Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nadlatują "Trzy Wiedźmy"

Nadlatują "Trzy Wiedźmy"

Money.pl / 2010-09-17 09:04
Komentarze do wiadomości: Nadlatują "Trzy Wiedźmy".
Wyświetlaj:
Blazej_ / 2010-09-21 16:11 / Tysiącznik na forum
ależ dziś zmiennośc na rynku.
Wyobraźcie sobie tkwienie w takim boczniaku do 17:30
Mieczyslaw / 2010-09-21 19:48 / Uznany Gracz Giełdowy
oby codziennie byl taki boczniak jak dnia dzisiejszego ? :)
_Izyda / 2010-09-21 21:20 / Bywalec forum

1 awans
2010-09-21 19:48:44 | Mieczyslaw [ Uznany Gracz Giełdowy ]
oby codziennie byl taki boczniak jak dnia dzisiejszego ? :)

Boooooże Mietek ?! nie pamietasz wzrostow na WIG20 po 10 % ?
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 15:25
eurocash dziś najdroższy w historii, zawsze powtarzałem, że warto brać w ciemno dobre fundamentalnie spółeczki, nie patrząc czy akurat rosną, bo rynek zawsze wcześniej czy później premiuje takie spółeczki
K W A R K / 93.167.245.* / 2010-09-21 15:32
jasne jasne nie czytasz informacji to nawet nie wiesz czemu eurocash rosnie jak na drozdzach i znowu tylko w glowie masz jakies przekonania bez pokrycia faktami
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 15:42
oczywiście, że czytam, tylko nie mają one większego znaczenia

przede wszystkim liczy się wartość spółki, jej fundamenty, jej potencjał do zarabiania pieniędzy, dzięki temu eurocash rośnie od ponad roku a nie dlatego, że coś tam ostatnio ogłoszono w jego sprawie. a co ogłoszono to wie każdy głąb, który umie tylko wejść na stooqu i sprawdzić aktualności

widzisz, ty musiałeś czekać na fajerwerki i dopiero kupiłeś go po najdroższym kursie w historii (lub prawie) a ja kupiłem go w lato 2009 jak był 150% tańszy niż teraz i trzymam go do dziś, bo już wtedy umiałem ocenić wewnętrzną wartość tej firmy i jej świetne fundamenty

taka jest między nami różnica
K W A R K / 88.198.6.* / 2010-09-21 15:51

bo już wtedy umiałem ocenić wewnętrzną wartość tej
firmy

to ile obecnie wynosi ta wartosc? i jak to obliczasz? skoro umiesz wycenic to po jakiej cenie sprzedasz?
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 15:57
wartość zależy od wielu kryteriów i różnie można ją obliczyć

pisząc wyżej o wartości miałem na myśli wyłącznie potencjał firmy do generowania zysków

kiedy sprzedam? jak już wszyscy będą sobie wyrywać akcje z rąk, teraz tego nie ma
K W A R K / 77.109.139.* / 2010-09-21 16:06

wartość zależy od wielu kryteriów i różnie można ją obliczyć

:) zaraz zaraz ale powiedziales ze potrafiles dobrze ocenic. to znaczy masz jakis przedzial? skonkretyzuj bo jak mowisz ze masz zdolnosc do poprawnej oceny to kazdy mysli ze wiesz jaka to liczba

pisząc wyżej o wartości miałem na myśli wyłącznie potencjał firmy do
generowania zysków

ale co to znaczy? czy jest to liczba? przedzial liczbowy? jak to rozumiec?

kiedy sprzedam? jak już wszyscy będą sobie wyrywać akcje z rąk, teraz tego
nie ma

ale w jaki sposob to ocenisz? na podst tego ze wszyscy na forum chca kupowac? przeciez tu juz prawie nikt nie pisze. przeciez sam mowisz ze cie telewizja i media nie obchodza wiec w jaki sposob dokonasz tej oceny bez mediow (bo przecie im nie ulegasz)? a moze uzyjesz swoich przekonan? ale dopiero co napisales ze unikasz ich... to jak to?
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 16:17
już zaczynają się te twoje głupie zabawy w kotka i myszkę

ocena wartości nie musi być liczbowa

a ocena wyników spółki opiera się audytowanych liczbach z przeszłości dotyczących akurat zysków

wiem, wiem, zaraz napiszesz, że dane mogą być sfałszowane a opieranie się na nich to uzależnienie od mediów i liczb :))

jesteś mistrzem w takich socjotechnicznych gierkach

ps oczywiście wyceniałem też sobie wartość firmy ale już dziś nie zdążę o tym szczegółowo napisać (a poza tym nie mam ochoty, bo i tak to zlejesz lub opatrzysz jakimś pseudomądrym komentarzykiem)
K W A R K / 87.118.101.* / 2010-09-21 16:25
widze ze jak nie pogadamy

po pierwsze piszesz o OCENIE WARTOSCI FUNDAMENTALNEJ. a to oznacza liczbe lub przedzial liczbowy i nic innego. uciekasz do jakichs pokrentnych wyjasnien bo nie umiesz odpowiedziec na proste pytanie w jaki sposob obliczasz wartosc

po drugie piszesz ze sprzedasz gdy tlum bedzie kupowal spytalem sie o ocene tego kiedy to jest dobry moment. znowu uciekles i nie umiesz odpowiedziec na proste pytanie

po trzecie piszesz ze ocena opiera sie na wynikach z przeszlosci ale to gowno prawda bo liczy sie przyszlosc a przeszlosc jest jedynie wskaznikiem do prognozy

wniosek: twoja ocena wynika JEDYNIE ze szczescia :) wszedles w trend i tyle. a tyle "madrosci" o wartosci jest kija warte
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 16:31
jak liczę wartość spółek pisałem tu wielokrotnie, nie będę teraz znów liczył fundamentalnej wartości eurocashu dcfem tylko dlatego, że znów masz fazkę i chcesz znów wszystkim udowodnić, że jesteś najmądrzejszy na wsi

tłum kupuje wtedy gdy są reklamy arki w tv codziennie a o kupowaniu akcji gadają fryzjerzy, taksówkarze i ludzie w autobusie. tak było w 2007

w jaki mogłem wejść trend na eurocashu w lato 2009 jak stał na 10 zeta? pitolisz jak zwykle jakieś głupoty
K W A R K / 208.53.142.* / 2010-09-21 16:40
ostatni moj komentarz do ciebie bo widze ze mamy rozne poziomy satelitarne

po pierwsze piszesz ciagle to samo: o tlumie i tych taksowkarzach ktorzy bezmyslnie rzucaja sie na akcje. to ze tak bylo w 2007 to nie znaczy ze tak bedzie nastepnym razem. to sa tylko i wylacznie twoje PRZEKONANIA bo tak bylo

po drugie to ze tak bylo to tez nie jest oczywiste tylko cie sie wydaje. reklamy arki i co z tego? a od kiedy byly te reklamy? ja bym na poczatku 2007 nie wychodzil z rynku dla "reklam". taksowkarze? a KOGO TO KU R W A OBCHODZI? liczy sie wartosc przeciez sam mowisz

po trzecie nie kazalem ci wyliczac tutaj wartosci. prosilem jedynie o wskazanie metody i zalozen

ZEGNAM
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-22 10:34

po pierwsze piszesz ciagle to samo: o tlumie i tych
taksowkarzach ktorzy bezmyslnie rzucaja sie na akcje. to ze
tak bylo w 2007 to nie znaczy ze tak bedzie nastepnym razem


no tak, taka to twoja typowa skrajnie nihilistyczna argumentacja w stylu "to, że wczoraj wyszło słońce nie oznacza, że wyjdzie jutro"

jak jednak mówi eklezjasta "nic nowego pod słońcem, to wszystko już było", tak i teraz wszystko powtórzy się jak w zegareczku, bo prawda ta dotyczy rynków i przede wszystkim rynków


po drugie to ze tak bylo to tez nie jest oczywiste tylko cie
sie wydaje. reklamy arki i co z tego? a od kiedy byly te
reklamy? ja bym na poczatku 2007 nie wychodzil z rynku dla
"reklam". taksowkarze? a KOGO TO KU R W A OBCHODZI?


a kogo to obchodzi, że ciebie to nie obchodzi

to bardzo ważne wskaźniki informujące, że szturm ulicy na fundy akcji i akcje już trwa, czyli że dalej nie będzie komu windować kursów. arka to tylko taki przykład, nie chodzi o samą arkę, tylko o symbol pewnych wydarzeń

od kiedy były reklamy arki? a czy to ważne? ważne, że w 2007 było ich multum, więc znów zbaczasz na jakieś nieistotne detale


liczy
sie wartosc przeciez sam mowisz


jak zwykle czegoś musiałeś nie zrozumieć

wartość liczy się tylko przy kupowaniu a przy sprzedawaniu ważne jest przewartościowanie, którego poziom można sobie arbitralnie lub umownie zdefiniować
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 16:34

po trzecie piszesz ze ocena opiera sie na
wynikach z przeszlosci ale to gowno
prawda bo liczy sie przyszlosc a
przeszlosc jest jedynie wskaznikiem do
prognozy


ale przecież to każdy wie, jak zwykle piszesz banały

przeszłość nie jest wyrocznią ale za to świetnym wskaźnikiem, często się sprawdzającym. i jak widać przy eurocashu sprawdziło się, czego chcieć więcej? masz lepszą metodę? jak zwykle NIE, uprawiasz tylko samo malkontenctwo dla malkontenctwa i tyle

bezpłodny nihilista nic nie wnoszący do żądnej dyskusji tutaj poza szukaniem dziury w całym
amator1122 / 2010-09-21 14:33 / Tysiącznik na forum)
dane dobre to jeszcze został biegun:))))))))))))))))))

kto nie ma akcji ten fujara.
K W A R K / 213.185.6.* / 2010-09-21 14:02

"świetny" interes, kupić jak jest najdrożej od roku, kupę czasu była po 32 zeta czyli
była tania ale oczywiście wtedy nie wpadłeś na to aby brać. bo po co (tak samo jak
teraz śmiejesz się z tego, że kupuję tanie gzu)

ja plyne z rynkiem nie przeciwko bo nie mam czasu czekac az cos wreszcie odbije. a poniewaz kupuje pozniej to szybciej tez sprzedaje zeby zdazyc przed lokalna gorka


tak, jestem chamski, przykry, prowokacyjny, bo inaczej niektórzy nigdy by się nie dali
wyrwać z marazmu swej głupoty. a tak to przynajmniej prowokuję do myślenia i prawda
jest taka, że nie ma innego sposobu aby to zrobić, jeśli się kimś nie wstrząśnie

ja bym ci radzil sie zastanowic czy ty chcesz kogos wyrwac z marazmu czy tylko zaspokoic jakies swoje instynkty i zadze. bo ja jestem zdania ze wyrywanie kogos z marazmu za pomoca chamskich tekstow dziala w druga strone. faktem jest ze to wyrwanie z marazmu jest prawie tylko zawsze mozliwe gdy sie cierpi. ja zauwazylem ze poprawiam sie gdy zaczynam cierpiec z jakiegos powodu. wtedy przychodzi opamietanie. cierpienie jest lekarstwem. bo jest ten sam znak co bol fizyczny oznaczajacy jakis falsz lub niedobor. ale cierpienia trzeba samemu doswiadczyc a nie komus "wpajac" bo to nic nie da a nawet bedzie mialo odwrotne skutki do zakladanych
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 14:53

ja plyne z rynkiem nie przeciwko bo nie mam czasu czekac az cos wreszcie odbije. a
poniewaz kupuje pozniej to szybciej tez sprzedaje zeby zdazyc przed lokalna gorka


tylko, że to się zawsze będzie kończyć tak, że będziesz kupował już PO wzroście, czyli wtedy gdy już od dawna jest za późno


faktem jest ze to wyrwanie z marazmu jest
prawie tylko zawsze mozliwe gdy sie cierpi. ja zauwazylem ze poprawiam sie gdy zaczynam
cierpiec z jakiegos powodu. wtedy przychodzi opamietanie. cierpienie jest lekarstwem. bo
jest ten sam znak co bol fizyczny oznaczajacy jakis falsz lub niedobor. ale cierpienia
trzeba samemu doswiadczyc


czy ty się naczytałeś jakichś mądrości wschodu, czy jakichś innych transcendentnych pjerdół, że tak pitolisz jak klecha ostatnio?
K W A R K / 93.167.245.* / 2010-09-21 15:23

tylko, że to się zawsze będzie kończyć tak, że będziesz kupował już PO wzroście, czyli
wtedy gdy już od dawna jest za późno

tylko ci sie tak wydaje mam wyczucie rynku i dobrze obstawiam. alme trafilem idealnie przed ostatnim odlotem

czy ty się naczytałeś jakichś mądrości wschodu, czy jakichś innych transcendentnych
pjerdół, że tak pitolisz jak klecha ostatnio?

jesli to jest pitolenie to mam ci do powiedzenia: wyprany mozg to masz ty. zastanawiales sie kiedys ile moze byc w tobie przekonan ktore uwazales ze sa prawdziwe a wrzeczywistosci moga byc jedynie twoim wymyslem albo jakims standardem przyjetym przez kulture? watpie nie myslisz nad tym bo uwazasz ze to po prostu oczywista prawda. a jednak gdybys przejrzal sie faktom to zobaczysz ze cos sie nie zgadza. to co gadaja na filamach albo gazetach nie odzwierciedla rzeczywsitosci

to co mowisz jest wybujala fantazja ludzi ktorzy chca robic z innych roboty swoje owieczki chca rzadzic i niszczyc tak naprawde do niczego to nie prowadzi tylko chwilowego zaspokojenia swoich ambicji i instynktow

w inteligentnym inwestorze grahama jest madre zdanie ktore ty zapewne pominales bo nie zgadza sie twoim przekonaniem: najlepsi wladcy to ci ktorzy nie chca rzadzic
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 15:35

tylko ci sie tak wydaje mam wyczucie rynku i dobrze
obstawiam. alme trafilem idealnie przed ostatnim odlotem


takie masz "świetne" wyczucie rynku, że w maju wywaliłeś wszystkie akcje (podczas gdy ja nie sprzedałem nic) i odkupiłeś je właśnie drożej bo miał być koniec świata a teraz kupiłeś almę po najdroższym kursie od 2 lat


zastanawiales sie kiedys ile moze byc w
tobie przekonan ktore uwazales ze sa prawdziwe a
wrzeczywistosci moga byc jedynie twoim wymyslem albo
jakims standardem przyjetym przez kulture? watpie nie
myslisz nad tym bo uwazasz ze to po prostu oczywista
prawda. a jednak gdybys przejrzal sie faktom to zobaczysz
ze cos sie nie zgadza. to co gadaja na filamach albo
gazetach nie odzwierciedla rzeczywsitosci


non stop staram się myśleć inaczej niż większość a najlepszym dowodem na to są moje wpisy tutaj, gdzie nie zgadzam się regularnie z większością i lubię to

więc co ty mnie panie kolego pitolisz o myśleniu jak w tv. jakbym myślał jak w tv to jak większość idiotów tutaj zostawiałbym kupno akcji dopiero na koniec hossy


to co mowisz jest wybujala fantazja ludzi ktorzy chca
robic z innych roboty swoje owieczki chca rzadzic i
niszczyc tak naprawde do niczego to nie prowadzi tylko
chwilowego zaspokojenia swoich ambicji i instynktow

w inteligentnym inwestorze grahama jest madre zdanie
ktore ty zapewne pominales bo nie zgadza sie twoim
przekonaniem: najlepsi wladcy to ci ktorzy nie chca
rzadzic


nikim nie chcę rządzić, po prostu, jak często tu pisałem, czasem mam pedagogiczne zacięcie
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 15:50

zastanawiales sie kiedys ile moze byc w
tobie przekonan ktore uwazales ze sa prawdziwe a
wrzeczywistosci moga byc jedynie twoim wymyslem albo
jakims standardem przyjetym przez kulture


ps

a a propo tego to do końca nie da się oddzielić żadnych przekonań od kultury co już dawno temu udowodnili postmoderniści, więc nawet i twe przekoania są skażone i pewnie nawet o tym nie wiesz

bo każdy twój pogląd już gdzieś wcześniej był

bo nie da się wszystkich swych przekonań zweryfikować i dlatego zawsze jesteś od czegoś zależny w swych sądach
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 15:54
ps2

to właśnie TY myślałeś jak w tv bo w maju wywaliłeś wszystkie akcje, bo cię media nabrały, że idzie ekonomiczny koniec świata i zaczął się on w grecji, w bankructwo której też uwierzyłeś za telewizorem

a ja w to co mówili wtedy w tv nie uwierzyłem

więc jeśli ktoś z nas miał przekonania oparte na tv to byłeś to właśnie ty a nie ja

no i widać po tym, że jesteś bardziej podatny na media niż ci się wydaje
K W A R K / 77.109.139.* / 2010-09-21 16:01
powyzszym tekstem dowodzisz jak silne sa w tobie bledne przekonania ktorych nie jestes swiadom. co z tego? bylem mowilem myslalem. a ty implikujesz: jestem. a tego nie wiesz to blad logiczny. bo moge byc innym czlowiekiem a ty mnie ciagle oceniasz przez pryzmat tego co bylo w maju. ciagle sie podniecasz ze tyle pamietasz co kiedys mowilem. sam zarzucasz innym ze sie podniecaja ze ty pie rdoli les o bessie rok temu a to bylo i sie zmylo i tak samo jest ze mna. ale ty jestes slepy i widzisz tylko przez swoj pryzmat
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 16:11
rok temu nie pjerdoliłem o żadnej bessie

no dobra, poczekamy i ocenimy na ile zmieniły się twe sądy od maja

choć i tak nie wierzę w całkowitą niezależność sądów, bo to oznaczałoby, że musisz być wszędzie i sprawdzać wszystko a to jest niemożliwe fizycznie
Basia Optimus / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:48
YES YES YES !
Blazej_ / 2010-09-21 14:09 / Tysiącznik na forum
czyżbym się do czegoś przydał?:)
Basia Optimus / 83.26.223.* / 2010-09-21 15:09

0
2010-09-21 14:09:05 | Blazej_ [ Tysiącznik na forum ]
czyżbym się do czegoś przydał?:)

moze jutro :))
zarobie 10 % i sprzedam ;)
eby / 2010-09-21 15:13 / Tysiącznik na forum
A jak dalej pójdzie do góry ?
Basia Bystra / 83.26.223.* / 2010-09-21 15:21

0
2010-09-21 15:13:55 | eby
A jak dalej pójdzie do góry ?

to poczekam jak spadnie :)
robisz zakupy w Tesco ?
własnie wrociłam -kasjerka zwazyla papryke na 91dag -jedną ! a 4 pomidorki na 94 dag
eby / 2010-09-21 14:37 / Tysiącznik na forum
Blazejku, to chyba dzięki temu dmuchaniu :)))
Blazej_ / 2010-09-21 13:10 / Tysiącznik na forum

Wielkosc pieneidzy nie ma znaczenia ,ja szanuje kazdego ,nawet dopiero
poczatkujacego gracza,bo przeciez kazdy kiedys zaczynal.


bardzo dobrze napisane. Warto początkującym doradzac a nie szydzic z nich za złe pomysły.
A co oceny gracza to liczy się stopa zwrotu a nie uzyskana kwota.
Basia Mądrusiowa :) / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:45

co oceny gracza to liczy się stopa zwrotu a nie uzyskana kwota.

ja zawsze podaje stope :D
zwrotu oczywiście :)
amator1122 / 2010-09-21 13:59 / Tysiącznik na forum)

co oceny gracza to liczy się stopa zwrotu

każda, nawet mała stopa zwrotu to zwycięstwo nad rynkiem , przypomnijcie sobie ilu spekulantów poległo i już ich nie czytacie.
_Izyda / 2010-09-21 14:07 / Bywalec forum

0
2010-09-21 13:59:31 | amator1122 [ Tysiącznik na forum) ]

co oceny gracza to liczy się stopa zwrotu

każda, nawet mała stopa zwrotu to zwycięstwo nad rynkiem , przypomnijcie sobie ilu
spekulantów poległo i już ich nie czytacie.

dzięki ..piekne to jest ;)

ps. a moze nad spekulantami ?
wydarcie im troche keszu ?
Blazej_ / 2010-09-21 14:06 / Tysiącznik na forum
gra się po to żeby miec więcej niż na lokacie. Jeżeli na lokacie jest 6,5% bez żadengo wysiłku to nie opłaca się grac nawet dla 10% jeżeli pochłonęłoby to sporo czasu.
_Izyda / 2010-09-21 14:09 / Bywalec forum

opłaca się grac nawet dla 10% jeżeli pochłonęłoby to
sporo czasu.

oj tam oj tam :)

przyjęłam 12 % i cięzko :(
boje sie grac duzymi kwotami :)
Blazej_ / 2010-09-21 14:13 / Tysiącznik na forum
napisałem że się nie opłaca :)

12% rocznie?
_Izyda / 2010-09-21 15:15 / Bywalec forum

12% rocznie?

oczywiscie miesiecznie ;))

jestem Szewinska gieldy :)
No???? / 119.62.128.* / 2010-09-21 13:34
tjaaaa,niby racja tylko jak jeden zrobi 50 % z 10 000 zl a drugi 10 % z miliona,to ktorym bys chcial byc ?????
Blazej_ / 2010-09-21 13:38 / Tysiącznik na forum
inwestorem? Pierwszym.
No!!! / 119.62.128.* / 2010-09-21 13:57
Ja jednak tym drugim,wtedy moglbym Ci nawet pozyczyc bez odsetek i bysmy przyspieszyli zarabianie !
zartuje,to nonsens
50 % z 10 k to 5 k ,10 % z 1000 k to 100 k czyli 20 x wiecej.Pomarzyc !
Blazej_ / 2010-09-21 14:01 / Tysiącznik na forum
tylko że taki ktoś nie jest dobrym graczem bo dorobił się zupełnie na czymś innym. Może był dobrym kierownikiem i odłożył z pensji ale graczem jest mocno średnim.
Ten który zarobił 50% jest super inwestorem.
amator1122 / 2010-09-21 14:50 / Tysiącznik na forum)
dzięki:) ale znam lepszych np moja córka na abpl do dziś ma dużo powyżej stopę zwrotu
Blazej_ / 2010-09-21 14:56 / Tysiącznik na forum
to oczywiste że dla Ciebie i twojej rodziny 50% to w jeden dzień. :)
_Izyda / 2010-09-21 15:18 / Bywalec forum

odziny 50%

Mało .
100% to minimum .

:D
amator1122 / 2010-09-21 15:10 / Tysiącznik na forum)
dałem tylko przykład ten co znam i uważam kto zagrał w 2008 na długi termin jak moja córka ten ma nawet większe stopy zwrotu.
amator1122 / 2010-09-21 13:28 / Tysiącznik na forum)
cześć
nikt nie szydzi a poznaje świeżych... jeszcze malutka dygresja , każdy codziennie otwierając kompa jest na bazarze początkujący chyba nie muszę tego tłumaczyć:))
Blazej_ / 2010-09-21 13:03 / Tysiącznik na forum
dzień dobry.
Wątek z piątku nie zachęca do pisania... Lista obecności przez wielu niepodpisana, czyżby złożyli wymówienie?
Szukania dobrych spółek ciąg dalszy.
Pozdrawiam.
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:07

zukania dobrych spółek ciąg dalszy.

Dzien dobry ;)
Błazej duze masz płuca ? moze bys dmuchną w kurs Optka ?
sprzedałam TVN kupilam Optimusa na gorce :)

pozdrawiam
Blazej_ / 2010-09-21 13:14 / Tysiącznik na forum
Płuca mam dobre ale do dmuchania balonów a nie kursu :) mogę pozaklinac trochę :)
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:16

4:33 | Blazej_ [ Tysiącznik na forum ]
Płuca mam dobre ale do dmuchania balonów

:)))))

mogę pozaklinac trochę :)

zaklinaj -juz troche podskoczylo do mojego poziomu :)))
eby / 2010-09-21 13:30 / Tysiącznik na forum
Oby dalej do góry :))
Blazej_ / 2010-09-21 13:21 / Tysiącznik na forum
bawisz się w krótki termin czy dłuższy?
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:23

13:21:09 | Blazej_ [ Tysiącznik na forum ]
bawisz się w krótki termin czy dłuższy?

ja tylko krotki termin ;)
i tylko KOV trzymam do odkrycia ropy :D
Blazej_ / 2010-09-21 13:26 / Tysiącznik na forum
kusi mnie ten KOV ale z tymi ropnymi jest tak, że jak znajdą ropę to się zdąży wskoczyc a jak nie to będą się osuwac
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:40
mialam sprzedac połowe ale na tym poziomie to juz nie warto ;)

obstawiam ze nie spadnie ponizej tego poziomu ;)
oczywiscie życzeniowo ;)

za kase z CIA kupie PGNiG :)
i bede Basia Bogata :D
eby / 2010-09-21 13:49 / Tysiącznik na forum
Basia BBogata :)))
Blazej_ / 2010-09-21 13:44 / Tysiącznik na forum

kupie PGNiG


daj lepiej na lokatę :)
K W A R K / 178.63.246.* / 2010-09-21 12:34
jankrut z ta ALMA i eurocash to trafiles -strzal w 10. sam kupilem ja alme po 44. gdybys nie byl jeszcze psioczacym na kazdego wychylajacego sie ponad standardy bucem. powinienes mniej sie odzywac wiecej sluchac i miec wiecej pokory. to kazdy by cie szanowal i nawet widzial w tobie "inteligentnego inwestora". tak jestem malym leszczem ktory kazdemu musi dowiesc swojej racji (jak by to kogokolwiek interesowalo)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 13:48

jankrut z ta ALMA i eurocash to trafiles -strzal w 10. sam kupilem ja alme po 44


"świetny" interes, kupić jak jest najdrożej od roku, kupę czasu była po 32 zeta czyli była tania ale oczywiście wtedy nie wpadłeś na to aby brać. bo po co (tak samo jak teraz śmiejesz się z tego, że kupuję tanie gzu)


gdybys
nie byl jeszcze psioczacym na kazdego wychylajacego sie ponad standardy bucem. powinienes
mniej sie odzywac wiecej sluchac i miec wiecej pokory. to kazdy by cie szanowal i nawet
widzial w tobie "inteligentnego inwestora"


tak, jestem chamski, przykry, prowokacyjny, bo inaczej niektórzy nigdy by się nie dali wyrwać z marazmu swej głupoty. a tak to przynajmniej prowokuję do myślenia i prawda jest taka, że nie ma innego sposobu aby to zrobić, jeśli się kimś nie wstrząśnie
K W A R K / 178.63.246.* / 2010-09-21 12:34
do ch*** "jestes"
Zapraszam. / 211.138.124.* / 2010-09-21 12:21
jak widze jedyne co potraficie to bez sensu i prymitywnie krytykowac kazdego ,kto ma inne zdanie.
jak widze nie ma tu zadnej innej tresci.
wszystko co napisaliscie to kompletne bzdury i w dalszym ciagu twierdze,ze jestescie tylko plotkami bez kasy,wiedzy i duzej wprawy.
Co do zlecen ukrytych,ktore tak was pasjonuja,to wasz makler chetnie wam powie ktore to i co tam jest ukryte.
Co do arkusza zlecen to dalem przyklad z PKO Bp ,popatrzecie sobie na to co sie stalo.
ja to widzialem od dawna,ale wy NIE .na tym polega roznica ,ze pracujecie na slepo,bazujac tylko na zalosnych 2 x piec pozycji.
Co do jana to juz wszystko napisalem,moja teze o nim pootwierdza takz eto ze napisal ze ten arkusz to BZWBK choc widac jak byk ze to NOL 3 z Alior'a.
I na koniec nieboraki ja nie jestem kropsonem,gdybym nim byl to innna bylaby rozmowa,od dawien dawna go tu nie bylo.i nie dziwie sie,bo o czym by z wami rozmawial,o zarobku na pare piw ???
I zauwazcie ze ja was nie obrazam i nie uzywam epitetow,rozumiem ,ze kazdy kto ma inne zdanie niz paru nieudacznikow tutaj to jedna i ta sama osoba.Otoz nie,ja jestem jeden i mam to IP od bardzo dawna,co latwo sprawdzic.
No a teraz do roboty,piszcie smialo.
Do widzenia ! / 211.138.124.* / 2010-09-21 12:33
Nie musz etego robic ale zrobie, na odchodne,poniewaz janlew pozorant cos tam napisal o kupowaniu arkusza za 100 zl.bardzo prosze,to stan z Aliora,zakrylem opcje bo o tym nie bylo dyskusji.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4182abb7c575aac5.html
kontrakty i obligacje sa na innym rachunku w CDM i w BPH.Moje laczne obroty to miesiecznie ponad 1,1 mln zlotych( na platformach polskich,bo pracuje tez gdzie indziej).Niektore miesiace sa mniejsze,bo pracuje jak w ostatnim nawiasie)
Jedymy celem mojej wizyty tutaj bylo prostowanie nezsensownych wypowiedzi i chec pomocy w zarabianiu.Poniewaz chetnych nie ma,bawcie sie sami.
Niemniej wszystkich pozdrawiam.
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:03

hec
pomocy w zarabianiu.Poniewaz chetnych nie ma,bawcie sie sami.

jak to nie ma ?!
a ja ?

miłego dnia ;)
K W A R K / 208.53.142.* / 2010-09-21 12:51
jankrut to przy tobie istny leszcz nawet nie popychadlo. wiec zarabiaj po swojemu i po cichu bo pieniedzy przybywa a czasu nie. nikt nie bedzie pamietal tego co mowiles i to co piszesz za miesiac a co dopiero za rok. a teraz pomysl jakie inwestycje mozesz zrobic w tym czasie i to bedzie widoczne po roku. a gledziec z durniem dla rozrywki?

jankrut ma sporo racji dobrze wybral pare spolek...
z wyjatkiem gzu smiecia na ktorym ma straty (chwali sie zyskami 100% z innych spolek ale ciekawy jestem jaka proporcja zyskow do tych strat gzu)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 13:40

jankrut ma sporo racji dobrze wybral pare spolek...
z wyjatkiem gzu smiecia


właśnie dlatego, że wybierałem je wtedy gdy były tak zdołowane jak dziś gzu

ty też kupisz gzu, ale zamiast teraz zrobisz to dopiero wtedy gdy już będzie bardzo drogie i za poźno, tak jak kupiłeś teraz almę po 44, zamiast kupować ją wtedy gdy ja ją kupowałem po 19, 23 i 30 (z czego pewnie wtedy się tak samo śmiałeś jak teraz z tego, że kupuję gzu). zawsze będziesz spóźniony


chwali sie zyskami 100% z innych
spolek ale ciekawy jestem jaka proporcja zyskow do tych strat gzu


gzu kupowałem jeszcze w 2009 po 1,30 a teraz dobieram w rejonie 1,40, 1,50, rachunek strat i zysków mniej więcej na zero. ale jeszcze zarobi, dobra społęczka zdołowana przez chickenów z mało wiarygodnego powodu, więc odpał jest kwestią czasu, w sam raz spółeczka pod euro 2012
Bywajcie. / 211.138.124.* / 2010-09-21 12:58
Kwarku,jak zauwazyles,staralem sie Ciebie bronic,podobnie jak przedtem bronilem doktorka,rudzielca i jeszzce pare innych osob.
Wielkosc pieneidzy nie ma znaczenia ,ja szanuje kazdego ,nawet dopiero poczatkujacego gracza,bo przeciez kazdy kiedys zaczynal.
Natomiast nie znosze klamcow i lawirantow a juz szcegolnie ludzi,ktorzy nie potrafia sie przyznac do bledu i NIGDy nie powiedza,ze ktos mial racje.
wszystkie wywody jana odnosnie CIA i arkusza to kompletny i zdumiewajacy bezsens.
To,ze ma podobno 11 spolek,okazalo sie nagle dopiero wczoraj.niech ma,niech zarabia jak najwiecej,niech sie jemu i Wam wszystkim wszystko najpiekneij uklada,chocby tak jak mnie,tego wam zycze.I spokoju ducha i radosci zycia.
Pzdrawiam Cie EBY i dziekuje.
Podobnie jak tylu juz ludzi ja tez znikam,dalsza moja obecnosc tutaj jest bezcelowa,lubie pomagac innym i sukcesy innych sa dla mnie najwieksza nagroda.
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 14:06

To,ze ma podobno 11 spolek,okazalo sie nagle dopiero
wczoraj


pisałem ci już wczoraj ale prawda to coś co najmniej cię obchodzi

wszystkie moje 11 spółek wymieniałem tu na forum w dyskusji z jb w lutym i w dyskusji z szymonem w lato 2009, wystarczy przepatrzeć archiwum

a pewnie i więcej razy ale teraz już nie pomnę

ale wtedy na pewno
_Izyda / 2010-09-21 13:15 / Bywalec forum

dalsza moja obecnosc tutaj jest
bezcelowa,l

http://www.youtube.com/watch?v=um8nnmPwsHo
:)

lubie pomagac innym i sukcesy innych sa dla mnie najwieksza nagroda.

wiec zostan
chyba nie masz swiadomosci ilu leszczy Cie czyta ?
Pozdrawiam i prosze zmienic swoją jakze pochopną , nieprzemyslaną decyzje ;)
eby / 2010-09-21 13:21 / Tysiącznik na forum
np. ja :)
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:25

0
2010-09-21 13:21:20 | eby
np. ja :)

O! i juz warto zostac !
dla ebalki ;)

i dla mnie też troszke :)
eby / 2010-09-21 13:28 / Tysiącznik na forum
Hej, mam problem z tymi nikami , trudno zapamiętać kto jest kto , pozdrawiam :)))
Basia Biedna / 83.26.223.* / 2010-09-21 13:42

mam problem z tymi nikami , trudno zapamiętać kto jest kt

wazne ebalko ,ze jest merytorycznie i miło :)
eby / 2010-09-21 13:50 / Tysiącznik na forum
Otóż to :))
eby / 2010-09-21 12:43 / Tysiącznik na forum
No cóż, ja jeszcze tyle nie mam, ale niedługo kto wie, może i mnie się poszczęści ,
Pozdrawiam :))
eby / 2010-09-21 12:13 / Tysiącznik na forum
Witam małe grono forumowiczów, coraz tu ciszej...
tassafaronga / 2010-09-21 11:33 / portfel / "Stary p*******"
Widzę dyskusje o arkuszu zleceń. Dodam od siebie.

1. To przydatne narzędzie, ale tylko narzędzie. Ze względu na ukryte zlecenia możliwość określania na tej podstawie wsparć i oporów jest iluzoryczna.
2. Ukrytych zleceń na nim nie widać, bo.. dlatego są ukryte żeby ich NIKT nie widział. Aktywują się dopiero po osiągnięciu określonego kursu i jedyny sposób w jaki można "poprosić o ich ujawnienie" to: osiągnięcie takiego kursu. Ukryte zlecenia są stosowane przez dużych inwestorów po to aby mali i w szczególności inni duzi nie wiedzieli gdzie są rozstawione zasieki. Wbrew temu co tam pisał ktoś poniżej stanowią duży procent zleceń.
Bardzo często kurs jest podbijany do jakiegoś poziomu tylko po to aby zlecenia się "odkryły"
3. Podaję link do arkusza zleceń w wersji "dla ubogich" na którym widać wszystkie zlecenia kupna i sprzedaży (rozbite na pojedyncze) z 15 min opóźnieniem. Dla tych którzy nie graja w czasie sesji, a swoje zlecenia ustawiają po sesji albo w weekendy w zupełności to wystarcza.
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/notgpw/full/zlec_all?sp=4531&zl=A
amator1122 / 2010-09-21 13:16 / Tysiącznik na forum)
dzięki kolego za rozwinięcie tematu może po przeczytaniu twojego wpisu niektórzy co błądzą wreszcie zrozumieją jak to działa i co może leszcz wywnioskować oglądając ten arkusz .
pozd.
szymon / 2010-09-21 11:38 / Uznany Gracz Giełdowy
arkusz zlecen przydaje sie tylko dla day traderow, ale i w tym przypadku jego uzytecznosc jest niewielka.
Wiszace zlecenia nic nie mowia, bo... nie widac ukrytych(a wieksze wolumeny robi sie tylko w ten sposob), w kazdej chwili moga pojawic sie nowe, a te wiszace mozna przeceiz anulowac.
pzdr
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 13:34


arkusz zlecen przydaje sie tylko dla day traderow, ale i w tym przypadku jego
uzytecznosc jest niewielka.
Wiszace zlecenia nic nie mowia, bo... nie widac ukrytych(a wieksze wolumeny robi sie
tylko w ten sposob), w kazdej chwili moga pojawic sie nowe, a te wiszace mozna
przeceiz anulowac


sama prawda, od wielu dni tłumaczę to kropsonom, że ktoś kto nie uprawia hazardu zwanego dt nie potrzebuje tego, ale skutek zerowy


ich rozumowanie nie wychodzi jednak poza dt stąd nic do nich nie trafia

na szczęście dt prowadzi do bankructwa stąd może rynek wcześniej czy później sam ich wyczyści i tu też zrobi się spokój
_Izyda / 2010-09-21 11:11 / Bywalec forum


0
2010-09-21 05:21:08 | 211.138.124.* | Wszystkim !

- to nie ja lansowalem CIA (zreszta zaluje ze nie ja)

Dzien dobry :)

kto lansował CIA ?
wskoczyłam późno , ale zarobek jest :)
mam dla tego forumowicza dobry trunek -prosze podac namiary :)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 11:22

kto lansował CIA ?


jak to kto, kropson i jak zwykle PO fakcie, zarobionych PO fakcie tu multum a on to już w ogóle
_Izyda / 2010-09-21 11:33 / Bywalec forum

i jak zwykle PO fakcie

a nieprawda bo zarobilam :)

jak to kto, kropson


prosze potwierdzic :)
PPaolkaa / 77.253.20.* / 2010-09-21 08:51
No wiecie co.... Ostatnio to jest forum awanturników...

Ludzie przeznaczają bardzo dużo energii obrzucając się obelgami.... zamiast zająć się analizą rynku....
amator1122 / 2010-09-21 09:16 / Tysiącznik na forum)
cześć
nie przesadzaj nie jest tak źle chociaż niektórzy szukają dziury w całym:))
PPaolkaa / 77.253.20.* / 2010-09-21 09:24
Witaj,

ależ jak macie sobie ochotę pokrzyczeć sami na siebie to proszę bardzo; to też jest metoda na pozbycię się negatywnych emocji...
amator1122 / 2010-09-21 09:37 / Tysiącznik na forum)
ja mam ostatnio samą pozytywną :) napisz co tam widzisz w swojej AT bo w mojej wychodzi na S&P musi na teraz dojść do 1170 pkt.
PPaolkaa / 77.253.20.* / 2010-09-21 09:39
nic się nie zmieniło;

zwracała będę uwagę na 2650 lub 2720;
Eternit z Azbestu / 2010-09-21 00:00 / Tysiącznik na forum
Pozdrawiam z Lizbony.
Widzę, że nasi inwestorzy ostatnio coś płochliwi.
K W A R K / 204.8.156.* / 2010-09-20 21:57
stesknilem sie za tym nedznym forum. widze ze stara bida :) kto co komu kiedys powiedzial. gdyby nie paru debili jak ten yuio to nawet byloby tu zabawnie a na razie jak to kiedys ktos powiedzial: "dom wariatow"

widze ze jankrut wrocil. jankrut kajam sie bo miales racje. wig na nowych szczytach spolki szczytuje to wyglada jak hossa. usa chwieja sie ale nie chca spadac. nakupowalem akcji juz wyzej jak mowiles
amator1122 / 2010-09-20 22:51 / Tysiącznik na forum)

To samo byloz Kwarkiem,duren Janlew za zadne
skarby nie przyzna ze nie mial racji.To najzwyklejszy tepy wyrobnik bez
zadnych sukcesow,

coś tu nie gra ,...profesor znawca bazarów i arkuszy dzisiaj to napisał co wyżej wkleiłem a ty wredny statystyku przyznajesz racje Janowi ,
któryś z was jest MITOMANEM ...pytanie, który z was bo naprawdę czuje się jak w"domu wariatów"
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 09:40
obaj są mitomanami :))

przy czym cierpiący na roztrojenie jaźni kretyn potocznie zwany tu kiedyś kropsonem, wpisujący swe durne epigramy zamiast nicka w polu "autor", machający niegdyś siekierą a dziś fantazjujący tu o swych milionach, jest dużo ciężej chory i wredny. dyskusja z nim przypomina paranoję, możesz mu wstawić, że pisałeś co kupujesz rok wstecz i po jakich cenach a on 5 wpisów dalej i tak od nowa napisze ci, że nic takiego nie pisałeś. przy dyskusji o rocznym poziomie almy niżej pięknie wyszło jaki to profesjonalny manipulator, jak można było zamotać tak prostą i ewidentną rzecz jak ta

a najlepsze są bajeczki tych hazardzistów o arkuszach zleceń, co mu kiedyś wykazałem, że inwestor może tego używać ale nie musi, bez względu na to jakim kapitałem obraca. poległ wtedy w dyskusji, ale co to dla niego, taki to notoryczny kłamca, że bez względu na to czy ma rację, czy nie, zawsza wraca, jak nowotwór
amator1122 / 2010-09-21 09:59 / Tysiącznik na forum)
cześć

hazardzistów o arkuszach zleceń

niżej dzisiaj jeszcze krótko mu odpisałem ale widzę ,że do niego nie dociera co to ukryte zlecenie, na większą dyskusję z nim nie mam już sił i ochoty.
przy dyskusji o rocznym poziomie almy

uważam ,że za dużo wkładasz energii i pracy w wyjaśnienie tak prostego wpisu jak poziom roczny czy w tego roczny bo kliknięciem na tą firmę widać ,że to jest to samo.

dyskusja z nim przypomina paranoję

nie raz czytałem te dyskusje i ja nie chce i nie będę w takich uczestniczył

na koniec zrobili ze mnie twojego przydupasa:)) i bardzo miło mi z tego powodu:)))))))
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-21 11:06
cześć

nie daj się temu schizofrenicznemu kretynowi, on wchodzi z różnych IP i co chwila jest kimś innym, raz doktorkiem w szpitalu, którego ściga cba, kiedy indziej ma kilka firm a wcześniej machał siekierą w lesie i teraz ma miliony na koncie. ten fantasta co chwila jest kimś innym (raz ma CIA, kiedy indziej nie ma), choć zawsze pjerdoli to samo o arkuszach zleceń i kwarku, w dodatku ma ten sam łatwo rozpoznawalny styl i zawsze zamiast nicka wpisuje jakieś obraźliwe epigramy, po czym łatwo poznać, że to jeden i ten sam schizofrenik, tylko, że z różnymi bajkami za każdym razem. ale styl mówi wszystko. kiedyś ochrzcili go tu kropson

pozdro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy