Forum Polityka, aktualnościKraj

Najnowszy sondaż: Platforma bez zmian, tylko cztery partie w Sejmie

Najnowszy sondaż: Platforma bez zmian, tylko cztery partie w Sejmie

Wyświetlaj:
jakub2 / 79.162.59.* / 2011-08-12 09:09
Takie sondaże przedwyborcze to jest bezkarna manipulacja i fałszowanie wyborów zanim się one odbędą , na pewno 90% ludzi w Polsce jest przeciwko PO , gdybym przytoczył tu inwektywy które padają pod adresem PO i jej przywódców , to pewnie Money.pl natychmiast by zlikwidował wpis , ale i tak wszyscy wiemy jak one brzmią na pewno są bardzo wulgarne ,ale oddające dogłębnie stosunek do tej tzw. " partii miłości " a raczej nienawiści .Na taką partię głosuje tylko skrajny margines społeczeństwa , ale nie wierzę żeby margines wynosił 45% to jest zwykły przekręt przedwyborczy , ja też mogę wpisać w tym w wpisie że PO ma np.95% poparcia , tylko kto w to uwierzy chyba tylko kompletny idiota
niecierpiący cwaniaków / 77.255.146.* / 2011-08-11 15:09
Platformo szanuj koalicjanta którego masz, bo laluś z SLD postanowił lizać kaczy tyłek i rżnie głupa.
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 16:55
Zabawne jak ktoś podpisujący się "niecierpiący cwaniaków" wspiera PO. Przecież PO to są sami cwaniacy i złodzieje.
Triz / 2011-08-11 14:05 / Bywalec forum
Platforma w najróżniejszych sondażach ma od 26 do 52% poparcia. Jak brać poważnie sondaże?
nowa prawica / 193.200.51.* / 2011-08-11 13:46
Głosuję na nową prawicę !
Ceneo / 79.187.93.* / 2011-08-11 12:35
Ciekawe ile głosów uzyskałoby stworzona ad hoc formacja pod roboczą nazwa Elektorat Pustego Baku?
Co by było, gdyby Ci wszyscy którzy mają samochody, zniesmaczeni polityką rządu odnośnie akcyzy, w autentycznej trosce o dobro wspólne [koszt paliwa to kluczowy czynnik kosztotwórczy i stymulator inflacji], postanowili odprawić koalicję zdominowaną przez przedstawicieli Pozornej Odpowiedzialności?
To byłby prawdziwy wstrząs dla partiokracji i elit politycznych.
Inną opcją jest udział w wyborach i masowe oddawanie głosów nieważnych, jako przejaw społecznego protestu wobec dyktatury partiokracji.
Jedną z alternatyw dla takiego działania w trosce o pozycje i wpływy społeczeństwa obywatelskiego, jest działalność Demoprofanów, szkodząca demokracji i będąca wsparciem zwolenników panstwa policyjnego.
Szerzej na ten temat: Luddyści - Anarchiści - Ekstremiści - Demoprofani na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
tesa1959 / 2011-08-11 14:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ciekawe ile głosów uzyskałoby stworzona ad hoc formacja pod roboczą nazwa Elektorat Pustego Baku?

Jeśli twarzą tej formacji byłby ktoś znany, pewnie miałaby szansę wejść do parlamentu. mieliśmy już PPPP :) z Rewińskim na czele.
wojens / 79.191.192.* / 2011-08-11 13:05

odnośnie akcyzy, w
autentycznej trosce o dobro wspólne [koszt paliwa t

Wysoka cena ropy powoduje, że paliwo na stacjach jest drogie. Skąd ta pewnośc, że obniżenie akcyzy powodowałoby obnizenie ceny na stacjach?
Mario1881 / 89.73.50.* / 2011-08-11 10:26
Po co informować o tych sondażach? Proste w taki sposób sugerują ludziom na kogo mają głosować. po, pis, sld, psl i koniec. Ja podobnie jak niektórzy wypowiadający się tutaj zagłosuję na Kongres Nowej Prawicy. Wcześniej głosowałem na po, ale nie daruję Tuskowi podniesienia VAT do 23%. Myślę, że każdy kto nie chce iść na wybory, bo nie chce głosować na mniejsze zło, jak to robiono ostatnio i głosowano na po, żeby nie wygrał pis, powinien teraz pójść i nie bać się zagłosować na KNP. Przy okazji nie powinien słuchać "uprzejmie doradzających działaczy z po i pis, że nie warto na tę partię głosować, bo nie zdobędą progu wyborczego, a ich głosy przejmie po.
Jędrek57 / 178.36.93.* / 2011-08-11 13:51
Chłopie gdybym ja głosowął według tego co mówia inni , media, sondaze itp to byłbym idiota!! ja mam swój rozum i staram sie kierowac nim w zyciu, moje zdanie jest niezmienne od lat, tylko PO daje nam jakas szanse na normalne zycie w tym kraju, nie zeby byli idealni, co to to nie ale z dwojga złego wybieram i bede wybierał spokoj a nie wojne jaka nam serwował PIS i jak patrze na te twarze zaciete, słucham ich wypowiedzi ze tylko oni cos zmienia , oni wiedza, oni sie znaja a wglada jakby wszystkich chcieli pozabijac to strach bierze człowieka i trzeba zrobic wszystko zeby tacy ludzie nie dorwali sie do włądzy !! a my róbmy swoje , pracujemy uczciwie 8 godzin , płacmy podatki, kupujmy w polskich sklepach a nie w bandziorskich markietach, dajmy zarobic polskim przedsiebiorca to i oni dadza nam zarobic
jakub2 / 79.162.59.* / 2011-08-12 09:18
Jędrek57
"Chłopie gdybym ja głosowął według tego co mówia inni , media, sondaze itp to byłbym idiota!! "

Wiesz ty jednak nim jesteś w 101 procentach , nieuleczalny a przy tym głupawy agitator PO
leberał / 159.245.16.* / 2011-08-11 14:39
swój rozum masz, a co z oczami?
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-11 11:23

nie bać się zagłosować na KNP

Nie odwaga a akceptacja programu powinna skłaniac do głosowania na KNP. Ale jeśli Korwin po dwudziestu latach w polityce ma poparcie śladowe a mało kto wie o co człowiekowi chodzi to chyba jednak emocje a nie swiadomy wybór może sklaniac do głosowania na KNP.

nie daruję Tuskowi podniesienia VAT do 23%.

A dałbys glowe, że Korwin jak byłby w sytuacji w jakiej znalazł się Tusk nie zachował się tak samo? Tusk tez nie myślał, że będzie musiał podnieść VAT. Co innego romantyczna wizja rzadzenia a co innego podejmowanie realnych decyzji.
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 11:35
Wcale nie musiał podnieść VAT do 23%. Najzabawniejsze jest to, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że w przysłym roku podniosą go do 24% a rok później do 25%.... lol
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-11 11:51

Wcale nie musiał podnieść VAT do 23%

Ale to jest tylko przekonanie nie poparte wyliczeniami.

Najzabawniejsze jest to, że większość ludzi nie zdaje
sobie sprawy, że w przysłym roku podniosą go do 24% a rok później do 25%

Byc może. Z pewnoscią nikt, niezależnie kto bedzie rzadził nie obnizy w najbliższych latach podatków.
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 16:53
To nie jest przekonanie. To jest fakt.
tesa1959 / 2011-08-11 09:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ciekawe zjawisko. Mimo ogólnego niezadowolenia, nadal PO i PiS na szczycie. A moja familia zagłosuje inaczej - co najmniej 4 głosy na KNP!!!
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-11 10:43
KNP moze byc i KNP. Lubię wesołe dziewczyny i chlopaków. Lubię tez wolność choć nie wolną amerykankę. Tylko jaki plan ma ( czy w ogóle uważa za potrzebne zainteresowanie państwa tymi dzidzinami ) edukację, slużbę zdrowia, kulturę, emerytury itp. KNP. Żeby to po ewentualnym zwycięstwie KNP nie skończyło się hasłem " ratuj się kto może "
marynarz098 / 2011-08-11 13:16 / Tysiącznik na forum
Ja niby tez ostatnio na KPN, ale zanim nie uslusze wiecej niz ,,kara smierci,,aborcja,, czy inne p******* nie majace znaczenia to reka mam nie do konca zdecydowana............PO mnie smuci, 23% moge zrozumiec, ale nie moge zrozumiec braku odwagi wzgledem starych socjalistycznych struktur, rozrost biurokracji, i OFE, brak kregoslupa.....
tesa1959 / 2011-08-11 15:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kara śmierci jest tylko hasłem wyborczym (i to nie jest dobrze), ale oto ich program: http://www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy/item/program-kongresu-nowej-prawicy
i nie jest taki zły, chociaż bardzo radykalny.
marynarz098 / 2011-08-11 15:33 / Tysiącznik na forum
mam bloka.......da rade cos wkleic???
pliz
marynarz098 / 2011-08-11 17:22 / Tysiącznik na forum
fajny ten program......miczkens moze na mnie liczyc, a maszmoze pod reka program PO albo pis,u
wojens / 79.191.192.* / 2011-08-11 13:41

ale nie moge zrozumiec braku odwagi wzgledem starych
socjalistycznych struktur

A myślisz, że te struktury jeszcze egzystują? Ja ich nie dostrzegam. Co zaś do przerostu administracji to trudno powiedziec. Faktem jest, ze sprawy w urzedach dzisiaj załatwia sie komfortowo. Moze to jest cena za ten komfort? Ale można oczywiście pokusic się o określenie ile potrzeba nam urzędników. Jaka to powinna byc liczba. szczególnie mam na myśli administrację rządową. Bo zawsze mozna powiedziec, że urzedników jest zbyt wielu. Ale ilu powinno byc?
marynarz098 / 2011-08-11 15:16 / Tysiącznik na forum
Pozatym dodam.....na przykladzie prezia.....zobacz ilu przyd....sow ma wokolo jak spaceruje korytarzami na Wiejskiej.........i nawet go dokladnie nie informuja gdzie jest i co robi jego ,,przyjaciel Donald,,...a ten pozniej piszczy w mediach ze premier na wakacjach....a premier na spotkaniu. Wiec po co nam az tylu poslow.
marynarz098 / 2011-08-11 15:12 / Tysiącznik na forum
A myślisz, że te struktury jeszcze egzystują?

A co z zus, kruz?....

Co do urzedow to zona jest pracownikiem U.P. w 100.000 miescie zaczyna 7.30 do 15:30, nie ma przerwy sniadaniowej, nie ma obiadowej i czesto zostaje po godzinach, za ktore nikt jej nie placi......nie wiem co z rozrostem w tym wypadku, mysle ze nic sie nie da zrobic, ( i nich mi nikt nie pi.....rzy ze tam w U.Pracy nikt nic nie robi, wystarczy raz dziennie jeden leniwy cham, i masz wszystkiego dosyc, a dodtego Unia dorzuciala obowiazkow...) ale czy potrzeba nam tylu poslow, i biarac za przyklad Wawke, i Mysze....zastepca, zastepcy itp......
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 12:01
wojens... człowieku... kiedy ty się nauczys samodzielnego myślenia. Do czego ci jest potrzebny rząd w szkolnictwie? Do czego ci jest potrzebny minister kultury... bez niego nie wiesz co ci się podoba??? ktoś musi ci to powiedzieć co jest ładne a co brzydkie. Ktoś musi ci mówić czego masz się uczyć, czy lepiej samemu decydować czego chcesz się nauczyć a co ci jest niepotrzebne.
wojens / 79.191.192.* / 2011-08-11 12:27

Do czego ci jest potrzebny
rząd w szkolnictwie?

Mnie? Do niczego. Ja chce widzieć czy budzet daje na szkolnictwo czy nie.
Do czego ci jest potrzebny minister kultury... bez niego nie wiesz co ci
się podoba

Mnie? Do niczego. Chce tylko widziec czy budzet doklada do teatrów, czy daje na muzea itp. czy je zamykamy.Bo jeśli nie dajemy to znaczy teatry, muzea, zabytki kasujemy a dzieła sztuki sprzedajemy. Jeśli nie to musi ktoś tym ogromnym interesem zarządzać.A kto. Oczywiście ministerstwo.
Ktoś musi ci mówić czego
masz się uczyć,

Mnie? Nikt. tylko mnie na to stac. Jak rozmawiam ze zwolennikami Korwina to oni uwazaja, że budzet do niczego nie powinien sie wtracać. A jeśli tak to poziom cywilizacyjny cofniemy o 100lat.

wojens... człowieku... kiedy ty się nauczys samodzielnego myślenia

W jaki sposób to osiągnąć?
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 16:58
wojens... poważnie... powinieneś poczytać sobie (ze zrozumieniem) na temat podstaw ekonomii i gospodarki a później się wypowiadać. Może nawet udało by ci się napisać coś sensownego.
marynarz098 / 2011-08-11 15:27 / Tysiącznik na forum
....i ja sie pytam Miczkensa, nie o plany, a o sposoby wprowadzenia planu?

Zniejszyc bezrobocie!...jak?
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 16:52
banalnie proste... obniżyć podatki dla firm, zmiejszyć zobowiązania związane z zatrudnianiem nowych pracowników... uprościć przepisy związane z prowadzeniem firm i księgowości, które są tak zagmatwane, że nawet Urząd Skarbowy ani ZUS czasami nie są w stanie odpowiedzieć na proste pytanie. Przedewszystkim nie pozwolić aby zmiany prawne działały (to już zakrawa na kryminał samo w sobie) wstecz jak to się dzieje ostatnio.
marynarz098 / 2011-08-11 17:16 / Tysiącznik na forum
jesli moge.....a jak zrealizowac ponizsze???

bo jeslipunkt a)mowi o:
1. Radykalnie uprościmy i obniżymy podatki; zniesiemy PIT, CIT oraz podatki od darowizn i kupna-sprzedaży –w celu radykalnego obniżenia kosztów i uproszczenia funkcjonowania przedsiębiorstw.
2. Obniżymy akcyzy do granic dopuszczanych przez UE. Być może będziemy za to musieli podnieść VAT.


a punkt b) o:

. Zwiększymy o połowę wydatki na wojsko, policję i służby specjalne. Dotyczy to zarówno żołdu, jak i wydatków na sprzęt i szkolenie.

jak sie ma jedno do drugiego????
marynarz098 / 2011-08-11 17:08 / Tysiącznik na forum
dzieki, mam nadzieje ze to sie zrealizuje, ale iedy i za kogo przy wladzy???
tesa1959 / 2011-08-11 11:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
KNP nie zdobędzie tyle głosów, aby rządzić . Uważam jednak, że powinni znaleźć się w Sejmie. Ich program (poza zalegalizowaniem marihuany i kary śmierci - to raczej nie przejdzie) jest niezły. Może uda się rozbić beton.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-08-11 12:02
plus dla Ciebie za KNP, w innch sprawach mozemy sie klocic, ale fajnie ze politycznie jestesmy zgodni. Aktualnie wystarczy aby KNP weszlo do sejmu to zaczna pojawiac sie w mediach i moze ludziom sie oczy otworzą. Nie maja idealnego planu ale glowne zalozenia, czyli przede wszystkim rozbicie urzedniczego betonu sa jak najbardziej sluszne i realne
tesa1959 / 2011-08-11 15:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nie jesteśmy zgodni politycznie, a na KNP tylko dlatego, aby otworzyła oczy tym u żłobu, bo ich mam już serdecznie dość. KNP ma kilka punktów w programie, które podobają mi się, ale nie wszystkie np. nie podoba mi się legalizacja marihuany, kara śmierci (znów będziesz się ze mną kłócił?), ale to w Sejmie nie przejdzie. Gdyby nie odstąpili od aborcji i eutanazji, nigdy, przenigdy nie dostaliby ode mnie głosu.:)
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-08-12 02:18

(znów będziesz się ze mną kłócił?)


znów? sugerujesz moją kłótliwość? po prostu z Tobą dyskutowałem i wiedz, że w konfrontacji bezpośredniej byś poległa ;) a tak w necie to w koło Macieju... poza tym KNP to dobry wybór
tesa1959 / 2011-08-12 09:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Miało być "kłócił".
że w konfrontacji bezpośredniej byś poległa ;)

Jesteś bardzo pewny siebie. W bezpośredniej konfrontacji można by posłużyć się dowodami, a nie tylko słowami, jak w necie.
poza tym KNP to dobry wybór

Tylko dlatego, że wszyscy już byli, a KNP wycofała się z aborcji i eutanazji, a kary śmierci nie są w stanie przeforsować. Aborcję byliby w stanie, bo dołączyłoby SLD i na pewno jacyś posłowie innych ugrupowań (może poza PiS). Mimo, że KK dopuszcza karę śmierci w przypadku szczególnie niebezpiecznych przestępców, ja jestem zdecydowanie przeciw.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2011-08-12 11:29

W bezpośredniej konfrontacji można by posłużyć się
dowodami, a nie tylko słowami, jak w necie.


właśnie m.in. dlatego byś poległa :)

co do kary śmierci to również jestem przeciwny, ale nie "zdecydowanie". Wszystko jest kwestią skali zjawiska. KNP ma kilka dziwnych pomysłów ale na pewno ich nie zrealizują; ja będę na nich głosował aby zrobili szum na wiejskiej i ludziom trochę oczy otworzyli.
tesa1959 / 2011-08-12 11:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


właśnie m.in. dlatego byś poległa :)

Albo Ty :)
Co do KNP, to też uważam, że ma kilka dziwnych pomysłów, ale zamierzam zagłosować z tego samego powodu, co Ty.

co do kary śmierci to również jestem przeciwny, ale nie
"zdecydowanie".

A czym się różni kara śmierci od aborcji? Też jest skazaniem na śmierć, w dodatku kogoś niewinnego :))))
marynarz098 / 2011-08-11 13:19 / Tysiącznik na forum
KPN........ok, zgoda pomysl rozbicia urzedniczego betonu, a jak sie pytam??
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-11 11:56

Może uda się rozbić beton.

Nie sadzę. Raczej bedzie ubywać partii w parlamencie a nie przybywac. To chyba ostatnie wybory w wyniku których będą jeszcze cztery partje w sejmie.
tesa1959 / 2011-08-11 12:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak... przy takich sondażach, które sugerują ludziom, jak maja głosować... Do tej pory byłam zagorzałą przeciwniczka Korwina. Jeśli ja (co w słusznym wieku nie jest łatwe)zmieniłam zdanie (betonowe jak licho), to inni też mogą. Zresztą na tym forum jest coraz więcej głosów mówiących o planach głosowania na KNP.
wojens / 79.191.192.* / 2011-08-11 12:52

No tak... przy takich sondażach,

Nie o sondaze chodzi. Chodzi o to, że patie nie maja cokolwiek do zaproponowania.
Do tej
pory byłam zagorzałą przeciwniczka Korwina.

I dalej byłabyś gdyby nie to co obecni na scenie politycznej wyprawiaja. Ale Korwin to nie jest ktos kto zbawi Polskę. On jest oryginalnym żeby nie powiedziec groteskowym politykiem. Wybranie go byłoby przegięciem w druga stronę.
tesa1959 / 2011-08-11 14:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz zupełna rację, twierdząc

I dalej byłabyś gdyby nie to co obecni na scenie politycznej wyprawiaja.

Korwin Polski nie zbawi, ale może trochę popsuć szyki tym, którzy pchają się do koryta.
Wybranie go byłoby przegięciem w
druga stronę.

Czasem wydaje mi się, że takie przegięcie mogłoby otworzyć oczy zarozumialcom będącym u żłobu.
leberał / 159.245.16.* / 2011-08-11 09:47
zagłosujesz na PO, bo głosy "podprogowców" dostaje zwycięzca wyborów wg ordynacji proporcjonalnej
tesa1959 / 2011-08-11 09:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jakim prawem? W dodatku skąd wiesz, że KNP nie przekroczy progu? Bo takie są sondaże? Myślisz, że są zgodne z prawdą? Mam wątpliwości, bo w moim otoczeniu coraz więcej ludzi nie zamierza głosować na PO czy PiS. Myślę, że ogólnie jest podobnie, a te sondaże to propaganda, aby zasugerować, że nikt inny nie ma szans.
leberał / 159.245.16.* / 2011-08-11 10:05
ludzie w ogóle nie zamierzają głosować na nikogo w tych wyborach. I to jedyna szansa Korwina M.
tesa1959 / 2011-08-11 10:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale pamiętaj, że nieobecni nie maja racji. Niestety, ale ci nieobecni potem najwięcej narzekają, a nie chcą decydować.
Alfista nielogo / 178.36.166.* / 2011-08-11 09:31
A gdzie Nowa Prawica Korwina Mikke?! Boicie się pokazać, że przekraczają próg?
core_saint / 62.148.87.* / 2011-08-11 09:16
Ja będę głosował na Kongres Nowej Prawicy.

Najnowsze wpisy