie ma na wypłatę emerytur - to znaczy, że obligacji też nie wykupi. Stąd moja sugestia, skoro nie ma na wypłatę emerytur, to nie ma też na wykup obligacji.
PAndy / 15.195.201.* / 2013-06-27 08:19
Bełkot, bełkot i jeszcze raz bełkot. Wystarczy, że porównasz OFE do jednego z otwartych funduszy np. obligacji, do którego wsadziłeś dobrowolnie pieniądze. W dniu wykupu obligacji, dostajesz przecież realną wartość obligacji plus premia. Następnie za to kupowane są następne obligacje. Pieniądze nie są zamrożone i zarabiają. nie trzeba bez przerwy sprzedawać i kupować, żeby zarabiać. I teraz przychodzi rząd i Ci Twój fundusz nacjonalizuje. W dalszym ciągu bawiłbyś się w teoretyzowanie, czy też wołał byś o pomstę do nieba - że grabież obywatela itp.? A sytuacja pomiędzy OFE i otwartymi różni się tylko 'niedobrowolnością' składki. Reszta to tylko bełkot.
medsyta / 212.182.117.* / 2013-06-27 10:10
Przeczytaj dokładnie artykuł. Autor pisze, że może dojść do takiej sytuacji, że budżet Państwa nie ma na wypłatę emerytur. Skoro nie ma na wypłatę emerytur to nie ma również na wykup obligacji + premia. To są tylko zapisy księgowe. A jeżeli chodzi o zamrożenie kasy to nie chodziło mi głównie o obligacje, tylko o akcje. OFE skupują akcje i praktycznie nie wykonują nimi żadnego obrotu, co z jednej strony dostarcza kasy na GPW, ale z drugiej strony sztucznie pompuje ceny akcji i wstrzymuje nimi obrót na długie okresy. Te akcje obecnie są nie do upłynnienia. W chwili złożenia dyspozycji sprzedaży ich ceny lecą na łeb na szyję. Praktycznie nie ma sposobu obecnie wycofania kasy z akcji bez zwalenia indeksów do samego dołu. GPW jest wrażliwa na najmniejsze ruchy na akcjach, a dodatkowy kapitał nie napływa bo OFE trzymają swoje aktywa bez najmniejszego obrotu. I wcale im się nie dziwię, bo swoją kasę z prowizji i zarządzania i tak zgarną, a my dostajemy po tyłkach. Zrozum wreszcie kasa w OFE to również tylko sztuczne zapisy na kontach. Wycofanie kasy z akcji będzie się wiązało z ich znaczną przeceną.
debos / 79.191.55.* / 2013-06-27 11:07

Praktycznie nie ma sposobu obecnie wycofania kasy z akcji bez zwalenia indeksów do samego dołu.

Miesięczny obrót na GPW to kilkanaście miliardów zł. Myślę, że to mówi wszystko.
Waniek / 2013-06-27 07:58 / Bywalec forum
A dlaczego nie dodano możliwości zmniejszenia odsetek od prowizji przy pomocy małych zabiegów tylko przerzuca, się te długi na przyszłych emerytów? Idą po najmniejszej linii oporu zabrać przyszły emerytom aby napchać własne kieszenie. Przecież obecnie rządzący to w dużej mierze obecni emeryci! Nie lepiej oddawać na przykład w zarządzanie funduszom emerytalnym papierów firm kupionych przez bank państwowy???
wiesio13 bicz na pisiory / 83.136.224.* / 2013-06-27 06:55
i tak to formacja miłości PlatformaObłudy okrada po raz drugi z wdzięczności swój elektorat wciskając im kompletne bzdury (aby oczywiście ukryć swoją niekompetencję i dziadostwo którego naważyli) i kolorową prezentację w power poincie nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością! Ynteligenci i tak nie pomyślą tylko od samego ranka będą bić pokłony dziękczynne i wielbiące dla ekipy ryżego złodzieja. Brawo Brawo!!!
m54 / 79.186.73.* / 2013-06-27 08:03
Problem w tym że i tak nic to nie da tylko przedłuży agonie gospodarki i systemu emerytalnego o 2-3 lata prawda jest taka że ZUS to piramida Ponziego a styropianowy peel to moralny i gospodarczy trup
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy