Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Najpierw window dressing, a później kroplówka

Najpierw window dressing, a później kroplówka

Wyświetlaj:
yayurek / 2007-09-28 07:51 / Kompulsywny looser na forum
zauważyłem, że coraz więcej osób próbuje zastosować do giełdy logikę, błąd - ja kilka miesięcy temu kupiłem dwa lewarowane certyfikaty na firmy samochodowe, postąpiłem logicznie, ten long na firmę, która według mnie miała mieć wspaniałe wyniki, i short na tą, która wyniki miała mieć odwrotne, wszystko logiczne i wszystko się zgadazało, tyle, że kurs tej pierwszej po ogłoszeniu wyników spadł z siłą wodospadu (wszyscy spodziewali się dobrych wyników), zaś ta druga po ogłoszeniu wyników katastrofalnych, urządziła konferencję prasową i ogłosiła program naprawczy, kurs poszybował - straciłem kupę forsy
naprawdę bardziej ufam wykresom, choć spora dawka fundamentów do wykresów nie zaszkodzi, a na razie to BILLITON, w Sydney + 3%, czyli klub łatwych choć niewielkich zarobków na kGHM powinien coś zyskać
PedroGonzalez / 2007-09-28 08:05 / Uznany Gracz Giełdowy
czesto uzywasz okreslenia "certyfikat" czy mozesz rozwinac o jaki instrument finansowy ci chodzi bo nie bardzo rozumiem co to za wynalazek :) to jest rynek kontrakto ? CFD ? opcje ?
yayurek / 2007-09-28 08:08 / Kompulsywny looser na forum
nawet na polskie spółki masz w wolnej Europie, różne certyfikaty, np. na KGHM możesz zamiast samych akcji, kupić certyikat o różnym poziomie lewarowania tak short jak i long, o różnym stop/loss, już coraz mniej ludzi gra bezpośrednio na akcjach, czyli trochę przemieszanie opcji z akcją
yayurek / 2007-09-28 08:10 / Kompulsywny looser na forum
pod względem certyfikatów szaleje najbardziej ABN AMRO
http://www.abnamrozertifikate.de/DE/Showpage.aspx?pageID=92
wladyslaw / 2007-09-28 07:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Co druga osoba zaciągająca kredyt hipoteczny przeznacza na comiesięczne rachunki i spłaty rat ponad połowę dochodów. Większość nie ma też oszczędności i w razie utraty pracy straciłaby płynność w ciągu kilku miesięcy " - szacuje sieć doradców AZ Finanse.

Amerykańska powtórka po polsku?
tafcik-real / 2007-09-28 07:23 / portfel / Gracz Giełdowy

Działa tu oczywiście zasada, że ,,im gorzej czy lepiej".



dobre...
kolejna wpadka Pana Daniela
tafcik-real / 2007-09-28 07:24 / portfel / Gracz Giełdowy

Czy ta ,,kuracja" pomoże na dłużą metę



A może warto by tak było poczytać to co się napisało, zanim się to wstawi???

Czy nam nie należy się szacunek?
yayurek / 2007-09-28 07:29 / Kompulsywny looser na forum
Wam spekulce nie należy się, co najwyżej nam inwestorom, a to forum Money się nazywa i gramatyka z liczeniem słusznie, że przegrywa
tafcik-real / 2007-09-28 07:31 / portfel / Gracz Giełdowy
a najorrze, rze to nie gramatyka
yayurek / 2007-09-28 07:41 / Kompulsywny looser na forum
co naifyszei to wpisóioncy oficialne teksty, mogli by to robic najpief w wordzie, zaoszczedziloby to im podobnyh ófag
ssd / 212.76.37.* / 2007-09-28 06:51
Może ktoś mi wyjaśni fenomen GPW, w aspekcie powoływania się na giełdy światowe w tym amerykańską, która w opinii ekspertów ma wpływ na GPW, że świat gra w zielone a GPW woli czerwień.
krooll / 2007-09-28 08:39
Polscy milionerzy którzy rządzili na giełdzie dorobili się kasy niekoniecznie legalnie i teraz boją się, że pisowcy mogą znowu wygrać wybory.Jak wygra PO od razu będzie zielono
radekidz / 2007-09-28 07:36 / Mazur z Mazur
... nie próbuj zrozumieć...
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy