Forum Forum prawnePracy

Nadgodziny w podróży służbowej

Nadgodziny w podróży służbowej

KOCUR73 / 2014-04-07 19:23
Witam,
Trapi mnie problem prawny, jestem kierownikiem budowy do tej pory samochodem służbowym mogłem wracać z wyjazdu służbowego do domu i na drugi dzień jechać nim do pracy. Od 1 kwietnia zmieniły się przepisy (vat 50% lub 100% na samochody służbowe) i teraz samochód muszę odstawiać na parking służbowy. W związku a tym mam pytanie a mianowicie, do tej pory nie liczyłam godzin nad liczbowych w podróży oprócz tych 8 wymaganych gdyż wyjeżdżałem i wracałem do domu samochodem służbowym, obecnie każdy wyjazd wiąże się z przyjściem do firmy po środek transportu i odstawienie go pod firmę po powrocie. Czy teraz mogę doliczać godziny dojazdu (np. sam wyjazd do Warszawy i z powrotem zajmuje mi około 8godz. nie licząc pobytu na miejscu) do godzin pracy, dodatkowo tracę jeszcze ok 3h na dojazd do domu. Poniżej 2 punkty mojej umowy myślę, że ważne.
2. Miejsce pracy
Miejscem pracy pracownika są Katowice.
3. Czas pracy
Czas pracy Pracownika określony jest wymiarem zadań zleconych przez Pracodawcę. Pracownik winien oddać do dyspozycji pracodawcy taką ilość czasu pracy, jaka jest niezbędna dla należytego wykonanie obowiązków służbowych wynikających z niniejszej Umowy w obowiązujących go wymiarze czasu pracy(pełny wymiar czasu pracy).

Jeżeli ewentualnie teraz mógłbym dopisywać dodatkowe godziny prosiłbym o podanie podstawy prawnej na, którą mógłbym się powołać w pracy.
Z góry dziękuje za pomoc
Rafał
Wyświetlaj:
K.Ł.B / 83.26.181.* / 2016-01-09 11:37
Witam. Mam takie pytanie: pracuje od 1 stycznia 2012r na umowę o prace na czas nieokreślony a z biegiem czasu moje obowiązki w pracy wzrosły o połowę a wynagrodzenie jest takie samo bez zmian jak podczas podpisania umowy do tego pracuje w delegacji i od podpisania umowy ani razu nie dostałem fiszki do wyplaty oraz moje godziny wyjazdu do pracy są od godz 5:30am a powrót na hotel o 18:00pm czasem później. Czy za wyjazd do pracy i powrót na hotel należą mi się również dodatkowa rekompensata do wyplaty? Jakby nie było to mój czas poświęcony pracy trwa 12godzin a za 8 godz mam placone. Czy składają do inspekcji pracy bądź sądu pracy zawiadomienie o tym istnieje możliwość wygrania sprawy z nieuczciwym pracodawcą czy nie?
szklarek / 2016-01-10 22:14
Najkrócej- czas dojazdu na miejsce pracy nie stanowi czasu pracy, jeśli w czasie tego dojazdu jej się nie świadczy.

Tu na temat:

http://www.money.pl/forum/nadgodziny-w-delegacji-sluzbowej---naleza-sie-pracownikowi-t3723478.html?_rfr=1
szklarek / 2014-04-07 22:02
Najkrócej- czas dojazdu na miejsce pracy nie stanowi czasu pracy, jeśli w czasie tego dojazdu jej się nie świadczy.

Tu na temat:

http://www.money.pl/forum/nadgodziny-w-delegacji-sluzbowej---naleza-sie-pracownikowi-t3723478.html?_rfr=1
KOCUR73 / 2014-04-08 13:31
Wielkie dzięki za odpowiedz
Niestety niezadowalająca :), i jak to u nas bywa szary pracownik ma najgorzej:
z domu 3:00, 1h spacerek, 4:00 wyjazd, 8:00 Warszawa, 16:00 powrót, 20:00 na parkingu pod firmą 1h spacerek do domu.
Podsumowując 18 godzin poza domem 8h zapłacone, a 10h za 30 zł diety, i na drugi dzień spacerek 1h aby na 8:00 być w pracy, i tak 6 razy w miesiącu robi się 60 godzin za 180zł co daje 3zł na godzinę .
PS
Jak pracodawca zażyczy sobie że mam być na 8:00 w Warszawie to dojazd też się nie liczy ?
POZDRAWIAM
Rafał
szklarek / 2014-04-09 11:26
Tak mniej więcej to wygląda- orzecznictwo jest podane w artykule przewodnim do wątku, który wczoraj zalinkowałem.

Dla pewności:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/nadgodziny;w;delegacji;sluzbowej;-;naleza;sie;pracownikowi,58,0,1263162.html


Charakter Pana pracy, liczba delegacji jest podstawą moim zdaniem do prób negocjacji z pracodawcą w zakresie zmiany sposobu/wysokości wynagradzania. Argumentem, co prawda mało wymiernym, jest obowiązek pracodawcy polegający na
- zapewnianiu bezpieczeństwa i higieny pracy
- organizowaniu pracy w sposób zapewniający zmniejszenie uciążliwości pracy
- organizowaniu pracy w sposób zapewniający pełne wykorzystanie czasu pracy, jak również osiąganie przez pracowników, przy wykorzystaniu ich uzdolnień i kwalifikacji, wysokiej wydajności i należytej jakości pracy,
- dbać o przestrzegania zasad współżycia społecznego

No i art. 8 KP identyczny niemal jak art. 5 KC:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-pierwszy-przepisy-ogolne/rozdzial-i-przepisy-wstepne/art-8


Podstawa- tak częste i długotrwałe delegacje są destrukcyjne dla życia rodzinnego pracownika, jego zdrowia, samopoczucia itd.

Najnowsze wpisy