Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najniższa stawka godzinowa a minimalne wynagrodzenie. Pomysł PiS podzieli pracujących

Najniższa stawka godzinowa a minimalne wynagrodzenie. Pomysł PiS podzieli pracujących

Wyświetlaj:
mimo wszystko / 79.185.230.* / 2015-10-30 20:41
Przecież.....to jest jawna kpina...powiedziec proszę co kopaczowa wprowadzi od nowego roku ....to kontrakt pracowniczy. Znów podsunie się pracownikowi 3 zl....i bez zadnych praw to podpisze bo nie ma pracy...a kloezje z firm ochroniarskich dostaja do 80procent dofinansowania za zatrudnianie ludzi z drupa inwalidzka i od emerytowanych policjantow nie placa zusu a młodzi nie maja żadnej pracy.....okropne te rady w tym kraju byly....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Git 1 / 85.193.209.* / 2015-10-30 20:39
Podwyższając ponsje wzrośnie średnia krajowa, automatycznie większy ZUS, więc nic nie wzrośnie , państwo polskie dostanie więcej pieniędzy,!!!! Pracodawców nie będzie stać płacić ZUS na każdego zatrudnionego po ok 1500zl , co innego jak by obniżono ZUS do 500zl, lub naliczali z najniższej krajowej a nie jak teraz że średniej 4300, prosta matematyka, nawet kretyni wiedzą że to jedyną opcja na większe zarobki i całkowite zlikwidowanie bezrobocia, pod warunkiem że ZUS nie przekroczy 500zł miesięcznie, aha prezes ZUS zarabia UWAGA 9 tys zł DZIENNIE !!!!! te pieniądze są z naszych podatków!!!!!! Dyrektorzy fili w miastach i miasteczkach maja po 3 tys zł dziennie!!!! Chore państwo rządzone przez chciwych skur,,,,synów!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
van der Lik / 78.8.41.* / 2015-10-30 20:38
Prezes pisowiec?! Szkoda firmy, dobra była, ale już po niej.
Gerwazy486 / 31.209.242.* / 2015-10-30 20:35
Work Service. Dlaczego ta agencja, która potrafi zatrudniać nielegalnie, nie płacić za godziny, oszukiwać, wyzyskiwać jest taka opiniotwórcza ? Czyżby prezesami byli jacyś agenci WSI czy coś ? Jak to może być że zwykła agencja pracy może być cytowana na całą Polskę co jej się podoba a co nie ? Jak się nie podoba to wypad, nikt nie każe jej prowadzić dożywotnio.
mergrem / 79.186.43.* / 2015-10-30 20:12
Te polskie zarobki buahhaha ... kolega w uk pracuje 4 dni w tygodniu po 12 h za minimalna 6.7 funta i miesiecznie ma 1300 funtow netto i z tego odłozy 300 funtow ... niby niewiele ale przypominam że pracuje za minimalną i stac go na jedzenie , opłacenie rachunkow , mieszkania , ubranie , bilet na autobus itd
Gerwazy486 / 31.209.242.* / 2015-10-30 20:39
Primo. Skoro pracuje 48 godzin, to nie za minimalną, bo do minimalnej się pracuje 37 godzin w tygodniu. Secundo. Na co go dokładnie stać ? Za 1000 funtów nie stać cię na mieszkanie, ubranie, opłaty i jedzenie oraz sieciówkę na autobus. Pewnie pokój wynajmuje, wówczas to owszem odłoży. Tercio. Tylko dlaczego wtedy nie policzysz, że pracują w PL za minimum i wynajmując pokój u emerytki, jedząc byle co i jeżdżąc autobusem też odłożysz 300 - niestety złotych, ale taką mamy walutę w Polsce. Generalnie szału nie ma.
buhahha / 77.254.245.* / 2015-10-30 19:44
na zleceniach nie ma urlopu, (2 dni), to powinna byc wieksza stawka!
PRACOWNIK643 / 91.218.200.* / 2015-10-30 19:21
Niech sprawdzą pracodawców co placą z podstołu a ubezpieczenia na najnizszą krajową odrazu wiecej pieniedzy w budrzecie sie znajdzie.
hmmmm / 89.229.171.* / 2015-10-30 18:46
12 zł to tak dużo ?. A pewna pani z PO powiedziała, że za 6 tys. to pracują głupki.
emigranci europy / 46.182.184.* / 2015-10-30 18:31
12 zl brutto niech nie będą smieszni to jest skandal holokaust faasyzm 12 zl na dzień dzisiejszy powinno być netto emigranci Europy do 7 tysięcy netto na reke 8 godzin i soboty wolne
vs / 80.51.212.* / 2015-10-30 17:56
Należy zlikwidować uprzywilejowane tak zwane ,, Mundurówki,, i traktować ich jak na zachodzie 65-lat i emerytura
G.T / 93.176.237.* / 2015-10-30 18:18
Nie chciałbym żeby mnie znosił po drabinie 65 strażak. Są zawody które niestety nie mogą pracować tak długo bo w pewnym wieku już się po prostu nie nadają do pewnych zadań. 65 letni strażak lub policjant...nie...dziękuję.
anon / 213.155.191.* / 2015-10-30 19:17
A kto powiedział że ma pracować w jednym zawodzie do 65 roku życia - teraz czasy są takie że niektóre zawody można wykonywać, tylko w określonym przedziale wiekowym ...
Pan Nikt / 5.172.247.* / 2015-10-30 19:17
ale ty jesteś 1/4 - mam sąsiada psa gruby jak dynia, rwa kulszowa, daleko do emeryturki, na pseudo sprawdziany fizyczne przynosi zwolnienie.... I NIKT GO za to nie rozlicza..,... do 65 do emerytury, jak wszyscy.
Janka emerytka / 83.16.196.* / 2015-10-30 17:51
na zlecenie nie ma chorobowego ,nie ma urlopu itp. itd.- a wiec 12 zł - to nic wielkiego. trzeba to szybciej zrobić niż tym bogatym po 500 zl na dziecko bo to dopiero chore. Jak można wszystkim po równo skoro z jednym nie dostana i co jak w chinach ?????.Chcemy po równo albo wogole. To najwieksza glupota w skali swiata . Dac po 500 zl i to bogatym i biednym po równo - ale mi sprawiedliwośc !!!! - nie ma co !!!!Co to za PIS skoro nie ma tam ludzi myslacych. Woadomo polak to nie niemiec - i w wiekszosoci to przepijają. Kto to będzie kontrolowal ? i znowu pełno swoich zatrudnia do kontroli. Kontroler na kontrolerze-urzędas na urzedasu będzie siedział az polske przeżra jak za Sasa-jedz pij i popuszczaj pasa - co nie mielismy tego ????Nie wychowałam 4 dzieci i to w biedzie - a tym lepiej sobie radza. -ale kaczynski pozkotem nikogo nie ma dlatego robi jak myśli a ze myśli jak mowi no to mamy hahahai cyrk!!!
PanPiotr / 37.47.39.* / 2015-10-30 17:43
To spowoduje, zamiast zrównania praw pewną nierówność. - zaznaczył Andrzej Kubisiak. Dobre sobie. A jak pracownik na zleceniu ( chociaż spełnia wszystkie wymogi umowy o pracę ) nie ma urlopu, nie ma L4, musi pracować więcej niż "etatowe" 168h za jedną stawkę bez nadgodzin, nie odprowadzanych składek na ZUS to ten Pan nierówności nie widzi. Nóż się w kieszeni otwiera jak się takie brednie czyta.
Michuuu / 79.186.98.* / 2015-10-30 17:40
Mam podobnie. Już dawno ząłożyłbym rodzine gdyby nie umowy śmieciowe, bo za co tu odłożyć na chociażby samą uroczystość - nie mówiąc już o następstwie czyli prowadzeniu rodziny. ... Dla mnie największym sukcesem byłoby wykluczenie w Polskim prawie umów śmieciowych a pozostawienie etatów. Takie zmuszenie pracodawcom zatrudnianie na etaty dałoby nie tylko większe pieniążki dla rządu do dyspozycji ale również wyrównianie szans na godne życie dla każdego.
Chyba się zgodzicie, że jeżeli Polak ma pieniądze to w 90% wydaje je w własnym kraju a to jest napędzanie własnej gospodarki.
Ja w własnym kraju godnie nie żyje, Mimo wykształcenia, doświadczenia zawsze muszę liczyć oszczędności by wiedzieć czy na jakąś błahostkę mnie stać, a co dopiero na założenie rodziny. Mam już 32 lata i co dalej?
Niż demograficzny też jest następstwem braku pieniażków na utrzymanie większej ilości dzieci niżeli jedno lub dwa.
Jak można liczyć średnią dochodu Polaka skoro albo zarabia się minimum ( potem jest duża czarna dziura ) a następnie strasznie wysokie zarobki.
Chyba łatwiej byłoby być tu uchodźcą niż obywatelem...
Josiek z NKWD / 83.20.181.* / 2015-10-30 17:51
No tak,ale czy ten kraj jest nasz? Fałszowanie historii, totalne kłamstwa w mediach opanowanych całkowicie przez Chazarów, całkowicie zmienia prawdę historyczną i obecną rzeczywistość w oczach przeciętnego odbiorcy. Tzw. żydzi kłamstwo mają w genach i jest ono wpisane w ich codzienne życie jak proces oddychania. Człowiek przestaje żyć, kiedy ustaje proces oddychania. Żyd przestaje kłamać, kiedy kończy życie. Już Jezus Chrystus mówił do nich: „Gdyby Bóg był waszym ojcem, to mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz on mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie pełnić pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ ja mówię prawdę, dlatego mi nie wierzycie. Kto z was udowodni mi grzech? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.”( Ewangelia św. Jana 8,42-48). Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że większość katolików nie rozumie tych słów, albo nawet nie czytało. A kto nie czyta Ewangelii nie zasługuje na miano chrześcijanina, tym bardziej katolika.
Polska Walcząca / 85.219.187.* / 2015-10-30 17:30
teraz już 12zl tylko 20 zl minalna na etacie :)
marek p / 77.254.226.* / 2015-10-30 17:04
1300 zł do ręki to śmiech na hali, jako mechanik to jest jałmużna , ja na do jazdy oddaje połowę jestem kawalerem jak bym musiał utrzymać rodzinę opłacić czynsz ,aj co tu gadać dziadostwo i nic się nie zmieni jedynie pracę mogę zmienić na siedzenie w domu i robić prywatnie nie legalnie kasa do reki i nikt mnie nie gania zrób to zrób tamto i szybciej za 1300 zł
MAG74 / 185.5.218.* / 2015-10-30 17:09

do jazdy

kolego z gramatyką za pan brat zajdziesz dalej!

Najnowsze wpisy