Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Najtańszy dom maklerski

Najtańszy dom maklerski

3M3M / 78.133.179.* / 2012-03-21 09:18
Witam,

Interesuje mnie możliwość zakupu akcji amerykańskich spółek w celach inwestycyjnych,
długoterminowo. Podobno taką możliwość dają niektóre domy maklerskie, ale chciałbym się
zapytać czy ktoś już może interesował się tematem i wie gdzie taki rachunek można założyć
najłatwiej, najtaniej (za prowadzenie), gdzie są najniższe (i jakie) opłaty i prowizje za zakup,
najłatwiejszy dostęp przez internet itp. Nie interesują mnie przy tym żadne instrumenty pochodne
oparte na giełdach zagranicznych, forexy itp. Chcę zwyczajnie nakupić Google'a i IBM'a na
emeryturę ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie porady!
3M
Wyświetlaj:
asdsa / 94.251.229.* / 2015-11-24 03:10
zdecydowanie www.fitdm.pl
khdkjhaskjdhsakjdhsak / 94.251.229.* / 2015-11-24 03:11
fitdm
investing4life / 89.73.41.* / 2013-09-02 07:00
Ja gram z markets.com Międzynarodowy DM, więc dostęp do większości instrumentów jest, na spready też nie narzekam, i chyba najlepsze rozwiązanie - masz tam pomoc prywatnego analityka przez cały czas
Mariusz686 / 31.174.232.* / 2013-08-30 00:07
Ostatnio przeniosłem się z domu maklerskiego KBC do PKO BP. I musze przyznać że nie żałuję, jako nowy klient dostałem preferencyjną opłatę za wybrane zlecenia internetowe :)moge polecić ten DM
AmranW / 80.251.161.* / 2013-03-12 11:51
Jeśli akcje zagraniczne to zdecytowanie dom maklerski DIF Broker. Brak opłat za prowadzenie. Minimalna prowzija 12 euro lub 0,2% wartości transkacji. Także rewelacja. Polacem sam z nimi inwestuje i jest dobrze.
fvbfdbfdbfdbfdb / 94.251.229.* / 2015-11-24 03:12
fitdm Zdecydowanie
msz_bossa / 2012-03-24 18:27
Temat wielokrotnie poruszany na forum. Powinieneś znaleźć bez problemu.

Pozdrawiam,
MSZ.
3M3M / 78.133.179.* / 2012-03-26 21:45
Niestety, nie za wiele można znaleźć na ten temat. A w zasadzie nic, stąd moje pytanie na forum. Również niestety, wszyscy okoliczni Wujkowie Dobra Rada nie potrafili odpowiedzieć na prosto postawione pytanie, zamiast tego napuszając się i pisząc sążniste posty na temat tego jak to się inwestuje, a jak nie, i w ogóle robiąc wiele hałasu o nic. Jak to zwykle trolle i naganiacze ;)

Dla zainteresowanych, ze studiowania tabel i prowizji najtaniej wyglądają KBC i BZWBK - minimalna prowizja wielkości $20 w obu, przy czym KBC to 0.5% a BZWBK 0.49%, czyli najtaniej powinno być na zielono. Jeśli ktoś wie o czymś jeszcze, zachęcam do podzielenia się wiedzą.

Pozdrawiam, 3M3M
Robert_Rudzki / 2012-03-26 22:18
Czekaj 3M3M, Ci dam trolla i naganiacza ;) Zdeterminowany, sam zasięgnąłeś języka w istotnej sprawie. Teraz jesteś pewien, bardziej niż gdybyś zasłyszał tutaj. Pewna informacja rządzi 3M3M. Powodzenia.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
robert.rudzki@yahoo.com
Akumuluj24_pl / 79.185.62.* / 2012-03-23 14:29
Nie wiem czy istnieje coś takiego jak tani dom maklerski,wiele na ten temat możesz dowiedzieć się w książce "Inwestowanie na giełdzie w Polsce i na świecie" dostaniesz ją w księgarni maklerskiej.
3M3M / 91.231.45.* / 2012-03-21 18:45
Dzięki za porady co do inwestowania - pisząc o emeryturze nie miałem na myśli 'zakup - zakop - zapomnij'. Wiem kiedy zarabia się na giełdzie (i nie, nie jest to wtedy gdy notowania rosną, Panie Robercie, jest to tylko wtedy, kiedy sprzeda się walor z zyskiem. Rosnące notowania to pieniądze 'na papierze') i wiem, że co jakiś czas trzeba się swojemu portfelowi przyglądać. Wyznaję zasadę nie inwestowania w to, na czym się nie znam, a mam szczęście pracować w jednym z amerykańskich 'blue chipów' i stwierdziłem, że skoro z rynkiem i konkurencją jestem na czasie, to pora trochę zainwestować. Stąd moje pytanie o tani dom maklerski dla tak specyficznych zakupów.

Czy ktoś ma coś konkretnego do polecenia?

Pozdrawiam i dziękuję,
3M3M
Robert_Rudzki / 2012-03-21 18:52
Dobrze 3M3M, skoro jesteś "na czasie", kwestia określenia czy czas jest rzeczywiście właściwy.

Poza tym zasada, "nie inwestując w to na czym się nie znam", praktycznie rodzi pytanie "czy znasz się na inwestowaniu"..

Inaczej mówiąc, to że pracujesz w piekarni, wypiekając pączki, nie oznacza że czas na inwestycje w walory piekarni jest właściwy.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
robert.rudzki@yahoo.com
3M3M / 91.231.45.* / 2012-03-21 19:37
A jak to się ma do mojego pytania?

Pozdrawiam,
3M3M
Robert_Rudzki / 2012-03-21 14:36
Zastanawiające, ze na rynku o wysokiej dynamice zmian, chcesz inwestować w walory (dzisiejszych) tuzów. Czy wziąłeś pod uwagę, że wprawdzie dziś wymienione firmy są liderami, jednak za dwa, trzy laty, trend ulegnie zmianie? IBM już zadławił się swoim sukcesem, Google odczuwa zadyszkę. W czasach niezwykle dynamicznych zmian, na wielu płaszczyznach, wkrótce pojawią się nowi liderzy. Zastanów się dobrze, gdyż na giełdzie zarabiasz jedynie, gdy notowania spółek /walorów rosną. Zdywersyfikuj swój portfel. Ochronisz kapitał, zadbasz o przyszłość. Wykazując brak wiedzy, możesz zupełnie nieświadomie pozbawić się emerytury, o której myślisz.

Jeśli zainteresowany jesteś inwestycją długoterminową, dywersyfikacją, która zapewni Ci spokojną emeryturę i coś więcej, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
Doradca Inwestycyjny.
robert.rudzki@yahoo.com
Robert_Rudzki / 2012-03-21 14:20
Zastanawiające, ze na tak rynku o wysokiej dynamice zmian, chcesz inwestować w walory (dzisiejszych) tuzów. Czy wziąłeś pod uwagę, że wprawdzie dziś wymienione firmy są liderami, jednak za dwa, trzy laty, trend ulegnie zmianie? IBM już zadławił się swoim sukcesem, Google odczuwa zadyszkę. W czasach niezwykle dynamicznych zmian, na wielu płaszczyznach, wkrótce pojawią się nowi liderzy. Zastanów się dobrze, gdyż na giełdzie zarabiasz jedynie, gdy notowania spółek /walorów rosną. Wykazując brak wiedzy, możesz zupełnie nieświadomie pozbawić się emerytury, o której myślisz.

Jeśli zainteresowany jesteś inwestycją długoterminową, która zapewni Ci spokojną emeryturę i coś więcej, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
Doradca Inwestycyjny.
robert.rudzki@yahoo.com
robertkajzer / 2012-03-21 13:18 / Bywalec forum
Majac na uwadze Twoje indywidualne preferencje wybierz ten dom maklerski, ktory ma najtansze koszty prowadzenia konta. Prowizje stoja tu na duzo dalszym miejscu, poniewaz nie bedzie aktywnie gral na akcjach.

Osobiscie zalecalbym Ci zachowanie nieco wiekszej ostroznosci. Fakt,, ze dzis dana firma jest liderem w branzy generujacym wielkie dochody nie oznacza to, ze bedzie tym liderem za kilka czy kilkanascie lat. Szczegolnie jest to istitne w branzy IT, gdzie kilka lat to perspektywa bardzo dlugoterminowa.

Nie badz biernym inwestorem. Wraz z kupowaniem akcji spolek kontroluj je co jakis czas i podejmuj swiadome decyzje o trzyamniu badz sprzedazy danych akcji.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy