Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najlepiej żyje się w Australii, Norwegii i Szwecji. Polska jest w ogonie krajów rozwiniętych

Najlepiej żyje się w Australii, Norwegii i Szwecji. Polska jest w ogonie krajów rozwiniętych

Wyświetlaj:
katie197 / 31.182.64.* / 2015-05-12 18:52
patęgi gospodarcze takie jak Hiszpania??? czy autor wie o czym pisze?
nie jest to chyba prawda / 83.46.222.* / 2015-05-12 10:13
Co? bezpieczenstwo na drugiej pozycji...? Byc moze w Polsce cos sie zmienilo ostatni?-Fakt, mieszkam w Hiszpanii od 10 lat...W polsce w tamtych czasach..na przystanku wymuszono ode mnie kase, samochod okradziony z akumulatora...2 razy..potem zabieralam do domu na noc!- tu gdzie mieszkam nawet wstyd o tym mowic..tu nie musze zabierac akumulatora, radia, fotelika...nie mowiac o innych rzeczach. Wszystko zostawiam w srodku..lacznie z dokumentami auta..tez nie ma problemu..wszyscy tak robia .. Auto w Polsce ukradzino mi raz. Tu nigdy..chodz zdazylo mi sie zostawic nowiutkie na cakla noc pod blokiem z otwartym na osciez oknem od strony pasazera...ze schowka tez nic nie zginelo...a o 13 syn jakiegos sasiada widzac mnie na balkonie zawolal, ze mam okno w aucie otwarte...Wychodze z psem czesto ostatni raz ok.1 w nocy., nigdy nie czulam strachu na ulicy..NIe znam nikogo komu wyrwano by torebke..mnie w polsce raz...na swiatlach bandzir wybil szybe i zawinal , moja mama - starsza osoba-stracila juz trzy w ten sposob,Ja -gapa-zostawilam na wycieczce w Toledo torebke na lawce..zorientowalam sie po 15 minutach, pobieglam z powtotem..juz ktos znalazl, juz na miejscu byl policjant i wlasnie sprawdzal dokumenty, zeby ustalic do kogo torebka nalezy!..nic nie zginelo. -Zal wymieniac po prostu. Statystyka z kosmosu...albo tylko ja mam takie doswiadczenia( dodam, zde mieszkam w sredniej wielkosci miasteczku, pewnie w wiekszych miastach tu jest mniej bezpiecznie,). Zycze milego dnia
nieważne_kto / 89.79.166.* / 2015-05-31 07:19
No więc, faktycznie, porównujesz nieporównywalne: wielkie miasto w Polsce z małym w Hiszpanii. Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. W Polsce nikt mnie nie okradł, a w Hiszpanii - zdarzyło się stracić portfel z kasą, kartą i wszystkimi dokumentami. Co więcej, złodziej użył karty i nikt mi kasy nie zwrócił, nie mówiąc o próbach łapania gnoja. Czy z tego powinienem uogólniać, że to Polska jest bardziej bezpieczna?
as440 / 88.156.139.* / 2015-05-14 01:47
My generalnie w Polsce bardziej narzekamy na zagrożenie niż rzeczywiście ono występuje. Mam 57 lat. Raz w skradziono mi dwa koła od malucha 1984 r Katowice, raz kołpaki od Mondeo 2010 Szczecin, raz paliwo z Poloneza 2001 Katowice, raz wkład lusterka Mondeo 2011 Szczecin. Raz w życiu uderzył mnie w twarz bez powodu Cygan w Katowicach (przepraszam za brak poprawności). Chodziłem nocami bardzo często. Nie czułem zagrożenia. Jak w 1989 pojechałem do Niemiec do Kolonii znajomy policjant uświadomił mi na początku, że tam jest 6 zabójstw na 100 000 mieszkańców a w Polsce jedno, chociaż miasto wydaje się być oazą spokoju. Statystyka jest nieubłagana. Pozdrawiam.
Marcin813 / 217.97.133.* / 2015-05-13 08:58
Cześć,
Mieszkam w Polsce. Nigdy nie ukradziono mi auta, ani akumulatora, ani opon... Zdarzało mi sie przez roztargnienie zostawić auto z otwartą szybą na noc. I nic. Kiedyś, jak jechałem autem miałem w tylnej kieszeni portfel z dokumentami. Uwierał mnie, więc go wyciągnąłem i rzuciłem na przedszybie. Zapomniałem o nim i leżał w aucie na widoku. I co? i nic. Jak go zostawiłem tak leżał. To chyba kwestia pozytywnego nastawienia. Jak ktoś jest podejrzliwy, sprawdza kilka razy zamki itp. to przyciąga złodzieja. Jak ktoś jest optymistą i raczej ufa ludziom, to nie :) Pozdrawiam z Polski.
Nick KNight / 89.67.194.* / 2015-05-12 09:19
Poland could improve on a lot of these issues with more political bravery.
_gaga_ / 193.201.36.* / 2015-05-12 06:49
Jak to nie jesteśmy rajem?! Przecież, za przeproszeniem, obecny prezydent mówi, że Polska przeżywa swój złoty wiek...
asddf / 109.95.202.* / 2015-05-11 22:55
Uważajcie money, bo w końcu ludzie użyją wobec was argumentu siły jeśli dalej będziecie taką ciemnotę wciskać
ksysiek211 / 109.197.189.* / 2015-05-11 22:44
Typowe klakierowanie POco komu takie tagi że nasz Bronek zarabia najmniej, a my jesteśmy na 27 m w tym śmiesznym rankingu, a Grecy za nami(haha), dno i kpina z Polaków których zarobki są w okolicach średniej krajowej i poniżej.
stolarz1058 / 188.99.24.* / 2015-05-11 22:18
QQQ.....A kto pytam sie ku....a kto zarabia rekoma w Polsce 21 tys dolarow rocznie kierowxa autobusu kucharka stolarz nauczycielka to dlaczego do ku...y nedzy strajkuja pielegniarki jak srednio zarabiaja 21tys dolarow rocznie nie piszcie takich glupot bo ktos wam gnaty porachuje w koncu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Normalny pracownik / 188.99.24.* / 2015-05-11 22:13
Kto w Polse nie liczac dyrektorow i zarzadcow jakis firm bankow itp. zarabia 16 tys dolarow rocznie totalna bzdura. 2000 zl miesiexznie netto to jest 24000 zł rocznie i biorac niech strace po 4 zl dolara to rocznie jest 6000 dolarow rocznie na normalne go ciezko pracujacego Polaka to teraz pytam redaktora gdzie jest jeszcze 10000 tys dolarow ktore ponoc zarabiam rocznie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
koksiiii / 77.255.94.* / 2015-05-11 19:00
po co taki glupi tytul, wystarczy w tresi wpisac wszędzie i juz jasne wszystko
UK Polish / 78.149.3.* / 2015-05-11 18:49
Mieszkam w Anglli, jezdze sporo i tak moge skomentowac ta analize:
1. w Uk moze i mam 2-3 razy wyzsze zarobki ,ale ceny domow sa 4 razy wyzsze niz w POlsce ,do tego jest duzo gorsza jakosc budownictwa szczegolnie tego sprzed roku 2000, victorian, gorgian mimo period features tak samo-nieustawne, zimne byle co za kuuuupe kasy.Wole POlskie domy-ladne, ustawne, cieple, czyste ,estetyczne itd itd.
2. Srodowisko - w UK brak lasow wikeszosc ludzi zyje prawie na ulicy na wyciagniecie reki albo w zlepkach domeczkow, gdzie to przyrownac do polskich domow z duzymi ogrodami (jest ich troche mimo wiekszosci mieszkajacej w blokach), lasy,jeziora, lasy ,lasy, tego tutaj brak mimo zielonych zadbanych skwerkow.
3. Jakosc zycia - Hiszpania-owszem slonecznie ,ale ludzie na nauczeni pracy -sa ostatni do roboty,wiec dlatego maja kryzys, lubia poszpanowac pracujac jak najmniej,tak samo zreszta lub podobnie jak Wlosi czy Grecy ,efekty znamy.
4. USA - wieksze domy, wiecej przestrzeni, wieksze place niz w Europie - ale spolecznosc zadna, w pracy w sklepie spedza sie wiekszosc zycia, sluzba zdrowia tylko platna,jak cos powazniejszego to majatek trzeba sprzedac lub jechac do Polski sie leczyc.
yy / 89.73.244.* / 2015-05-11 18:20
Skoro jesteście tacy mądrzy, to dlaczego jesteście tacy biedni? A może wam się tylko wydaje, że jesteście mądrzy a tak naprawdę Polska to kraj półgłówków, głosujących na Donalda i Bronka, hę? Skromności wam za to nie brakuje, to pewne.
maciejka 3010 / 193.0.209.* / 2015-05-11 18:04
U nas sie super zyje za 400 eu na miesiac..bida i syf..gaz drogi,prad drogi,za to zarobki murzynskie..a wszystko to przeZ rzdy debili i bufonow z PO..i Komora..
loomp / 195.205.152.* / 2015-05-11 16:46
Podsumowanie: Mamy mały, brzydki, brudny kraj rządzony przez półgłówków, w którym zarobki są mizerne, a pracownik przychodzi do pracodawcy na kolanach, z obywatelami bez majątku i oszczędności, ale za to z średnio solidarnym społeczeństwem i niesamowicie zdolnymi dzieciakami. No to nie wróżę przyszłości. Dzieciaki... to jedyny nasz kapitał? To zabieram się do roboty.
olcia przed 40-stka / 5.172.235.* / 2015-05-11 23:37
Wy chyba jesteście jacyś Malo pamiętliwi albo sami mlodociani tu komentują. Ja mam 37 lat i tak z 10 lat temu szukając pracy na kasie czy w sklepie można bylo pomarzyć o umowie jakiejkolwiek,wszystko na czarno albo 2/3,czy 5/8 etatu-wszystko wymyślali,żeby nie dać całego etatu. Zaden pracodawca nie bal się inspekcji pracy, a pracownik nie miał w ręku żadnej broni,bo zaraz drzwi pokazywali. Nie pamiętacie,jakie były afery w Biedronkach? No to powiem Wam,ze tak bylo w każdym mniejszym lub hipermarkecie.
Teraz widzę,ze sie sporo poprawilo w tej kwestii, teraz to więcej kombinatorów woli pracować na czarno niż sie ich zmusza. Ile ludzi działalność gosp.z unijnych środków otworzylo (w tym ja :) ). Kurde,nawet leczenie sie poprawki,choc kolejki sie wydluzyly,ale teraz każdy wyczytuje z Dr.Google,ze koniecznie musi do specjalisty,bomaly palec u nogi boli.
No a my Polacy tacy juz jestesmy,ze narzekamy na to,co mamy,obojętnie kto rządzi i w jakim ustroju żyjemy. Myślicie,ze PIS zdziala cuda? 1,5 roku Kaczyński byl premierem,jakos nikt nie odczul super poprawy. Nigdy wszyscy Polacy nie będą zadowoleni,starsi narzekają na emerytury,młodzi na marne prace-a pewnie,bo ambicje to maja,tylko niekoniecznie umiejętności. Ja nie widzę nic złego w tym,ze niektórzy wyjeżdżają,przeciez jasne jest,ze są państwa od nas bogatsze, niech sobie zarabiają nawet na zmywaku. Mamy doścignąć Norwegie czy UK? A niech Bog da,ale nie w kilka lat,czy nawę w dwadzieścia. To naprawde nikt nie widzi,ze nasza gospodarka kwitnie,jestesmy ewenementem w Europie,nawet mega kryzys nas nie tknął,ale nie-Polacy i tak będą narzekać,ech-tego sie sluchac nie da i chce sie uciekać z kraju,a nie ze perspektyw nie ma. U nas nawet ludzie z dobra praca,po np.3-4 tys będą biadolić,ze w takim zawodzie,to gdzies tam lepsza pensje maja.
I wyluzujmy w tych wyborach,wszyscy sie podniecają, czytają programy wyborcze,a co niby prezydent może zmienić? Nic,nawet jego veto mogą przeglosowac.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kolomp / 88.187.208.* / 2015-05-11 16:25
Ciekawe skad wytrzasneli ta edukacje ... no moze na zasadzie porownawczej , jak na ciemnogrod bijemy wszystkich ale co do wiedzy , sorry , az wstyd byc Polakiem na swiecie :(
Kryniu / 81.219.237.* / 2015-05-11 15:11
Rosja powinna bezapelacyjnie wygrać w tej kategorii. Tam frekwencja w trakcie wyborów rzadko spada poniżej 100% ;)

Najnowsze wpisy