Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Nadciąga czas drogiego jedzenia

Nadciąga czas drogiego jedzenia

Money.pl / 2008-04-14 10:54
Komentarze do wiadomości: Nadciąga czas drogiego jedzenia .
Wyświetlaj:
Sedaka / 62.111.178.* / 2008-07-16 22:59
że ch..ja prawda, to co Pan opowiadasz jest mało realne i niedorzeczne.
suchy chleb dla konia / 85.89.162.* / 2008-05-03 22:47
a to teraz jest tanie jedzenie?! ...to po podwyżce udaje sie na emigracje... ale na inna planete...
tatazzz / 2008-04-18 23:06 / Bywalec forum
Teraz to jest bardzo tanie,trzeba się najeść do syta puki tanie.W naszym kraju wszystko jest takie tanie.Jak to dobrze ,ze my mamy tanie a inni nie.Praca tania ,życie tanie ,śmierć tania bo za 500zł emerytury człowiek przeżyje i jeszcze odłoży na czarną godzine.Jak ta polska dobra,taka tania..
My nawet za powietrze jeszcze nie płacimy.Za to ,że żyjemy też jeszcze nie płacimy.Jak tu tanio.A oni do angli jeżdzą po co tam jest drogo tu jest tanio.Nas nic nie rusza bo my zawsze na łaske boską liczymy..Jak tanio...Oh! Jak tanio...
lasse / 83.14.24.* / 2008-04-15 19:09
no i rolnictwo to będzie dobry biznes,
ktoś wyżej pisał że to przez subwencje, należy przypomnieć sobie po co są subwencje - otóż rolnicy są ograniczani w produkcji, przez to mają ograniczoną możliwość osiągania zysków (limity produkcji), a subwencje mają to ograniczenie zniwelować. pozostaje alternatywa: jeśli chcemy, by rolnicy nie dostawali subwencji należy umożliwić im osiąganie zysków tak jak dla wszystkich przedsiębiorców a to da się osiągnąć przez wzrost cen żywności (wtedy rolnictwo będzie opłacalne), jeśli ceny żywności nie wzrosną rolnicy będą dostawać subwencje. nie ma innej możliwości, jeśli władze doprowadzą do nieopłaalnści produkcji rolnej (przez pozostawienie niskich cen żywności i wycofanie dotacji) będzie to groziło uzależnieniem od importu produktów rolnych (co grozi nie tylko skazaniem na dyktando cen eksportera - dostawcy ale falą strajków, blokad dróg itp oraz wzrostem wydatków socjalnych dla bezrobotnych rolników). rządy ue już dawno rozmawiają o zniesieniu dotacji (bo to niezłe obciążenie dla budżetu). fakt wzrostu cen żywności to jeden ze skutków polityki dążącej do wycofania dotacji.
a kaczorek ma motorek / 79.184.53.* / 2008-04-14 21:26
Money Dziennik już nas informował że to wina Azjatów. A może to wina Marsjan? albo jednak PO?
andowc / 83.30.114.* / 2008-04-14 18:48
I kto to mówi.
Bankier do bankiera.
Pewnie chodzi o pieniądz, a nie o jedzenie.
Niektórzy jedzą pieniądze.
DA-old / 217.172.247.* / 2008-04-14 17:25
To 100mnl czy 1000 mln. Brak jakichkolwiek mechanizmów weryfikujących w money.pl!
andowc / 83.30.117.* / 2008-04-14 15:01
Zależy co kto je.(pije).
Wieśniak2 / 213.208.85.* / 2008-04-14 12:29
Podobno w UE i Stanach jest nadprodukcja żywności?A skoro jej nie ma,to może rolnicy zaczną siać,zamiast dostawać płacone za nieuprawianie pól?Niezła ściema!Znowu jakis koncern na tym zarabia,a my wszyscy za to płacimy.Paliwa w UE są drogie,bo 75% ceny to akcyza i podatki,teraz nastał czas,żeby uderzyć w każdego,bo bez samochodu można żyć,beż jedzenia nie.
mateleo / 2008-04-14 11:55 / Bywalec forum
No to teraz produkcja biopaliw będzie nie moralna.
maa / 2008-04-14 11:44 / Tysiącznik na forum
Nie NADCIĄGA.
WRACA.

Żywność zawsze była droga.
GMarx / 85.237.165.* / 2008-04-14 10:54
Ten miliard ludzi na sumieniu będzie mieć lewica i zieloni. Najwyższy czas żeby przestać walczyć z GMO i zakończyć subwencjonowanie rolnictwa i ceł zaporowych w UE i USA.
Frank N. Stein / 85.128.68.* / 2008-04-15 11:00
Nie znam sie na lewicy i zielonych i mam ich gdzieś, ale faktycznie nie wiem po cholerę są te subwencje. Ciekawe kiedy ktoś zauważy, że droższa żywność dla 90 % ludzi jest spowodowana subwencjami dla 10 %.
maa / 2008-04-14 11:44 / Tysiącznik na forum
Zapiszesz się do policji, by pałować chłopów?
leiho / 2008-04-14 11:15 / "Tu Ne Cede Malis"
dokładnie!! Tylko lewackie rządy, stersując ręcznie gospodarką, doprowadzają do ruiny gospodarki. takie sa skutki OCHRONY srodowiska w wykonaniu UE, dopłat do rolnictwa itd. Zywnosc jest 4 razy drozsza niz na wolnym rynku. A cła zabijając afrykanskich i azjatyckich producentów tez robią swoje.

Najgorsze jest to, ze ci nadyci znowu obwinią KAPITALIZM (którego juz prawie nigdzie nie ma, niestety.) ZNowu się zaczną wezwania, by "rzad pomógł" , rzad wrozwiązał itd. No i bedzie jeszcze większa bieda...
ala 3 / 57.67.141.* / 2008-04-14 12:54
Żywność w oststnich latach była bardzo tania, tona pszenicy dwa lata temu kosztowała 110 USD czyli tyle co przecięna para pantofli.
Z jednej tony zboża można wyprodukować chleb i mięso dla 1 osoby na cały rok, a co to pantofle kawałek skóry i pastiku odpowiednio zszytej.
Taka relacja musiała spowodować powolny regres produkcji żywności co nastąpiło, od lat mamy deficyt w produkcji zboża.
Ludzie jedli oceany i niestety już je zjedli, teraz trzeba zacząć płacić za żywność jej prawdziwą cenę i to jest lepsze niż tania żywność której naprawdę może zabraknąć, głód to wcale nie teoria.
astrolog / 2008-04-14 12:54 / Bywalec forum
To przez biopaliwa - ten sztańsko-kretyński pomysł, który przyspieszy ocieplanie się planety 2x.
Biopaliwa:
1) Oddają 3x więcej CO2, metanu przy produkcji niż spalanie benzyny!! To nie jest walka z globalnym ociepleniem - to sabotaż polityczny przyśpieszający zmiany klimatu!!!!!!
2) Powodują dramatyczne wyniszczenie, zubożenie gleby z najcenniejszych składników, po 3 latach uprawy potrzeba 7-10 lat na przywrócenie pola do poprzedniego stanu (wiem - widziałem, gadałem)
3) 10% dodatek do paliwa jest 100x bardziej szkodliwy niż reszta - zwykła benzyna - zobaczycie jak zaczniemy chorować za kilka lat
4) właściwie 1) Głód!!! G Ł Ó D - nie wiecie o co mi chodzi bóbki? To jedzcie poza Europę! Gdziekolwiek. Durni politycy - tylko patrzą gdzie tu zhandlować krajową produkcję broni....
5) Monokultura wysokoenergetyczna - czyli rozwój grzybów, szkodników, patogenów i całego świństwa które sprawia że okolica wygląda jak z jakiegoś taniego filmu SF.
To przez biopaliwa - ten sztańsko-kretyński pomysł, który przyspieszy ocieplanie się planety 2x.
Biopaliwa:
1) Oddają 3x więcej CO2, metanu przy produkcji niż spalanie benzyny!!
2) Powodują dramatyczne wyniszczenie, zubożenie gleby z najcenniejszych składników, po 3 latach uprawy potrzeba 7-10 lat na przywrócenie pola do poprzedniego stanu (wiem - widziałem, gadałem)
3) 10% dodatek do paliwa jest 100x bardziej szkodliwy niż reszta - zwykła benzyna - zobaczycie jak zaczniemy chorować za kilka lat
4) właściwie 1) Głód!!! G Ł Ó D - nie wiecie o co mi chodzi bóbki? To jedzcie poza Europę! Gdziekolwiek. Durni politycy - tylko patrzą gdzie tu zhandlować krajową produkcję broni....
5) Monokultura wysokoenergetyczna - czyli rozwój grzybów, szkodników, patogenów i całego świństwa które sprawia że okolica wygląda jak z jakiegoś taniego filmu SF.
canonis / 83.22.213.* / 2008-07-17 00:04
zauwazyc mozna wiele...np. ocieplenie...jezeli patrzac dalej niz 100 lat to w sumie nasza planeta miala juz takie zmiany klimatu wczesniej, sa cieple i zimniejsze okresy. A zjawisko to po prostu dalo kolejna mozliwosc no nie...ze mozna nawet na pogodzie zarobic, w polsce jeszcze ujdzie ale np. w niemczech w niektorych strefach berlina 15 letnim autem ktore nie ma przynajmniej KAT3 po prostu nie mozesz sie poruszac??!! chore..!!! nie wiem moze im sprzedaz nowych samochodow spadla......sam nie wiem ale patrzac na to wszystko to mam dosc!!
Czarna Chmura / 83.9.35.* / 2008-04-25 17:17
zauważ, że tzw. ocieplenie klimatu jest głoszone przez socjalistycznych polityków, opłacanych przez naszych chciwych kapitalistów, którzy dbają tylko o to by powiększyć, a przynajnmniej nie stracić swoich kapitałów. A więc niekoniecznie musi być to prawda. Np. prof. Jaworowski twierdzi coś zupełnie innego.
astrolog / 2008-04-14 12:55 / Bywalec forum
biopaliwa - sabotaż polityczny przyśpieszający zmiany klimatu!!!!!!
astrolog / 2008-04-14 12:58 / Bywalec forum
same debile nami rządzą - czemu oni są AŻ tacy głupi? Czemu zużywają energię ludzką na smuty - zamiast zacząć działać?

To jest oczywiste co po kolei trzeba robić! A ONI nie wiedzą!!

Ograniczyć handel bronią!!! Zakazać!!! Fabryki pozamykać!!!! BO niedługo będzie za późno!
Ivv / 89.79.12.* / 2008-04-15 08:33
To jak wtedy wyżywić tych, którzy nie zginą na wojnie? Jedyna rada to ograniczenie liczby ludności, a to raczej w naturalny sposób nie nastąpi. Nikogo dotąd nie interesowało, że chłop orze w pocie czoła, a sprzedaje za bezcen i jego dzieci nie mają na podręczniki czy internaty. Zresztą też ciężko pracują, bo takie są realia życia na wsi. Żywność po prostu musi kosztować, a komu się nie podoba, to niech sam zacznie uprawiać i hodować na własne choćby potrzeby. Zobaczy ile to kosztuje i to nie tylko wysiłku.

Najnowsze wpisy