Forum Forum dla firmKsięgowość

Nadawanie numeracji na dowodach księgowych

Nadawanie numeracji na dowodach księgowych

MagdaDK / 46.174.210.* / 2016-09-16 07:47
W programie księgowym mam nadany:

a) Dziennik Podstawowy,

cool.png Symbole (DZ-Dziennik zakupu- fa zakupowe, DS-Dziennik sprzedaży - fa sprzedażowe,

RB-raport bankowy, MR-PK, AT-amortyzacja, LP - listy płac),

c) nr symbolu

d) nr dziennika

e) nr pozycji



Np. Pod wyciąg bankowy podpinam wszystkie przelewy z danego dnia i księguję wszystkie poszczególne pozycje księgowe (przelewy) ale pod jednym symbolem z kolejnym numerem symbolu łamiąc to przez miesiąc i rok (RB 100/09/2016).

Poszczególnym przelewom (pozycjom księgowym) w programie nadawany jest numer pozycji, lecz ja nie umieszczam tego numeru na dowodach.

Przy ostatniej kontroli zakwestionowano mi, że nie ma wypisanych wszystkich numerów pozycji księgowych na każdym przelewie czy innym dokumencie.

Proszę o podpowiedź, czy jest obowiązkiem wpisywanie tego numeru na każdym świstku pod wyciągiem, czy np raportem bankowym, czy wystarczy nadany symbol i numer tego symbolu, a w programie zostaje numer. Na koniec miesiąca przecież drukuję zestawienie dzienników i tam są wydrukowane numery pozycji, a wpisywanie tego ręcznie na każdym papierku jest bardzo pracochłonne.

Czy zgodnie z ustawą ten numer pozycji księgowej trzeba ręcznie wpisywać na dokumencie, bo jakoś nie potrafię sobie tego sama zinterpretować?

Najnowsze wpisy