Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najniższe płace w Polsce. Sedlak: nikt już w Polsce nie zarabia 5 zł za godzinę, "śmieciówki" to mit

Najniższe płace w Polsce. Sedlak: nikt już w Polsce nie zarabia 5 zł za godzinę, "śmieciówki" to mit

Wyświetlaj:
bMall / 94.40.12.* / 2015-09-12 14:08

nie ma możliwości aby ktokolwiek zarabiał 5 zł za godzinę

Staż pracy w Zespole Opieki Zdrowotnej - pełny etat 997,40 zł brutto
sandopki / 83.6.53.* / 2015-09-12 14:05
Jeżeli p. Sedlak opiera się na oficjalnych danych, to znaczy że pisze bajki. Zapraszam do podkarpackiego, albo świętokrzyskiego. Tutaj rządzą koszmarne układy, korupcyjne kliki. Urzędy to prywatne folwarki, w których dobrze płatną pracę mogą dostać wyłącznie krewni i znajomi. Ludzie nie będący w układach, bez wzglądu na np wykształcenie, zarabiają naprawdę minimalne stawki. Nikt nie ma nad tym żadnej kontroli.
bstary / 83.142.222.* / 2015-09-12 14:04
Jest pan kłamcą panie sedlak, pracuję w miejscu zwanym mop (miejsce obsługi pasażerów przy autostradzie) kilka firm shell, autogrill, firma sprzątająca wszyscy od 5 do 8zł panie kłamco
Włod / 85.219.162.* / 2015-09-12 14:04
Większość z moich znajomych pracuje na umowach śmiecowych i zarabia ok 6zl na godzinę . Sam pracuje w ochronie na taka umowe ,mam wyższe wykształceni ale innej pracy brak . Ja w nocy nie śpię a wymaganie wcale nie takie małe więc niech ten Panie nie p****... głupoty.
JANO55 / 93.105.245.* / 2015-09-12 14:03
ten pan to albo mieszka poza polską albo nie ma pojęcia o czym mówi
śmieciówki w polsce to standard i żaden pracodawca nie zatrudni inaczej
to jest wielki WSTYD i dlatego takie chłystki tak się wypowiadają robiąc ludziom krzywdę
Reiter / 188.146.139.* / 2015-09-12 17:30
Ciekawe: firma, w której pracuję zatrudnia kilkunastu pracownikow na etatach. Dodatkowo zatrudniamy 80-90 agentów, z których każdy prowadzi własną działalność gospodarczą, ale źeden z nich nie wystawia faktury mniejszej jak 4000 zł netto, więc jeśli to są śmieciówki, to daj Wam, Boże, zdrowie...
Krzysiek364 / 5.172.233.* / 2015-09-12 14:03
szkoda że pan Sedlak mówi o umowach śmieciowych,jak co tydzień dostaje nową umowę,lub rozwiązanie umowy przez smsa.Gratuluje inteligencji,przez takich ludzi ten kraj zostanie krajem ludzi starych reszta wyjedzie do normalności.
henk / 31.61.139.* / 2015-09-12 14:03
Pracuję podobnie jak moi koledzy na śmieciówkach za 4 zl/ godz. Różnie mnie nazywają, ale jeszcze nigdy nie slyszałem że jestem mitem
b-stok / 109.243.38.* / 2015-09-12 14:00
miałem coś tu napisać ale jak przeczytałem parę komentarzy doszedłem do wniosku,że już wszystko zostało napisane.Podsumuje tylko wypowiedź tego speca od rynku pracy Sadlaka-co ty pie..lisz,widzisz to co widzą politykiery z PO i PSL-u
michal888 / 94.231.228.* / 2015-09-12 14:00
No co za geniusz!!! "Z punktu widzenia polskich przepisów nie ma możliwości aby ktokolwiek zarabiał 5 zł za godzinę." To tak jakby powiedzieć, że "Z punktu widzenia polskich przepisów ruchu drogowego nie ma możliwości popełniania wykroczeń drogowych".
Szymon1983-pl / 83.12.115.* / 2015-09-12 15:12
Na umowie o pracę nie ma, ale kto by sie przejmował tysiącami pracującymi na zleceniach?
cornak / 89.71.67.* / 2015-09-12 13:59
(Panie) Sedlak , jestem w stanie przesłać panu umowę z przed kilku dni , niech i proszę nie chrzanić , wszyscy o tym wiedzą a pan jeden nie ? 4 zl to i tak dużo , są propozycje za 2.50 , służę dowodami
Pit999 / 5.172.247.* / 2015-09-12 13:59
Wyborcy PO łączmy się i mobilizujmy przed wyborami!!!!
Polska jest drugą Szwajcarią, większość polaków ma miesięcznie setki franków (do oddania bankom), żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym. Ekipa rządząca zapewniła polakom raj na ziemi, a dane GUSu że 30% społeczeństwa żyje w biedzie i na granicy ubóstwa to mit szerzony przez wrogie ustrojowi POwskiemu rzesze defetystów i kontrrewolucjonistów którzy chcą pognębić klasę rządzącą tak wiernie i bezinteresownie służącą społeczeństwu. Klasa rządząca przez długie lata poświęca się i zmusza do spożywania tanich win (po 1000 zł za butelkę) na rautach i kolacjach zapewniających ład społeczny i rozwój narodu, a wrogie elementy szerzą destrukcyjne plotki, że sklepowa, ochroniarz i sprzątaczka w woj. podlaskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim i wielu innych zarabia 5 zł na godzinę, bo co prawda takie wynagrodzenie dostaje on za przepracowane godziny, ale w większości taki ochroniarz i sprzątaczka to śpią w pracy, on z pistoletem pod głową, a ona na stojąco z miotłą, a w ogóle to są zatrudnieni na 1/16 etatu i jeśliby zliczyć całość wynagrodzenia zapisanego na tej umowie to zarabialiby oni więcej od niemieckiego biznesmena, ale specjalnie nie chcą podpisywać umów na całe etaty aby nie tworzyć kominów płacowych, i uniknąć płacenia podatków. Ci wrogowie narodu których jest przeszło 30% osłabiają gospodarkę Polski i celowo ją sabotując masowo wyjeżdżają do UK, po to aby tam zarabiać marne grosze za ciężką pracę, a przecież tu w Polsce, pod rządami wspaniałej PO mogliby zarabiać podobnie i to za spanie a nie za harówę u wrogiego angielskiego wyzyskiwacza, który stara się podkopać podstawy polskiej gospodarki i o zgrozo płaci składki ubezpieczeniowe i emerytalne i nie chce zatrudniać na czarno, co nie jest niezgodne z honorem i sumieniem polskiego biznesmena, który jest skłonny płacić za nic, za spanie. Wyborcy PO łączmy się przed wyborami i głosujmy na naszych idoli, aby zapewnić sobie kolejne 8 lat dobrobytu i aż 500zł emerytury (na kwartał).
BlackBart / 85.202.109.* / 2015-09-12 13:56
Więc zapraszam pana do dowolnego hotelu. Pracownicy Housekeepingu z którymi czasem rozmawiam (uwielbiam rozmawiać z ludźmi, nawyk zawodowy) mówią że zarabiają od 3 zł za pokój do 8 zł za godzinę. Średnia z 10 hoteli to 3.65zł za godzinę. Tak więc gratuluję wspaniałej wyobraźni.
Poznaniak / 83.11.96.* / 2015-09-12 13:56
Jeśli w Polsce jest tak cudownie to czemu ludzie walą drzwiami i oknami do Amazona ze wszystkich stron Wielkopolski ( od Wałcza do Konina) - płaca 11 zł netto , 10 godzin pracy cztery razy w tygodniu, umowa o pracę na dwa miesiące?.

Najnowsze wpisy