Forum Polityka, aktualnościKraj

"Najlepiej byłoby znieść wiek emerytalny"

"Najlepiej byłoby znieść wiek emerytalny"

Money.pl / 2015-06-08 11:38
Komentarze do wiadomości: "Najlepiej byłoby znieść wiek emerytalny".
Wyświetlaj:
no / 89.229.206.* / 2015-06-09 12:30
chcesz otrzymywać długo i dużą emeryturę to idż do służb mundurowych nie trzeba dużo umieć, czytać albo pisać
JJJJEEEERRRYYYYY / 77.114.45.* / 2015-06-09 12:27
ŚWIĘTA RACJA, TYLKO ILE TRZEBA BY WPŁACIĆ ABY NA NIĄ PRZEJŚĆ ??????
aaa910 / 46.170.177.* / 2015-06-09 13:06
A to się ustali gdy nadejdzie czas, tak aby nikt nie otrzymał.
zdruzgotany Polak / 83.27.121.* / 2015-06-09 12:16
Najlepiej byłoby podnieść minimalną płacę do 3000 tyś złotych. Składki jakie wpływały by do budżetu - ZUS byłyby wystarczające na pokrycie emerytur. Teraz minimalna płaca to jedno a faktyczny zarobek to drugie. Patologia przedsiębiorców dostała zielone światło od naszych rządzących biznesmenów PO co wykazywać właściwe zyski skoro można pod stołem wypłacać dodatkową pensję. Tak właśnie w naszym kraju prowadzi się interesy zamieniając klasę średnią na klasę niewolniczą. I to jest POlska prawda.
EWA632 / 89.229.37.* / 2015-06-09 12:13
Jak wprowadzano reformę emerytalną za Buzka to zapewniano, że pieniędzy wystarczy bo część środków
z prywatyzacji ma być przekazywana na przyszłe emerytury. Wszystko prawie sprzedane a gdzie są te
pieniądze?
ZK590 / 178.43.199.* / 2015-06-09 12:09
Opowiadanie bredni o demografii to ordynarne oszustwo w kontekście wypędzenia z kraju milionów młodych ludzi za chlebem. Potencjalnych płatników podatków i składek emerytalnych.
Smerf pracuś / 185.26.180.* / 2015-06-09 12:07
5 lat chorowałem,5 lat pracowałem na umowie śmieciowej,5 lat jestem bezrobotny.W jakim wieku przejdę na emeryturę i ile jej będę miał.Dlaczego i gdzie mam (pracować) do 67 lat w państwie gdzie praca jest tylko dla Bolka i Lolka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JA102 / 91.90.61.* / 2015-06-09 13:45
.. ty jesteś już od 15 lat na emeryturze, nie ważne ile masz lat.
ZK590 / 178.43.199.* / 2015-06-09 12:03
GDZIE zginęły pieniądze przeznaczone na fundusz emerytalny z prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw?
ILE godzin w miesiącu pracuje Niemiec czy Francuz a ile Polak, ILE dni urlopu maja w krajach gdzie obowiązuje 67 wiek emerytalny, JAKĄ siłę nabywczą czyli na jakim poziomie żyją pracujący w UE do 67 lat ?
Kowal 47 / 89.229.69.* / 2015-06-09 11:58
Szanowny panie były ministrze jakoś dziwne wydają mi się pana przekonywania o zbyt małej ilości rąk do pracy w zastępowalności pokoleń. Już teraz na produkcji w zakładach przemysłowych jeden tokarz obsługuje na swojej zmianie od 4-6 automatów tokarskich. Kilka lat wstecz jeden tokarz obsługiwał 1 tokarkę. podobnie jest z frezerami szlifierzami. wielkość wykonywanych obciążeń pracą też nie idzie ze zwiększonym wynagrodzeniem. Co do zniesienia wieku emerytalnego oddajcie mi moje zabrane składki na ZUS a wystarczy mi na wyżywienie mnie i mojej rodziny w wieku poprodukcyjnym. Składek tych nie będą przejadać urzędnicy ZUS od prezesa po sprzątaczkę. A i wiek emerytalny dla mnie też będzie tylko fikcją po oszczędności wykorzystam i rozłożę sobie na raty d tego momentu kiedy uznam iż jestem niewydolny w pracy i blokuje rozwój techniczny
Smerf pracuś / 185.26.180.* / 2015-06-09 12:11
Jeden człowiek obsługujący kilka maszyn to jest wyzysk ze strony pracodawcy,po co zatrudniać pomocnika jak operatora można wyciskać jak cytrynę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
objektiv / 31.178.12.* / 2015-06-09 11:55
Odkładaliśmy na OFE i zrobili z nas frajerów, oszuści, teraz chcą to powtórzyć za parę lat, jak młodzi znowu coś nazbierają na swoje konta, to łapę na tym położy zgodnie z nową ustawą emerytalną ZUS, a potem znowu itd.... a wy odkładajcie, przyszli emeryci, odkładajcie....itd. Nie damy zrobić się już w bambuko, po prostu mówimy wam out !... Taki głupi pomysł z ust podobno tak wykształconego człowieka???.... Edukacjo wróć!!!
jaxa / 195.189.230.* / 2015-06-09 11:54
no cóż podnosimy wiek emerytalny, więc młodzi jadą do Wielkiej Brytanii i podnoszą im dochód narodowy - to pierwsza korzyść naszego kraju, dalej poprawa warunków dzietności kobiet w Polsce bez przedszkoli , bez pracy, z głodowymi zasiłkami, mądre z założenia kobiety jadą rodzić do Wielkiej Brytanii (są największą grupą rodzącą tam dzieci) dlaczego? ano dlatego że to państwo dba o swoich nowych obywateli. Można odnieść wrażenie że rządzą nami ignoranci (lekarz pediatra z nadania partyjnego PSL, po tatusiu MINISTER) wsłuchujący się w głosy głupców mieniących się ekspertami. A tak w ogóle to chodzi o to że przechodząc na emeryturę w 67 wiośnie życia będziemy (mężczyźni) pobierać naszą ciężko wypracowaną emeryturę przez statystycznie 5 lat reszta zasili budżet tego złodziejskiego systemu. I na zdrowie obywatele pomyślcie przy kartach do głosowania.
jerzy pietrzak / 83.10.179.* / 2015-06-09 11:49
Kluza co ty bełkoczesz gościu?
Sam dostajesz za duzo kasy więc się wymądrzasz.
No i jesteś jeszcze młody więc dlatego gadasz te brednie o zniesieniu wieku emerytalnego.Jasne,najlepiej pracować do samej śmierci a nie pobierać jakieś świadczenia (i tak odłożone przez samego pracującego) bo po co one komuś co idzie na emeryturę.
A co do PFE to wcale one nie były konkretnych osób tylko w jednym worze firmy która je inwestowała jak chciała i za to miała zarobić swoje miliardy.Bo te OFE to prywatna firma a nie jakaś instytucja rządowa czy państwowa.
tedi460 / 83.31.149.* / 2015-06-09 11:38
tez jestem za tym zeby w ogole nie było renty i emerytury niech oddadzą kasę którą wzieli i niech się je..ja sami miedzy sobą banda złodzieji
Piotr Gdańsk / 109.241.253.* / 2015-06-09 11:34
Na emeryture to ja wole sobie sam odkładać a nie bandzie nierobów płacić. Widzę, że cały czas kombinują kombinują....
bogdan2222 / 212.51.198.* / 2015-06-09 11:16
tyle tylko że wiek jest jakąś wartością stałą a składki mogą być denominowane , podnoszone ,niżej oprocentowane i zawszę może być jakaś nieprzewidziana zmiana wartości pieniądza i ztego wynika że możesz zawsze składać do smierci a zawsze będzie mało, dziękują za takie rozwiązania
Zabrać młodym emerytom / 213.158.222.* / 2015-06-09 10:08
Bzdura ! Wręcz przeciwnie ! Z jednym zastrzeżeniem WYPŁATA EMERYTUR PO OSIĄGNIĘCIU WIEKU EMERYTALNEGO....dla WSZYSTKICH posłów, osłów, mundurowych , rolników itp. Dla normalnie pracujących emerytura ze składek pomniejszona o " współczynnik zastępowalności" , który się z roku na rok zmniejsza lub pomysły o 40 tu latach składkowych ( czyli bez umów śmieciowych, bezrobocia, chorobowego, opieki nad dzieckiem) , czyli od 18 nastu ( a dziś większość studiuje ) do 65 lat a jedocześnie uprzywilejowani biorą przez 40 lat wysokie emeryturą i mogą oprócz tego normalnie zarabiać. Mamy 300 000 emerytur górniczych o średniej wypłacie ponad 3000 zł. A to ludzie młodzi... Pewnie znieść wiek emerytalny , ale zatrzymać przywileje czyli pracujcie do śmierci i płaćcie 40-50 latkom duże pieniądze przez 40 lat. W całej Europie są przywileje dla różnych grup ryzyka zawodowego , ale tam NABYWA SIĘ PRAWO DO EMERYTURY po krótszym okresie czasu pracy , ALE WYPŁATA następuje jak się osiągnie wiek emerytalny . A co do tej pory ? Tak jak reszta - albo się zmienia zawód , albo robi się wszystko by się w nim utrzymać , a jak ktoś chory to renta lub rodzina . Ludzie policzcie ile ludzi się utrzymuje z budżetu ( ZUS też ) i jakie to są pieniądze... Na jedną emeryturę uprzywilejowaną płacona przez 40 lat składa się składka 5-10 osób , które dostaną emerytury 1000 zł w wieku 80 lat ( jak dożyją) i będą ja brać jak długo...?

Najnowsze wpisy