Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent

Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent

Wyświetlaj:
tańczacy_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-25 10:05
PO - banda złodziei, i co głosowaliscie ? - to teraz macie. Tylko KORWIN-MIKKE zrobi z tymi złodziejami porzadek.
o_so_chodzi / 94.251.247.* / 2010-11-25 10:18
korwin mikke to super liberał, czyli zabierze ci kompletnie wszystko. Nawet wypłate.
zeb11 / 83.12.199.* / 2010-11-25 09:49
Wszystkie obecnie wypłacane emerytury należy zrównać i nie powinny przekraczać 1000 zł. Przecież ci ludzie nie zgromadzili żadnego kapitału z którego miałaby być wypłacana emerytura a pracując za komuny ich składki do ZUS nie przekraczały 10 dolarów czyli ok 30 złotych.
10USD / 83.4.140.* / 2010-11-25 11:04
ale za te 10 usd żyło się dobrze. Nikt głodny nie chodził. To najlepiej pokazuje jak finansiści krecą narodami.
squun / 78.133.227.* / 2010-11-25 10:14
jestem za!

od razu ceny żywności by spadły i wszyscy byliby zadowoleni!
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-25 10:09
Kompletna i bezczelna bzdura. Ci emeryci za komuny pracowali na firmy które były państwowe. Więc całą kwotę z prywatyzacji tych firm powinno sie przeznaczać na ich emerytury. A nie tak jak PO część z prywatyzacji ratuje budżet, część idzie do ich kieszeni, a pozostałą część marnują. Tylko KORWIN-MIKKE jest lekiem na to platformerskie zło.
zeb11 / 83.12.199.* / 2010-11-25 11:16
Te firmy były państwowe a nie własnością robotników, oni dostawali wypłaty za pracę. Utrzymywanie ich z budżetu to dobra wola pracujących i solidarność pokoleniowa.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-25 13:27
A państwo jest czyją własnością jak nie obywateli ? Jak wyglada solidarnośc pokoleniowa widac po milionach młodych Polaków wyjeżdzających za praca za granicę.
sisley / 213.108.153.* / 2010-11-25 09:47
Po tych pomysłach dla OFE poparcie dla Tuska powinno wzrosnąć. Wyborcy PO to ludzie wykształceni i wrażliwi.
POLAK 1 / 83.15.80.* / 2010-11-25 10:40
Rozumiem, że to sarkazm???
sisley / 213.108.153.* / 2010-11-25 12:16
Zgadza się. To taka prymitywna forma humoru mająca źródło w bezsilności. Sarkazm ma jednak zaletę, jaką jest prostota.

Jeżeli ten rząd popiera 50% społeczeństwa z czego większość to ludzie młodzi i wykształceni to ja się pytam : czym sobie ten rząd zasłużył? Czym przekonał owych młodych i wykształconych? Wynikami pracy?? Czy to jest rząd fachowców którzy rokują nadzieje-nota bene powinny już się ziścić jeżeli takowe były. A co do fachowców to ja ich nie widzę. Taki Tusk-mgr historii, Rostowski mgr ekonomii, Kwiatkowski-Minister Sprawiedliwości nie ma papierów radcy prawnego czy adwokata. A Fedak-ekonomiczne dyletanctwo. Skąd to poparcie i za co? Strony etyczno-moralnej PO i tego rządu nie będę dotykał bo można narobić smrodu.
niezrzeszony / 2010-11-25 14:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niby społeczeństwo się starzeje.. straszą nas rzeszami emerytów, a tu proszę - 50% to młodzi i wykształceni. I jeszcze z wielkich miast. I wszyscy głosują na PiS, oglądają TVN i czytają GW.
Reszta musi się podzielić na 'rolników' wspierających PSL bo broni KRUSu, ubeków wiernych SLD od czasów PRLu, emerytów, bezrobotnych i w ogóle biedniejszą, niewykształconą część społeczeństwa, która słucha PiSu i Radia Maryja..

Czy to jest prawdziwy obraz Polski? Weźcie przestańcie się wzajemnie obrażać, bo przez kłótnie u szczytu władzy jest dość problemów. Media to rozdmuchują i cała Polska przyłącza się do POPiSowej wojny. Naprawdę przydałaby się jakaś rewolucja, która odsunęłaby starą gwardię i wszystkich kolesiów z ciepłych państwowych posadek.
POLAK 1 / 83.15.80.* / 2010-11-25 12:26
Prawda jest taka, że premier od samego początku założył, iż jakikolwiek program skutecznych reform jest zbyt kosztowny politycznie i od razu zostanie wykorzystany przez opozycję do walki, a w rezultacie osłabienia PO. Dlatego Donald Tusk wprowadził tzw "politykę miłości". Liczył na to, że niechęć elektoratu do PiS pozwoli mu wygrać kolejne wybory z lepszym wynikiem. PIS dziecinnie prosto dał sie podpuścić i zamiast punktować rządzących to prześciga się w pyskówkach i nikomu nie potrzebnych zwadach.
sisley / 213.108.153.* / 2010-11-25 12:40
Jeżeli im chodzi wyłącznie o władzę, a tak jest, to ja im mówię NIE. Tematy zastępcze, opluwanie i straszenie PiS-em to prymitywne formy walki o utrzymanie władzy. To widać, jednak nie wszyscy to widzą.
niezrzeszony / 2010-11-25 14:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Powiedzieć NIE, potrafi wielu. Ale mało kto potrafi zaproponować alternatywę. PO skutecznie przestraszyło ludzi PiSem, a dzięki dobremu PijaRowi są w stanie zatuszować własne błędy. Wiem że winą za nieudolne zmiany (te niby 'reformy') są właśnie ich winą.
Ale gdzie jest opozycja? PiS swoim szczeniackim obrażaniem się, czepianiem spraw drugorzędnych, zamiast poważnych problemów gospodarczych, zupełnie nie nadaje się do tej roli. PSL przylepiło się do PO, a SLD cicho siedzi w kącie i liczy że niedługo wypadnie ich kolej przy korycie.
Póki co na scenie politycznej nie istnieje praktycznie nic innego, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo, bo media skupiają się na POPiSach. Więc nie wszyscy są w stanie powiedzieć nie. Po prostu brakuje kogoś, komu dałoby się udzielić pełnego, szczerego poparcia.
POLAK 1 / 83.15.80.* / 2010-11-25 09:41
Najgorsze jest to, że rewolucję dotyczącą naszych przyszłych emertur szykują ludzie, którzy już niedługo sami będą... na emeryturze i niekoniecznie na polskiej emeryturze. A ostatnie słowo zapewne mieć będzie facet, który nie dalej jak rok temu przyznał w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że po dwóch latach szefowania resortowi finansów nawet nie wie, czy jest w OFE, a jego osobista emerytura pochodzić będzie z Wielkiej Brytanii. Dość mam już " nauki na cudzych błędach" może za swoje eksperymenty na moich pieniądzach zapłacą ci co dzisiaj udają, że mają dobre pomysły na Polskę. Dlaczego doprowadziliśmy do sytuacji, w której ludzie, którzy podejmuja za nas decyzje i to tak ważne decyzje co do naszego życia i kraju nie ponoszą żadnych, ale to żadnych konsekwencji???
sisley / 213.108.153.* / 2010-11-25 09:56
Rostowski nie ma numeru PESEL i nic wspólnego z naszymi problemami. Pozbył się Profesora Gomułki i gada dyrdymały tak jakby miał przed sobą stado murzynów. Ponieważ otoczony jest watahą wiernych Tuskowi dyletantów to wierzą w niego jak w szamana, szczególnie historycy Tusk i Komorowski. Reszta to durnie albo takich udają.
pewnik / 84.10.158.* / 2010-11-25 11:06
Przecież on służy innym nie Polakom(roztuś)
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-11-25 09:40
Z Polaków chazaro-bolszewia już zrobiła niewolników a kto to słyszał aby niewolnikowi płacić emeryturę.
Nie będziesz miał już siły do roboty - to dadzą ci zastrzyk z trucizną i do pieca CO w osiedlowej kotłowni a jak będziesz miał farta - to przerobią cię na mydło!
Andiii 5 / 95.49.146.* / 2010-11-25 09:54
Dlatego tez ma to wszystko w D...E i wybieram się na zwolnienie lekarskie aby nie płacić haraczu do zusu za które to moje pieniądze "rząd sie sam wyżywi ".
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-11-25 09:52
masz lepszy pomysł,popatrz w lusterko
tm. / 85.128.14.* / 2010-11-25 09:22
Niech politycy z PSL nie mieszają się do emerytur-nie dotyczy to ich elektoratu.
arch / 2010-11-25 09:25 / Tysiącznik na forum
wyłącz wibrator i zacznij myśleć !
jey84 / 83.12.5.* / 2010-11-25 09:21
Dlaczego ja mam płacić za to żeby obecni emeryci mieli lepiej niż ja bede miał. Jak oszczędzać to wszędzie i każdy powinien zacisnąć pasa. Niech zmniejszą przywileje mundurówki, sądownictwa (gdzie składki opłacane są przez państwo) i nauczycieli (krótki czas pracy i wcześniejsza emerytura) a nie będzie trzeba grzebać w emeryturach normalnie pracujących ludzi. Każdy rozsądny człowiek wie że gdy idą ciężkie czasy to się oszczędza, tnie się koszty i potem szuka przychodów. Obecnie szuka się tylko przychodów przy zachowaniu dotychczasowych ulg i przywilejów. Trochę odwagi do podejmowania decyzji, zresztą obecnie rządzącym zależy raczej na własnej emeryturze na którą przejdą za kilka kilkanaście lat a potem się martwcie sami.
tesa1959 / 2010-11-25 10:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz jaką emeryturę będę miała jako nauczyciel w wieku 60 lat? Niecałe 600 zł przy obecnej pensji 2700 netto i 40 latach pracy. Nie wyobrażam siebie uczącej gimnazjalistów w wieku powyżej 60 lat. W szkole będę miała staż 20 letni, a w ogóle 39 letni. Przez cały okres prawie połowa pensji jest przeznaczana na składki emerytalne. Gdybym dostawała te pieniądze do ręki i odkładała, to na emeryturze mogłabym żyć na dotychczasowym poziomie. A swoją drogą, przekwalifikuj się na nauczyciela i zobacz czy te wszystkie przywileje (wakacje, ferie, wcześniejsze emerytury, urlop dla poratowania zdrowia) nie mają uzasadnienia. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Dopóki nie zaczęłam pracy w szkole (bardzo ją lubię) też uważałam, że te przywileje są niesprawiedliwe. Popracuj trochę w szkole, sam zobaczysz.
jacekl / 83.12.5.* / 2010-11-25 12:23
ja pracując na budowie muszę sobie jakos poradzić i pewnie bede nosil cegielki do 67 roku zycia ale nauczyciele pracuja w gorszych warunkach niz robotnicy budowlani w mrozie czy upale na dworze!!!
tesa1959 / 2010-11-25 14:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czy ja coś takiego powiedziałam? Sam wybrałeś taki zawód, taką pracę. Możesz pójść na studia i zostać nauczycielem. Ja przedtem pracowałam w księgowości i też zazdrościłam nauczycielom, że nie pracują 8 godz. Nie zdawałam sobie jednak sprawy, że czas, w którym prowadzą lekcje, to tylko część tego czasu pracy, który muszą poświęcić na sprawdzanie prac, zeszytów, przygotowanie sprawdzianów, ich sprawdzenie i analizę postępów poszczególnych uczniów, przygotowywanie z uczniami różnych uroczystości szkolnych, przygotowanie uczniów do konkursów (nie jednego w roku), organizowanie wycieczek i opieka podczas ich trwania - odpowiedzialność za czyjeś dzieci nawet głową nie tylko na wycieczkach, posiedzenia rad pedagogicznych przynajmniej raz w miesiącu, różne akcje charytatywne. To wszytko robi nauczyciel, który chce być dla ucznia a nie uczeń dla niego. Uważasz, że to lekka praca? Nie jest fizyczna, ale siada psychika, nerwy, głos, wzrok, słuch.
stare wróciło / 194.213.1.* / 2010-11-25 08:55
emeryci wspomagajcie budżet czynem, umierajcie przed terminem
tesa1959 / 2010-11-25 10:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież na emeryturze tylko nieliczni żyją 20 lat i dłużej. Większość po kilku latach odchodzi z tego świata.
stare wróviło / 194.213.1.* / 2010-11-25 10:49
przed terminem, czyli przed przejściem na emeryturę, płaćcie składki i podatki,a dwa tygodnie przed uzyskaniem wieku emerytalnego uprasza się uprzejmie o kopnięcie w kalendarz

ps. kalendrze będą dostarczane bezpłatnie
arch / 2010-11-25 09:16 / Tysiącznik na forum
Pomożecie ? - POmożemy .- NFZ wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji

"Od drugiego półrocza bieżącego roku niektóre polskie placówki zdrowia zostaną wyposażone w specjalistyczne zestawy do eutanazji. Mimo że belgijski producent gwarantuje stuprocentową skuteczność działania, śmiercionośny zakup został już przetestowany na pacjentach jednego z polskich szpitali.

„Na sto zastosowań, dziewięćdziesiąt dziewięć zadziałało natychmiast”, z zadowoleniem stwierdził ordynator Wrocławskiego Szpitala Wojewódzkiego.
-„Tylko w jednym przypadku trzeba było pacjentkę troszkę przydusić poduszką”.

Ze względu na wysokie koszty urządzenia resort zdrowia nie będzie w stanie w pełni zaspokoić potrzeb wszystkich ośrodków zdrowia, szpitali i sanatoriów.
W pozostałych placówkach eutanazja wciąż jeszcze będzie się musiała odbywać tak jak dotychczasowo, poprzez zaniedbanie.

„Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Kopacz. .

- „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubez . tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się życia
xsxw / 80.55.158.* / 2010-11-25 08:50
Dlaczego zarabiajacy powyzej 90 tys zl.sa zwolnieni z skladek ZUS???????????Moze zaczniecie oszczednosci od siebie!!!!!!!!!!!Matacze
troll bagienny / 194.242.62.* / 2010-11-25 10:21
Bo to tylko troche rekompensuje okradanie mnie progresywnym podatkiem. Miedzy innymi po to by tacy nieudacznicy jak ty mogli miec bezplatna sluzbe zdrowia i szkoly.
nmgjjktjkj / 83.12.121.* / 2010-11-25 10:31
może ten "nieudacznik" nigdy nie korzystał i nie skorzysta z tej bezpłatnej słuzby zdrowia baranie a tobie lub komus z twojej rodziny przewrotny los zafunduje kurację przeciwnowotworową za 500 tys. zł więc nie napinaj się tak tłuku.
troll bagienny / 194.242.62.* / 2010-11-25 12:19
mozliwe ale ja wkładam do wspólnego wora znacznie więcej niz przecietni inaczej pisowscy klakierzy z tego forum.

zeby bylo lepiej, nawet korzystam z czesci wspolnych mniej - bo lecze sie prywatnie.

w panstwowej sluzbie zdrowia nie ma powiazania miedzy wielkoscia zaplaty (podatku) a jakoscia usługi jaka otrzymuje.
Czyli jest to socjalizm w czystej postaci.

Kumasz juz czy masz za daleko do łba?
arch / 2010-11-25 09:23 / Tysiącznik na forum
Nie tylko oni są zwolnieni >

" Rząd odpuszcza opłaty za gaz łupkowy "

" W USA, gdzie gaz z łupków jest już wydobywany, koncesja na 1000 m sześc. kosztuje teraz 180 – 280$ tj. 540zł -840zł

W Polsce 1000 m sześc. 5zł ! ! ! ! "

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/438954,rzad_odpuszcza_oplaty_za_gaz_lupkowy.html
Elektro Devil / 2010-11-25 08:32 / Tysiącznik na forum
Wystarczy tylko dodać, że Kaczyński nie popiera tego pomysłu.

Słysząc to wszyscy skrajni idioci* głosujący na PO zrezygnują nawet z 20% przyszłej emerytury, przy jednoczesnym zwiększeniu składki do ZUS.

Na złość PiS-owi !!!

* za skrajnych idiotów nie uważam oczywiście pasożytniczej administracji i hien z obozu rządzącego. Oni głosują za pełnym korytem.
xxxxzzzz / 188.147.72.* / 2010-11-25 08:15
Zawsze twierdziłem ze PO to banda złodziei i az mnie dziwi ze naród jeszcze się nie obudził i chce głosować na tych cwaniaków. Chyba PO zahipnotyzowało sporą część narodu bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć. Chcą podnieść wiek emerytalny a ja się pytam czy jest dla tych ludzi praca? Ile razy z rożnych powodów ludzie muszą zmieniać pracę?jaka to jest stabilizacja której potrzebują ludzie i kraj dla rozwoju? PO na białe niedźwiedzie. Przykro mi tylko że ci co głosują na PO obudzą się z ręką w nocniku.
mark88 / 83.12.5.* / 2010-11-25 09:24
Za to bandyci z PiS jakoś nie włączaja się w dyskusje o emeryturach. Tylko smolensk, wojan polsko-pol..... wzieli by sie do roboty a nie szukaniem wroga
sisley / 213.108.153.* / 2010-11-25 10:01
Ty zaczniesz myśleć jak nie będziesz miał co żreć. Kto rządzi od kilku lat bałwanie? Przykład jaki to elektorat ma PO.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-11-25 09:45
POmidorklu! PO rządzi! ! Od przeszło trzech lat! Smoleńsk i śledztwo w jego sprawie to kompromitacja na skale światową. Smieją sie z nas na całym świecie obseruwjąc jak za po poklepanie po plecach niedojda tuskowy dał się wydymać jak piłkarzyk z 8 ligi ... . A jeśłi nie zrobił tego z powodu swej głupoty to oznacza jednak, że maczał w tym palce. Zauważyłeś to? A kiedy to PO z niedojdą tuskiem i jego radą opodatkuje "polskie" banki? Niezłe zyski znów odnotowały w zeszłym roku. Pomimo kryzysu. A kiedy to niedojda tuskowa z nocnikiem Komórkowskim zabierzez się za biurokrację w Polsce? Dowalić biednemi i słabemu, okraść go bezczelnie w dzień każdy POtrafi a POzgraja jest w tym niesamowita.
Retyw. / 217.97.193.* / 2010-11-25 09:43
Próba jakiejkolwiek dyskusji kończy się wysłaniem do "polemiki" w mediach Palikota, Niesiołowskiego i im POdobnych.Gdzie tu sens?.
mark88 / 83.12.5.* / 2010-11-25 12:11
To nie ja przegrałem wybory samorządowe tylko dlatego że Jarek nie miał nerwów na wodzy i nie poczekal z wyrzuceniem z parti roskowskiej he he przegrana na wlasne życzenie
Koniec złudzeń / 79.190.159.* / 2010-11-25 08:14
Ale przecież tak chcieli młodzi, wykształceni z wielkich miast
scxwc / 80.55.158.* / 2010-11-25 08:10
Mudurowi sie z nas smieja, swiete krowy nie do ruszenia!Nie mozna im zmieniac zasad w trakcie sluzby.A pracujacym na nich wszystko mozna.Mi zasady zmienily sie juz trzykrotnie!!!!Na sile zapisali mnie do ofe teraz chca zabrac co uzbieralem!Wydluzyli mi wiek emerytalny o 5 lat (zabrali szkodliwe),Co miesiac palce polowe pensji ne emeryture pracowac bede 45 lat do 65lat,a ile tej emerytury wezme???Mundurowy nie placi zus emeryture zwykly kraweznik po 15 latach ma wyzsza niz ja bede mial po 45 latach ciezkiej pracy(nie zarcia bulek po pargingach i chlania z szemranym elementem)!!!!!!!Czy ty Tusk jestes normalny,Czy zzarles te dopalacze zarekwirowane!!!!!!!!??
jq / 199.67.203.* / 2010-11-25 07:14
Widze, ze 'Bruksela' to jedyny glos rozsadku w tym temacie. Co to za roznica czy rzad bedzie sie zapozyczac zewnetrznie czy w sposob ukryty, od wlasnych emerytow... To jest chory system ktory rowniez moglby latwo upasc, MF emitowalby obligacje w nieskonczonosc, ktore OFE by kupowaly... az za kilkanascie lat zglosiliby sie pierwsi emeryci po wyplaty, wtedy wszystko by sie zawalilo.
!Piotr / 195.242.255.* / 2010-11-25 07:52
Popieram w 100%!

Nasi politycy upadli na głowę. Twierdzą, że to Bruksela decyduje co jest długiem a co nie jest. Czyli, jeżeli budżet pożyczy pieniądze OFE nie w postaci obligacji skarbowych ale w postaci obligacji emerytalnych to wcale się nie zadłuży.

PARANOJA!
wyborczy debil / 83.7.252.* / 2010-11-25 07:00
PO ukradła dziedziczenie składek z OFE i kradnie dalej.

Najnowsze wpisy