Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najniższa emerytura w Polsce to 37 groszy miesięcznie. Rekord padł w Wałbrzychu

Najniższa emerytura w Polsce to 37 groszy miesięcznie. Rekord padł w Wałbrzychu

Wyświetlaj:
To Polska / 87.204.189.* / 2016-05-25 08:46
To jest tylko w Polsce.....wstyd na cały Swiat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zagranica / 91.208.150.* / 2016-05-25 09:12
To co w wieku emerytalnym należy wyjechać zagranicę - tam dostaniesz mieszkanie, opiekę lekarską i kasę za free. W USA sporo ludzi niepracujących ma wille (np hollywood):)
pawel419 / 87.101.18.* / 2016-05-25 08:41
nareszcie wyieli sie ya piepryonzch nierobúw aco ytzmi co nie robili wcyesniej a pobieraja e4mwrzturz
B&L / 87.116.215.* / 2016-05-25 08:40
Odwalcie się od umów śmieciowych. Ja od 11 lat na takiej umowie pracuję. Tyle tylko, że mój pracodawca sprawę postawił uczciwie. Każdy pracownik to część budżetu jego firmy. Więc każdego z nas spytał sie czy chce tę należną mu część wziąć w całości czy też on z niej odprowadzi tzw koszty pracy. Ja z moją dziewczyną (dzisiaj żoną) wybraliśmy pierwszy wariant. Dzisiaj za te pieniądze, które nie trafiły do ZUSu, mamy kupione dwa mieszkania na wynajem, i to po 10 latach pracy jest już naszą przyszłą emeryturą. A swoje zdrowie ubezpieczamy sami wykupując polisy.
andrzeju / 91.233.113.* / 2016-05-25 09:17
Gratulacje !!! jak sami nie zadbamy o siebie to najwyżej dostaniemy z ZUS-u GROSZE
S.Adam / 78.28.30.* / 2016-05-25 08:32
Ale sensacja! Nie płacił składek, nie ma emerytury.
hgf844 / 78.88.30.* / 2016-05-25 08:46
a co robiła ta osoba przez całe życie? Nawet 25 lat pracy nie miał to dlaczego ma dostawać emeryturę tak jak Ty czy ja? No niestety, ale wymogi są znane. To tak jakbyś nie wpłacał pieniędzy do banku a później się dziwił, że nie masz nic na koncie. I co ma PiS do tego? Przez 60 lat jego życia były różne ugrupowania u władzy.
Akurat / 87.207.58.* / 2016-05-25 13:01
Według tej logiki ja też bumelowałam 5 lat - najpierw 3 lata na umowie śmieciowej, potem 2 lata z dzieckiem. Zobaczymy co będzie za 30 - 40 lat jak na emerytury zacznie odchodzić moje pokolenie - nie znam nikogo kto chociażby na początku nie przepracował kilku lat na umowie śmieciowej, znajome jeszcze dodatkowo mają lukę, podobnie jak ja, z powodu wychowywania dziecka.....
Katolib / 91.193.55.* / 2016-05-25 08:31
Przyjdzie lepszą zmiana i wszystko zabierze,wtedy po rowno
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
D. / 94.254.225.* / 2016-05-25 09:35
Dawniej za to co przepracował nie dostałby nic.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zet2 / 213.184.0.* / 2016-05-25 08:20
I co na to złotouści rządzący??????? Więcej niż Polacy dostają na plantacjach trzciny cukrowej.........
gość11 / 83.7.105.* / 2016-05-25 08:17
Polacy to żebracy Europy z najniższymi pensjami , najniższymi emeryturami, ograbieni podatkami, wysokimi cenami, ze zlikwidowanym przemysłem z powodu czego młodzież musi uciekać na zachód! i ani PIS ani nikt inny tego nie zmieni!
Aneta731 / 79.185.173.* / 2016-05-25 08:15
Wreszcie emerytury są sprawiedliwe ile pracował i opłacił składek tyle dostanie. Wystarczy już odpowiedzialności całego społeczeństwa za nierobów. I nie piszcie proszę, ze teraz biedny człowiek nie będzie miał z czego żyć, nie będzie miał za co leków kupić. Przez całe zycie przepracował może miesiąc, wiec nauczył sie żyć bez pieniędzy. Prowadzę działalność od 2 lat i nikogo nie interesuje czy zarobiłam w miesiącu na składkę ZUS. Muszę płacić ponad 1000 zł nawet jeśli nie zarobiłam złotówki. Dla mnie nowa ustawa emerytalna to doskonały pomysł. Wreszcie widać jak bardzo emeryci zapracowywuja sobie na swoje emerytury. Chwała takiej ojczyźnie ma 100 procent racji. Powinni jeszcze zreformować renty z tytułu niezdolności do pracy i socjalne płatne przez ZUS - nie rozumiem co to oznacza trwałe cześciowo niezdolny do pracy. 20 letni człowiek przepracuje rok i do końca życia dostaje rentę! Uważam, ze renty powinny być wypłacane tylko osobom naprawdę chorym, czyli takim, które nie mogą osiągać żadnych przychodów z uwagi na swój stan zdrowia. Idziesz do pracy czyli jesteś zdrowy-lekarz medycyny pracy potwierdza to badaniami wstępnymi do pracy przecież. Pytam, wiec dlaczego osoba będąca na rencie z tytułu niezdolności do pracy moze pracować i otrzymywać świadczenie z ZUS. Abstrakcja są renty socjalne - całkowita niezdolność do pracy i zdecydowana większość tych ludzi pracuje w wielkich kolchozach pracy na trzy zmiany. Absurd naszej ustawy emerytalnej. Ostatni przykład to moja sąsiadka, która pracuje na cały etat jako wodna w szkole, a chwali sie, ze do emerytury renty otrzymuje dodatek pielęgnacyjny przysługujący osobie Niezdolnej Do Samodzielnej Egzystencji... BRAWO!!! Oby tak dalej.
beneficjent / 89.73.106.* / 2016-05-25 09:05
W czterech literach byłaś i wielkie G widziałaś, babo. Najpierw może zapoznaj z tematem a potem się wypowiadaj. Tak się składa, że jestem niepełnosprawny, według ZUS całkowicie niezdolny do pracy a pracować muszę bo mam dużo wyższe koszty utrzymania od osoby zdrowej. Gdyby nie ta dodatkowa możliwość dorobienia to zdechłbym z głodu albo mieszkałbym pod mostem. Praca często też pełni rolę rehabilitacyjną i często jest jedyną okazją do wyjścia do ludzi dla osób często całymi latami uwięzionych w swoich czterech ścianach, którzy popadają dodatkowo w depresję i popełniają samobójstwa. Nawet niewidomy, czyli z reguły niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji, ma prawo pracować a tobie guzik do tego. - "Przez całe zycie przepracował może miesiąc, wiec nauczył sie żyć bez pieniędzy." Tego bezczelnego tekstu nie skomentuję bo mi się nóż w kieszeni otwiera. Po drugie, nic nie poradzę, że musisz płacić miesięcznie ZUS bez względu na dochody. Reklamacje, ul. Wiejska w Warszawie. Masz też inne możliwości, których nie ma osoba niepełnosprawna. Po trzecie, ja nie odpowiadam za różnych ewentualnych cwaniaków "wykorzystujących system", chociaż uważam, że ten "problem" jest mocno demonizowany. W ostatnich latach ZUS zrobił wręcz rzeź wśród rencistów i ich liczba spadła z prawie 2,5 mln. do niecałego jednego miliona. Czy ty wiesz jak trudno jest teraz dostać rentę? Do legend przeszły już opowieści, że orzecznik ZUS nie dał renty osobie z amputowaną nogą czy z zaawansowaną chorobą nowotworową i to nie są jakieś kity, bo można o tym poczytać w ogólnodostępnych publikatorach. Reasumując, ten kto w ostatnim czasie stara się o rentę, kwalifikuje się w praktycznie w 100%. Cwaniaki mają małe pole do popisu. Tyle w temacie.
xyz301 / 83.31.154.* / 2016-05-25 08:51
Próżna radość, z twojej składki ( zakładając że prowadząc działalność będziesz do końca pracy płacić tylko z działalności ) dostaniesz jakies może 700-800 zł emerytury, albo mniej. Więc gdzie tu ta sprawiedliwość o ktorej piszesz? Załóż lokatę ( w państwowym banku ) i przez 40 lat wpłacaj tam 800 zł miesięcznie. Pozostałe 200 wpłacaj na składkę ubezpieczeniową jakiemuś ubezpieczycielowi ( ubezp. przed chorobą, wypadkiem, śmiercią itd.) Również przez 40 lat. To "wypracowałabyś sobie emeryturę w wys ok 2000 zł. Przy założeniu że wszyscy wpłacaliby na takie lokaty emerytalne i ubezp. zdrowotne ich warunki pewnie byłyby lepsze. Więc gdzie tu ta sprawiedliwość. Wtedy osobom, niezdolnym do pracy albo niezaradnym państwo mogłoby wypłacać świadczenia. W tym systemie nie pracujesz dla "siebie" tylko na emerytury obecnych emerytów. I to sie nie sprawdza. Działało 40,50 lat temu bo były przyrosty teraz jest odwrotnie od wielu lat ale żeden rząd nie podejmie się faktycznej naprawy i opracowania porządnego systemu.
Jurek623 / 195.136.60.* / 2016-05-25 12:47
Kto płaci emerytury 35-latkom. Proszę o informację, bo naprawdę nie wiem. Kto płaci zasiłki przedemerytalne. Czy nie czasem ZUS.Czy to dlatego w ZUS-ie nie ma pieniędzy.Czy ZUS nie powinien wypłacać tylko emerytury 60-K, 65-M.Politycy przyznają przywileje jak im wygodnie ale kto za to płaci.50-cio letni nauczyciel nie nadaje się już do pracy. Ale 80-cio letni wykładowca za 15-tysi to już jest autorytet.Robotnik na budowie wg. PO mając 67 lat to bystry facet ale 35-letni urzędnik celny to już emeryt.Można by mnożyć. Ale ta garstka uczciwie pracujących i płacących składki na nich nie zarobi.
Piotr932 / 83.9.138.* / 2016-05-25 08:31
Pociesze cie..przyklad 43 lata pracy -osoba prowadzaca dzialanosc1142 zl.gdzie ostatnie skladki placone w tym roku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pablooooooo / 80.254.154.* / 2016-05-25 08:10
A uoprzywilejowni 35 latkowie maja po 3000zł miesiecznie i dorabiaja zabierajac miejsca pracy. To jest plaga . ubecy tez maja po 4000 na reke a palowali Polakow. SKANDAL. Kto im cofnie te przywileje?Jaka partia?
maxi978 / 79.191.149.* / 2016-05-25 08:04
Za kilkadziesiąt lat będzie tak samo ponieważ obecnie bardzo dużo młodych ludzi nie podedjmuje żadnej pracy albo pracuje na "czarno"-nie odprowadza podatków.A potem ci co pracowali będa ich utrzymywać .
Uważam,że emerytura powinna być naliczana nie tylko od wysokości składek ale poważnym dodatkiem powinny być też przepracowane lata.
Joanna338 / 178.235.40.* / 2016-05-25 08:23
Ludzie moi teaściowej całe życie płacili zus. Zmarli. Teściowej zabrakło 2 miesięcy, a teść wziął tylko 1. Gdzie te pieniądze? Przecież przez całe życie płacili na swoje. Dlaczego chociaż 1 nie oddają rodzinie.
Ja mam 25 lat pracy zawsze na niskich umowach,bo prywatnie.A oni na ta chwile przysłali mi 326 zł. Ewentualnej emerytry. Jak by mój pracodawca płacił mi więcej a nie płacił ciężkie pieniądze za zus to mogła bym sama odłożyć choćby po 500 zł. 25 lat po 500 zł. + jeszcze drugie tyle. Mam?? Mam więcej

No i bądź tu patryjota. BLAGAM moich dzieci by wyjechały za praca i by się nie oglądały za siebie.
Jak dożyje do emerytury to za nią nie przeżyje! !!!
A już siadają mi rece i kregoslup.Gdzie dalej???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xyz413 / 83.31.154.* / 2016-05-25 08:58
Zapamiętaj sobie na składki emerytalne nie wpłacasz na swoją emeryturę tylko na emeryturę obecnych emerytów. Takie jest założenie tego systemu. Po lekkich "dostosowaniach" pojawiło się ofe które w w założeniu miało zarabiać na twoją właśnie emeryturę ale też nieźle łoili na opłatach a potem zusowi brakło bo pracujących coraz mniej a emerytów coraz więcej, więc należało ukraść to co ludzie faktycznie zarobili i odłożyli. I znowu ludzie zostali w d...ie.
~zuzu~ / 77.255.60.* / 2016-05-25 07:59
Jest to polityka poprzedniego rządu (PO) umowami śmieciowymi wyeliminował potencjalnych emerytów do pełnego świadczenia zasiłku. Osoby pełniące jakiekolwiek funkcje biorą po 10 000 zł i więcej emerytury więc gdzie tu równość, ale żeby zapewnić sobie służących na stare lata każą pracować dłużej a najlepiej za talerz zupy, lub jak za komuny za flaszkę czy butelkę piwa (1/2 litra ma tyle kalorii co kotlet schabowy). Uważam, że powstała "nowoczesna" i nowa arystokracja z królem Tuskiem na czele. Jeżeli napiszę o komuchy, czerwona burżuazja to tylko dla tego, że mieli rodziców którzy ich tak wychowali bo nie sądzę żeby ojciec Tuska, Komorowskiego, Schetyny czy Kopacz był nieświadomym niczego robotnikiem, rolnikiem czy bezdomnym, wyssali to z mlekiem matki.
fd / 89.73.106.* / 2016-05-25 09:25
Jakie PO, jaki "poprzedni rząd", ta patologii utrzymuje się od 1989 r. od kiedy tylko padła komuna a nawet wcześniej, bo za PRL u prywiaciarzy, szczególnie w budowlance, też sielanki nie było. To wszystko to pozostałości po pańszczyźnie. Teraz "panem" jest ten kto ma kasę a "chłopem pańszczyźnianym" zwykły robol. Tak się też składa, że "pan" jest zwykłym chamem albo potomkiem chamów z nadania społecznego, to mamy to co mamy.
ktosik173 / 109.196.80.* / 2016-05-25 08:00
Jak sobie wypracowała tak ma, co za dwa miesiące pracy w życiu nalezy jej się wyższa emerytura, no chyba żart
chWAŁA TAKIEJ OJCZYŹNIE / 89.25.228.* / 2016-05-25 07:50
-/pierwszy sąsiad- przepracował nie całe pół roku ( ciągu życia) pod przymusem bo go ZOMO zwinęło przed południem pijanego z knajpy i dostał emeryturę, opiekę i coś tam z MOPSu! -/drugi sąsiad- ma 50 lat, przepracował może jeden rok, ma mieszkanie, czynsz i media opłaca MOPS, chodzi na obiady, dostaje zasiłek dla bezrobotnych, z MOPPSu itp zawsze coś wyłudzi. -JA- 50 lat pracy jako (zawsze wredny) prywaciarz, dostanę może 1500,- Żadnej pomocy od kraju, kontrole, kartki, papierki, pozwolenia, wzywania, wyjaśniania, Wszędzie traktowany jak złodziej, oszust i wróg ludu który się nie wiele dorobił bo nie dawał łapówek! Teraz jeszcze jest drugim sortem bo naczelny opluwacz, nieudacznik i nierób od dzieł Lenina tak chce!
aaasd / 95.215.193.* / 2016-05-25 07:41
I co? za 2 mies składka i chcieli by pełna emeryturę? ja płace 35 lat miesiąc w miesiąc I będe miała ok 1500 zł emerytury.Jaka sprawiedliwośc by była?

Najnowsze wpisy