Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nadal wiele niewiadomych

Nadal wiele niewiadomych

Money.pl / 2007-07-26 06:51
Komentarze do wiadomości: Nadal wiele niewiadomych.
Wyświetlaj:
irasiad / 2007-07-26 08:47 / portfel
Witam,
Wiedza to istotny element... czy ktoś mógłby podzielić się takową dlaczego zapisy z PP PPWK zostały zredukowane 99,61% ?
Wydawać by się mogło że kupujesz tyle akcji do ilu masz prawa poboru...
gio / 2007-07-26 08:47 / portfel / Tysiącznik na forum
mówisz o drugim terminie?
gio / 2007-07-26 08:51 / portfel / Tysiącznik na forum
niemożliwe - musisz mówić o II terminie / wtedy mogą się zapisać wszyscy którzy mieli akcje w dniu wyznaczonym i stąd redukcje/.
irasiad / 2007-07-26 08:50 / portfel
gwoli ścisłości - na każdy 1000 przysługujących - dostałem 996 szt.
gio / 2007-07-26 08:53 / portfel / Tysiącznik na forum
"... w ramach zapisów podstawowych, .....w ramach zapisów dodatkowcyh..."
irasiad / 2007-07-26 09:00 / portfel
racja... oczywiście...
tylko w eMaklerze pojawiła mi się mniejsza liczba niż wynikałoby to z zapisu...
stąd zasugerowałem się drobną redukcją...
BTW dzięki za wyjaśnienia... a do mBanka zadzwonię...
gio / 2007-07-26 08:46 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
za oknem się przejaśniło? pzdr
Moskit / 2007-07-26 08:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzień dobry.
"Polnord poinformował , że nie przejmie gruntów od kilku NFI".
Czy ktoś może napisać konkretnie od jakich i czy powrót tych gruntów do tych funduszy , które za bardzo nie wiedzą co znimi zrobić to informacja dobra dla tych funduszy.
rpp / 2007-07-26 08:48 / Tysiącznik na forum
http://tinyurl.com/3au9qc
Moskit / 2007-07-26 08:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki
Aga 1 / 83.14.162.* / 2007-07-26 08:44
Brydzia co myślisz na temat Polnordu czy jeżeli dzisiaj spadnie ma jeszcze szansę
na wzrosty, wycena Pekao jest na 350,00
dar_o / 2007-07-26 08:55 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja nie Brydzia ale.... nie sugeruj się zbytnio wyceną Bio był kiedyś po 3.20 i dostał wycene od WBK na 3.80 !! Mówie nie sprzedaje i zostałem ukarany.. kiszę go do dzisiaj z zaje... strata a cwaniaczki z WBK dali teraz kolejną wycene na .... 2.10 , przykłady można by mnożyć.. Pozdro
Aga 1 / 83.14.162.* / 2007-07-26 08:58
Dzięki dar_o
ABOR / 2007-07-26 08:41 / Tysiącznik na forum
Czy kącik komentatora teraźniejszości w portfelu needle jest nieczynny? Czy może tylko mnie wykluczono?
ABOR / 2007-07-26 08:38 / Tysiącznik na forum
ciekawe, czy euro dostanie dzisiaj od dolara cięgi. Może ktoś to "technicznie analizował? - proszę o interpretację woskowo-knotową.
A2 / 2007-07-26 08:35 / Spekulantka
Wczoraj brydzia napisala , ze wielu deweloperow zbankrutuje bo drogo zakuplili nieruchomosci niezabudowane. Przyznam , ze bylam zdziwiona po przeczytaniu tej wiadomosci. Jesli tereny zakupili w dobrej lokalizacji to nigdy na tym nie straca. Wystarczy przetrzymac tereny przez kolejne lata. Wedlug mojego rozeznania nie przybywa terenow w dobrej lokalizacji.Wprost przeciwnie ubywa i trudno kupic cos atrakcyjnego.Codziennie sledze rynek nieruchomosci wokol mojego miejsca zamieszkania. Kolokwialnie, mowiac , nie maja nic atrakcyjnego do sprzedazy. Owszem pojawiaja sie tereny rolnicze
.Co do gieldy , to uwazam , ze dobrze sie stalo , iz glowy niektorych "inwestorow" zostaly schlodzone .Postrzeganie gieldy , jako maszynki do zarabiania pieniadzy dla wielu skonczy sie tragicznie.
drobny ciułacz / 2007-07-26 09:35 / Bywalec forum
Tak trzymać nieruchomości też może sie nie dać w nieskończoność. Jak bank nie da kredytu a zysków nie ma to nie można spłacać zobowiązań. A wtedy istnieje możliwość bankructwa.
brydzia / 2007-07-26 09:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
A2 , to nie moje słowa , tylko minister budownictwa tak mówił w TVN 24
sarkafarka / 2007-07-26 08:42 / Tysiącznik na forum
mnie zastanawia ten nagly odwrot od developerow?

marze wysokie, zewszad slychac ze deweloperzy dyktuja warunki, sam kupowalem (na szczescie w sezonie 2005/2006) to mniej wiecej wiem jak "szanuja" klienta, a tu caly czas w plecy, bo moda sie zmienila :) dzis sprzedaja dziury w ziemi, jakies umowy rezerwacyjne bez pozwolenia na budowe, zamowienia firm budowlanych wypelnione po brzegi, a na gieldzie kicha.

ze sie zaden anal na ten temat jeszcze nie smial wypowiedziec!
Krzych / 2007-07-26 09:04 / Płoteczka na forum
Deweloperzy pod okiem UOKiK

Puls Biznesu26.07.2007 06:09
Raport UOKiK jest miażdżący. Część deweloperów zapłaci kary za nieprawidłowości.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skontrolował ponad 500 wzorców umów stosowanych przez 200 firm budowlanych. Nieprawidłowości dopatrzył się u wszystkich - czytamy w "Pulsie Biznesu".
sarkafarka / 2007-07-26 09:20 / Tysiącznik na forum
a to malych moze wykonczyc, jak zaczna ich karac milionowymi karami, ale w praktyce "co mnie nie zabije to mnie wzmocni". jak deweloper przetrwa taki najazd to sobie odbije nastepnym razem.

moja kolezanka zalozyla sprawe do sadu deweloperowi, wina ewidentna dewelopera, niedotrzymanie warunkow umowy (kupowala mieszkanie w stojacym juz bloku w 2005 roku a do dzis nie ma przekazanego lokalu) ale w sadzie daza do ugody. deweloper gra na beszczela, bo musialby sprzedac po 3,3 tys za mkw (cena z 2004-2005 w warszawie).
nie sadze ze karami wykosza nieuczciwych deweloperow, ale malych moga pogonic. i zostanie JWC i DOM dev, ORCO i cala Hiszpania, i zacznie sie druga fala wzrostu trzech gieldowych deweloperow.
Autsajder39 / 2007-07-26 08:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niektórzy anale już się wypowiedzieli - po prostu ze względu na rosnące koszty materiałów budowlanych oraz siły roboczej przewiduje się zdecydowanie mniejsze zyski z tej działalności niż jeszcze niedawno zakładano... ale na pewno w dużej części to zmiana mody, miejmy nadzieję, że chwilowa:)
brydzia / 2007-07-26 08:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
A Shanghai b ładnie dzień w dzień 3 ,5% , widzicie jaki tam się zrobił spodek ,

a Nikkei co tak na koniec na -1 % zjechał
Abus / 2007-07-26 08:37 / Uznany Gracz Giełdowy
to u nas znow spadki bo nikei zjechal...dzien jak co dzien, jedziemy w dol bo spadl [mikei stany chiny europa wyspy czukczu...od wyboru do koloru]

Tak to jest jak glowna sila inwestycyjna sa emeryci...
samuraj jack / 2007-07-26 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich

udanych transakcji życzę
brydzia / 2007-07-26 08:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kto może pomóc rynkowi

GŁÓWNE WYDARZENIA SEZONU WYNIKÓW KWARTALNYCH

31.VII.2007

TP

Według DI BRE Banku, wyniki operatora będą nieznacznie lepsze niż w I kwartale, ale gorsze niż przed rokiem. Analitycy liczą na kilkuprocentowy spadek przychodów oraz zysku netto, liczonych rok do roku.

2.VIII.2007

BZ WBK

Analitycy oczekują, że bank pochwali się silnym wzrostem wolumenu kredytów, wspieranym przede wszystkim przez kredyty dla przedsiębiorstw oraz kredyty gotówkowe dla segmentu detalicznego. Jednocześnie zakładają kilkunastoprocentowy wzrost zysku netto.

3.VIII.2007

Pekao

Analitycy DM Millennium spodziewają się utrzymania dwucyfrowej dynamiki przyrostu wartości portfela kredytów i depozytów, co powinno korzystnie wpłynąć na główne pozycje dochodów banku (wynik odsetkowy +7,5 proc., wynik z tytułu prowizji +11,7 proc.). Prognozy zakładają kilkunastoprocentowy wzrost zysku netto.

6.VIII.2007

KGHM

Choć średnia cena miedzi w II kwartale była o kilka procent wyższa niż rok temu, kombinat może wykazać się niższymi zyskami. Negatywny wpływ na wyniki będzie miało rozliczenie transakcji zabezpieczeniowych oraz spadający kurs dolara do złotego.

13.VIII.2007

PKN Orlen

Analitycy liczą, że koncern pochwali się dużo lepszymi wynikami niż w I kwartale. Poprawie wyników ma służyć wzrost marż rafineryjnych. Według DI BRE Banku, EBITDA spółki wzrosła o 20 proc. licząc rok do roku.

14.VIII.2007

PKO BP

W II kwartale bank powinien nadal poprawiać wyniki. Analitycy oczekują utrzymania tempa wzrostu z I kwartału. DI BRE Bank prognozuje 42-procentowy wzrost zysku netto w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Sebastian Gawłowski, s.gawlowski@pb.pl
Abus / 2007-07-26 08:33 / Uznany Gracz Giełdowy
potwierdza to tylko moja opinie, ze anale widza tylko w20, a reszte rynku maja w dupie
ABOR / 2007-07-26 08:35 / Tysiącznik na forum
ooo dupie się nie wykropkowało!!!

w dupie, anale mają w dupie, anale mają szeroki rynek w dupie.
rpp / 2007-07-26 08:38 / Tysiącznik na forum
bo i jak tu analizować kurs 14 ;)
valjean / 2007-07-26 08:10 / Galernik
a Zientara i Wandzel to nie pierwowzory bohaterów "pierwszego miliona"? Wandzel posturą pasuje...
;)
brydzia / 2007-07-26 08:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polnord się już zorientował , że tych wszystkich mieszkań nie będzie miał kto kupić , zobaczcie BBIdev też pisali że ma tyle inwestycji i co , cały czas dołuje

gdzie pan Daniel widzi ten spadek ropy bo ja widze 3 % wzrost
Aga 1 / 83.14.162.* / 2007-07-26 08:37
Brydzia co myślisz na temat Polnordu czy jeżeli dzisiaj spadnie ma jeszcze szansę na wzrosty, wycena Pekao jest na 350,00
A2 / 2007-07-26 08:37 / Spekulantka
Poczekaj mina wakacje ,a ropa stanieje.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-26 08:18
a ten trzeci lezy na dnie Wisły chyba, bo coś słuch o nim zaginał...
Krzych / 2007-07-26 08:03 / Płoteczka na forum
witam
jeszcze raz dzięki za wczoraj.
osobiście sytuacja mi się nie podoba , i jak to będzie możliwe zredukuje delikatnie , jak będą spadki uśrednię. Do wyników mamy jeszcze troche czasu ale może na koniec miesiąca funty będą chciały mieć lepsze wyniki.

a teraz kto korzysta na dotacjach
Rolni milionerzy ujawnieni
W Polsce dane o unijnej pomocy dla rolników budzą wielkie emocje. Ta grupa społeczna korzysta z wielu przywilejów podatkowych, a dopłaty obszarowe są całkowicie nieopodatkowane i nie podlegają egzekucji komorniczej. Najbogatszy rolnik Henryk Stokłosa dostał w ubiegłym roku 3,7 mln zł. Andrzej Lepper miał tylko 22 tys. zł, ale jego syn Tomasz - 128 tys. zł, a córka Małgorzata - prawie 20 tys. zł.
Na liście dziesięciu najszczodrzej obdarowanych dotacjami unijnymi znajdują się, oprócz Henryka Stokłosy, same przedsiębiorstwa. Parafie kościelne otrzymały z ogólnej sumy 8 mld zł tylko 1,8 mln zł, a nadleśnictwa niecałe 5 mln zł.
Wśród polityków beneficjentów dopłat rolnych z UE "Rz" wymienia: 258,8, tys. zł - Mirosław Koźlakiewicz (PO); 255,7 tys. zł - Wojciech Mojzesowicz (PiS) z rodziną; 127,2 tys. zł - Lukasz Abgarowicz (PO); 63,3 tys. zł - Andrzej Grzesik (Samoobrona), 41,2 tys. zł - Mieczysław Aszkiełowicz (Samoobrona); 15,9 tys. zł - Waldemar pawlak (PSL).
samuraj jack / 2007-07-26 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
spóźnione, ale serdeczne życzenia...
wszystkiego co najlepsze
ze zdrowiem na czele...
reszta prędzej czy później sama przyjdzie...:)
jaro67 / 2007-07-26 08:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeszcze kilka lat i rolnicy bez dopłat nie ujadą
Aga 1 / 83.14.162.* / 2007-07-26 07:54
Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy giełdowych, czy to że Polnord został przez Pekao wyceniony na 350,00 to wtej chwili jest nieaktualne?
valjean / 2007-07-26 08:05 / Galernik
aktualne jak najbardziej skoro jeszcze nie zmienili tego. inna sprawa to to czy reszta rynku podziela ich zdanie. jak widać jest inaczej
Aga 1 / 83.14.162.* / 2007-07-26 08:21
Dzięki za odpowiedź, wczoraj ktoś z zrządu kupił 1000 akcji po 220,00 zastanawiam się po co skoro dzisiaj przewidziana jest niestety zwałka kursu.
A2 / 2007-07-26 08:25 / Spekulantka
tzw. robienie w konia inwestrow)))
valjean / 2007-07-26 07:40 / Galernik
2007-07-25 11:39:18 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
Wybór każdego koloru, pod warunkiem, że będzie czarny... [5]
coś o naszych "oświeconych" elitach

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opinie_070725/opinie_a_2.html
_
2007-07-25 11:45:11 | *.*.*.* | valjean [ Galernik ]
nawet nie czytam, kim on jest i jaki ma osiągnięcia żeby chcieć byc autorytetem?

"W połowie lat 90. redaktor "Pulsu dnia", później występował m.in. w TV Puls, gdzie
prowadził program Piątka u Semki oraz Radiu Plus i jako gość w licznych debatach
telewizyjnych. Od 2004 roku wraz z Pawłem Nowackim i Janem Pospieszalskim tworzy
program Warto rozmawiać w TVP2"

normalnie Robert Mudroch
-
2007-07-25 11:48:45 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
masz skłonność do przylepiania etykietek zamiast odniesienia się do meritum;

bez obrazy, ale to takie typowe, dla niektórych...
-
2007-07-25 11:57:49 | *.*.*.* | valjean [ Galernik ]
nie mogę odnieść sie do meritum ponieważ nie czytałem artykułu (nie posiadam
wiedzy) do którego się odnosi. obiecuję że nadrobie to dziś wieczorem i skrobnę
;)
p.s. za to widziałem człeka na "żywo". stąd etykieta i odniesienie sie do jego "skrzywionego widzenia"
____________________________________________
miałem rację - nie trzeba czytać wypocin Semki żeby wiedzieć że jest to nic nie wart gniot. Semka albo jest nielotem i nie rozumie tekstu pisanego (i stawiam że tak jest) albo co gorsze zdaje sobie sprawę i pisze kłamliwy tekst na zamówienie aktualnej władzy? lub kierownictwa gazety która uchodzi za „organ rządu”?. Stawiam na pierwszą opcję.
Chciałem zacytować fragmenty w których Semka wkłada w usta Majcherka słowa których nie powiedział ale okazało się że musiałbym wkleić prawie cały tekst bo 8/9 jest kłamstwem insynuacją i przekręcaniem sensu felietonu z wyborczej.

Jedyna prawdziwą z pierwowzorem w tym gniocie rzeczą jest: ” Majcherek apeluje, żeby nad złymi decyzjami wyborczymi "nie przechodzić do porządku", ale nie precyzuje, w jaki sposób reagować, gdy obywatele głosują niezgodnie z jego poglądami. Sam zapowiada, że "", nie wyrzeknie się krytycyzmu wobec polskiego społeczeństwa i jego elit”. Tyle że Majcherek to właśnie precyzuje tym: " nie wyrzeknę się krytycyzmu wobec polskiego społeczeństwa i jego elit”, a pretensje ma do intelektualnych elit za bierność teraz jak też w czasie poprzednich rządów lub wręcz zakłamywanie prawdy czym Semka jest najlepszym przykładem.
samuraj jack / 2007-07-26 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
niestety, poza kilkoma sformułowaniami typu "nie trzeba czytać wypocin Semki żeby wiedzieć że jest to nic nie wart gniot" niewiele konkretów....

pozdrawiam
valjean / 2007-07-26 08:41 / Galernik
musiałbym cytować cały felieton i zdanie po zdaniu pytać się skąd to wywnioskował, w finale zaś zadać pytanie dlaczego kłamie na które zresztą i tak by nie odpowiedział. szkoda mojego czasu
również pozdrawiam
samuraj jack / 2007-07-26 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
postawa Majcherka jest niestety typowa dla części elit w Polsce;
wszystko - w wolne Polsce - zaczęło się od Komitetów Obywatelskich i stwierdzeń dużej części ówczesnym solidarnościowców, że nie potrzebne są podziały na prawica-lewica; że my w Polsce "wyprzedzimy" demokracje zachodnie w rozwoju poprzez funkcjonowanie KO - dzięki czemu powstanie partii politycznych na wzór zachodni jest... niepotrzebne!!
Takie wypowiedzi były publikowane w "Gazecie Wyborczej" i padały z trybuny sejmowej;
Ta postawa w pełni ujawniła się po I turze wyborów prezydenckich. Pokazują sztab Mazowieckiego, który padł z Tymińskim. Podchodzą do Geremka, który był bardzo wzburzony, nie zdołał się opanować i skryć za maską zatroskanego męża stanu. Ów Geremek wzburzony powiedział: "Społeczeństwo [czy naród] nie dorosło do demokracji".
I to jest jakoś symptomatyczne dla elit głównie lewicowo-liberalnych.

ps.

http://blog.rp.pl/wildstein/2007/07/25/apolityczni-o-polityce/
valjean / 2007-07-26 09:05 / Galernik
myslałem że mówimy o Majcherku i semce a nie o całym społeczeństwie i nurtach w polityce i obyczajach ;)

wildseina nie czytuję. człek bez honoru niewart straty czasu
samuraj jack / 2007-07-26 09:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Rozmawialiśmy o "Majcherku i semce";
dodałem tylko kontekst

Wildstein...
bez honoru? kiedy go stracił?

ps. łatwo idzie Ci przyklejanie etykietek...
Abus / 2007-07-26 08:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Semka to najgorszej masci prawicowy propagandzista. Wielokrotnie sluchalem i czytalem jego wypowiedzi i powiem jedno, tak nieobiektywnego i nastawionego jednostronnie dziennikarza jak on nie ma chyba w Polsce drugiego.
Andrzej / 2007-07-26 08:32 / Bywalec forum
Hehehehe ! A słuchałeś lub oglądałeś Lisa ? Nie wspominając o rzeszy POpłuczyn dziennikarskich z GWnianej, TVN itp. Semka przy nich to wzór obiektywizmu dzinnikarskiego.
valjean / 2007-07-26 08:44 / Galernik
jak Twoja żona też jest takim "wzorem żony" to wyrazy współczucia
Andrzej / 2007-07-26 09:05 / Bywalec forum
Od mojej żony psi ch..u z daleka bo możesz skończyć w szpitalu ! Lepiej pilnuj swojej, bo widzę że masz jakieś podświadome obawy.
Abus / 2007-07-26 08:34 / Uznany Gracz Giełdowy
czytajac Twoja odpowiedz wyraznie widac Twoj obiektywizm, nie ma nawet sensu komentowac..
valjean / 2007-07-26 07:46 / Galernik
chociaż mówiąc zaliczając Semkę do intelektualnych elit krzywdzę Pana Zdzicha spod spożywczego bo ma więcej rozumu. niestety ktoś go dopuścił do pisania w rzeczypospolitej
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-26 07:28
przespałem się z ta informacją o 14/4 i polnordzie i zwracam się z apelem do rządu RP- proszę zabronić zachodniemu używania przymiotnika narodowy- uwłacza mi to osobiście.
to jest teleturniej Wielka Gra i nie podoba mi się to...
valjean / 2007-07-26 08:07 / Galernik
przespałeś tez to że to robią. jest taki projekt ;)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-26 08:11
sen to zdrowie:))
niech będzie Supernowy fundusz 14 im.Wandzela i Zientary
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy