Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nadciąga wojna o poborowych

Nadciąga wojna o poborowych

Money.pl / 2006-10-04 07:27
Komentarze do wiadomości: Nadciąga wojna o poborowych.
Wyświetlaj:
kubek1978 / 2010-05-18 20:18 / Bywalec forum
Do niedawna tak myślałem ale teraz z tego co widac i co sie dzieje na świecie jestem innego zdania . Każdy powinien umieć strzelać . Każdy polak powinien być przeszkolony do walki z wrogiem .
KACZYNSKI / 62.31.128.* / 2008-06-27 14:46
sluchaj kaczorze durny te ustawki i gre polityczna mozesz prowadzic ze swoja rodzinka lapanke mozesz robic na swoich najblizszy dlamnie jestes przegrany i spadniesz w dol tak szybko jak powstales bo wszyscy mlodzi ludzie cie nienawidza i cala twa ekipe idiotow SLUCHAJ NIE JESTEM NIE WOLNIKIEM I TYM BARDZIEJ NIE BEDE WALCZYL ZA CALA RODZINE KACZOROW KTORZY OGRANICZAJA PONSTWO I ZMUSZAJA LUDZI DO EMIGRACJI
Alek12k / 83.7.113.* / 2010-05-16 17:14
popieram
tu 154 załatwił spór
ginia / 68.194.195.* / 2008-07-25 02:45
racja tez bym tak powiedział
poool / 82.160.57.* / 2006-10-06 17:53
przepraszam ale on jest podupcony... bezsensowne jest teraz zaciąganie wsyztskich do wojska.... teraz niema wojen na ludzi i pistolety, teraz są wojny nuklearne czy oni tego nie widza ? p*******.... niezamieżam zmarnowac moich 4 mies zycia na to gówno...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-10-04 10:26
Spokojnie. Na ten kolejny głupi pomysł rządu nie będzie po prostu kasy.

Szkolenie wojskowe, żeby miało sens to musi kosztować (uzbrojenie, poligon itp.). Wziąć młodego do wojska na 4 mies. przy braku środków skończy się co najwyżej musztrą, durnymi zajęciami, sprzątaniem, padnij powstań itp. Nie wiem co to ma wspólnego z obroną kraju.

Wolę Grom szkolić, żeby w razie konieczności mogli coś zdziuałać.
Kretyni w rządzie!
KML / 2006-10-04 09:26
Panie prezydencie .... prosimy o kolejne pomysły....
proponuje teraz obowiązkowe testy na inteligencję dla kandydatów na stołki...
jliber / 212.180.147.* / 2006-10-04 09:03
4 miesiace to przesada. 2 to juz lepiej, lipiec i sierpien, wtedy rzeczywiscie nic by czlowiek nie zawalil. Oczywiscie jakiekolwiek wojsko niezawodowe w dzisiejszych czasach to kompletny bezsens. Nie bardzo wiem jak obsluga karabinu mialaby cokolwiek zmienic w przypadku ataku terrorystycznego na metro czy samolot. To co mialoby sens w takich scenariuszach to obowiazkowa nauka sztuk walki wrecz w szkolach, ale mysle ze prawdziwym motywem Kaczki jest po prostu mylnie pojmowana indoktrynacja patriotyzmem, czyli generalnie ze jak sie pojdzie do wojska to jakos tam bardziej sie patriotyczny czlowiek zrobi, co jest bzdura.
Desstin / 2006-10-04 08:09 / Bywalec forum
nalezy edukację obronną podzielić na etapy:najpierw zuchy(nie zwalniałoby od tej służby przedszkole i podstawówka), następnie harcerze(oczywiście gimnazjum się nie liczy) kolejnym etapem jakaś paramilitarna organizacja - jakies wzorce może z bojówek Młodzieży Wsczechpolskiej- i dopiero pomysł prezydenta.Polska by samymi komandosami stała.
Herennius / 2006-10-04 08:18
I w ogóle starożytne państwo Sparty jako ideał. Śmiem nawet zgłosić kandydatury na dwóch Królów. Nawet byliby łudząco podobni...
Herennius / 2006-10-04 07:58
Szczerze mówiąc jest to chyba najgłupszy pomysł jaki ostatnio słyszałem. Z niewolnika żołnierza się nie zrobi. A w dobie zaawansowanej elektroniki, komputerów i rakiet batalistycznych potrzebna do obrony jest garstka profesjonalistów, a nie pospolite ruszenie.
KML / 2006-10-04 09:12
Ale ten kacz...or chce mięsa armatniego... dlatego też chce młodych...
jaki to trzeba mieć mózg aby coś takiego wymyślać... co oni Tych młodych ludzi nauczą ??? 4 miesiące to nawet nie nauczą się chodzić...
150 tyś żołnierzy ha i może wszyscy będą defiladować przed nim?? hurraa będzie jak w chinach :P
Prawdę mówiąc wydaje mi się, że mały kurdupel chce pokazać swoją władzę bo w sumie każdy się z nich śmieje...
a ja kiedyś na niego głosowałem :/
Herennius / 2006-10-04 07:58
„Cztery miesiące, które człowiek spędzi w wojsku, nie zrujnuje mu planów na przyszłość” – powiedział Aleksander Szczygło, szef Kancelarii Prezydenta. Oczywiście, że nie... Cztery miesiące pobytu w więzieniu też nie powinny nikomu życia popsuć, i nauczyć się można wiele. A może powrócimy do koncepcji czynu społecznego, przecież nikomu życia to nie przetrąci!
goja / 83.13.62.* / 2006-10-04 07:39
przez 4 miesiące to nawet ich chodzić nie nauczą ( patrz efekty nauki chodzenia przed kompanią honorową jaśnie panującego ) to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto no ale prezio jest fachurą od wszystkiego ( wojsko ; PIP i co dalej )......
rybka / 2006-10-04 07:27 / Tysiącznik na forum
Po giertychowskiej amnestii jest trochę ludzi do "zagospodarowania", bo na studia to się raczej nie dostaną :-))
A tak poważnie, to głupszego pomysłu rodem z Chin, czy Białorusi nasze "elyty" to już dawno nie wyartykułowały.
KML / 2006-10-04 09:16
Brawo przyjacielu.... popieram Twą wypowiedź ...
Kolejny pokaz głupoty nam organizują ... pośmiewisko już nie tylko na europę - teraz obiegło już cały świat...
Prośba moja jest taka aby jeszcze jakiś głupszy pomysł powstał bo na marsie się z nas nie śmieją... :D a też by chcieli ... :))

Najnowsze wpisy