Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Ostrowice chcą pieniędzy od internautów

Najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Ostrowice chcą pieniędzy od internautów

Wyświetlaj:
arte9999 / 83.20.155.* / 2015-08-05 13:27
Niech urzędnicy obniżą swoje pensje. Zmniejszyć o połowę ilość urzędników i będzie kasa.
rastafarian1 / 89.64.55.* / 2015-08-05 13:08
Niech sam spłaca długi! Kto kazał brać kredyty na bzdurne wydatki wójta!
realista112 / 217.153.242.* / 2015-08-05 13:07
1. skoro płacimy podatek dochodowy to już powinniśmy mieć zagwarantowaną emeryturę obywatelską
2. likwidacja wszystkich obowiązkowych składek po stronie pracownika (dobrowolne i na wolnym rynku )
3. obowiązek płacenia przez pracodawcę za pracownika składek : wypadkowej ( ochrona poszkodowanego pracownika tzw. OC )+ zasiłkowej ( NIE SKŁADKA chorobowa )+ ubezpieczenie zdrowotne VIP reszta do likwidacji
4. dobrowolne i na wolnym rynku zdrowotne VIP a wtedy bez kolejek, zaangażowanie lekarza, leki w szpitalu bezpłatnie, max diagnostyka
5. jedna stawka podatku VAT -ale nie więcej niż 15% ( obecna średnia )
6. likwidacja podatku od nieruchomości a wprowadzenie podatku katastralnego 0,1 do max. 0,2% ( ale wszyscy są objęci i wszystko tym zobowiązaniem : kościół, dom, garaż, grunty orne, działka budowlana, hale itd. )
7. likwidacja części zbędnych instytucji w tym wypadku zusów i innych srusów bo wystarczy jedna osoba w US ( a te instytucje można sprywatyzować niech przejmą obecne zobowiązania tj. różnicę między równą dla wszystkich emeryturą obywatelską a obecnymi wypłatami i działają na wolnym rynku a wtedy okaże się że nie trzeba tyle budynków, szkoleń w 5*hotelach, wystarczy połowę urzędników bo jest internet a system informatyczny nie musi być najdroższy na świecie )
8. likwidacja w tym wypadku mops i pfron bo wtedy wystarczy jedna osoba do obsługi w gminie
9. likwidacja zbędnych powiatów i zmniejszenie gmin o połowę ( automatycznie mniejsze obciążenia budżetu państwa bo znikają sztucznie tworzone stanowiska urzędnicze )
10. likwidacja NFZ w końcu jest już ministerstwo zdrowia
11. oddzielenie kościoła i uczelni wyższych od budżetu państwa bo te instytucje działają jak firma i tak powinny być traktowane (te same podatki i te same przywileje) zwiń
Zezem / 176.227.163.* / 2015-08-05 12:39
Tu nie chodzi o gminę tylko stanowiska dla wójta i jego urzędasów!!!!
moher444 / 94.42.41.* / 2015-08-05 12:17
Kopaczowa POdobno POmaga w czym problem???
ZMIECIO / 83.145.186.* / 2015-08-05 11:45
Niech wypuści akcje. Może ludzie wykupią gminę po kawałeczku a przy okazji będą mogli przywołać do porządku radnych gminnych i samego wójta. Albo niech po prostu weźmie się rada gminy razem z radnymi do roboty bo jak na razie to biorą przykład z Afrykańczyków ( czekają na dotacje a robić się nie chce ).
Uc / 109.243.28.* / 2015-08-05 13:07
ZMIECIO bzdury wypisujesz z tymi akcjami. Ja też miałem akcje które miał Kulczyk i nic nie mogłem zrobić Kulczykowi i jego świcie. A on robił co chciał.
ssaq / 83.11.97.* / 2015-08-05 11:42
Gdyby wszystkie gminy w Polsce były zadłuzone w podobnym stopniu co Ostrowice , to nasze zadłużenie wyniosłoby ok.450 mld zł. To aż cztery razy mniej niż zadłużenie Greków. Wynika z tego ,ze mozemy sobie jeszcze pozwolic na większe dolce vita ! trezba więc dac Ostrowicom te głupie 300 mln.i niech żyją dalej jak wielkoświatowcy !
buo;mkdfbocbasyivqwvCQCQUVCkmlnnbjng / 83.17.105.* / 2015-08-05 11:30
mieszkam w gminie, która ma ok. 7000 mieszkańców. Nowy Jork ma 17 radnych, a w mojej gminie jest 15 radnych którzy co miesiąc biorą maksymalnie wysokie diety. Stać na to? Popatrzcie ok 2500 gmin, 2ok. 300 powiatów, do tego 16 sejmików wojewódzkich i miasta wydzielone. Wszędzie są Rady liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, a wszyscy oni biorą niemałe diety (sejmik- ponad 4ooo miesięcznie), ktoś obsluguje każdą rade, to są etaty urzędnicze, do tego komórki, tablety, laptopy itd. Ludzie to są dziesiątki miliardów w skali roku. Stać nas na to?
Taka prawda / 83.4.223.* / 2015-08-05 10:58
A w takiej Szwecji, jest 290 gmin i 21 okręgów. To cała administracja terenowa, na 9,5 miliona mieszkańców tego państwa. U nas zaś jest dobrobyt i przepych. Mamy prawie 2500 gmin, do tego ponad 300 powiatów, 16 województw i miasta wydzielone ze swoją administracją. Mieszkańców zaś cztery razy tyle co w Szwecji. I co? Można? Nie to co szwedzkie biedowanie i oszczędzanie. POwszechny dobrobyt w naszym kraju jak widać z powyższego zestawienia.
sposób / 82.160.77.* / 2015-08-05 10:51
Proponował bym ściepe wśród posłów i senatorów.
oSTANIST / 83.3.133.* / 2015-08-05 10:51
O to w Polsce są jacys bankruci ? A zobaczycie ile ich wypłynie po 2020 r. , kiedy skończa się dopłaty z UE
Grecja będzie przy nas potęgą ekonomiczną...... O tym się nie mówi, ale bomba tyka, amy nie mamy wysp na sprzedaż jak Grecy, co najwyżej Wawel i Zamek Królewski w w-WIE....RESZTA JUZ SPRZEDANA
kruk996 / 89.228.19.* / 2015-08-05 10:33
Nie wiem co stanowi człon gospodarki tej Gminy, ale zapewne jest to gmina rolnicza. Brak dochodów podatkowych od rolników z tytułu Pit czy CIT - to ogromny uszczerbek na budżecie, duże bezrobocie - i walka z nim to kolejne koszty. Koszty utrzymania urzędu - to kolejny znak zapytania. Np w Biednej Gminie Izbica Wójt zarabiał niewiele mniej niż Prezydent Zamościa.
Długi to efekt zaciągniętych pożyczek czy kredytów - i w przypadku tej gminy było podobnie.
I to jest właśnie efekt tego jak się wydaje więcej niż się ma,
W małych gminach gdzie jest duże bezrobocie - Urząd Gminy jest największym pracodawcą.
proszę wejść przy okazji na oświadczenia majtkowego tej gminy i ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko.
Damian115 / 77.252.84.* / 2015-08-05 10:30
To ja też kupie sobie na kredyt mercedesa a później będę robił zbiórkę na necie na raty !
krzysiek391 / 46.112.9.* / 2015-08-05 10:29
czy to było by możliwe za panawania PZPR nigdy,najbardziej śmieszy mnie śmieszyło jak gminy miasta wypuszczały coś takiego jak obligacje to dosłownie śmiech na sali ,co to salon gier liczbowych czy wziete z filmy DYZMA ,po 1 sze część dochodów gmin miast zabiarają zachodnie koncerny czyli markety jakieś przedsiębiorstwa z zachodu to oni wyssysają krew z naszego krwioobiegu,inaczej ile można wypić wody ze szklanki tyle ile w niej jest a puzniej nie ma nic ile można z rynku wyssać pieniendzy tyle ile jest a pużniej zaczyna się zapać pożyczki obligacje i w końcu bankructwa do tego doprowadziła nas unia,oni podatków nie płacą wszyscy o tym wiemy i sami do tych marketów chodzicie ja nie i sami jesteśmy sobie winni ,najpierw że za grosze dajemy wykożystywać się a po drugie głpi jestesmy bo ja też
Fan pisuar / 79.184.228.* / 2015-08-05 10:28
Wójt Wacek nie powinien zwracać się do internautów ALE DO SWOICH KOLEGÓW PO FACHU - NIECH ONI ZRZUCA SIĘ NA NAPRAWĘ TEGO CO S PIERR DO LILI !! KRAJ BEZKARNYCH SAMORZĄDOWCÓW I POLITYKÓW JUŻ SIĘ KOŃCZY - BYNIEK Ź. ZROBI Z WAS KASZANĘ !! PS; likwidacja gminy?? Że co?? Sprzedadzą mnie w niewolę ??
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy