Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najlepsza marka: Kościół

Najlepsza marka: Kościół

Money.pl / 2009-07-02 08:12
Komentarze do wiadomości: Najlepsza marka: Kościół.
Wyświetlaj:
Kościelny / 193.142.243.* / 2009-07-02 11:08
Najbardziej mi się podoba stwierdzenie: (...) bo aż 50 pkt, zaraz za nim (...) 19 pkt.

Ładne "zaraz za nim".
A tak na serio, to przypomina mi to badanie ankietowe jakie w PRLu prowadzone było w szkołach podstawowych: kto byl wg ciebie najlepszym człowiekiem - i tu następowała lista mieszająca Ghandiego, Mahometa, Lenina, JEZUSa.
To tak, żebyśmy czasem nie pomyśleli, że Jezus jest Mesjaszem, a Kościół czymś więcej niż marką ...
studentMIM / 2009-07-02 08:40 / Tysiącznik na forum
Rozważanie Kościoła czy Polski jako "marki" to albo jakiś żart albo celowa próba nadania temu znaczenia komercyjnego (wyzucia z faktycznego znaczenia) :/
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-07-02 08:17
Dziwię się, że ten naród nie wyruszył jeszcze na żadną krucjatę.
katolik? / 91.189.142.* / 2009-07-02 08:12
pewnie za niedługo marka kościół pójdzie na sprzedaż. już teraz kościół to jedno wielkie przedsiębiorstwo nastawione na zysk.
studentMIM / 2009-07-02 08:37 / Tysiącznik na forum
Najpierw zgłęb temat, a dopiero później się wypowiadaj, krytykuj, bo powtarzanie lewicowej propagandy nie jest chyba najsensowniejsze...
Ja-Gaar nielog. / 83.6.200.* / 2009-07-02 08:49
Ty chyba jestes studentem od Rydzyka?

Bo powtarzasz klerykalne banialuki.
Kazdy krytykujacy Kosciol to oczywiscie lewicowiec i najpewniej ukryty komunista.
Sam lepiej zgłebiaj temat, niekoniecznie przy pomocy Goscia Niedzielnego.
studentMIM / 2009-07-02 08:54 / Tysiącznik na forum
Jak chcesz krytykować Kościół, to oczywiście możesz. Tylko proszę o rzeczowe, weryfikowalne, logiczne argumenty, a nie o powtarzanie propagandy.

P.S. Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na UW. Więc ta wypowiedź, mająca najpewniej mnie obrazić jest bezzasadna.

P.S.2 Staram się zgłębiać tematy na które się wypowiadam. Jeśli na przykład chcę stwierdzić, że "Kościół jest wspaniały", to postaram się uzasadnić. Jeśli zaś Ty, bądź ktokolwiek inny chcecie krytykować, to proszę o rzeczowe argumenty
Ja-Gaar nielog. / 83.6.200.* / 2009-07-02 09:27
Chcesz merytorycznie?
Prosze bardzo.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6780538,Komisja_Majatkowa__radni_bali_sie_glosowac.html

Tu jest mowa o uzasadnieniu tego co pisal kolega wyzej.
W panstwie prawa funkcjonuje komisja, od ktorej decyzji nie ma odwolania!
To jeden z przykladow - zwroty majatku, ktory po pierwsze zostal darowany kiedys na podstawie zapewne podobnie watpliwych decyzji. Np w Wawie na Bialolece ostatnio, za jakies ziemie w Wielkopolsce!!! Grunty wyceniono wielokrotnie ponizej wartosci rynkowej, a siostrzyczki zakonne zaraz go sprzedaly za cene znacznie wyzsza niz ta okreslona w rekompensacie.
oczywiście student Rydzyka :))) / 194.116.138.* / 2009-07-02 10:02
taa......jasne, "merytorycznie" wg "Gazety Wybiórczej" :))). A teraz poproszę przykład z "Super Expressu" albo "FAKtu" :))).
Na rany Josepha Goebbelsa !!! Jaki ten Kościół jest beee...
studentMIM / 2009-07-02 09:36 / Tysiącznik na forum
To że w Polsce jest wiele patologii, to niestety jest wiadome. Kościół w większości to przekrój społeczeństwa (to z niego rekrutują się kapłani i siostry zakonne). Majątek Kościołowi należy oddawać (gdyż ogromna jego ilość została zagrabiona i nie można od tego uciec) a oczywiście należy ubolewać nad oszustwami i je tępić - tu się zgadzamy.
Jednak, jeśli mówimy, że powodu pojedynczych przypadków oszustw Kościół jest zły, to możemy tak powiedzieć o każdej większej organizacji...
(Kościół jest jedną z największych organizacji w Polsce i jak wszędzie będą zdarzać się oszustwa, które należy tępić (sądy))
Ja-Gaar / 2009-07-02 12:06 / Bestia Miiny
Brednie.

Fundusz Koscielny juz z nawiązką zrekompensował to co zabrali kosciołowi w latach powojennych. Jego instnienie nie jest juz w zaden sposob uzasdnione. To po prostu wyciąganie budżetowej kasy i tyle.
Mnie osobiscie najbardziej podobają się motywy w wyciąganiem jakis aktow nadania z XVII/XVIII i na tej podstawie domaganie sie zwrotu majatkow. Majstersztyk!
Tak, tak w Kosciele jak w przyrodzie, nic nie ginie... maja kartoteki na kazda okazje.
ateista / 195.35.80.* / 2009-07-02 09:58

Kościół jest zły, to możemy
tak powiedzieć o każdej większej
organizacji...
(Kościół jest jedną z największych organizacji
w Polsce i jak wszędzie będą zdarzać się
oszustwa, które należy tępić (sądy))

Mnie kościół kojarzy się z Panem w czerni a na jego kolankach gładzony po ... dzieciak...
Do tego jeszcze jak myśle o kościele to kojarzy mie się seminarium gdzie "koledzy" się dobrze zabawiają - a w zasadzie księża się dobrze zabawiają...
.
Więcej? Są kościoły a jest ich nie mało gdzie nawet nie ochrzcisz dziecka nie płacąc haraczu, nie pochowasz godnie członka rodziny jak jesteś uboogi - Kościół to mafia od zawsze i to jest patologia - kościół już od dawna nie ma nic wspólnego z wiarą - jest to przedsiębiorstwo żerujące na wierze... he,he... motłochu...
oczywiście student Rydzyka :))) / 194.116.138.* / 2009-07-02 10:10

Kościół to mafia
od zawsze i to jest patologia - kościół już
od dawna nie ma nic wspólnego z wiarą - jest
to przedsiębiorstwo żerujące na wierze...
he,he... motłochu...

"Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia", więc wyleź z tego rynsztoka, bo wydaje ci się, że gówno to czekolada !!!
ateista / 195.35.80.* / 2009-07-02 10:51
Mnie się tylko wydaje a ty aż się oblizujesz ze smakiem...
studentMIM / 2009-07-02 10:04 / Tysiącznik na forum

Mnie kościół kojarzy się

To właśnie wynika z lansowanego przez lewicę i część mediów wizerunku Kościoła. To, że w Kościele występują patologie wynika z czystej statystyki. Pewnie jak byś zaczął się przyglądać grupie zawodowej powiedzmy dziennikarzy dostrzegłbyś to samo (choć pytanie czy nie w większej skali)


Są kościoły a jest ich nie mało gdzie nawet nie ochrzcisz
dziecka nie płacąc haraczu

Pojedyncze przypadki. Jeśli nie masz pieniędzy zawsze możesz pójść do innego kościoła, gdzie nie wezmą od Ciebie ani grosza.


nie pochowasz godnie członka rodziny jak
jesteś uboogi

na godne pochowanie z nawiązką wystarcza tzw. zasiłek pogrzebowy. Doczytaj zanim zaczniesz pisać


na wierze... he,he... motłochu...

zastanów się, czy nie nazywasz motłochem inteligentniejszych i lepiej wychowanych od siebie....
wolny człowiek / 83.27.22.* / 2009-07-02 11:07
Student nie unoś się. Nie broń za wszelką cenę przegranej sprawy. Żyję na tym świecie ponad pół wieku i od co najmniej 30 lat mam przekonanie że Kościół (jego funkcjonariusze: księża, biskupi, zakonnicy i cała hierarchia) nie ma nic wspólnego z głoszonymi zasadami. Oczywiście są nieliczne chlubne wyjątki jak w każdej dużej grupie.
Piszesz o zwrocie zagrabionego majątku. Przypomnij sobie przypowieść o wielbłądzie i uchu igielnym i pomyśl logicznie: skoro jest pewność że bogacz nie trafi do nieba do wiecznego życia w pełnej szczęśliwości, to po co gromadzić na kilka lat pobytu na tym ziemskim łez padole bogactwa i ryzykować wieczne potępienie?
Ci którzy to głoszą podobno są najlepiej poinformowani, w końcu studiują temat kilka lat i ponoć są licencjonowanymi pośrednikami między Bogiem a człowiekiem, a jednak zwycięża w nich pazerność i żądza uciech doczesnych. I to właśnie stawia pod dużym znakiem zapytania ich wiarygodność i wiarygodność idei które głoszą i co gorsza chcą narzucić społeczeństwu.
Nie będę z Tobą polemizował bo szkoda na to czasu, ale spróbuj na chłodno zestawić czyny z deklaracjami. Wszak powiedziane jest w Piśmie: Po czynach ich poznacie.
Dla jasności nie przynależę do żadnego kościoła i nie czuję się wyznawcą jakiejkolwiek religii. Podchodzę do życia racjonalnie, praktycznie i staram się żyć najuczciwiej jak to możliwe. Pozdrawiam.
studentMIM / 2009-07-02 13:14 / Tysiącznik na forum

Oczywiście są nieliczne chlubne wyjątki
jak w każdej dużej grupie.

Ja osobiście znam 3 księży i każdy jest w porządku, uczciwy. Może Ty po prostu masz pecha.


skoro jest pewność że bogacz nie trafi do nieba do wiecznego
życia w pełnej szczęśliwości, to po co gromadzić na kilka lat
pobytu na tym ziemskim łez padole bogactwa i ryzykować wieczne
potępienie?

Nie ma pewności. Jest po prostu ciężej. Czytaj uważnie z przypisami, jeśli chcesz się na to powoływać;P


zwycięża w
nich pazerność i żądza uciech doczesnych.

1. Ciekawe, że poszanowanie własności nazywasz pazernością
2. Kościół znaczącą większość pieniędzy wydaje na pomoc ubogim oraz utrzymanie kościołów, parafii. Gdzie tu chciwość.


spróbuj
na chłodno zestawić czyny z deklaracjami.

U większości (mi znanych choćby mniej więcej) to zestawienie ogólnie się zgadza. Oczywiście każdy jest tylko człowiekiem i ma chwile słabości, ale to go nie przekreśla. Poza tym słabość jednego człowieka jest kiepskim argumentem przeciwko idei przez niego głoszonej.
ateista / 195.35.80.* / 2009-07-02 13:40

1. Ciekawe, że poszanowanie
własności nazywasz pazernością
2. Kościół znaczącą większość
pieniędzy wydaje na pomoc ubogim
oraz utrzymanie kościołów,
parafii. Gdzie tu chciwość

buhahahahahahahahah.... buahahahahahahaha.... buhahahahaha.... buahahahaha
Jesteś lepszy niż marihuana...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - studentMIM.]
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-02 15:45
Nie ma się z czego śmiać. Np. Caritas jest jedną z największych organizacji charytatywnych działających na terenie Polski, o ile nie największą. Tyle tylko, że miedialnie sprzedaje się dużo gorzej niż np. Owsiak czy Jola K.. Miedzy innymi za sprawą takich jak Ty:)
ateista / 195.35.80.* / 2009-07-02 10:49

To właśnie wynika z lansowanego przez
lewicę i część mediów wizerunku Kościoła.
To, że w Kościele występują patologie
wynika z czystej statystyki

W takim razie statystycznie powinni ich karać za te patologie a tego nie robią - czeemu? A temu,że właśnie to jest mafia i są ludzie którzy się ich poprostu boją - tyle się słyszy o pedofili czy homoseksualiźmie w kościołach a czy widziałeś jakiegoś księdza który za to odpowiada? Napewno nie poprostu molestuje dalej na innej parafi czy gdzieś tam...
na godne pochowanie z nawiązką wystarcza
tzw. zasiłek pogrzebowy.

W rzeczywistości jest inaczej niż mówisz - czasem wyjdź z książek,żeby ujrzeć rzeczywistość - nie zawsze to co czytasz jest prawdą...
zastanów się, czy nie nazywasz motłochem
inteligentniejszych i lepiej wychowanych
od siebie....

Hm... Zastanowiłem się i odpowiedź brzmi - nie jest!
To właśnie wynika z lansowanego przez
lewicę i część mediów wizerunku Kościoła

Nie lansowany tylko prawdziwy...
Pojedyncze przypadki. Jeśli nie masz
pieniędzy zawsze możesz pójść do innego
kościoła, gdzie nie wezmą od Ciebie ani
grosza.

Bzdury gadasz i tyle - niektórzy maja swoje cenniki nawet - każdy bierze characz a każdy powinien robić to za darmo w imie Boga czy coś...
studentMIM / 2009-07-02 11:03 / Tysiącznik na forum

tyle się słyszy o
pedofili czy homoseksualiźmie w kościołach a czy widziałeś
jakiegoś księdza który za to odpowiada?

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080307/SLUPSK/265609340
http://www.kosciol.pl/article.php?story=20040531233721342
http://www.wprost.pl/ar/62212/Ksiadz-pedofil-skazany/

Kara się. I spraw skazania jest pewnie statystycznie tyle samo, jak w innych uzasadnionych przypadkach (sądy nie działają dobrze, ale to nie jest związane z Kościołem)


W rzeczywistości jest inaczej niż mówisz - czasem wyjdź z
książek,żeby ujrzeć rzeczywistość

Tego akurat nie przeczytałem ale niestety miałem okazję zaobserwować:(


Zastanowiłem się i odpowiedź brzmi - nie jest!

Widocznie potrzebujesz dłuższego zastanowienia. U niektórych jest to czas dłuższy, u niektórych krótszy i wynika to z indywidualnych predyspozycji


Nie lansowany tylko prawdziwy...

Właśnie lansowany, bo się nawet nie zastanawiasz, co piszesz.


niektórzy maja swoje cenniki nawet -
każdy bierze characz a każdy powinien robić to za darmo w imie
Boga czy coś...

Wiem, że zdarzają się przypadki, że tak jest i nie jest to dobrze.
Oczywiście wierni powinni składać się na utrzymanie swojego Kościoła, każdy wedle swoich możliwości (i jest to naturalne).
Jednak jeśli nie masz pieniędzy, to uwierz mi, że znajdziesz miejsce, gdzie możesz ochrzcić dziecko bez pieniędzy (dla przykładu myślę, że chociażby u Jezuitów na Rakowieckiej)

P.S. Ortografia
ateista / 195.35.80.* / 2009-07-02 13:00
Młody studencie - nie będe już ci wyjaśniał,bo poprostu chyba jeszcze za młody jesteś - z czasem dojdzie wiedza praktyczna,bo narazie tylko teoretyczną praktykujesz niestety.
Ja za swojego życia już chrzciłem dzieci, chowałem jedno niestety też, członków rodziny też już chowałem (tu właśnie zostało mi powiedziane przez mafiosa,że jak nie zapłacę to on nie przyjdzie odmówić nad grobem) i jeszcze wykopałem księdza który zaglądnął w kopertę po kolędzie w moim domu i powiedział wprost w oczy,że to za mało...
Może spotkamy się na tym forum jak dorośniesz i podobnie jak tobie teraz kolega 'wolny człowiek' to spokojnie wytłumaczył będziesz tłumaczył kolejnemu żółtodziobowi takiemu jak ty teraz powyższe racje.
Bronisz przegranej sprawy nie zdając sobie sprawy chyba z realiów.
p.s. Kasy Mnie dzięki własnym działaniom nie brakuje i dla zdrowia mojej małżonki i rodziny zawsze był opłacony haracz...
Fido / 88.156.72.* / 2009-07-04 22:44
Dziwne niewierzacy a wzywa mafioza do pogrzebu.chrzci dzieci,przyjmuje go w domu i to ma być człowiek z zasadami
raq007 / 87.105.182.* / 2009-07-09 09:40
durny komentarz, przeczytaj post scriptum uważnie, napisał przecież że dla zdrowia małżonki, która jest zapewne wierząca, to robi. Dla mnie właśnie jest to człowiek z zasadami!!!!

pozdrawienia dla ateisty
studentMIM / 2009-07-02 13:18 / Tysiącznik na forum
Jak brakuje argumentów, to zaczynamy twierdzić, że ktoś jest niedojrzały. Standardowe działanie.

P.S. Zasiłek pogrzebowy to dwie średnie krajowe. Spokojnie wystarczy na pieniądze dla księdza, grób oraz stypę.
ateista / 195.35.80.* / 2009-07-02 13:39
Poczytaj sie to sam do tego dojdziesz...
.
p.s. miejsce +trumna + ołaty dla kościoła to przynjamniej 10 średnich (czasami nawet 20) krajowych i daj już spokój,bo naprawde grzmocisz głową w ścianę...
studentMIM / 2009-07-02 18:07 / Tysiącznik na forum
Może 50? Czy jeszcze jakieś ciekawsze pomysły?
emerytka 52 / 85.202.50.* / 2009-07-02 13:57
przeczytałam całą dyskusję i myślę, ze pod studentaMIM podszywa się jakiś klecha...
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-02 15:48

myślę, ze pod studentaMIM podszywa się jakiś klecha...

To mniej więcej tak, jakby Ciebie podejrzewać o zgorzkniałe staropanieństwo:)

Najnowsze wpisy