Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nadszedł czas, by podzielić się podatkiem

Nadszedł czas, by podzielić się podatkiem

Money.pl / 2006-01-31 11:59
Komentarze do wiadomości: Nadszedł czas, by podzielić się podatkiem.
Wyświetlaj:
tia / 80.53.188.* / 2006-02-06 14:34
Nie wiem skąd autor czerpał dane do raportu ale nie są one rzetelne i tyle.
Znam 2 organizacje które powinny się tu znaleźć.
Jedna na 3 druga za polsatem.
sobera / 80.53.43.* / 2006-02-01 09:51
Kolejny instrument wspierania "polskiej demokracji", (wzorowanej na amerykańskiej). Ogólne hasło: WYBIERZCIE Z TEGO, CO WAM WSKAZUJEMY!!! W tym "złym ustroju" było podobnie; wspierajcie tych, których popiera kierownicza siła PZPR. Analizowałem organizacje wyznaczone do wsparcia. Ponad połowa z nich, to organizacje związane z KK, lub z nim sympatyzujące. Ten wór bez dna nie da się napełnić. Nie dość, że ponad stumilionowy Fundusz Kościelny zwiększył się o kolejne 5 mln zł, zafundowane przez wyznaniowy rząd Kaczyńskich, to jeszcze z ulg podatkowych pozostaje nam nieograniczona darowizna na rzecz KK, darowizny konkordatowe i jeszcze miałbym procentowym odpisem wspierać idiotyczne organizacje. Proponuję zupełnie coś nowatorskiego; obowiazkowy odpis na rzecz zarejestrowanej partii politycznej, zamiast finansowania niektórych "sił" politycznych z budżetu. Wtenczas może rzadzącym bedzie zależało na wyborcach nie tylko w chwili wyborów. W innym przpadku obietnice wyborcze bedą kłamstwem (które dzisiejszy katolicki rząd uważa za element gry wyborczej), a nie programem do realizacji. Rządy Kaczyńskich już realizują to kłamstwo; "tanie państwo" to według nich dodatkowe 10 mln złotych na kancelarię prezydenta, 18 mln na kancelarię premiera, a 5 mln wesprą Fundusz Kościelny średniowiecznej, wyznaniowej i niedemokratycznej siły rzadzącej tym zadupiem Europy. Na koniec przytoczę wypowiedź prezydenta Czech (Vaclav Klaus) indagowanego o zaproszenie papieża B16: "Ja go tu nie chcę, nie chcę i jeszcze raz nie chcę. Nie wierzę, by ta wizyta przyniosła coś dobrego. Jeżeli pragnie go zobaczyć pan minister spraw zagranicznych i pan biskup, niech go zaproszą na swój koszt". Czechy to jest jeden z najszybciej rozwijających się krajów nowej UE, gdzie poziom życia jest dużo wyższy niz w Polsce, bezrobocie znikome (zatrudniają Polaków), a emigracja zarobkowa nieznaczna. Widocznie nawet Bóg błogosławi mądrym, a nie idiotom, tanim, t wyznaniowym pochlebcom.
aaaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.31.146.* / 2008-03-10 18:29
zawsze mnie to ciekawi, ze przyslowia sa takie aktualne, np. tutaj mozna powiedziec "swego nie zna, cudze chwali":) a kolega wie, ze w Polsce "nielegalnie" pracuje ok 1mln ukraincow i rosjan???
czy to jest wyznacznik rozwoju?? jesli tak, to jestesmy cholernie dynamiczni;)
indianer / 80.53.145.* / 2006-02-01 14:00
Niezły fanatyzm i ignorancja. Gdybyś faktycznie przejrzał listę OPP nie pisałbyś takich głupot. Możesz przeznaczyć pieniądze na PAH albo Fundację Batorego, nie musisz dotować Caritasu jeśli nie chcesz (ja osobiście nie mam nic przeciwko tej organizacji).

W czasach PZPR nie płaciło się podatku dochodowego, analogia wyszła krzywo. Dodam jeszcze, że na Węgrzech można przeznaczyć 3% podatku dla OPP.

Pisanie o papieżu, to już przegięcie. Zachowaj troche obiektywizmu.
Diminished / 195.116.85.* / 2006-04-25 15:34
przecież pisząc o papieżu zacytował tylko słowa niezależnego polityka - trudno chyba o większy obiektywizm
Cyryl / 195.117.155.* / 2006-02-01 09:43
A ja swój 1% ododałem harcerzom z ZHP. Wiem, że pieniądze te pójdą na wychowanie dzieci i młodzieży na mądrych obywateli , których patriotyzm to nie stanie pod pomnikami a praca nad sobą i dla społeczeństwa! :)
Wszystkim polecam to samo!
Dla przykładu: www.sopot.zhp.pl
He! He! / 213.77.174.* / 2006-02-01 08:23
najbardziej potrzebujący. Wspierajcie wszyscy GO.
He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He! He!
Marzena / 217.99.3.* / 2006-01-31 23:54
CZy mogę podarować 1% podatku z PIT-36L??
Jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź.
dana / 83.23.214.* / 2006-03-06 08:20
Też jestem zainteresowana tym tematem. Nie bardzo wiem na jakiej podstawie podatnikom rozliczającym się PIT36L nie umożliwia sie przekazania 1% podatku na OPP. Rozliczanie się PIT36L to brak możliwości korzystania z jakichkolwiek ulg obniżających wielkość płaconego podatku. Ale przecież w ustawie nie ma nic o tym co z obliczonym podatkiem ma się dziać. Podatnicy rozliczający PIT36L i zainteresowani Organizacjami Pożytku Publicznego musieliby znaleźć kogoś madrego potrafiłby udowodnić, że mają oni prawo do odpisu 1%
Danka / 83.27.184.* / 2006-02-01 09:19
Niestety nie . Więcej informacji znajdziesz w http://www.jedenprocent.pl/podatnik/
jm / 87.207.135.* / 2006-01-31 22:41
Nie bardzo rozumiem, dlaczego uznane mogą być kwoty wpłacane od 1 stycznia do dania złozenia zeznania podatkowego, wydaje mi się logiczne, że kwoty wpłacane w ciągu roku powinny tez być w ten sposób zaliczane
nokryd / 2006-02-01 01:06
Ponieważ już mamy styczeń a tak naprawde to luty. Oczywiście wszystkie kwoty dokonane w ubiegłym roku zaliczają do tego zeznania, ale każdy przeważnie to robi teraz.
marter / 81.219.231.* / 2006-02-01 19:44
"Oczywiście" nie jest takie oczywiste. Można próbować, ale urzędy skarbowe są temu przeciwne. NA dodatek żądają oznaczenia wpłaty np. przez podanie w tytule "jeden procent". Co oczywiście nie przeszkadza temu, by wesprzeć organizacje w ciągu roku (choć wtedy odlicza się tylko 19% wpłaty) . Ja wybieram obie możliwości :-)
Ola / 83.18.98.* / 2006-01-31 15:38
ja wplacilam na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział Warszawski. Oni zajmuja sie wsparciem i rehabilitacja osób chorych na SM. Moj narzeczony jest nieuleczalnie chory. Wybor nie byl wiec trudny. Wiecej o tej organizacji na http:// ptsr.org.pl . Pomoc jest tu naprawde potrzebna...
Marcin / 213.227.64.* / 2006-01-31 11:59
Ja przekazałem 1 % na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, założonej przez prof Z Religę. www.frk.pl W Fundacji powstaje m.in. polskie sztuczne serce.
T.Jakubowska / 83.31.209.* / 2006-02-14 13:38
Najdziwniejsze jest przekazywanie 1 % Caritasowi, mimo, ze ta organizacja, wbrew pozorom, jest finansowana z budzetu. Juz lepiej dac na hospicja poza Caritasem, i rzeczywiscie na wymienione wyzej Polskie Tow. Stwardnienia Rozsianego.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy